Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 15.07.2018 12:09

Jednych dziwi że ktoś wydał tak dużo, drudzy nie mogą zrozumieć jak można wydać tak mało. Osobiście z konob raczej nie korzystam i na tym są największe oszczędności. Nie jadę do Cro oszczędzać, ale wydawanie "majątku" na szamanko jest moim zdaniem nierozsądne i tyle, ale rozumiem że ktoś ma inne zdanie na ten temat.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 16.07.2018 20:58

Tayla napisał(a):Chorwacja jest piękna i wyjątkowa ale czasy gdy było,,tanio'' już minęły.


Zgadza się. My jeździmy od 1999 roku z wyjątkiem trzech lat gdzie między czasie byliśmy gdzie indziej. Więc widzieliśmy dokładnie jak ceny szły w górę. Ale i turystów przybyło więc podnieśli ceny bo wiedzą że i tak przyjadą. Pamiętam nasz pierwszy wyjazd spotkaliśmy tylko raz wczasowiczów z Polski a sporo jeździliśmy i zwiedzaliśmy. Najwięcej było Niemców i Włochów. Ogólnie było bardzo fajnie gdzie kolwiek pojechać żadnych korków i tłumów. Wiadomo że już tak nie będzie. :cry:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.07.2018 11:23

^^
Tanio faktycznie już nie jest (i nie będzie). Co do tłumów, to jak najbardziej da się bez nich obyć - zależy, jakie miejsce na urlop wybierzemy.

Myśmy dopiero wrócili, budżet mieliśmy ograniczony odłożonymi na ten cel oszczędnościami (połowa których poszła na opłatę za apartman) oraz dochodami, które wpłynęły na nasze konta podczas urlopu. Chyba pobiliśmy rekord (rodzina 2+2) - (nie, żebym był z tego dumny), ale tak to jest, jak się jada praktycznie tylko w konobach (akurat w tym roku nie mieliśmy innej opcji ze względu na miejsce spędzania urlopu) - doliczyłem się wydatków na poziomie 20 tysięcy zł.

Wiadomo, zależy dokąd jedziesz, jakiego apartmana potrzebujesz i jak spędzasz czas - my w konobach spędzamy więcej czasu niż na plaży (tak lubimy), pijemy raczej wino niż piwo, jadamy raczej ryby i owoce morza niż mięso, do tego potrzebujemy apartmana z dwoma sypialniami (celujemy w domy z 1 apartmanem, żeby nie mieć sąsiadów). No i tak to jest...
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 19.07.2018 11:40

Z całym szacunkiem ale w życiu nie wydałbym 20tyś w Chorwacji. Za te pieniądze celowałbym w inne, ciekawsze miejsca :D Ale co kto lubi...
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 19.07.2018 11:41

10kzł za 2 tygodnie? Musicie bardzo kochać Chorwację. I słusznie :)
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 19.07.2018 11:45

Lechoo napisał(a):Z całym szacunkiem ale w życiu nie wydałbym 20tyś w Chorwacji. Za te pieniądze celowałbym w inne, ciekawsze miejsca :D Ale co kto lubi...


Potwierdzam w 100 % ...bez obrazy ale w niektórych przypadkach spostrzegam niezrozumiały dla mnie fanatyzm ...Nic innego tylko Cro...nie wiem czy do końca słusznie :-)

Pozdrawiam
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 19.07.2018 11:55

A może po prostu ktoś lubi Chorwację, lubi pojeść lub popić w knajpach, lubi luksusowe apartamenty, a w dodatku ma na to pieniądze, to dlaczego nie????

Niech to ma. Dlaczego ktoś miałby wydać te same pieniądze gdzie indziej skoro podoba mu się w Chorwacji.

Ja też bym nie wydał takich pieniędzy na urlop bo po prostu nie mam takiego budżetu. A gdyby miał to kto wie??
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2018 12:00

w tym roku 9 dni koniec czerwca 4800zł
z tego 1600zł droga,
i 1600zł noclegi
reszta to bieżące wydatki.
korek99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) korek99 » 19.07.2018 12:07

Jedziemy ze znajomymi (2 dorosłych) i ja z Żoną i synem (2+1).

Apartmani 10 dni w Vodicach 1500 zł (3000/2)
Dojazd 600 zł (1200/2)

Do tego planuję 1000 zł - wydatki na jedzenie ze 3 razy w konobach (reszta gotowanie we własnym zakresie) + jakieś pierdółki lody, pamiątki itp.

Z tym planowanym 1000 zobaczymy jak wyjdzie po powrocie :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.07.2018 12:14

fish74 napisał(a):(...) w niektórych przypadkach spostrzegam niezrozumiały dla mnie fanatyzm (...)
No właśnie, niezrozumiały.
A ja tam fanatyzmu nie widzę.
Jedzie na urlop. Odpoczywać.
Według własnego wyobrażenia o odpoczynku.

Ty napisałeś o fanatyzmie, ktoś inny napisał, że "żywienie się w konobach jest nierozsądne".

To napiszę deczko z "grubej rury" (bo już mnie wnerwia patrzenie komuś do pugilaresu i sugerowanie, że źle wydaje pieniądze):
Jeśli żywienie się w konobach jest nierozsądne, to tak samo (albo i bardziej) nierozsądne jest posiadanie takiej pracy, za którą wynagrodzenie nie wystarczy na konoby.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.07.2018 12:16

Lechoo napisał(a):Z całym szacunkiem ale w życiu nie wydałbym 20tyś w Chorwacji. Za te pieniądze celowałbym w inne, ciekawsze miejsca :D Ale co kto lubi...


Powiedz to tym którzy w Trogirze cumują statki lub jachty za kilka lub kilkadziesiąt mln euro. Myślę ze 20 tys to wydają oni nie na cały urlop, tylko dziennie.... :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2018 12:49

fish74 napisał(a):
Lechoo napisał(a):Z całym szacunkiem ale w życiu nie wydałbym 20tyś w Chorwacji. Za te pieniądze celowałbym w inne, ciekawsze miejsca :D Ale co kto lubi...


Potwierdzam w 100 % ...bez obrazy ale w niektórych przypadkach spostrzegam niezrozumiały dla mnie fanatyzm ...Nic innego tylko Cro...nie wiem czy do końca słusznie :-)

Pozdrawiam


Dobry apartament kosztuje a stołowanie w knajpach też ma swoją cenę. Mnie nie dziwi 20 kpl za 4 osoby przy bogatym stołowaniu. Jestem teraz w Chorwacji po 2 latach przerwy i widzę jak ceny poszły w górę. Kolacja czy obiad dla 4 osób z winem lub piwem i 400 kun schodzi bez problemu. Nie liczę każdej złotówki ale myślę że z 12-14 kpln zejdzie za 14 dni ze stołowaniem 50/50% knajpa a własne żarcie.
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2018 12:52

To napiszę deczko z "grubej rury" (bo już mnie wnerwia patrzenie komuś do pugilaresu i sugerowanie, że źle wydaje pieniądze):
Jeśli żywienie się w konobach jest nierozsądne, to tak samo (albo i bardziej) nierozsądne jest posiadanie takiej pracy, za którą wynagrodzenie nie wystarczy na konoby.



Pięknie napisane :lol:
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.07.2018 12:56

sito_zabrze napisał(a):
Lechoo napisał(a):Z całym szacunkiem ale w życiu nie wydałbym 20tyś w Chorwacji. Za te pieniądze celowałbym w inne, ciekawsze miejsca :D Ale co kto lubi...


Powiedz to tym którzy w Trogirze cumują statki lub jachty za kilka lub kilkadziesiąt mln euro. Myślę ze 20 tys to wydają oni nie na cały urlop, tylko dziennie.... :oczko_usmiech:


Dokładnie :) A wyjazd tu jest warty każdych pieniędzy i może dlatego tak chętnie wszyscy tu wracamy. Każdy spędza tu czas, tak jak go stać, więc również uważam, że nie powinno być to komentowane :) można jechać za te 20k gdzie indziej i biedować :mrgreen:
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 19.07.2018 13:16

W tym sezonie za obiad z piwem/aperitifem w knajpach placilem od 280 do 400 kun dla 3 osób.
Jemy w praktyce tylko w konobach.

Co rok jest coraz drozej. Na pewno CRO najbardziej podrozala w ostatnich lat ze wszystkich miejsc gdzie byłem.
W knajpach ceny w praktyce takie jak we Wloszech, Francji czy na Malcie.

Tak czy tak, wakacje tutaj wychodzą w miare atrakcyjnie cenowo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 526
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone