Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.04.2017 07:38

czasy przejazdu generalnie można mniej więcej sprawdzić tutaj...
https://www.google.pl/maps/dir///@51.95 ... m2!4m1!3e0

co do cen winietek drogowych, to tutaj...
https://www.tolltickets.com/country/eur ... l-PL&mnu=c

ja na twoim miejscu w każdą ze stron jechałbym "inaczej"...a dlaczego - poznasz drogi, coś po drodze zobaczysz...

można zapoznać się także z tym:
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html

p.s. czemu dopiero pierwszy raz do Chorwacji?:)
asiatm
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.03.2017
Ominięcie tuneli A10 Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiatm » 24.04.2017 11:47

Cześć,
w sobotę wybieram się do miejscowości Umag. Wyczytałam, że na trasie w Austrii są dwa tunele, Tauern, za który płaci się 11 Euro i Karawanken - 7 Euro. Czy istnieje możliwość ominięcia chociaż jednego z tych tuneli w jakiś sposób?

Mam też pytanie odnośnie zakupu winiet. Gdzie najlepiej je kupować? Będę jechać najprawdopodobniej przez Niemcy.

Pozdrawiam.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.04.2017 12:19

anik_2003 o trasach dojazdu, opiniach jest ładny temat wydzielone-z-faq-dojazd-z-zachodniej-polski-do-chorwacji-t32834.html
MlodyLeo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2017
Re: Ominięcie tuneli A10 Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 24.04.2017 12:25

Wszystkiego da się ominąć tylko nie zawsze się to opłaca. Piszesz że chcesz jechać przez Niemcy czyli zakladam , że przez Monachium puzniej A8 na Salzburg i A10 na Villach i A11 na Lubljane . Jeden tunele jest właśnie na A10 drugi na A11 ominięcia ich po przez zjazd z autostrady gdzieś przed tunelem jest możliwe zwłaszcza tego na A11 wystarczy z A10 zamiast na A11 odbić na A2 do pierwszego zjazdu na 84. Droga 84 dojeżdżamy do 85 i z 85 zjeżdżasz na autostradę A11 i juz ,gozej z tym droższym na A10, ale się da z A10 odbija na drogę 320 w mjejscowosci Radstadt odbijasz na drogę 99 i lecisz aż do mjejscowosci Mauterndorf skręcasz w prawo i lecisz aż do 96. Droga 96 dojedziesz spowrotem do A10. Spory kawałek przez górzyste tereny. Napisz skąd ruszasz może lepiej obrać odrazu inna trasę. A winiety na Austrię kupisz na każdej stacji przed granicą jeszcze w Niemczech lub na samej granicy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ominięcie tuneli A10 Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.04.2017 14:25

asiatm napisał(a):Cześć,
w sobotę wybieram się do miejscowości Umag. Wyczytałam, że na trasie w Austrii są dwa tunele, Tauern, za który płaci się 11 Euro i Karawanken - 7 Euro. Czy istnieje możliwość ominięcia chociaż jednego z tych tuneli w jakiś sposób?

Mam też pytanie odnośnie zakupu winiet. Gdzie najlepiej je kupować? Będę jechać najprawdopodobniej przez Niemcy.

Pozdrawiam.

wydzielone-z-faq-dojazd-z-zachodniej-polski-do-chorwacji-t32834-2460.html#p1833164
asiatm
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiatm » 24.04.2017 15:33

Dziekuje :) ruszam z Poznania okolo polnocy z soboty na niedziele
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 24.04.2017 16:08

Możesz ominąć Karawanken skręcając z Villach na Włochy i jadąc autostradą Tarvisio - Udine - Triest. Koszt przejazdu 11,90 EUR wg http://www.autostrade.it. Ma to o tyle sens że z Triestu do Umag możesz przejechać bez konieczności kupowania słoweńskiej winietki.

Jadąc tą włoską NSA326 dosłownie zaraz po przekroczeniu linii granicy trzymasz się prawej strony i wjeżdżasz na stację OMV. Dosłownie zaraz za budynkiem stacji skręcasz zgodnie z żółtą tablicą w prawo i zaraz w lewo (kierunek Hrvatini/Cervatini/Skofije).
Jakies 300 metrów dalej łukiem nad ekspresówką cały czas żółte tablice kierunek Skofije, potem na krzyżówce w lewo i dalej drogą nr 741przez Dekani, Bertoki i na wysokości Koper zjechać na drogę nr 11.

Cały fyrtel to 10 km więc spoko dasz radę a jesteś 30 euraków za miesięczną do przodu.
Powodzenia
Ostatnio edytowano 24.04.2017 23:13 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
asiatm
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.03.2017
Re: Ominięcie tuneli A10 Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiatm » 24.04.2017 22:19

MlodyLeo napisał(a):Wszystkiego da się ominąć tylko nie zawsze się to opłaca. Piszesz że chcesz jechać przez Niemcy czyli zakladam , że przez Monachium puzniej A8 na Salzburg i A10 na Villach i A11 na Lubljane . Jeden tunele jest właśnie na A10 drugi na A11 ominięcia ich po przez zjazd z autostrady gdzieś przed tunelem jest możliwe zwłaszcza tego na A11 wystarczy z A10 zamiast na A11 odbić na A2 do pierwszego zjazdu na 84. Droga 84 dojeżdżamy do 85 i z 85 zjeżdżasz na autostradę A11 i juz ,gozej z tym droższym na A10, ale się da z A10 odbija na drogę 320 w mjejscowosci Radstadt odbijasz na drogę 99 i lecisz aż do mjejscowosci Mauterndorf skręcasz w prawo i lecisz aż do 96. Droga 96 dojedziesz spowrotem do A10. Spory kawałek przez górzyste tereny. Napisz skąd ruszasz może lepiej obrać odrazu inna trasę. A winiety na Austrię kupisz na każdej stacji przed granicą jeszcze w Niemczech lub na samej granicy.


Ten na A10 obczaiłam i się zgadza. Ale ten na A11 jeśli pojadę, jak mówisz, to wyjadę właśnie przed tym tunelem :(
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ominięcie tuneli A10 Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.04.2017 22:58

asiatm napisał(a):
MlodyLeo napisał(a):... ominięcia ich po przez zjazd z autostrady gdzieś przed tunelem jest możliwe zwłaszcza tego na A11 wystarczy z A10 zamiast na A11 odbić na A2 do pierwszego zjazdu na 84. Droga 84 dojeżdżamy do 85 i z 85 zjeżdżasz na autostradę A11 i juz

Ten na A10 obczaiłam i się zgadza. Ale ten na A11 jeśli pojadę, jak mówisz, to wyjadę właśnie przed tym tunelem :(

Też mi się tak wydaje.
Należałoby jechać wspomnianą przez MlodyLeo drogą nr 84, ale nie zjeżdżać na drogę 85, tylko pojechać dalej, następnie zjechać na nr 109, a po minięciu przejścia granicznego, kontynuować słoweńską drogą nr 201, aż do wjazdu na autostradę w okolicy Hrušicy, na węźle Jesenice-zahod. :arrow: mapka
Tylko ja nie wiem, czy to jest opłacalne.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.04.2017 07:06

Można jeszcze tak :
https://www.google.pl/maps/dir/46.61484 ... 24!1m0!3e0
bez kosztów i w miarę do celu. Fajne przejście z małymi serpentynami i zadaszeniami na podjeździe a sama granica w tunelu granicznym (bez opłat). Jedyna wada to zakaz dla pojazdów z przyczepami choć na forum x lat w tył była informacja o polaku w skodzie co wciągnął przyczepę od strony A.
Korzystałem z tego przejścia jak budowali autostrady w Słowenii i były tam korki a za autostradę płaciło się dopiero na bramkach za Lubjaną w kierunku Koper.
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 25.04.2017 10:33

Dzień dobry mam pytanie odnośnie winiet .
Czy na stacji w Czechach zapłacę za winiety kartą i czy można tam też kupić winietkę na Austrię ?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 25.04.2017 10:37

Tomala1978 napisał(a):Dzień dobry mam pytanie odnośnie winiet .
Czy na stacji w Czechach zapłacę za winiety kartą i czy można tam też kupić winietkę na Austrię ?

Jak nie będzie terminal popsuty to tak. A austriacka to najpewno nie na każdej stacji. A czy wogule​ to nie wiem.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 25.04.2017 10:41

Tomala1978 napisał(a):Dzień dobry mam pytanie odnośnie winiet .
Czy na stacji w Czechach zapłacę za winiety kartą i czy można tam też kupić winietkę na Austrię ?


Jeśli masz na myśli stację Shella zaraz za granicą z Polską (jak jedziesz A1), to odpowiedź brzmi dwa razy tak.
A jak ogólnie pytasz, to zapewne jest tak, napisał paulr.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 25.04.2017 12:12

maxredaktor napisał(a):
Tomala1978 napisał(a):Dzień dobry mam pytanie odnośnie winiet .
Czy na stacji w Czechach zapłacę za winiety kartą i czy można tam też kupić winietkę na Austrię ?


Jeśli masz na myśli stację Shella zaraz za granicą z Polską (jak jedziesz A1), to odpowiedź brzmi dwa razy tak.
A jak ogólnie pytasz, to zapewne jest tak, napisał paulr.


Tak, na Shellu można płacić kartą, ale w ubiegłym roku gdy jechałem akurat nie mieli winiet na Austrię takich jak chciałem. Musiałem kupować gdzie indziej.
Odradzam natomiast kupowanie winety na AT na Shellu w Mikolovie, sprzedają "na lewo" z podwójną przebitką, bez paragonu i nie można zapłacić kartą. Lepiej kupić na granicy w Austrii.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 156
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone