Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 22.02.2017 12:44

Magda O. napisał(a):Korčula :hearts: No czyż to nie jest najpiękniejsza wyspa w Chorwacji? ;)


To dopiero nasza pierwsza wyspa, więc trudno porównywać :) W tym roku Hvar i Vis, za rok Mljet i Lastovo, to będę mogła zrobić zestawienie plusów i minusów każdej :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 22.02.2017 13:40

Konoba Albert :D Odkryliśmy ją we wrześniu - 5 miesięcy temu! Byliśmy potraktowani z honorami i dostaliśmy coś tam on the house, bo małżon przyznał się,że ma na imię ....jak w nazwie.No to kelner Albert zawołał kucharza..Alberta i razem było ich już trzech :mrgreen: Byliśmy baardzo zadowoleni z jedzenia i obsługi :boss: No i oczywiście widoków.


P8234453.JPG
Konoba Albert w porze sjesty



Ja byłam na wszystkich wymienionych wyspach, oprócz Lastowa i wciąż nie mogę się zdecydować która najpiękniejsza jako całość .Mljetu nie wybrałabym na dłuższy pobyt ze względu na brak miasteczek na wieczorne przesiadywanie, ale też jest magiczny.Było tam najbardziej dziko i odludnie ze wszystkich znanych mi otoków. Hvar - perełki architektoniczne (Stari Grad, Hvar,Vrboska), Korčula - PLAŻE, no i mój ukochany Vis - ..bo dobrze się tam czuję ogólnie. O Pelješcu nie będę peanów pisać, bo to nie wyspa, a po drugie..wszystko wiadomo w temacie :hearts:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 22.02.2017 14:06

Albercik nas też urzekł. Tej drugiej knajpy w Zavalaticy w ogóle nie odwiedziliśmy :)

Mljet mam w planach na kilka dni, Lastovo to samo, za to powrót na Peljesac na pewno minimum 10 dni :hearts: ale to dopiero w 2018... :roll: W tym roku eksploruję plaże Hvaru, Visu i wszystko, co dookoła nich - taki mam chytry plan :twisted:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 22.02.2017 16:05

z jeszcze większą uwagą będę śledzić tę część relacji, bo przecież Korčula jest w planach na ten rok :wink:

ofertę apartamentów w Zavalatnicy przeglądałam na bookingu, ceny były całkiem przyjazne, ale jednak zdecydowaliśmy się na miejscówkę w pobliżu korčulańskiej starówki, zobaczymy czy warto dopłacić parę euro :roll:
tylko na Proizd trochę daleko...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2017 16:39

Kasia i Krzyś napisał(a):z jeszcze większą uwagą będę śledzić tę część relacji, bo przecież Korčula jest w planach na ten rok :papa: :wink:

zdecydowaliśmy się na miejscówkę w pobliżu korčulańskiej starówki, zobaczymy czy warto dopłacić parę euro :roll:
tylko na Proizd trochę daleko...

Witam :D
Tak,ale zauważ,że z Zavalaticy masz tylko około 14 minut krócej niż Z Korczuli-miasta
Trasą 118 na prawdę szybko się jedzie-sam początek jest trochę pokręcony
http://tiny.pl/gfcvq
Pozdrawiam :papa:
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 22.02.2017 17:06

Kasia i Krzyś napisał(a):z jeszcze większą uwagą będę śledzić tę część relacji, bo przecież Korčula jest w planach na ten rok :wink:

ofertę apartamentów w Zavalatnicy przeglądałam na bookingu, ceny były całkiem przyjazne, ale jednak zdecydowaliśmy się na miejscówkę w pobliżu korčulańskiej starówki, zobaczymy czy warto dopłacić parę euro :roll:
tylko na Proizd trochę daleko...

Mam fajną i sprawdzoną miejscówkę w Medvinjak z której na stare miasto spacerkiem jest około 10-15 minut, oczywiście spacer z przepięknymi widokami.
Dom w pierwszej linij brzegowej. My byliśmy w dwie pary 2*2+1 do dyspozycji mieliśmy 3 sypialnie plus salon z aneksem kuchennym wszystko przez biuro 95 erełek. Gospodyni na koniec powiedziała, że bezpośrednio u nich -25% cena.
Jak by coś ktoś to mam nr. tel do nich.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 22.02.2017 18:23

Kasia i Krzyś napisał(a):ofertę apartamentów w Zavalatnicy przeglądałam na bookingu, ceny były całkiem przyjazne, ale jednak zdecydowaliśmy się na miejscówkę w pobliżu korčulańskiej starówki, zobaczymy czy warto dopłacić parę euro :roll:
tylko na Proizd trochę daleko...


My płaciliśmy 1807 zł za 7 noclegów na początku września (31.08 - 07.09). Ulokowanie w zasadzie pośrodku wyspy, więc wszędzie odległość podobna.

Nie przejmuj się, że masz daleko na Proizd, bo Korcula nie jest jakaś ogromna, a drogi są bardzo dobre, więc jeździ się przyjemnie.

Nas z Zavalaticy ciągle gdzieś nosiło, w zasadzie rano wyjeżdżaliśmy i wracaliśmy tam tylko spać :)


krasiu666 napisał(a):Mam fajną i sprawdzoną miejscówkę w Medvinjak z której na stare miasto spacerkiem jest około 10-15 minut, oczywiście spacer z przepięknymi widokami.


Potwierdzam. Medvinjak jest bardzo fajną miejscówką, blisko do starego miasta, no i widok na Półwysep :hearts: W sumie to nawet trochę żałowaliśmy, że nie wybraliśmy noclegu właśnie tam.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 22.02.2017 21:04

tomekkulach napisał(a):Witam :D
Tak,ale zauważ,że z Zavalaticy masz tylko około 14 minut krócej niż Z Korczuli-miasta
Trasą 118 na prawdę szybko się jedzie-sam początek jest trochę pokręcony
http://tiny.pl/gfcvq
Pozdrawiam :papa:

i tak się wybierzemy na Proizd, a jednak z Korčuli bliżej do zatoczek w okolicach Račišće czy na Badiję :)

krasiu666 napisał(a):Mam fajną i sprawdzoną miejscówkę w Medvinjak z której na stare miasto spacerkiem jest około 10-15 minut, oczywiście spacer z przepięknymi widokami.
Dom w pierwszej linij brzegowej. My byliśmy w dwie pary 2*2+1 do dyspozycji mieliśmy 3 sypialnie plus salon z aneksem kuchennym wszystko przez biuro 95 erełek. Gospodyni na koniec powiedziała, że bezpośrednio u nich -25% cena.
Jak by coś ktoś to mam nr. tel do nich.

CROnikiCROpka napisał(a):My płaciliśmy 1807 zł za 7 noclegów na początku września (31.08 - 07.09). Ulokowanie w zasadzie pośrodku wyspy, więc wszędzie odległość podobna.
Nie przejmuj się, że masz daleko na Proizd, bo Korcula nie jest jakaś ogromna, a drogi są bardzo dobre, więc jeździ się przyjemnie.
Nas z Zavalaticy ciągle gdzieś nosiło, w zasadzie rano wyjeżdżaliśmy i wracaliśmy tam tylko spać :)

Potwierdzam. Medvinjak jest bardzo fajną miejscówką, blisko do starego miasta, no i widok na Półwysep :hearts: W sumie to nawet trochę żałowaliśmy, że nie wybraliśmy noclegu właśnie tam.

mamy pokój z widokiem na starówkę, więc też całkiem blisko, a dodatkowo z możliwością anulowania bez kosztów, bo jednak ryzyko przesunięcia/anulowania urlopu jest :roll:
za niezbyt dużą dwójkę z aneksem będziemy płacić 50 euro (pierwsza połowa lipca), do tej pory najwięcej płaciliśmy 40 euro (Jelsa), zwykle 30-35 euro (Brela, Pag, Orebić)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 22.02.2017 21:20

No Ewa w końcu :lol: już nie mogłam się doczekać Korčuli ! :hearts:

Katerina napisał(a):Konoba Albert :D Odkryliśmy ją we wrześniu - 5 miesięcy temu! Byliśmy potraktowani z honorami i dostaliśmy coś tam on the house, bo małżon przyznał się,że ma na imię ....jak w nazwie.No to kelner Albert zawołał kucharza..Alberta i razem było ich już trzech :mrgreen: Byliśmy baardzo zadowoleni z jedzenia i obsługi :boss: No i oczywiście widoków.


P8234453.JPG



Ja byłam na wszystkich wymienionych wyspach, oprócz Lastowa i wciąż nie mogę się zdecydować która najpiękniejsza jako całość .Mljetu nie wybrałabym na dłuższy pobyt ze względu na brak miasteczek na wieczorne przesiadywanie, ale też jest magiczny.Było tam najbardziej dziko i odludnie ze wszystkich znanych mi otoków. Hvar - perełki architektoniczne (Stari Grad, Hvar,Vrboska), Korčula - PLAŻE, no i mój ukochany Vis - ..bo dobrze się tam czuję ogólnie. O Pelješcu nie będę peanów pisać, bo to nie wyspa, a po drugie..wszystko wiadomo w temacie :hearts:

O wow, co za konoba :hearts:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.02.2017 00:23

:D od dobrych kilku lat jesteśmy już stałymi bywalcami Zavalaticy. W konobie Albert również bywaliśmy od czasu do czasu. Panuje tam bardzo miła, fajna i sympatyczna atmosfera. Świetne miejsce i wspaniały widok na zatoczkę.

Co do menu, szczególnie polecam dania rybne oraz grillowane kalmary i małże.


p.s. bywaliście może również w konobie na dole zatoki? Bardzo kameralna i na pewno także godna polecenia...

CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 23.02.2017 00:40

figusek napisał(a):No Ewa w końcu :lol: już nie mogłam się doczekać Korčuli ! :hearts:


Chcieliście, to jest :)

Gdybym wiedziała, że Korcula będzie "w cenie" bardziej niż Riwiera Makarska, to bym zaczęła od doopy strony naszego urlopu :P


majeczka napisał(a)::D od dobrych kilku lat jesteśmy już stałymi bywalcami Zavalaticy. W konobie Albert również bywaliśmy od czasu do czasu. Panuje tam bardzo miła, fajna i sympatyczna atmosfera. Świetne miejsce i wspaniały widok na zatoczkę.

Co do menu, szczególnie polecam dania rybne oraz grillowane kalmary i małże.


p.s. bywaliście może również w konobie na dole zatoki? Bardzo kameralna i na pewno także godna polecenia...



Zgadzam się, rybki były dobre. Kalmarów i małży nie jedliśmy.

A na dole zatoki nie byliśmy. Tylko w Albercie. Znaleźliśmy sobie inne cudowne miejsce na stołowanie się, ale o tym w kolejnym odcinku :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 23.02.2017 01:40

CROnikiCROpka napisał(a):Gdybym wiedziała, że Korcula będzie "w cenie" bardziej niż Riwiera Makarska, to bym zaczęła od doopy strony naszego urlopu :P

No to teraz już wiesz :mrgreen: :wink:

Super miejscówka :D :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 23.02.2017 11:38

lotnikwsk napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Gdybym wiedziała, że Korcula będzie "w cenie" bardziej niż Riwiera Makarska, to bym zaczęła od doopy strony naszego urlopu :P

No to teraz już wiesz :mrgreen: :wink:

Super miejscówka :D :papa:


W tegorocznej relacji chyba już takich dylematów nie będzie, bo zarówno Hvar jak i Vis będą wzbudzać zainteresowanie :lol:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 24.02.2017 20:27

Magda O. napisał(a):Korčula :hearts: No czyż to nie jest najpiękniejsza wyspa w Chorwacji? ;)
Stęskniłam się, więc być może ( jak czas pozwoli) odwiedzimy Korčulkę podczas tegorocznego pobytu na Pelješcu.
A na razie powspominam razem z Tobą.


Jest najpiękniejsza! Patrzę Kropko na Twoje zdjęcia, uliczki, no i na początku ten widok na Orebić i Korčulę... mój ulubiony widokowy w Cro :hearts:

A ten widok na Adriatyk... o matko, katujesz mnie i dobijasz tymi zdjęciami w taki dzień!!


A JESZCZE PROIZD PRZED NAMI :roll: :roll: :roll:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 24.02.2017 20:45

tyniolek napisał(a):A JESZCZE PROIZD PRZED NAMI :roll: :roll: :roll:


Trafiony zatopiony :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016 - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone