Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 24.06.2018 08:59

toomas napisał(a):Chyba chodziło o drogę 437. Jeżeli tak to o ile mnie pamięć nie myli to tam jest takie magiczne rondo Pesnica na które trzeba winiety. ..

Rondo jest w zarządzie DARS i owszem, znak winiety stoi przed wjazdem na nie, ale ten sam DARS utrzymuje, ze nie kontroluje samochodów jadacych drogą 437 i mozna przez to rondo przejechać nie mając winiety.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 24.06.2018 09:19

roykssop napisał(a):
toomas napisał(a):Chyba chodziło o drogę 437. Jeżeli tak to o ile mnie pamięć nie myli to tam jest takie magiczne rondo Pesnica na które trzeba winiety. ..

Rondo jest w zarządzie DARS i owszem, znak winiety stoi przed wjazdem na nie, ale ten sam DARS utrzymuje, ze nie kontroluje samochodów jadacych drogą 437 i mozna przez to rondo przejechać nie mając winiety.


Wiem, była tu na forum długa dyskusja na ten temat. Wg mnie z tym rondem jest niebezpiecznie bo niby DARS swoje ale info o winiecie wisi i nie wiadomo jak podejdzie do tego jakiś upierdliwy kontroler...
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 24.06.2018 09:24

K123 napisał(a):
toomas napisał(a):Chyba chodziło o drogę 437. Jeżeli tak to o ile mnie pamięć nie myli to tam jest takie magiczne rondo Pesnica na które trzeba winiety. ..

Tak, miałem na myśli 437. Rzeczywiście, jest rondo Pasenica. Dziękuję za wyjaśnienie.


Jeszcze dodam, że sam się zastanawiałem nad objazdem własnie przez Maribor bo faktycznie wygląda na prostszy niż MLP ale własnie to nieszczęsne rondo...Poczytaj forum dowiesz się więcej o tym rondzie.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2018 09:25

W którymś moim poście jest mail od DARS, że nie sprawdzają ludzi jadących drogą krajową a tych, co wjeżdżają/zjeżdżają z autostrady. Up to you.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 24.06.2018 10:11

Do tych co planują jechac na cvetlin. Hak informacja ze w macejl 30 minut oczekiwania. Nawigacja vw informuje ze znalazla trase szybsza o 40 minut. Wiec za Ptuj zjechałem z autostrady i udałem sie na to male przejscie graniczne. Tak na moje oko z 500m korka widac budy wiec bedzie ok. I bylo po 1.5 godziny ( nawet na wczesniejszym wahadle przejechalismy na 1 zmianie swiatel) ale najgorsze bylo za granicą. Brak asfalut na dosc stromym podjezdzie. Koles przed nami mial takie problemy z jechaniem na tym odciunku drogi ze zrobil spory korek a jego pokonanie zajeło 40 minut. Zamiast jechac to rozsypywal kamienie. Jak juz ruszył to kawałek i nawrót i znowu to samo. Do tego zmiana swiateł i nadjechali ci z gory i znowu zamieszanie z omijaniem sie ....do tego 30 minut mysle ze sie jedzie dluzej i juz wiem ze chyba szybciej a napewno wygodniej by bylo przez macejl:-( w cvetlin te przejscie ma tylko 1 budke. I tam to wszystko trwa strasznie dlugo.)
zimnylech
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.06.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimnylech » 24.06.2018 12:59

K123 napisał(a):
zimnylech napisał(a):Ktoś może napisać czy taki wariant jest dostępny ?

https ://mapy.cz/s/2Lsnu


Przyłączam się do pytania. Jakie jest uzasadnienie, żeby jechać przez Trate, Lenart, ronda, roda.. gdy można względnie prostą (tak mi się wydaje) przez Maribor? Nie czepiam się tylko pytam poważnie. Z tego co widzę, to droga wskazana przez zimnylech może być na początku pagórkowata. Może lepszy by był wariant dojazdu do Maribor drugą stroną autostrady, tj. drogą 347 ?


No nic :-(

Ja tak będę próbował. Wyjazd mam 24.06, trasa:
Spielield na Maribor droga 67 - 437
Od ronda 437, e59, h2, setnijska cesta, titova cesta
droga nr 1 na Ptuj, potem 454, 710
Trzec, Podlehnik

Ktoś testował taki wariant ?
kielek81
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.06.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kielek81 » 24.06.2018 14:10

Witam

Poniżej przedstawiam link do Słoweńskiego odpowiednika Chorwackiego HAK. Jest tam zarówno mapka z natężeniem ruchu wypadkami i takimi tam innymi przydatnymi informacjami jak oczekiwanie na granicy. No i są też kamerki można podejrzeć korki na autostradzie.

Niestety Admin nie pozwala mi na wklejanie linków jak to napisał za wcześnie. Więc może napisze tak w przeglądarce należy wpisać tak : "kamere slovenija" i pierwszy wynik wyszukiwania to stronka o której mówię "promet"
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 24.06.2018 19:07

kielek81 napisał(a):Witam. Poniżej przedstawiam link do Słoweńskiego odpowiednika Chorwackiego HAK. Jest tam zarówno mapka z natężeniem ruchu wypadkami i takimi tam innymi przydatnymi informacjami jak oczekiwanie na granicy. No i są też kamerki można podejrzeć korki na autostradzie.


Proszę bardzo: https://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx
wecek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.06.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wecek » 24.06.2018 19:29

Dziś jechałem przez przejście graniczne Cvetlin ok. 9.30. Zero samochodów. Potwierdzam, że za przejściem zdjęty asfalt. Nie było świateł.
kielek81
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.06.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kielek81 » 24.06.2018 19:34

Dzięki wielkie może komuś się przyda My jedziemy dopiero koniec sierpnia.
Czy ktoś wie co dokładnie oznacza termin oddania ostatniego odcinka autostrady jesienią. Czy slowency podawana jakiś termin . Większość osób ten fakt nie będzie dotyczył ale ktoś kto będzie jechał we wrześniu już może interesować.
Pozdrawiam wszystkich i szerokości i płynnej jazdy bez korków miłego odpoczynku
kielek81
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.06.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kielek81 » 24.06.2018 19:37

Spogladalem na kamerki w Macei i też nie było dużo aut więc może akurat taki fajny termin trafiłeś . Czy ten przejazd bez tego astry jest tak ciężki do przejechania jak ktoś opisywał .Stromo wąsko o co chodzi dokładnie Ja myślałem o Rogatec ale może spróbuję tam gdzie ty
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 24.06.2018 20:10

Jechałam przez Cvetlin dziś ok. 9.15, Przed nami 1 samochód, podjazd za przejściem bez asfaltu ( światła wyłączone) przejechalismy bez problemu 8) . Generalnie przejechalismy trasę bardzo gładko. Pozdrawiam
dario7
Cromaniak
Posty: 1293
Dołączył(a): 21.08.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dario7 » 25.06.2018 08:11

zimnylech napisał(a):
Ja tak będę próbował. Wyjazd mam 24.06, trasa:
Spielield na Maribor droga 67 - 437
Od ronda 437, e59, h2, setnijska cesta, titova cesta
droga nr 1 na Ptuj, potem 454, 710
Trzec, Podlehnik

Ktoś testował taki wariant ?


... czy na pewno wyjeżdżasz 24.06 :?: bo piszesz tego samego dnia co wyjeżdżasz...

Ja tak jeżdżę od lat. Mam jedną sugestię dla Ciebie. Jak będziesz na dużym rondzie Pesnica (przed Mariborem) zjeżdżasz ostatnim zjazdem. Ten zjazd jest dość dziwny, bo trzeba wjechać w drogę dwukierunkową, jak gdyby pod prąd (przynajmniej ja ma takie odczucia). Ten zjazd jest inny niż wszystkie inne na tym wielkim dziwnym rondzie.
Później trzeba wjechać w wąską uliczkę pod autostradę, pierwsza w prawo - Pekel.

I jeszcze jedna informacja, może Ci się przyda. Ja zawsze jem obiad w m-ści Starse, droga 454 w restauracji BENO. Obiad dnia: sznycel, frytki, zupa niecałe 9 Euro. Wielka porcja, nie do przejedzenia.
Ostatnio edytowano 25.06.2018 13:36 przez dario7, łącznie edytowano 1 raz
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.06.2018 08:16

dario7 napisał(a):
Ja tak jeżdżę od lat. Mam jedną sugestię dla Ciebie. Jak będziesz na dużym rondzie Pesnica (przed Mariborem) zjeżdżasz ostatnim zjazdem. Ten zjazd jest dość dziwny, bo trzeba wjechać w drogę dwukierunkową, jak gdyby pod prąd (przynajmniej ja ma takie odczucia). Ten zjazd jest inny niż wszystkie inne na tym wielkim dziwnym rondzie.
Później trzeba wjechać w wąską uliczkę pod autostradę, pierwsza w prawo - Pekel.

I jeszcze jedna informacja, może Ci się przyda. Ja zawsze jem obiad w m-ści Starse, droga 454 w restauracji BENTO. Obiad dnia: sznycel, frytki, zupa niecałe 9 Euro. Wielka porcja, nie do przejedzenia.


Czyli coś takiego ? https://goo.gl/maps/tujFJLdTENS2
SebM
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 11.05.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebM » 25.06.2018 08:26

Cześć,
W miejscowości Lenart mapy google prowadzą mnie w dziwny sposób (rys.) czyli każą zjechać z drogi 433 a później na nią wrócić.
Czy ktoś się orientuje, czy mogę jechać śladem zaznaczonym na żółto? ze zdjęć nie widać żeby była to droga jednokierunkowa.
Załączniki:
Przechwytywanie.PNG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 177
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone