Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria w czerwcu - miejsce ma znaczenie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marmus
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.06.2013
Istria w czerwcu - miejsce ma znaczenie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmus » 17.02.2014 00:54

Cześć.
Wybieramy się ok. 20 czerwca na tygodniowy urlop po raz pierwszy na Istrię.
Do tej pory jeździliśmy w region Splitu i Makarskiej - zwykle z końcem sierpnia, raz na koniec września.
Jesteśmy z żoną mocno "ciepłolubni" (ulubiona rozrywka to smażenie się na "skwarkę" :) ) i jak do tej pory trafialiśmy na zadowalające nas warunki (no może oprócz 2013r bo pomimo ostatniego tygodnia sierpnia temperatura powietrza ledwo przekraczała 25 stopni, a i morze nie rozpieszczało).
Z uwagi więc na to, że Istria jest mi nieznana mam dwa pytania do bywalców tamtejszych regionów:
- czy zwykle końcu czerwca jest tam już gorąco, czy też takich luksusów to trzeba szukać w Dalmacji?
- czy wybór miejscowości ma znaczenie? Pytam, bo pomiędzy Umagiem a Pulą jest ok 80 km wybrzeża i zastanawiam się czy istnieje na tym odcinku jakaś różnica w temperaturach?
A może są miejscowości gdzie z racji mikroklimatu zawsze jest cieplej niż gdzieś indziej?
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Marmus
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmus » 20.02.2014 23:47

Nikt nie odpowiedział.
Zadałem złe pytania, czy umieściłem je w niewłaściwym miejscu?
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 21.02.2014 00:28

Witaj,
byłem na Istrii na przełomie kwietnia i mają 2013 - co do pogody: dzieci mogły się kąpać w Adriatyku. Było już ciepło, ale jeszcze fajna pogoda na zwiedzanie. Ja byłem w Rovinj i bardzo polecam to miejsce. Stąd jeździliśmy na wycieczki m.in Pula, Poreć, Wenecja i inne.
Pozdrawiam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.02.2014 00:46

Na Istrii byłem 4 razy, ale nigdy w czerwcu.
Upałów w tym czasie raczej się nie spodziewaj, choć jak słoneczko w południe przygrzeje to może mały skwarek będzie :oczko_usmiech:
Marmus
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmus » 24.02.2014 01:40

Dzięki za informacje.
Zwłaszcza ta o kąpielach w Adriatyku jest krzepiąca (choć kto wie : dzieci to pewnie i w maju do Bałtyku by weszły :) )
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 24.02.2014 15:05

Marmus napisał(a):Cześć.
Wybieramy się ok. 20 czerwca na tygodniowy urlop po raz pierwszy na Istrię.
Do tej pory jeździliśmy w region Splitu i Makarskiej - zwykle z końcem sierpnia, raz na koniec września.
Jesteśmy z żoną mocno "ciepłolubni" (ulubiona rozrywka to smażenie się na "skwarkę" :) ) i jak do tej pory trafialiśmy na zadowalające nas warunki (no może oprócz 2013r bo pomimo ostatniego tygodnia sierpnia temperatura powietrza ledwo przekraczała 25 stopni, a i morze nie rozpieszczało).
Z uwagi więc na to, że Istria jest mi nieznana mam dwa pytania do bywalców tamtejszych regionów:
- czy zwykle końcu czerwca jest tam już gorąco, czy też takich luksusów to trzeba szukać w Dalmacji?
- czy wybór miejscowości ma znaczenie? Pytam, bo pomiędzy Umagiem a Pulą jest ok 80 km wybrzeża i zastanawiam się czy istnieje na tym odcinku jakaś różnica w temperaturach?
A może są miejscowości gdzie z racji mikroklimatu zawsze jest cieplej niż gdzieś indziej?
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

W 2010 r byłem od 19.06 do 3.07. Pierwszy dzień ulewa, drugi pochmurno, od trzeciego dnia do końca pobytu upał (ale taki do zniesienia - 30-34 stopnie). Woda cieplutka. My mieszkaliśmy w Funtanie, ale jeżeli jeszcze nie macie miejscówki to polecam zainteresować się miasteczkiem Vrsar. :papa:
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 24.02.2014 15:56

Marmus napisał(a):Dzięki za informacje.
Zwłaszcza ta o kąpielach w Adriatyku jest krzepiąca (choć kto wie : dzieci to pewnie i w maju do Bałtyku by weszły :) )

Dokładnie, dla dzieci nie ma pojęcia "zimna woda" :mrgreen: . Byliśmy w Puli pod koniec czerwca. Temperatura o 20 na Starówce..32 stopnie, więc jak trafisz. :mrgreen:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 24.02.2014 16:25

Byłem w ubiegłym roku na przełomie maja i czerwca. Mieszkałem w Puli, odwiedziłem Rovinji, Montuvin, Kamenjak, okolice Puli - na rowerze. Był to mój drugi wyjazd do Chorwacji, pierwszy we wrześniu poprzedniego roku też na Istrię. Było zimno, pochmurnie, deszczowo w przeciwieństwie do pogody w Polsce gdzie było w tym czasie dużo cieplej i słonecznie. Zdarzyły się oczywiście dni słoneczne ale może ze 2 na 7. Woda w morzu była lodowata a do tego fale jak na Bałtyku w czasie największego sztormu. Raz udało nam się zanurzyć i to tak na 15 minut. Kolega który jest zawziętym pływakiem i koniecznie chciał pokazać wszystkim, że można, resztę pobytu przetrwał w stanie silnego przeziębienia. W nocy temperatura spadała poniżej 10st w dzień oscylowała w okolicy 19. W sumie nie wierzcie w żadne egzaltowane opowieści o bezmiarze słońca i wodzie z której nie chce się wychodzić. Jadąc na Istrię jesteście jeszcze w Polsce.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.02.2014 16:31

Calapula napisał(a):Jadąc na Istrię jesteście jeszcze w Polsce.

To dlatego paszportów już nie trzeba.
I nie sądzę aby ta opowieść była regułą, raczej wyjątkiem ją potwierdzającą. Znam wiele osób które do Cro jeżdżą tylko w maju i wracają wypoczęte, opalone i zadowolone.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 24.02.2014 16:47

Bocian napisał(a):...Znam wiele osób które do Cro jeżdżą tylko w maju i wracają wypoczęte, opalone i zadowolone.

Ja się skupiłem tylko na Istrii. Oczywiście, że będą różne opinie. Kolega, który mnie namówił na wyjazd jeździ na ten półwysep od 15 lat i zawsze wraca wypoczęty, opalony i zadowolony. Taką ma naturę, że nie narzeka, wszystko go cieszy a jak są 2 dni słoneczne na cały pobyt to uważa, że słonecznie było cały czas. Z moich 3 pobytów wszystkie były mało słoneczne, morze było wzburzone i chłodne, sporo deszczu. Jest powiedzenie, że do 3 razy sztuka więc wypada uznać, że do uzasadnionej oceny to wystarczy.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 24.02.2014 17:06

Ja także jestem zdecydowanym wielbicielem Istrii. Spotkałem się z opinią, że Istria to taka mała Toscania. Jest gdzie pomoczyć się w morzu (mój faworyt Kamenjak i Wyspy Brioni), pozwiedzać miejsca na wybrzeżu (np. Rovinij) i eksplorować ciekawy interior (Motovun) itp. Dla mnie atutem jest także bliskość Istrii oraz fakt, że dzięki przejazdowi przez całą Słowenie "ichnie" winietki już tak nie bolą.
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 24.02.2014 17:20

Hey,
Z mojego doświadczenia 6 pobytów w czerwcu na Istrii. Najlepiej jechać po 12-14 czerwca, wtedy jest naprawdę ciepło i woda super. Ja polecam kampingi z domkami . A na Istrii jest ich mnóstwo w bardzo wysokim standardzie. Chcesz więcej info pisz na priv.Pozdrowionka
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 25.02.2014 17:45

Czesc Ja bylam w tamtym roku pod koniec czerwca 18 I byly upaly , woda ciepla a do zwiedzania Wenecji mielismy 34 stopnie lekkie przegiecie :D . Mieszkalismy w miejscowosci fazana blisko Puli I Rovinji , polecilam znajomej z forum I byla bardzo zadowolona :D . Za apartament placilismy 60 euro dla 4 osob .
dominikanm
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikanm » 01.04.2014 22:16

A czy ja mogłabym prosić o namiary na ten apartament? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl - WIELKIE DZIĘKI
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 01.04.2014 23:14

agnes128 napisał(a):Czesc Ja bylam w tamtym roku pod koniec czerwca 18 I byly upaly , woda ciepla a do zwiedzania Wenecji mielismy 34 stopnie lekkie przegiecie :D .


ależ oczywiście,że na tej wysokości o tej porze upały nie są rzadkością..kilka lat temu w tym samym terminie zwiedzalismy Wenecję i skwar był nie do zniesienia :hut: więc wypisywanie,że Istria=Polska to czek bez pokrycia...

My wybieramy się w lipcu na Istrię,ale myślę,że już z końcem czerwca będzie grzało... :boss:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria w czerwcu - miejsce ma znaczenie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone