Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miał być Hvar, ale nie dotarliśmy ;) Była Toskania...

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006
Miał być Hvar, ale nie dotarliśmy ;) Była Toskania...

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 11:08

W Chorwacji byłam 4 razy, 2 razy na Ciovo, raz w Molunacie i raz w Rovinj. Namawiałam Mojego współtowarzysza podróży na inny kierunek, ale to ciężki egzemplarz, więc w tym roku wymogłam na nim że pojedziemy chociaż na 3 dni do Toskanii, a potem na Hvar. Pierwotnie najpierw miał być Hvar, a potem Toskania, ale w ostatniej chwili zmieniliśmy plany i jak się okazało, całe szczęście :)
Toskania nas zachwyciła i Mój się przekonał że nie trzeba co roku jeździć na stare znajome śmieci, żeby fajnie spędzić urlop. Ja jestem typem co musi mieć nowe wrażenia, żeby być zadowolonym z wakacji i Chorwacja mnie już trochę zaczynała nudzić.

Byliśmy w Greve in Chianti w agroturystyce z basenem, otoczonej uprawami winogron i oliwek. Spokój i cisza, w ogóle nie odczuwało się, że to jeszcze sezon wakacyjny (byliśmy od 22.08 do 03.09) Dopiero przy zwiedzaniu widać było, że turystów jest od groma. Byliśmy w Florencji, Sienie, Pizie, Wolterze i San Giminiano, w drodze powrotnej w Wenecji.
Bardzo nam się podobało i za rok pewnie wrócimy ale skierujemy się w południowe rejony Toskanii.
Polecam wszystkim zapalonym cromaniakom odwiedzenie innych państw, bo warto naprawdę. Miłośnikom spokoju nie polecam natomiast włoskiego wybrzeża, są tam tak nieprzebrane tłumy, że nie udało nam się zaparkować w pobliżu plaży, a 3 km pieszo nam się nie chciało iść.

Tak więc na Hvar nie dotarliśmy, ale wcale nie żałujemy :)
becia25
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) becia25 » 05.09.2009 11:34

A jak przedstawiają się tam ceny kwater??np.Waszej??
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 05.09.2009 11:56

Wklej jakieś fotki....

Bardzo interesuje mnie wyjazd do Toskanii.
Mam nadzieję, że napiszesz coś więcej.
Ile zapłaciliście za lokum i jak ceny kształtują się w sklepach? :)
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 12:35

Ceny zdecydowanie wyższe niż w Hr, np za apartament minimum 70 euro. Ale zdecydowanie wyższy standard, klimatyczne kamienne domy i wnętrza urządzone ze smakiem. My ponieważ planowaliśmy tylko 3 dni zdecydowaliśmy się na apartament mini za 50 euro: sypialnia z łazienką, aneksem kuchennym i tarasem. Trochę ciasno było w kuchni, ale poza tym ok. Dużo czasu tam nie spędzaliśmy.
Ceny w sklepach: chleb 1-2 euro, mięso na tacce na 2 osoby 4-5 euro, owoce 2 euro za kg (jabłka, morele, brzoskwinie w tej samej cenie, piwo 1,20 euro
W restauracjach kawa 1,50, piwo 5, pizza od 5 do 10, z reguły doliczają wszędzie 10-15% do rachunku za obsługę.

Postaram się wrzucić zdjęcia jak się nauczę to robić ;)

Generalnie włosi są bardzo mili i powszechnie znają angielski, więc nie ma problemu z dogadaniem się :)
Ostatnio edytowano 05.09.2009 15:37 przez kamila_i_marcin, łącznie edytowano 1 raz
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 05.09.2009 13:01

kamila_i_marcin napisał(a):Ceny zdecydowanie wyższe niż w Hr, np za apartament minimum 70 euro. Ale zdecydowanie wyższy standard, klimatyczne kamienne domy i wnętrza urządzone ze smakiem. My ponieważ planowaliśmy tylko 3 dni zdecydowaliśmy się na apartament mini za 50 euro: sypialnia z łazienką, aneksem kuchennym i tarasem. Trochę ciasno było w kuchni, ale poza tym ok. Dużo czasu tam nie spędzaliśmy.
Ceny w sklepach: chleb 1-2 euro, mięso na tacce na 2 osoby 4-5 euro, owoce 2 euro za kg (jabłka, morele, brzoskwinie w tej samej cenie, piwo 1,20 euro
W restauracjach kawa 1,50, piwo 5, pizza od 5 do 10, z reguły doliczają wszędzie 10-15% do rachunku za obsługę.

Postaram się wrzucić zdjęcia jak się nauczę to robić ;)

Generalnie włosi są bardzo mili i powrzechnie znają angielski, więc nie ma problemu z dogadaniem się :)


a do Morza Tyrreńskiego dojechaliście ?
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 13:18

Za dobra z geografii nie jestem, ale byłam chyba nad morzem liguryjskim :) Tak jak pisałam, najbliższe wolne miejsca parkingowe były kilka km od plaży, więc zrezygnowaliśmy. Byliśmy w Portovenere w nadziei zobaczenia urokliwego wybrzeża, bo nie pociągają nas kilometrowe piaszczyste plaże z płatnymi leżakami, no ale niestety tłumy nas zaskoczyły.
Tak więc osobiście nie polecam wypoczynku nad włoskim morzem, no chyba że ktoś to lubi, może dalej na południe jest mniej tłoczno, mam nadzieję za parę lat to sprawdzić :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 05.09.2009 13:36

A czy mogłabyś podać link do gospodarstwa agroturystycznego w którym spędzaliście wakacje? :D

Toskania już dawno chodzi mi po głowie, ze względu na piękne krajobrazy, zabytki, no i kuchnię. :wink: Niestety nikt z moich znajomych tam nie był, a adres od Ciebie pewno nie tylko mnie się przyda. :wink: :)


A tu masz mały link jak wklejać fotki.
Bardzo jestem ich ciekawa. :lol:
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 14:20

Ostatnio edytowano 09.09.2009 18:26 przez kamila_i_marcin, łącznie edytowano 2 razy
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 14:25

Obrazek
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 14:27

Obrazek
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 14:29

Obrazek
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 14:31

Obrazek
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 14:33

Obrazek
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 05.09.2009 14:33

Coś w tej Toskanii jest co mnie kręci .. :P

ale powinna być usytuowana od 50-30 km od Morza to byłaby bajka ;]
Ostatnio edytowano 05.09.2009 14:39 przez Adam.B, łącznie edytowano 1 raz
kamila_i_marcin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamila_i_marcin » 05.09.2009 14:35

Florencja

Obrazek
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Miał być Hvar, ale nie dotarliśmy ;) Była Toskania...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone