Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Morze chorwackie w czerwcu

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.03.2017 02:11

Ladybinka napisał(a):a dorosły w czerwcu się wykąpie ?

Byłem w tym terminie kilka razy i nigdy nie miałem problemu z wejściem do wody... A jestem raczej ciepłolubny typ :wink:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 25.03.2017 07:45

Bylam 3 razy w czerwcu po 11 i nigdy problemow z za zimna woda nie mmiala jak pisalam. Jak my bylismy na ile mozna taniemu termometrowi wierzyc nigdy nie miala mniej niz 22 st w Podgirze zdarzylo sie i 24. Dla mnie to fajna temp.
Trzeba pamietac ze odczucie zimna wchodzac do wodu zalezy od temp powietrza . jesli powietrze ma 30 st to tylko 7 st roznicy. A jak jest 40 st jak bywa w lipcu i woda nawet ma te 27 to i tak odczuwanie jest takie ze jest zimna ;)
Ostatnio edytowano 25.03.2017 08:01 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 3 razy
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 25.03.2017 07:46

Janusz Bajcer napisał(a):
mmmariuszekkk napisał(a):Wybieram się od 16 - 24 Czerwca prawdopodobnie okolice Baśka Voda lub Makarska i tak zastanawiam się nad temp. wody z racji tego że większość czasu na plaży spędzam w wodzie :D

Witam.
W pierwszym poście na tej stronie masz podane temperatury z czerwca 2016.
W czerwcu 2017 będą podobne (na wyżej niż +23 raczej nie licz) :idea:

Nie jest powiedziane ;) zalezy od rejonu. Czy zatoczka czy otwarte morze itp.
Ostatnio edytowano 25.03.2017 07:51 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 1 raz
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 25.03.2017 07:50

Ladybinka napisał(a):
CinnamonGirl napisał(a):Ja zawsze jezdzilam w czerwcu i nigdy nie odczulam zadnego dyskomfortu wchodzac do wody. Zawsze byla wystarczajaco ciepla ale tez dawala ochlody przy upalach. Nie mialo sie wrazenia ze wchodzi sie do 'zupy'


czyli polecasz wyjazd w czerwcu z dzieckiem ? planuje pag od 10 czerwca na tydzień i dzieckiem 3 letnim, które by tylko we wodzie siedziało. :D

Jade z moja 4,5 latka i chrzesnica 3 letnia wyjazd 10 czerwca. Na pagu nie bylam. Bywalam w Promosten, podgora i Jelsa i nie bylo problemow z tem.
Chic kazdy wie ze jsk przyjdzie bora to i z woda namieszcza czy to czerwiec czy lipiec.

O dziecko bym sie nie bala moja jako 3 i 4 latka wyjsc z bsltyku 19 stopniowego nie chciala ;)
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 30.03.2017 21:11

kochani czy mam szansę na sporo słońca??? wyjezdzam do Makarskiej 25 maja i jestem na rowierze i nie tylko dwa tyg...
Mr hepik
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mr hepik » 12.04.2017 09:23

CinnamonGirl napisał(a):Trzeba pamietac ze odczucie zimna wchodzac do wodu zalezy od temp powietrza . jesli powietrze ma 30 st to tylko 7 st roznicy. A jak jest 40 st jak bywa w lipcu i woda nawet ma te 27 to i tak odczuwanie jest takie ze jest zimna ;)


Ale samo wchodzenie jest malo istotne.Jedni wchodzą w 5 sekund,inni pięć minut. Pierwsze niezdrowe,zwlaszcza im człowiek starszy. ;)
Bardziej istotne ile w danej temperaturze można w morzu wytrzymać ;)
Córa ma juz 4,5 roku?
Jak ten czas leci.Chodzi do przedszkola?Jeśli na P.Skargi to może sie spotykamy a nie wiemy o tym? :)
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 12.04.2017 11:45

W czerwcu najczęściej trafiałam na pogodę jaką lipiec by się nie powstydził.
Tak grzało że po kamieniach gołą stopą nie przejdziesz.
Woda zimniejsza niż w lipcu ale przy takim upale nie czuć tego.
Moim zdaniem słońce czerwcowe jest zdradliwe; wystarczy pół godziny i możesz być spalony; szczególnie jak moczysz się i wystawiasz do słońca na przemian.
Pierwsza połowa lubi czasem popadać ale tylko przez jeden dzień.
Druga połowa najczęściej to już upały i co dziń cieplejsza woda.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 12.04.2017 12:18

rapez napisał(a):W czerwcu najczęściej trafiałam na pogodę jaką lipiec by się nie powstydził.
Tak grzało że po kamieniach gołą stopą nie przejdziesz.
Woda zimniejsza niż w lipcu ale przy takim upale nie czuć tego.
Moim zdaniem słońce czerwcowe jest zdradliwe; wystarczy pół godziny i możesz być spalony; szczególnie jak moczysz się i wystawiasz do słońca na przemian.
Pierwsza połowa lubi czasem popadać ale tylko przez jeden dzień.
Druga połowa najczęściej to już upały i co dziń cieplejsza woda.


Potwierdzam w/w słowa :D
Dwukrotnie byłem w Chorwacji w czerwcu, raz od 17tego, a raz od 10tego (rejon Baska Voda). Za pierwszym razem (od 17tego) to temperatura nie schodziła niżej 30 stopni i zero deszczu. Temperatura wody super, około 24 stopni. W zeszłym roku przyjechaliśmy do BV już 10 czerwca i do 15 czerwca dzień w dzień były opady, ale padało albo do południa i po południu super pogoda i słońce, albo odwrotnie. Po 15 czerwca super pogoda, bez deszczu i około 28-30 stopni. Po 20tym czerwca woda odczuwalnie się ociepliła, co nie znaczy, że przed tą datą była zimna, bo już wtedy miała 21-22 stopnie.
AniaAn
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaAn » 21.06.2017 17:29

Niestety już po powrocie. Woda była cieplutka - w pierwszym 29.05-04.06 tygodniu miałam trochę problemów z wejściem ale w drugim tygodniu - chyba przywykłam albo temperatura podniosła się o 1-2 stopnie :P
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 24.06.2017 06:37

Ja jestem obecnie. Wczoraj w Baska temperatura wody 23 stopnie. Nasz gospodarz mówił że jednego roku w czerwcu było nawet 28 stopni.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 24.06.2017 06:58

Wczoraj u nas na Okrug woda dość chłodna jak nurkowaniem sobie to miejscami taka zimnica ze się nie dało , ale to głębiej na brzegu bardzo przyjemnie :)
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 24.06.2017 08:18

Od której strony jesteś w Okrug?
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 24.06.2017 09:50

W górnym , stacjonujemy niedaleko konzum-a , ale jutro już do domku
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 24.06.2017 15:42

W Razanj woda rewelacja, ma ponad 25 stopni i super chłodzi :)
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 24.06.2017 22:20

KrzychuZiom napisał(a):W górnym , stacjonujemy niedaleko konzum-a , ale jutro już do domku


Czyli w zatoce a myślałam ,że od otwartego morza. Mam nadzieję,że się nagrzeje do końca lipca
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Morze chorwackie w czerwcu - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone