Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 14.08.2016 17:03

1. Pięknie jest wszędzie, na całym wybrzeżu + wyspach
2. kwartery(bo chyba o kwatery chodzi) znajdziesz zawsze, kwestia woli, zaparcia, odległości od morza
3. nigdy nie obawiałem się jazdy w ciemno, więc nie ma co nastawiać się na konkretne miejsce
4. ceny - chyba każdy się zgodzi że najwyższe bywają w bardziej znanych kurortach, ale miasteczka odległe o 6-10 km od nich już takie nie są.
5. Zobaczysz, że twój wybór, Twoje znalezisko będzie najlepsze ze wszystkich co inni Ci zaproponują.

Powodzenia i miłego wypoczynku
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 14.08.2016 19:08

monika_k1986 napisał(a): Chciałabym się zapytać w który region Chorwacji najlepiej się wybrać? Rodzina 2 +1 (dwójka dorosłych i 4 letnia dziewczynka). :D

Generalnie zgadzam się z Alanem, ale na pewno będziesz zadowolona jak odwiedzisz Dalmację Środkową np. Promajna.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 14.08.2016 20:11

Myślę że jak poszukasz wątki o Brelii to tam pojedziecie .Brela i będziesz wszystko do niej porównywała.
Aktualnie jestem w Primosten do 21.08 ale to nie Brela i jej urok.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 14.08.2016 20:16

monika_k1986 napisał(a):Witam,

planujemy Nasz pierwszy pobyt w Chorwacji. Chciałabym się zapytać w który region Chorwacji najlepiej się wybrać? Rodzina 2 +1 (dwójka dorosłych i 4 letnia dziewczynka). Szukam dobrej i miarę rozsądnej cenowo lokalizacji. Będę wdzięczna również za podanie dobrych i sprawdzonych miejsc noclegowych (apartament). Z góry dziękuję. :D

Chorwacja jest cała piękna , ale jak juz objedziesz całą to stwierdzisz że są rejony piękne i piękniejsze
pomimo że ludzie narzekają na tłumy, to ja też poleciłbym Ci jakies miasteczko na Rivierze Makarskiej; ja wolę wyspy , choć w tym roku byłem pierwszy tydzień pobytu w cro w Baśka Voda i podobało nam się
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 14.08.2016 21:24

Hej


wiecie...
ja tez nie wiem dokąd jechać w roku 2017...

W Chorwacji byliśmy 3 razy..
1. Brela - okolice, Mostar, Brać, Hvar i namiastka Splitu
2. Trogir - i okolice od Zadaru po Split
3. Rovinj - i okolice od Rovinj po Pulę.


Ostatnio byliśmy w Chorwacji w 2013.


W roku 2017 chcemy pojechać tam ponownie... tyle ze już w trojkę z trzylatkiem.

Czy możecie doradzić jakieś miejsce odpowiednie dla tak małego dziecka? Pod uwagę bierzemy tylko odpoczynek - względnie jakieś krótkie wycieczki.


Pozdrav
monika_k1986
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika_k1986 » 15.08.2016 08:06

Dzięki, wezmę wszystkie sugestie pod uwagę! :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 16.08.2016 17:59

clawis napisał(a):Myślę że jak poszukasz wątki o Brelii to tam pojedziecie .Brela i będziesz wszystko do niej porównywała.
Aktualnie jestem w Primosten do 21.08 ale to nie Brela i jej urok.

Proponujac Brele rodzinie z malym dzieckiem nalezy wspomniec ze tam dosc stromo i dziecko moze sie buntowac jak codziennie bedzie musialo 100 m w pionie pokonywac wracajac z plazy.
Brela b. Ladna ale ostroznie trzeba wybierac lokalizacje apartamentu.


Ja za rok z 5 latka sie wybieram ( na riwierze bylam 2razy) i poki co min zastanawiam sie nad blizsza Rogoznica. Plasko. Jest gdzie spacerowac z dzieckiem. Nie dokopalam sie jeszcze do informacji czy jest tam plac zabaw ;)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 16.08.2016 21:53

Brela?

Tam byliśmy po raz 1 w CRO. To od niej się zaczęło...


Mieszkaliśmy w Apartmani Cikes http://www.smjestaj.com.hr/brela/apartmani-cikes/
Polecić tą kwaterę mogę każdemu kto lubi spokój i ciszę oraz każdemu kto chce poćwiczyć mięśnie pośladków pokonując kilkadziesiąt schodów od plaży do apartamentu.
Kwaterę tą i inne w Breli polecić można także tym, którzy chcą poćwiczyć starowanie z ręcznego pod bardzo stroną górkę, a także tym, którzy chcą przetestować hamulce w samochodzie - choć prawdę mówiąc - wspomniane hamulce lepiej mieć przetestowane przed przyjazdem do Breli.



Brela - cisza spokój... kilkanaście lub kilkadziesiąt minut deptakiem pieszo do Baśka Voda i około 2 godziny pieszo deptakiem i plażą do Makarskiej. Piękne widoki, z dala od głośnych dyskotek i gwaru turystów.


Dla nas Brela była wspaniałą baza wypadową do wycieczek do Mostaru, na Bol, Hvar, do Splitu itd.



Nie jest to jednak miejsce które bym polecił rodzinom z małymi dziećmi. Sam mam obecnie małego szkraba i jakoś trudno mi sobie wyobrazić wchodzenie i schodzenie z takim szkrabem na trasie kwatera - plaża - kwatera.

Natomiast - moim zdaniem - na pewno jest to wspaniałe miejsce dla par :)


Pozdrav
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 16.08.2016 21:59

cronaturki napisał(a):Brela?

Tam byliśmy po raz 1 w CRO. To od niej się zaczęło...


Mieszkaliśmy w Apartmani Cikes http://www.smjestaj.com.hr/brela/apartmani-cikes/
Polecić tą kwaterę mogę każdemu kto lubi spokój i ciszę oraz każdemu kto chce poćwiczyć mięśnie pośladków pokonując kilkadziesiąt schodów od plaży do apartamentu.
Kwaterę tą i inne w Breli polecić można także tym, którzy chcą poćwiczyć starowanie z ręcznego pod bardzo stroną górkę, a także tym, którzy chcą przetestować hamulce w samochodzie - choć prawdę mówiąc - wspomniane hamulce lepiej mieć przetestowane przed przyjazdem do Breli.



Brela - cisza spokój... kilkanaście lub kilkadziesiąt minut deptakiem pieszo do Baśka Voda i około 2 godziny pieszo deptakiem i plażą do Makarskiej. Piękne widoki, z dala od głośnych dyskotek i gwaru turystów.


Dla nas Brela była wspaniałą baza wypadową do wycieczek do Mostaru, na Bol, Hvar, do Splitu itd.



Nie jest to jednak miejsce które bym polecił rodzinom z małymi dziećmi. Sam mam obecnie małego szkraba i jakoś trudno mi sobie wyobrazić wchodzenie i schodzenie z takim szkrabem na trasie kwatera - plaża - kwatera.

Natomiast - moim zdaniem - na pewno jest to wspaniałe miejsce dla par :)


Pozdrav

Odnośnie ciszy i spokoju - albo byłeś poza sezonem albo ja byłam w innej Breli :-)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 16.08.2016 22:14

2 polowa lipca - tak jak zawsze.

Brela Jakirusa (mniej więcej tu 43.387872, 16.897599)

Pozdrav
maro_sid46
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro_sid46 » 19.08.2016 07:00

Witam!
A co polecicie dla rodzinki 2+1 z tym że dziecko ma 16 miesięcy?

pozdrawiam
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.08.2016 08:26

maro_sid46 napisał(a):Witam!
A co polecicie dla rodzinki 2+1 z tym że dziecko ma 16 miesięcy?

pozdrawiam

Czego oczekujesz?
Rejon ?
Plaża piaszczysta , kamienista?
Wyspa , ląd ?

W mojej ocenie , według kryterium , które podałeś ....... spełnia TUCEPI !
maro_sid46
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro_sid46 » 19.08.2016 10:20

Witam!
Nie mam jakis oczekiwań bo nigdy nie byłem, nad naszym Polskim morzem jest masakra zimno itp więc pomyślałem ze fajniej będzie na Chorwacji ciepło itp. Chcielibyśmy wyjechać na 9 dni co drugi dzień cos zwiadzac (co da sie zwiedzic z tak małym dzieckiem) a co drugi leniuchować na plaży. Nie wiem jak z noclegami czy szukać cos na np booking.com czy jechac w ciemno (tak doradzał mi kolega ktory był w tamtym roku).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2016 10:26

maro_sid46 napisał(a):Witam!
Nie mam jakis oczekiwań bo nigdy nie byłem, nad naszym Polskim morzem jest masakra zimno itp więc pomyślałem ze fajniej będzie na Chorwacji ...

Fajniej będzie w Chorwacji :wink: :idea:
Jak jedziecie we wrześniu, to do polecanego wyżej Tučepi można w ciemno.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.08.2016 11:39

maro_sid46 napisał(a):czy szukać cos na np booking.com czy jechac w ciemno (tak doradzał mi kolega ktory był w tamtym roku).

Daruj se booking , to może i dobre jak jedziesz do Paryża , a nie do Cro.
Po co przepłacać lub trafić na norę 300 m od morza.
Czy rezerwować czy w ciemno to zależy kto jakie ma podejście i jak trafi w sezonie lipiec -sierpień.
Jeden ci powiem że z dzieckiem to tylko rezerwować , inny tylko w ciemno.
Wrzesień jak Janusz napisał w ciemno.

W Cro gdzie nie pojedziesz , będzie super .....ja mieszkam na Bałtykiem i już dawno mu podziękowałem.
Owszem czasem lubię wyskoczyć w weekend do Kątów Rybackich czy na Hel , ale spędzać tu urlop i się wkur.... że tylko 2 dni pogody na 14 dni ........Nie!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone