Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 20.07.2017 20:05

gosiiiaaczek napisał(a):sory chodzilo o 8.07.2017 do 18.07.2017
sito_zabrze myslenie boli ?


Nie boli. Tylko czytając Twoj post mogłem "pomyśleć" ze nie byliście w sierpniu ale równie dobrze w grudniu. Nie wiem czy trzeba dodać czy odjąć. No i czy jeden miesiąc czy więcej
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 21.07.2017 10:36

heathcliff napisał(a):Witajcie,

To i moje 1 podsumowanie 1 wyjazdu 30.06-16.07.2017 do Cro - 2 osoby dorosłe i dziecko 4l - dystans ~3400 km
....
i w Promajna (fajne apartamenty z duzym tarasem 50m do plaży) - łącznie 14 dób 3600 zł
...

nie liczę mandatów, mam nadzieję, że nie bedzie.


napisz na PRV gdzie byłeś w Promajnie
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 21.07.2017 12:24

U mnie tegoroczny wypad do Bibinje wyjdzie ok. 8tys. dla rodziny 2+2. na 12 dni.
Apartament + paliwo + winiety + bramki - 5100,
reszta na jedzenie i piwko, na początku przez kilka dni były restauracje, ale po jednej dosyć mocnej wpadce, wolimy ugotować, generalnie odpoczywamy na plaży, dwie wycieczki do Zadaru i jedna do wodospadów Krk.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 28.07.2017 21:22

Pierwszy wyjazd mój został właśnie podliczony. Byliśmy 14 dni w Chorwacji 2+2 w Marinie i Podacy po 7 dni. Wyszło dokładnie 8937zł.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 28.07.2017 21:25

śmigacz napisał(a):Pierwszy wyjazd mój został właśnie podliczony. Byliśmy 14 dni w Chorwacji 2+2 w Marinie i Podacy po 7 dni. Wyszło dokładnie 8937zł.

...no, to poszalałeś :) :)
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 28.07.2017 21:29

śmigacz napisał(a):Pierwszy wyjazd mój został właśnie podliczony. Byliśmy 14 dni w Chorwacji 2+2 w Marinie i Podacy po 7 dni. Wyszło dokładnie 8937zł.


Jestem pod wrażeniem, że ci żadne grosze po przecinku nie wyszły :D

Będzie temat do symulacji, analiz i formułek excelowskich na długie zimowe wieczory :D
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 28.07.2017 21:34

stavros2002 napisał(a):
śmigacz napisał(a):Pierwszy wyjazd mój został właśnie podliczony. Byliśmy 14 dni w Chorwacji 2+2 w Marinie i Podacy po 7 dni. Wyszło dokładnie 8937zł.


Jestem pod wrażeniem, że ci żadne grosze po przecinku nie wyszły :D

Będzie temat do symulacji, analiz i formułek excelowskich na długie zimowe wieczory :D

stavros2002...a Ty jesteś, po przecinku??
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 28.07.2017 21:35

VONPLES napisał(a):
stavros2002 napisał(a):
śmigacz napisał(a):Pierwszy wyjazd mój został właśnie podliczony. Byliśmy 14 dni w Chorwacji 2+2 w Marinie i Podacy po 7 dni. Wyszło dokładnie 8937zł.


Jestem pod wrażeniem, że ci żadne grosze po przecinku nie wyszły :D

Będzie temat do symulacji, analiz i formułek excelowskich na długie zimowe wieczory :D

stavros2002...a Ty jesteś, po przecinku??


Jestem pi :D Coś nie teges?
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 28.07.2017 22:27

Po przecinku też było ale szkoda mi było kalkulatora. Kwota łatwa do wyliczenia bo wszystko z karty. Temat już zimą nie będzie poruszany. Zostało nam 11 miesięcy do wyjazdu pora zacząć odkładać. Rezerwacja na pierwszy tydzień już jest a na drugi wstępnie zaklepana. Za rok taniej raczej nie będzie.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 28.07.2017 23:38

Jedzac obiady w konobach, zajadając się lodami i normalnie korzystając z wakacji, dla 2+1 czy 2+2 trzeba zalozyc te 8 - 9 tys zl za 12-14 dni, w zależności od lokalizacji i wybieranych restauracji :) Mówię o przyjezdzie samochodem i spaniu w apartmani :)

Czy mozna coś odczuwalnie zaoszczędzić na polu namiotowym?! Na jedzeniu na pewno, jeśli gotujemy sami, przynajmniej ze 1,5 tys, a jak na noclegach?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 29.07.2017 10:13

bigredone napisał(a):
Bo ty czytasz tylko wątek o pontonach :)
600-trip-czyli-chorwacja-na-2-tyg-za-600zl-t51569.html


Tak, masz rację. Czytam głownie wątek Grecja, czasem o pontonach ...
Dzięki, pobierznie przeczytałem pierwszy post z linku i fragmenty kilku komentarzy.
Wydawało mi się, że auto z LPG pali więcej gazu niż paliło benzyny czyli powiedzmy 8l gazu.
3000 km daje 240 l gazu co daje 600 PLN i kwota się wyczerpuje.
O autach palących 4l gazu nie słyszałem.

Dlatego jestem zwolennikiem wydzielania kosztów transportu.
Jedni mają paliwożerne benzyny (ja) i się oszukują, że są długowieczne, tanie w przeglądach
Inni, że mają nowoczesne oszczędne disle a ew problemy w wtryskami, dwumasą, turbo ich nie dotyczą ...

Koszt kwatery jest niemiarodajny równiez. Zachwalany Hvar jest dosyć drogi i trudno będzie znaleźć coś dla rodziny 5 os w dobrej cenie (ponoć wyspa to wynagradza widokami).
Ja płaciłem w Tisno za dwa apartamenty (kazdy z łazienką) - traktowane jako jeden Family 60 EUR za dzień na koniec sierpnia.
Ale nawet nie wiem jak daleko było do plaży bo takowej nie potrzebowałem.

Znowu kwatery ciężko orównać ze sobą.

Jedni preferują camping. Ale ceny domków na Campingę spowodaowały mój opad szczęki ... (tak drogo).
Zastanawiam się czy ktoś faktycznie planuje koszt urlopu czytając ten wątek.
Przecież każdy wie ile pali mu auto i ile ma do przejechania. Koszt winiet łatwo sprawdzić.
Kwaterę wyszuka sobie na bookings czy lokalnych stronach i będzie znał cenę pobytu.
A jedzenie - jeść trzeba również nie wyjeżdzając na wakacje.
- kwestia czy stać na testowanie lokalnej kuchni w konobach (czy chcemy wydać - uważam, ze warto sprobować chociaż raz na jakiś czas) czy lepiej gotować samemu ...
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2017 10:32

Tak, to są oczywiste rzeczy, ale i tak kilka razy dziennie pada pytanie "ile muszę zabrać pieniędzy ?".
Są też pytania - ile mi spali samochód, ile kosztują kwatery, ile winiety, a nawet co jeść po drodze, co robić żeby nie zasnąć za kierownicą, gdzie sikać, itp. :)
Ceny kwater sprawdzamy na stronach, ceny paliwa, winiet, ceny w sklepach sieciowych i praktycznie wszystkiego są również w sieci. Nie mówiąc o mapach.
Ale te pytania i tak się pojawiają, a wątki mają po kilkaset stron :)
Ale z drugiej strony m.in. dzięki temu forum się kręci i czasem można się również dowiedzieć czegoś ciekawego.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 29.07.2017 17:15

800 euro na dwie osoby ...pobyt 10 nocy...Riwiera Makarska...w tym, dojazd!! Uwierzycie??? NIE! A to, prawda..i bez "słoików"....wystarczy mieć dobrych chorwackich znajomych!
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 29.07.2017 18:06

No to Ci Bogdan zazdroszczę :) tyle trzeba mi na paliwo do 2 samochodów i opłaty autostrad :(
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 29.07.2017 18:14

bigredone napisał(a):Tak, to są oczywiste rzeczy, ale i tak kilka razy dziennie pada pytanie "ile muszę zabrać pieniędzy ?".
Są też pytania - ile mi spali samochód, ile kosztują kwatery, ile winiety, a nawet co jeść po drodze, co robić żeby nie zasnąć za kierownicą, gdzie sikać, itp. :)
Ceny kwater sprawdzamy na stronach, ceny paliwa, winiet, ceny w sklepach sieciowych i praktycznie wszystkiego są również w sieci. Nie mówiąc o mapach.
Ale te pytania i tak się pojawiają, a wątki mają po kilkaset stron :)
Ale z drugiej strony m.in. dzięki temu forum się kręci i czasem można się również dowiedzieć czegoś ciekawego.


Zgadzam się z tym co jest napisane. Jak wyżej karzdy umie policzyć ile zapłaci za paliwo bo przecież zna osiągi swojego auta / przez ilość km. bo przecież wie gdzie jedzie i ile przejedzie... Kwestia kwater też raczej jasna bo jak rezerwował to jest szansa policzyć to przez ilość dni które będzie wynajmował. Chyba że jedzie w ciemno ale to też karzdy ma jakiś limit ile może dać. Jedzenie nie podliczy przed wyjazdem bo zależy co będzie jadł i gdzie. Ale do tego też wie ile może na to przeznaczyć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 450
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone