Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 03.07.2018 23:20

Piwa nigdy nie wiozłem ale whisky już tak. I wódeczkę też bo dziewczyny lubią z naszej czystej drinki. Ta z HR nie podchodzi im i w ogóle się nie dziwię.
Natomiast rozumiem ludzi którzy wiozą sobie np dwie zgrzewki piwa.
Uwierzcie że są ludzie liczący się z kosztami i dopinający taki wyjazd do każdego grosza czy tam lipy.
Widać to po kilku tematach. I nic w tym złego.
Nie powinniśmy im mieć tego za złe. Spotykamy się w necie na forum Cro i powinniśmy być jedną wielką szajką która uwielbia ten wspaniały kraj.
Czy ktoś ma jacht wypchany dularami czy jedzie do HR starą Astrą I.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 04.07.2018 09:34

Garo&Justa napisał(a):Piwa nigdy nie wiozłem ale whisky już tak.


Dokładnie, zwłaszcza że mam w dobrej cenie tutaj. Kupujemy kilka butelek na cały wyjazd i sporo na tym oszczędzamy (na butelce z 50 pln) Co do piwa, chorwackie mi smakuje więc tego nie wożę ale jak ktoś lubi, jego wybór, jego sprawa, jego wakacje :wink: Ze spożywki w tym roku tylko coś na rozruch, na miejscu jest lidli kaufland :lol:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.07.2018 10:18

Moze odnośnie kosztów mniej powiem ale leże od 09 na plaży w okolicy Medici o 09.15 pojawiła się parka i pierwsze słowo jak przyszli to kur..do leżącej obok nas pary ich znajomych. Wyglądaj na ok 45+ ale kultury zero, gostek cały czas się wydziera z co drugim wulgaryzmem a dookoła są dzieci, nawet Ci ich znajomi mają dziewczynkę ok 7 lat ale ich nie rusza. Tak jak Czesiu pisze jest to karygodne, oczywiście piwko leje się i słyszę że kolejni ich znajomi idą i na pewno tu trafią bo ,,nie są tacy głupi,, kto wie hi zachowanie znajomych nie świadczy o wielkiej mądrości. Na pocieszenie SingSing nie mają lodówki i nie piją polskiego piwka tylko Ozujsko. Lodówkę mają obok sympatyczni młodzi Chorwaci z mniejszym dzieckiem i trzymają tam soczki, jakiś jogurty chyba...lodówka to przydatna rzecz jak się idzie na cały dzień na plażę. W kwestii tematu wątku daje oszczędności bo ceny w barach sa wysokie. Swojaki widzę, że mają duze pakunki na plaży, chyba większe od Polaków. Ja lodówkę mam ale jej jeszcze nie użyłem, szykuje na powrót do przewiezienia chorwackich i bośniackich smakołyków. Niestety Chorwacja się zmienia nie tylko cenowo ale kulturowo:(
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.07.2018 11:19

ApropoDefacto napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Piwa nigdy nie wiozłem ale whisky już tak.


Dokładnie, zwłaszcza że mam w dobrej cenie tutaj. Kupujemy kilka butelek na cały wyjazd i sporo na tym oszczędzamy (na butelce z 50 pln) ...


To już wiem dlaczego tak mało wydajemy w co niektórzy nie mogą uwierzyć ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2018 15:54

Wydzieliłem 4 strony postów nie na temat :roll: :roll: :roll:
https://www.cro.pl/ot-ile-kosztuje-urlop ... 54191.html

Tych co tworzyli OT proszę o przypomnienie sobie co wypisywali oraz proszę na przyszłość czytać tematy wątków, zanim wyślą post. :idea:

Dyskusji na temat mojego postu nie przewiduję, a ewentualne komentarze spotkają się z regulaminową "nagrodą":idea:
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 04.07.2018 18:59

Osoby, które są zainteresowane konkretami, czyli kosztem urlopu w HRV, zamiast potyczkami słownymi, zapraszam do wątku: https://www.cro.pl/koszt-urlopu-w-chorwa ... 5-180.html.
Same, suche fakty, bez zbędnych, ironiczno-zgryźliwych komentarzy.
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 04.07.2018 19:48

Zwariowałem ale jadę ! po 3 latach wracam do domu a że korzystam tylko z kempingu wracam na Istrię
16-26.07 Relax mobile Home 10200 zł
Podróż Wrocław-Istria Novigrad 1000 zł
Ubezpieczenie 230 zł
zakupy w PL ok 200 zł
Wydatki na miejscu planuję na 5000 zł
Skład 2 osoby dorosłe , młodzież 13 i 14 lat.
Ceny na kampach zwariowały ale niestety nie latam i nie interesują mnie apartamenty , mam nadzieje że tradycyjnie będę się dobrze bawił :))))
Zoha
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.07.2018
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zoha » 05.07.2018 23:02

Sorry za offtop... Ale tak czytam te wszystkie posty na temat wydatków na Chorwacji i jestem w ciężkim szoku... Ja już dwa sezony pod rząd jeżdżę do Czarnogóry i płacę połowę z tego, a wakacje na full wypasie... za 5 tys to można tam poszaleć... Nic z Polski nie wiozę bo po co... Ceny te same co w Polsce, a może i taniej niż nad Bałtykiem... Wybrzeże takie samo jak w Chorwacji, góry takie same, morze to samo... Chciałam zmienić kierunek w przyszłym sezonie, ale chyba zostanę przy Czarnogórze...
Ceny w Chorwacji MASAKRA!!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.07.2018 23:08

Zoha napisał(a):Sorry za offtop...

Witam.

Offtop przeniesiony. :idea:
Zoha
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.07.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zoha » 05.07.2018 23:35

ok... admin czuwa ;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.07.2018 14:18

W kwestii cen to zauważyłem różnice miedzy wybrzezem a pozostałymi terenami. Wczoraj byłem przejechać się do Krainy Imotski i okazało się że ceny są tam nizsze. Np. nad Adriatykiem arbuz kosztuje w konzumie-studenack ok 5-6 kun, na stoisku 7-9 a my zakupiliśmy arbuzy po 2.5 kuny. Nektarynka, brzoskwinia podobnie. Piwo Ozujsko z bzem ( żona piją) u nas tu 10 -11 kun a tam 7,6 kuny. Ogólnie spożywcze artykuły tańsze. Żałuję że nie zrobiliśmy od razu po przyjeździe wypadu tam na zakupy. Zauważyliśmy również duża roznice w majętności ludzi, terenów. Byliśmy we wiosce gdzie jest kilkanaście domów a tylko 1 mieszkaniec. Wiele miejscowosci stoi opuszczonych:(.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 13.07.2018 23:33

amatus1 napisał(a):24.06.2018-11.07.2018-7950 zł- 2+1 córka lat 11
2 noclegi w Budapeszcie,
1 nocleg j. Plitvickie,
14 noclegów Lokva Rogoznica
W tym roku głównie plażowanie, wycieczek niewiele: kilka razy Omis, Baska Voda, Fish Picnic na Bol, Kraina Imotski,
Śniadania sami, obiady na zmianę raz w w apartamencie raz wyjście-9 razy w restauracji, konobie.
Trasa Słupsk-Budpaeszt-Lokva-Bratyslava-Słupsk, łącznie 4300 km.


Nie wiem jak tego dokonaliscie?! :O Braliscie cos z domu czy wszystko kupowaliscie na miejscu?!
Napisz ceny konkretniej, ile noclegi, ile przejazd itp!

Ja jade na 12 nocy ze Śląska, rodzina 2+1, przejazd + winiety już mam 1100 zł, noclegi 2800 zł, razem już 3800 zł i lekko licząc 400 zł do wydania na dzień (kilka razy lody, jakieś napoje, śniadanie, obiad, owoce na kolacje to spokojnie 4 stowki na dzien) i już mamy 8600 zł!!!A gdzie jakaś wycieczka, pamiątki itp?! Jak można zrobić to taniej?!
I wcale nie jadę do Dubrownika, Splitu czy innych droższych rejonów.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.07.2018 23:59

Był to nasz najdroższy wyjazd, do tej pory zamykaliśmy się w 6500-6700. A co do szczegółów to nie mam podliczone, 2 noclegi w Budapeszcie ze śniadaniem to koszt 390 zł...benzyna ok 1300-1400...jedzenie kupowane na miejscu, w konobie kolacje oczywiście rabat...:)
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 14.07.2018 08:37

Chorwacja jest piękna i wyjątkowa ale czasy gdy było,,tanio'' już minęły.
Dojazd czyli paliwo, winiety i ew. nocleg każdy może sobie sam obliczyć jeszcze przed wyjazdem.
Dla informacji, wyspa Hvar knajpki:
piwo - 21-25 kun
lody -10 kon
deser lodowy 35-55kun
pizza - 45-65 kun
półmisek owoców morza - 220-260 kun -dla dwóch osób
peka - 220-300 kun dla dwóch osób
pina colada, mojito 45-65 kun

Sklepy:
chleb - 7-9 kun
ciastka typu pączek, mufin - 7-9 kun
arbuz - 4-6 kun/kg ( osobiście kupowałem po 7 kun w sprawdzonym ,,warzywniaku'' ale smak wyjątkowy - porównywałem do tych kupowanych w marketach)
w sklepach typu Koznum, Studenac ceny produktów srednio 20-30 % drożej niż w PL ( proszę poprawić jak błąd bo nie obliczałem dokładnie )
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 14.07.2018 08:55

farow napisał(a):
amatus1 napisał(a):24.06.2018-11.07.2018-7950 zł- 2+1 córka lat 11
2 noclegi w Budapeszcie,
1 nocleg j. Plitvickie,
14 noclegów Lokva Rogoznica
W tym roku głównie plażowanie, wycieczek niewiele: kilka razy Omis, Baska Voda, Fish Picnic na Bol, Kraina Imotski,
Śniadania sami, obiady na zmianę raz w w apartamencie raz wyjście-9 razy w restauracji, konobie.
Trasa Słupsk-Budpaeszt-Lokva-Bratyslava-Słupsk, łącznie 4300 km.


Nie wiem jak tego dokonaliscie?! :O Braliscie cos z domu czy wszystko kupowaliscie na miejscu?!
Napisz ceny konkretniej, ile noclegi, ile przejazd itp!

Ja jade na 12 nocy ze Śląska, rodzina 2+1, przejazd + winiety już mam 1100 zł, noclegi 2800 zł, razem już 3800 zł i lekko licząc 400 zł do wydania na dzień (kilka razy lody, jakieś napoje, śniadanie, obiad, owoce na kolacje to spokojnie 4 stowki na dzien) i już mamy 8600 zł!!!A gdzie jakaś wycieczka, pamiątki itp?! Jak można zrobić to taniej?!
I wcale nie jadę do Dubrownika, Splitu czy innych droższych rejonów.

Farow: masz tanie noclegi, a najtańszy urlop wyjdzie jeśli weźmie się jedzenie z Polski na śniadania a na kolację zrobi się samemu, wiadomo, że tak robią tylko nieliczni :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 525
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone