Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Morze chorwackie w czerwcu

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 20.05.2019 11:23

North Slav napisał(a):Nie słuchaj go ;)

Kiedyś ten temat był już na forum wałkowany.
Temparatura w Adriatyku zależy od Słońca w bardzo niewielkim stopniu, główny czynnik to prądy morskie. To nie jest płytkie jezioro, tylko morze.
Jest sznasa na ciepłą wodę w drugiej połowie czerwca. Sam bywałem w Cro kilka razy w tym terminie i wiem, co mówię. Uszy do góry ;)

Dodałeś mi otuchy :)
pzdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.05.2019 11:33

Przeczytałem kilka stron tego wątku.
Większość tych, którzy bywali w czerwcu pisze, że temperatura Jadrana w tym okresie to 21-23 stopnie.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 20.05.2019 11:43

Janusz Bajcer napisał(a):Przeczytałem kilka stron tego wątku.
Większość tych, którzy bywali w czerwcu pisze, że temperatura Jadrana w tym okresie to 21-23 stopnie.

Zgadza się ale wydaje mi się, że w tym roku mamy najzimniejsza wiosnę od wielu lat więc posty z ostatnich kilku lat mogą być mylące.
pzdr
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 20.05.2019 12:16

North Slav napisał(a):Temparatura w Adriatyku zależy od Słońca w bardzo niewielkim stopniu, główny czynnik to prądy morskie.


To od czego woda się nagrzewa? Od tarcia prądów morskich?
Jeżeli wiosna jest bardzo chłodna w europie to skąd te prądy nagle przyniosą ciepłą wodę na początku czerwca?

PS. Nie neguję występowania prądów, bo są i potrafią w środku lata w Dubrovniku zaserwować temperaturę wody na poziomie 17 stopni.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 12.06.2019 09:40

kowcio napisał(a):
karus napisał(a):Witam, jadę do Cro w okolice Zadaru i zastanawiam się czy ta zimna wiosna nie sprawi, że po prostu będzie zimna woda w drugiej połowie czerwca, jest szansa, ze zdąży się nagrzać? Jadę z dzieciakami i dla nich kąpiel to podstawa...
pzdr

Musiałyby nastać afrykańskie upały non stop, wtedy byłaby szansa.


I wykrakał :D
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Morze chorwackie w czerwcu - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone