Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jadranka przez środek miejscowości - bardzo uciążliwe?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kgoderska
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.06.2015
Jadranka przez środek miejscowości - bardzo uciążliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kgoderska » 11.06.2015 16:13

Cześć,

Wybieramy się w tym roku do Chorwacji. Znalazłam dobrą i zachęcającą ofertę apartamentów w miejscowości Sv Filip i Jakov. Z opisów i opinii na forum wydaje mi się, że miejscowość będzie dla nas ok, ale jedyne co mnie zastanawia i martwi - to Jadranka, czyli z tego co wiem dość ruchliwa droga, która biegnie przez środek miejscowości. Apartamenty położone są około 70-100 metrów od drogi, tak, że idąc na plażę/do centrum trzeba będzie przez nią przechodzić. Stąd moje pytanie: czy to może być uciążliwe? Ktoś ma może podobne doświadczenia, może z innej miejscowości, i mógłby coś doradzić?
Jedziemy na początku lipca.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2015 16:18

Jest uciążliwa. I zapewne dlatego są "atrakcyjne" /cenowo zapewne/.
Ale szczegóły spróbuj znaleźć na google street.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.06.2015 17:27

kgoderska napisał(a):Stąd moje pytanie: czy to może być uciążliwe? Ktoś ma może podobne doświadczenia, może z innej miejscowości, i mógłby coś doradzić?

Nie wiem jak w lipcu , ale wiem jak we wrześniu.

Tucepi 2011 , apartament przy samej Jadrance , do Jadrana 40-50 m , pod apartamentem przejście dla pieszych , dla naszej dwójki i dwójki naszych przyjaciół , kompletnie nie uciążliwa bliskość Jadranki.
W dzień się siedzi na plaży , lub zwiedza , w nocy mały ruch , to nawet spokojnie przy otwartych oknach można było spać.
Ostatnio edytowano 11.06.2015 17:38 przez maniust, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.06.2015 17:31

kgoderska napisał(a):Apartamenty położone są około 70-100 metrów od drogi, tak, że idąc na plażę/do centrum trzeba będzie przez nią przechodzić. Stąd moje pytanie: czy to może być uciążliwe? Ktoś ma może podobne doświadczenia, może z innej miejscowości...


Jest uciążliwa.
tvn-turbo-polecam-program-diabelski-trakt-t32658.html
Co tu doradzać - trzeba szukać. 8)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.06.2015 17:51

kgoderska napisał(a):Cześć,

Wybieramy się w tym roku do Chorwacji. Znalazłam dobrą i zachęcającą ofertę apartamentów w miejscowości Sv Filip i Jakov. Z opisów i opinii na forum wydaje mi się, że miejscowość będzie dla nas ok, ale jedyne co mnie zastanawia i martwi - to Jadranka, czyli z tego co wiem dość ruchliwa droga, która biegnie przez środek miejscowości. Apartamenty położone są około 70-100 metrów od drogi, tak, że idąc na plażę/do centrum trzeba będzie przez nią przechodzić. Stąd moje pytanie: czy to może być uciążliwe? Ktoś ma może podobne doświadczenia, może z innej miejscowości, i mógłby coś doradzić?
Jedziemy na początku lipca.

W którym miejscu Filipa-Jakova jest ten apartament? Jeśli jest nad magistralą, to do morza będzie spory kawałek. Możesz podać adres lub nazwę apartmana? Spędzałam tam kiedyś wakacje.
Jeśli to rzeczywiście 70-100m to hałas nie powinien być uciążliwy. W tej miejscowości o ile pamiętam są przejścia dla pieszych ze światłami przy skrzyżowaniu.
Ostatnio edytowano 11.06.2015 17:58 przez Mikromir, łącznie edytowano 2 razy
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.06.2015 17:55

kgoderska napisał(a):Sv Filip i Jakov


Ja bym tam nie jechał.
Jedźcie parę kilometrów dalej do Pakostane.
www.pakostane.hr
kgoderska
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kgoderska » 11.06.2015 18:39

Mikromir napisał(a):Cześć,
W którym miejscu Filipa-Jakova jest ten apartament? Jeśli jest nad magistralą, to do morza będzie spory kawałek. Możesz podać adres lub nazwę apartmana? Spędzałam tam kiedyś wakacje.
Jeśli to rzeczywiście 70-100m to hałas nie powinien być uciążliwy. W tej miejscowości o ile pamiętam są przejścia dla pieszych ze światłami przy skrzyżowaniu.


Nie mogę zamieścić linku, ale wpisując w google "apartmani udovicic sv filip i jakov" można znaleźć ;) Faktycznie, wygląda na to, że do plaży kawałek.

Dzięki za odpowiedzi! W takim razie jeszcze czegoś szukam, czasu mało, ale może znajdę coś w lepszej lokalizacji.
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 11.06.2015 18:45

Byliśmy kiedyś w Gradacu.Apartman przy samej jadrance,ale nie musieliśmy jej przekraczać w drodze na plaże no i balkony były od strony morza.
Mimo ruchu z jakiego słynie ta trasa wcale nam nie przeszkadzało.
Mając piękny widok na Jadran żaden hałas nie był
słyszalny.

Pozdrav.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.06.2015 18:58

Obejrzałam. Z przejściem przez ulicę nie byłoby chyba problemu, bo droga prowadzi prosto do skrzyżowania ze światłami. Nie mniej jednak do plaży jest kawałek drogi, bez względu na to którą plażę wybierzecie, po jednej lub drugiej stronie starówki / portu. Na skróty raczej nie ma szans.
Poza tym w tej cenie (jaką widzę na stronie int.) na początku lipca spokojnie można znaleźć apartamenty poniżej magistrali, chociażby przy Put Primorja (plaża Iza Banja), albo po drugiej stronie w kierunku Turanj (plaża Croatia), zależy jaką plażę wolicie, albo nawet gdzieś bliżej centralnej części miasteczka.
Dla ilu osób szukacie i za ile?
kgoderska
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kgoderska » 11.06.2015 19:05

Mikromir napisał(a):Dla ilu osób szukacie i za ile?


2 osoby, 30-35 euro.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jadranka przez środek miejscowości - bardzo uciążliwe?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone