Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kryniu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 23.07.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kryniu » 12.08.2018 15:12

Do Podlehnika jest darmowa. Są znaki informujące że nie trzeba winiet
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 12.08.2018 15:29

andrew235 napisał(a):A słuchajcie takie pytanie. od którego momentu zaczyna się płatna droga w SLO (E59), na https://www.tolls.eu/slovenia zaznaczone jest od granicy CRO-SLO kawałek i potem od podlehnika - ale czy do tego zjazdu jest bezpłatnie? ruszam jutro do domu i tak myślę - będę wracał w nocy, poprzednio było w dzień na cevlin ale tam drogi na nocne eskapady średnie...
https://www.google.com/maps/place/9,+22 ... 15.8753799

czy jest bezpłatny?? rozwieje ktoś wątpliwości?

wiedza kosztuje, w tym wypadku kilkanaście minut i kilka poprzednich stron tego wątku
edit: trzy posty wyżej :evil:
andrew235
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrew235 » 12.08.2018 15:35

dzięki. p.s. wiedza kosztuje...Czytam wątek regularnie i wiem co jest w nim napisane...a jeszcze taka ciekawostka jechaliśmy na dwa samochody i w sobotę wjazd z bezpłatnej drogi w podlehniku był zamknięty -korek i kierowali objazdem na drogę 689 - dużo dalej niż normalnie. poza tym autostrady w cro tragedia korki po 1h-1,5h - cały czas szukaliśmy objazdów drogami darmowymi. także trzeba grubo zastanowić się nad przejazdem w weekend...
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 13.08.2018 08:42

Hej.ja w tym roku wybrałem zmodyfikowany objazd MLPCv, czyli za Trate skręciłem zgodnie z objazdem na drogę 438 i zaraz potem równolegle do 433 aż do Lenart. Jechale tak w nocy około 2-3:30 11.08. Droga całkowicie pusta ale wąska i nie wybaczająca pomylek. Jak się pomyślisz to jedziesz dalej bez zawracania. Generalnie jednak ok. Da się jechać. W Cvetlin byłem około 3:30 i byłem jedyny.
poldi1969
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.02.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) poldi1969 » 13.08.2018 10:35

W Lenart dalej jest objazd? Na stronie promet.si już go nie ma.
Ok jutro pod wieczór się przekonam na własne oczy :)

-------------------------------
Objazd na dzień 14.08 nadal istnieje
Ostatnio edytowano 16.08.2018 09:00 przez poldi1969, łącznie edytowano 1 raz
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2018 20:32

Godzina 14, wtorek czyli dzisiaj. 10 raz do Cro i pierwszy raz autostradą Słoweńską.
Powiem tak...
Cudownie!
29 min od granicy A do granicy Cro...
Na samej autostradzie minąłem moze 10 aut a na granicy Cro... zero samochodów, zero! Bylem sam na mojej bramce a za mną nikogo
Jak zrzuce fotki na kompa to pokaże wam granicę, puściusieńką.
Nawet jakby byl korek i stalbym pol godziny to pisze sie juz zawsze na taka drogę. Nigdy więcej MLP
Polecam
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 14.08.2018 20:44

O 14 byłeś na granicy Slo/Cro ?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2018 20:53

Tak jest.
Zawsze jeżdżę w tygodniu i zawsze jeździłem objazdem.
chorwamar
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 04.07.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) chorwamar » 14.08.2018 22:11

Garo&Justa napisał(a):Godzina 14, wtorek czyli dzisiaj. 10 raz do Cro i pierwszy raz autostradą Słoweńską.
Powiem tak...
Cudownie!
29 min od granicy A do granicy Cro...
Na samej autostradzie minąłem moze 10 aut a na granicy Cro... zero samochodów, zero! Bylem sam na mojej bramce a za mną nikogo
Jak zrzuce fotki na kompa to pokaże wam granicę, puściusieńką.
Nawet jakby byl korek i stalbym pol godziny to pisze sie juz zawsze na taka drogę. Nigdy więcej MLP
Polecam

Oczywiście w środku tygodnia to i latem może się trafić pusta droga. Teraz jak już autostrada przebiega przez prawie całą Słowenię a już niedługo całą to przy małym ruchu sprawa jest prosta. Płacę 15€ i oszczędzam czas (co najmniej pół godziny przy braku objazdu objazdów) lub oszczędzam kasę w zamian za czas, uczciwa wymiana :)
Jest jeszcze jednak kwestia paliwa, zjeżdżając z autostrady jeszcze w Austrii zaoszczędzimy sporo na tankowaniu poza autostradą, no chyba że ktoś nie potrzebuje (choć trudno to sobie wyobrazić biorąc pod uwagę, że w Chorwacji jest najdroższe paliwo z tych krajów).
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 14.08.2018 22:30

Zawsze zjeżdżam w Pinggau. Dzisiaj 95 za 1.29. W sumie niepotrzebnie bo przed Slo, 95 była za 1.27.
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 17.08.2018 09:47

Czy ja dobrze zauważyłem, że od Trate do Lenart jest przejazd? Ale na powrocie trzeba objeżdżać przez Śv. Anne? Tak przynajmniej wywnioskowałem studiując natężenie ruchu na GM.
Trate-Lenart.png
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 17.08.2018 10:53

Witam.
Dojechałem.
Droga z Trate do Lenart z objazdem przez Sv. Ane. Wąsko, ale bardzo malownicza. Twierdzę, że dla mocno zmotywowanych. Objazd wczoraj, około 10.00 trwał około 20 min.
Potem Lenart, w dalszym ciągu z kolejnym objazdem.
Oba dobrze oznakowane. W Lenart są alternatywne objazdy. Jeśli ktoś przegapi pierwszy z nich, proszę się nie cofać. Będzie kolejny :D
Potem Ptuj i zgodnie z instrukcjami z tego wątku Podlehnik i granica w Macelj.
Zero korków i utrudnień.
Teraz już tylko słońce i Adriatyk. :D
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 17.08.2018 11:34

Cezaryna napisał(a):Droga z Trate do Lenart z objazdem przez Sv. Ane. Wąsko, ale bardzo malownicza. Twierdzę, że dla mocno zmotywowanych. Objazd wczoraj, około 10.00 trwał około 20 min.
Potem Lenart, w dalszym ciągu z kolejnym objazdem.
Oba dobrze oznakowane. W Lenart są alternatywne objazdy. Jeśli ktoś przegapi pierwszy z nich, proszę się nie cofać. Będzie kolejny :D

:-D :sm: Dzięki
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 17.08.2018 16:06

Garo&Justa napisał(a):Godzina 14, wtorek czyli dzisiaj. 10 raz do Cro i pierwszy raz autostradą Słoweńską.
Powiem tak...
Cudownie!
29 min od granicy A do granicy Cro...
Na samej autostradzie minąłem moze 10 aut a na granicy Cro... zero samochodów, zero! Bylem sam na mojej bramce a za mną nikogo
Jak zrzuce fotki na kompa to pokaże wam granicę, puściusieńką.
Nawet jakby byl korek i stalbym pol godziny to pisze sie juz zawsze na taka drogę. Nigdy więcej MLP
Polecam


To ja byłem wczesniej bo ok 9.00 i na granicy były może 3 auta. Kontrola na zasadze sprawdzenia czy ilość dokumentów się zgadza
drakerc
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.08.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakerc » 17.08.2018 21:18

Cześć,

będę bardzo wdzięczny za weryfikację, czy dobrze rozplanowałem drogę z Podlasia do Rijeki z ominięciem autostrady w Słowenii, czy też oczywiście wkopałem się w płatne rondo w Mariboru, bo już sam nie wiem. Jadę na LPG, tak więc dodane stopy w Czechach - najpierw stacja by zakupić winietę, później stacja z LPG (do godziny 20); auto ma 700km zasięgu na gazie, więc myślę że po tankowaniu w Mikulovie powinienem dotrzeć do Rijeki.

tinyurl.com/y8oqgn46
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 221
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone