Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
prezesxxll
zbanowany
Posty: 53
Dołączył(a): 22.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) prezesxxll » 17.08.2016 08:53

Witam

Wyjeżdzamy w piątek 19.08 do Tucepi z polski południowo wschodniej około godziny 14, jedziemy Barwinek Koszyce Miszkolc, Budapeszt Zagrzeb I dalej autostrada w strone Riwiery Makarskiej, czy w tym terminie mam się obawiać jeszcs korków ?
staszek107
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.04.2015
Powrót w niedziele

Nieprzeczytany postnapisał(a) staszek107 » 17.08.2016 14:57

Witam w niedziele mam wracać z Podgory. Jak korki w niedziele czy może lepiej przedłużyć do poniedziałku? ktoś wracał w niedziele pozdrawiam
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Powrót w niedziele

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 17.08.2016 15:03

Zaraz Ci temat moderacja przesunie, ale może zdążę :D
Ja wracałem teraz w niedzielę z Živogošće.Wyjazd 9.30.
Zero korków i utrudnień.Jedynie w Lučko, ale to załatwiłem wjeżdżając na bramki płatne kartą.Granica, Wiedeń, Poysdorf, Brno...wszystko z marszu :mrgreen:
staszek107
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.04.2015
Re: Powrót w niedziele

Nieprzeczytany postnapisał(a) staszek107 » 17.08.2016 15:14

dzięki za info bo się waham..:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2016 17:49

słoma79 napisał(a):Zaraz Ci temat moderacja przesunie, ale może zdążę :D

Oczywista oczywistość :wink: :idea:
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 17.08.2016 17:58

prezesxxll napisał(a):Witam

Wyjeżdzamy w piątek 19.08 do Tucepi z polski południowo wschodniej około godziny 14, jedziemy Barwinek Koszyce Miszkolc, Budapeszt Zagrzeb I dalej autostrada w strone Riwiery Makarskiej, czy w tym terminie mam się obawiać jeszcs korków ?


Nie, korki to mit.

Oczywiście inna sprawa jeśli jest jakiś wypadek na trasie albo remont.
Themichaltv
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Themichaltv » 17.08.2016 21:49

Witam,
W następnym tygodniu wyjeżdżamy z Kotliny Kłodzkiej na Peljesac.
Planujemy jechać przez Boboszów ( to na 100% ).
Zastanawiamy się nad ominięciem Mikulova jadąc 2 do Brzecława , a następnie dojechaniem do 7 w Wilfersdorfie.
Rozważamy się nad tą trasą po tym jak pewnego roku Czesi postanowili zwinąć asfalt. Można się domyśleć jakie utworzyły się korki.
Poza tym droga z Drasenhofen do A5 jest bardzo zatłoczona.
Czy ktoś jechał tą trasą, i ew. jakie opinie?
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17.08.2016 22:34 przez Themichaltv, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2016 22:12

Themichaltv napisał(a):Witam,
W następnym tygodniu wyjeżdżamy z Kotliny Kłodzkiej na Peljesac.
Planujemy jechać przez Boboszów ( to na 100% ).
Zastanawiamy się nad ominięciem Mikulova jadąc 2 do Brzecława , a następnie dojechaniem do 7 w Wilfersdorfie.
Rozważamy się nad tą trasą po tym jak pewnego roku Czesi postanowili zwinąć asfalt. Można się domyśleć jakie utworzyły się korki.
Poza tym droga z Drasenhofen do Mistelbach jest bardzo zatłoczona.
Czy ktoś jechał tą trasą, i ew. jakie opinie?
Pozdrawiam


Nie wiem dlaczego jechaliście przez Mistelbach.
Co do drogi przez Breclav, to 3/4 autostrady z Brna do Breclav jest w remoncie i jest zamknięty jeden pas ruchu.
Przez miasto Breclav szybko nie pojedziecie, mogą być korki.
Asfalt nie jest zwinięty na drodze do Mikulova.
Czasem są korki w Poysdorf. Ale najpierw sprawdźcie w google.maps, czy naprawdę są ( włączyć opcję natężenie ruchu ).
Jak jest korek na 100%, to można pojechać na Breclav, inaczej nie ma to sensu

PS: Boboszów na 100% 8) W waszym przypadku to oczywiste, ale jak ktoś jedzie w Wrocka przez Boboszów, to podziwiam.
Ja jak jadę w dzień przez Czechy od poniedziałku do soboty, to nie dam rady jechać ich drogami krajowymi ze średnią prędkością większą niż 50 km/h
Mnóstwo kierowców, którzy jak jest dozwolone 90, to jadą 70,
a w mieście jak jest dozwolone 50, to jadą 40 8)
( przeważnie kierowcy dostawczaków i małych ciężarówek wyglądających jak wraki, do tego sporo emerytów, którzy jadą w żółwim tempie )
Światła, zwężenia, remonty, tiry w dużych iloścoach, do d... taka jazda
Themichaltv
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Themichaltv » 17.08.2016 22:37

Belvoir napisał(a):
Themichaltv napisał(a):Witam,
W następnym tygodniu wyjeżdżamy z Kotliny Kłodzkiej na Peljesac.
Planujemy jechać przez Boboszów ( to na 100% ).
Zastanawiamy się nad ominięciem Mikulova jadąc 2 do Brzecława , a następnie dojechaniem do 7 w Wilfersdorfie.
Rozważamy się nad tą trasą po tym jak pewnego roku Czesi postanowili zwinąć asfalt. Można się domyśleć jakie utworzyły się korki.
Poza tym droga z Drasenhofen do A5 jest bardzo zatłoczona.
Czy ktoś jechał tą trasą, i ew. jakie opinie?
Pozdrawiam


.
Co do drogi przez Breclav, to 3/4 autostrady z Brna do Breclav jest w remoncie i jest zamknięty jeden pas ruchu.
Przez miasto Breclav szybko nie pojedziecie, mogą być korki.
Asfalt nie jest zwinięty na drodze do Mikulova.
Czasem są korki w Poysdorf. Ale najpierw sprawdźcie w google.maps, czy naprawdę są ( włączyć opcję natężenie ruchu ).
Jak jest korek na 100%, to można pojechać na Breclav, inaczej nie ma to sensu

PS: Boboszów na 100% 8) W waszym przypadku to oczywiste, ale jak ktoś jedzie w Wrocka przez Boboszów, to podziwiam.
Ja jak jadę w dzień przez Czechy od poniedziałku do soboty, to nie dam rady jechać ich drogami krajowymi ze średnią prędkością większą niż 50 km/h
Mnóstwo kierowców, którzy jak jest dozwolone 90, to jadą 70,
a w mieście jak jest dozwolone 50, to jadą 40 8)
( przeważnie kierowcy dostawczaków i małych ciężarówek wyglądających jak wraki, do tego sporo emerytów, którzy jadą w żółwim tempie )
Światła, zwężenia, remonty, tiry w dużych iloścoach, do d... taka jazda


Dzięki, Mistelbach już poprawione, mój błąd.
JacekPlacek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 15.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekPlacek » 17.08.2016 23:22

Ja rownież jadę przez boboszòw 19.08.
Podjełem decyzję nieodwołalnie że omijam ołomoniec jadąc przes sviravy droga kiepska ale omijam 3 remonty dróg później brno-mikulov -Wiedeń mam w razie co opcje objazdu Wiednia - graz - objazd MLP i później kwestia obladowanią granic slo -cro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2016 23:48

JacekPlacek napisał(a):Ja rownież jadę przez boboszòw 19.08.
Podjełem decyzję nieodwołalnie że omijam ołomoniec jadąc przes sviravy droga kiepska ale omijam 3 remonty dróg później brno-mikulov -Wiedeń mam w razie co opcje objazdu Wiednia - graz - objazd MLP i później kwestia obladowanią granic slo -cro



Droga kiepska, jedzie się 50 km/h, ale wybierasz taką drogę, bo się boisz remontów, które w 90% nie powodują korków,
tylko jedzie się 80-100 km/h :!:
Rozumiem, że jest korek na odcinku Ołomuniec-Brno, więc jedziesz przez Svitavy.
Ale w pozostałych przypadkach :?:
Twój wybór

W jaki sposób chcesz objechać Wiedeń :?:

Można pojechać trasą Brno-Bratysława-A6-A4-Schwechat-ekspresówka S1-autostrada na Graz A2
I kosztuje to słowacką winietę ekstra. I jak w Wiedniu nie ma gigantycznego korka, to traci się na tym z pół godziny.
I można wpaść w pułapkę, bo autostrada A4 przed Wedniem jest często zakorkowana. Czyli możemy wpaść z deszczu pod rynnę.

Jak wielki korek jest na A23 w Wiedniu, to można się bawić wytyczaniem różnych tras, np. pojechać S2 i potem A22
Ale i tak się potem wraca na A23 i ląduje w korku. Nic to nie da.
Pomysły z tym, żeby zjechać autostrady i przebić się zwykłymi ulicami to fantazja. Dopiero tam są korki, jedzie się bardzo wolno.
trzeba po prostu wybrać taka porę przejazdu przez Wiedeń,żeby nie jechać w dzień roboczy po południu.
I wtedy na 90% będzie OK
route666
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) route666 » 18.08.2016 09:25

Themichaltv napisał(a):Witam,
W następnym tygodniu wyjeżdżamy z Kotliny Kłodzkiej na Peljesac.
Planujemy jechać przez Boboszów ( to na 100% ).
Zastanawiamy się nad ominięciem Mikulova jadąc 2 do Brzecława , a następnie dojechaniem do 7 w Wilfersdorfie.
Rozważamy się nad tą trasą po tym jak pewnego roku Czesi postanowili zwinąć asfalt. Można się domyśleć jakie utworzyły się korki.
Poza tym droga z Drasenhofen do A5 jest bardzo zatłoczona.
Czy ktoś jechał tą trasą, i ew. jakie opinie?
Pozdrawiam


Witam, jechalismy z Kotliny Kłodzkiej do Baski Voda, wczoraj wróciliśmy.W obie strony jechaliśmy Kudowa Zdrój-Hradec Kralove-Pardubice-Chrudim-havlickovy Brod-Jihlava-Znojmo Hate Granica CZ-AU- Wiedeń-Mureck-Lenart -Ptuj -Macejl- -Baska Voda .Czechy bez winiety utrudnienia tylko za Jihlavą Swiatła 5 razy-w nocy niema znaczenia ogólnie trasa OK :D
route666
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) route666 » 18.08.2016 09:34

te kiero napisał(a):
Belvoir napisał(a):Ciężarówki nie mogły jechać w niedzielę i w poniedziałek, więc we wtorek ruch był większy
Turyście trudno było zauważyć różnicę w natężeniu ruchu, bo tamtędy nie jeździ codziennie.
Większa ilość ciężarówek korkowała trasę na przejściu granicznym i na bramkach autostradowych
I to jest całe wytłumaczenie.

uff, no to mamy wyjaśnione w 100%, bez możliwości zgłoszenia innego powodu


Witam wracałem 16.8 z Baśki Voda i trafilem na ten potworny korek ,przed ostatnią bramką przed granicą CHR-SLO sie zaczeło,potem tunel zamknięty puszczali co jakiś czas ,po 2,5 godzinach byłem 100m przed szlabanem granicy CHR....I Postanowłem zawrócić zjazdem na trakostane i na inne przejście graniczne-czas objazdu 15 minut i byłem już na drodze do Ptuj .Nie znam powodu korka ale przed ostatnim tunelem 2 karetki widziałem na sygnale jechały w strone granicy,podejrzewam wypadek.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.08.2016 10:51

route666 napisał(a):

Witam wracałem 16.8 z Baśki Voda i trafilem na ten potworny korek ,przed ostatnią bramką przed granicą CHR-SLO sie zaczeło,potem tunel zamknięty puszczali co jakiś czas ,po 2,5 godzinach byłem 100m przed szlabanem granicy CHR....I Postanowłem zawrócić zjazdem na trakostane i na inne przejście graniczne-czas objazdu 15 minut i byłem już na drodze do Ptuj .Nie znam powodu korka ale przed ostatnim tunelem 2 karetki widziałem na sygnale jechały w strone granicy,podejrzewam wypadek.

Jeżeli jest duży ruch, to zamykają tunel tak aby auta w nim nie stały.
juras73
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras73 » 18.08.2016 11:54

potwierdzam, żeby samochody dla bezpieczeństwa nie stały w tunelu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 410
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone