Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Morze chorwackie w czerwcu

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 11.04.2016 08:08

brzo1985 napisał(a):W tym roku również druga połowa czerwca- bynajmniej w pracy nie trzeba przepychać się z cebulakami na zasadzie : "łony nie może mnieć w lipcu urlopu, bo ja żem nie miau tczy lata z rzendu! (choć rok w rok biorą lipiec-sierpień) Mam wykupione wczaszy w Kołobrzegu i muszem mnieć urlop w sezonie!" ;-)

Jak ktoś "płacze", że w czerwcu ma zimny Jadran- polecam lipcową bałtycką riwierę przesiąkniętą olejem po pandze podanej na tekturowej tacce jako dorsz i oczywiście cieplutkim Bałtyku (17 °C).


W zeszłym roku byłem w drugiej połowa czerwca, woda oscylowała około 24 stopni. Jak dla mnie całkiem przyjemnie.

Chociaż wg mnie Bałtyk skrywa w sobie ogrom piękna, to jako typowa destynacja wakacyjna do cieszenia się słońcem nadaje się kiepsko z wiadomych powodów.

Niemniej jednak uśmiałem się, fajnie spotkać na forum kogoś z podobnym poczuciem humoru, pozdro! :D :D
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 11.04.2016 12:56

Na korzyść terminu czerwcowego przemawia z pewnością "spokój" na plażach, w tym terminie w Breli można spotkać stosunkowo dużo turystów zza Odry -wiekowych.
maniek_zl
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_zl » 12.04.2016 15:24

Tak już jestem zahartowanym przez nasz "gorący" Bałtyk, że nawet jak pod koniec czerwca temp w Jardanie będzie miała 19 stopni to i tak będzie dla mnie odpowiednio ciepła :) Do tego nie ma parawaningu :) więc odliczanie włączone i 26 czerwca będziemy z rodzinką się pluskać :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.04.2016 07:08

maniek_zl napisał(a):Tak już jestem zahartowanym przez nasz "gorący" Bałtyk, że nawet jak pod koniec czerwca temp w Jardanie będzie miała 19 stopni to i tak będzie dla mnie odpowiednio ciepła :) Do tego nie ma parawaningu :) więc odliczanie włączone i 26 czerwca będziemy z rodzinką się pluskać :)

17stopni to już ma, a więc do czerwca będzie cieplejsza :D
marena01
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marena01 » 14.04.2016 11:28

Z napisał(a):
maniek_zl napisał(a):Tak już jestem zahartowanym przez nasz "gorący" Bałtyk, że nawet jak pod koniec czerwca temp w Jardanie będzie miała 19 stopni to i tak będzie dla mnie odpowiednio ciepła :) Do tego nie ma parawaningu :) więc odliczanie włączone i 26 czerwca będziemy z rodzinką się pluskać :)

17stopni to już ma, a więc do czerwca będzie cieplejsza :D


Witam mamy nadzieję że z samiuśkiego początku czerwca będzie leciutko powyżej 20 stopni
johndobry
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 31.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) johndobry » 27.04.2016 06:09

Witam. Mam dylemat. Jedziemy 20 czerwca do Cro i zastanawiam się nad 2 miejscami. Wydawało mi się ze im dalej na S tym morze będzie cieplejsze ale jak czytam ten wątek to już nie wiem. Rozważam 2 opcje: okolice Crikvenicy i Omis. Gdzie woda pod koniec czerwca będzie cieplejsza i pogoda pewniejsza? Do omis z wwa wyjdzie 1500km a do Crikvenicy 1250 wiec różnica jest spora...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.04.2016 07:39

johndobry napisał(a):Witam. Mam dylemat. Jedziemy 20 czerwca do Cro i zastanawiam się nad 2 miejscami. Wydawało mi się ze im dalej na S tym morze będzie cieplejsze ale jak czytam ten wątek to już nie wiem. Rozważam 2 opcje: okolice Crikvenicy i Omis. Gdzie woda pod koniec czerwca będzie cieplejsza i pogoda pewniejsza? Do omis z wwa wyjdzie 1500km a do Crikvenicy 1250 wiec różnica jest spora...

Ogólnie sporo osób się wypowiada, że w Omis woda jest nieco chłodniejsza z uwagi na Cetine (osobiście nie sprawdzone, byłam tylko przejazdem) ale mimo wszystko z tych dwóch opcji wybrałabym Omis. Dużo ciekawiej niż Crikvenica ... w zasięgu max 50 km masz gdzie się ruszyć, Trogir, Ciovo, Split, Makarska, wyspa Brac no i sam Omis. Tam się po prostu nie nudzisz bo po plażowaniu zawsze można coś zobaczyć w bliskiej okolicy. Może też się zdarzyć pogoda nieplażowa ... czego nie życzę oczywiście ale licho nie śpi ;)
Crikvenicy to tak hmmm :? blado wypada w pojedynku z Omis, w najbliższym zasięgu do zobaczenia jest ewentualnie wyspa Krk, może wypad do Opatija na Istrii.
Jeśli rzeczywiście te różnice temperatury wody występują to są raczej niewielkie i szkoda się sugerować tylko temperaturą wody. Temperaturą powietrza już dawno przestałam się sugerować ... nie sprawdza się wcale, że im dalej na południe tym cieplej. W ubiegłym roku byliśmy na Istrii w lipcu - do tego czasu nigdzie na południu nie zaznałam takich upałów - było piekło :devil: Jadran również był najcieplejszy.
Wobec powyższego ... Ten points for Omis :oczko_usmiech: :papa:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 27.04.2016 10:34

johndobry napisał(a):Witam. Mam dylemat. Jedziemy 20 czerwca do Cro i zastanawiam się nad 2 miejscami. Wydawało mi się ze im dalej na S tym morze będzie cieplejsze ale jak czytam ten wątek to już nie wiem. Rozważam 2 opcje: okolice Crikvenicy i Omis. Gdzie woda pod koniec czerwca będzie cieplejsza i pogoda pewniejsza? Do omis z wwa wyjdzie 1500km a do Crikvenicy 1250 wiec różnica jest spora...

Hej. Z całą pewnością wybrałabym Omiś. Jest uroczy, bardzo klimatyczny.
Crikvenica nie jest zła, jest po prostu taka sobie.
I tak jak pisała moja przedmówczyni, w Omiś jest zdecydowanie więcej możliwości wycieczkowych.
Dalmacja jest atrakcyjniejsza.
Rozmawiałam kiedyś ze sprzedawcą pamiątek w Crikvenicy, rodowitym mieszkańcem. Powiedział mi, że wie iż jego region wypada blado przy Dalmacji czy Istrii. Ja się z tym zgadzam.
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 27.04.2016 19:20

Witam.

Jak to mówią i piszą: "Prawdziwa Chorwacja zaczyna się za tunelem Św. Rock", więc z tych dwóch Omiś, ja raczej pojechałbym nieco dalej - Riviera Makarska. Widoki: z jednej strony Jadran, z drugiej strony masyw Biokovo - bezcenne, chociaż ujście Cetiny w Omiśu tez robi wrażenie.
Ja będę od 06.06.2016 w Tucepi - po raz szósty już.
Lukaszenkoo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukaszenkoo » 03.05.2016 23:53

daro2008 napisał(a):Ja będę od 06.06.2016 w Tucepi - po raz szósty już.


Hehe ja tak samo jak kolega daro od 06.06.2016 będę w cro a co najlepsze tuż obok bo w miejscowości Podgóra.
Już od kilku dni sprawdzam prognozy i aktualne odczyty pogody bo do wyjazdu coraz bliżej aż tu natknąłem się na ten temat. Co prawda ja jade do cro pierwszy raz ale nie lubie upałów i znajomi polecili mi czerwiec bo podobno w rejonach makarskiej temperatury w dzień oscylują pomiędzy 25-30 st C. Mam nadzieję że pogoda dopisze bo patrząc się na obecną to nie jest zbyt ciekawa :? .
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 04.05.2016 08:01

W tej chwili nad Bałkanami stoi ogon wielkiego frontu atmosferycznego - też obserwuję codziennie dane z DHMZ i niestety dopóki układ frontowy w Europie się nie zmieni to nie ma co oczekiwać ładnej pogody. Inna sprawa to to, że do czerwca jeszcze trochę czasu oraz trzeba pamiętać, że jeśli chodzi o temperaturę wody to główną zasługę mają tutaj prądy morskie. ;)
Póki co Jadran ma średnio 15-16 stopni...
johndobry
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 31.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) johndobry » 05.05.2016 21:33

Dzięki za liczne komentarze :) idąc za Waszymi radami przelałem dziś zaliczkę na apartman w Breli :) jedziemy 14.06-21.06 :) teraz zostaje tylko trzymać kciuki za pogodę... jak narazie nieciekawie ale gdzie nie pojadę z moją żoną to mamy pogodę, taki mój lucky charm :D tak więc liczę na jej moce hehe
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 09.05.2016 14:48

Dobre wieści - woda w Dubrovniku dziś o 15:00 miała 19,4 stopnia :)
Prawie jak Bałtyk w lipcu
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 09.05.2016 14:56

ciekawe co mnie czeka pod koniec przyszłego tygodnia pod Dubrownikiem? :D
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 09.05.2016 16:06

Pod koniec czerwca w 2015/2014 byłem koło Szybenika. pogoda super i woda cieplutka. W lipcu już bliżej Dubrownika i zdarzył się zimny prąd przez jeden, może dwa dni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Morze chorwackie w czerwcu - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone