Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 20.07.2017 14:18

__monia napisał(a):To ja już się nie dziwię, czemu za granicą widzą nas jako pijaków co z własną wódką wszędzie jeżdżą...

EOT.


Zawodowo się parasz moralizatorstwem, czy tylko nabijasz licznik postów? Wiesz w jakim miejscu spędziłem urlop (i dlaczego duże zapasy)?
A poza tym, niektórzy po prostu nie lubią smaku rakiji a maja ochotę do ryby (zwłaszcza złowionej własnoręcznie) napić się coś mocniejszego. Z resztą... nie znasz mnie, więc sugerowanie pijactwa uznaję za obraźliwe i sugeruję żebyś podobne, pejoratywne w wydźwięku opinie zachowała dla siebie. Ani mi do tego jak spędzasz urlop - ani Tobie do tego ile i co piję podczas swojego :) Pozdrav :)
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 20.07.2017 14:23

no jeśli ktoś nie lubi ich trunków to co ma wziąć ze sobą jak nie naszą vodkę ? to chyba dość logiczne ? przynajmniej tak mi się wydawało :lol: ja osobiście nie biorę alkoholu bo uwielbiam rakiję, piwko też mają dobre, więc nie widzę sensu ale gdyby mi nie podeszła to chyba oczywiste, że biorę swoją :lol:
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 14:27

W Chorwacji nie wszędzie można kupić dobrą wódkę. Sprzedają 37 %-owe produkty wódko-podobne. Niestety wśród tych produktów są też polskie świństwa chyba z Bartexu, które zaprzeczeniem opinii o jakości polskiej wódki.
Dlatego urlop jest tańszy, bo się zabiera mocne alkohole z PL ;)
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 14:33

String napisał(a): Z resztą... nie znasz mnie, więc sugerowanie pijactwa uznaję za obraźliwe i sugeruję żebyś podobne, pejoratywne w wydźwięku opinie zachowała dla siebie. Ani mi do tego jak spędzasz urlop - ani Tobie do tego ile i co piję podczas swojego :) Pozdrav :)


Myśłałam, że forum jest od wymiany opinii.
Ech człowiek uczy się całe życie.

Przykre jest to, ze większość nie wyobraża sobie urlopu bez mocnego alkoholu. Nie, nie jestem abstynentką, ale zabieranie bagażnika alkoholu na urlop z dziećmi???


Niemniej, żeby nie było, że nabijam posty - konto likwiduję. Niestety ludzie z forum gazety mają rację - tu jest dziwnie...


No, to teraz możecie wypić :hut:
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 14:34

__monia napisał(a):
String napisał(a): Z resztą... nie znasz mnie, więc sugerowanie pijactwa uznaję za obraźliwe i sugeruję żebyś podobne, pejoratywne w wydźwięku opinie zachowała dla siebie. Ani mi do tego jak spędzasz urlop - ani Tobie do tego ile i co piję podczas swojego :) Pozdrav :)


Myśłałam, że forum jest od wymiany opinii.
Ech człowiek uczy się całe życie.

Przykre jest to, ze większość nie wyobraża sobie urlopu bez mocnego alkoholu. Nie, nie jestem abstynentką, ale zabieranie bagażnika alkoholu na urlop z dziećmi???


Niemniej, żeby nie było, że nabijam posty - konto likwiduję. Niestety ludzie z forum gazety mają rację - tu jest dziwnie...


No, to teraz możecie wypić :hut:


Pa.
heathcliff
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 26.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) heathcliff » 20.07.2017 14:35

Witajcie,

To i moje 1 podsumowanie 1 wyjazdu 30.06-16.07.2017 do Cro - 2 osoby dorosłe i dziecko 4l - dystans ~3400 km
łaczny koszt ~9000 zł
z Polski zabrane 2 słoiki (jakiś obiad dla małego w pierwszy dzień i dla nas), zgrzewka wody, jakieś ciastka na podróż, cały pobyt to stołowanie w knajpach, śniadania we własnym zakresie, czyli zakupy w Pekara, Konzum, Tommy, Kaufland
kwatery na Ciovo i w Promajna (fajne apartamenty z duzym tarasem 50m do plaży) - łącznie 14 dób 3600 zł
winiety 200 zł (bez Słowenii)
autostrady w Chorwacji 303 zł
noclegi tranzytowe Graz i Brno z jedzeniem - 560 zł
paliwo 95 - 1150 zł
ubezpieczenie turystyczne - 141 zł

Reszta to jedzenie, zakupy, wycieczki - płatność głównie kartą (przelicznik z prowizją banku 1% 1 kuna=0,578 zł).

nie liczę mandatów, mam nadzieję, że nie bedzie.
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 20.07.2017 14:56

Użytkownik usunięty napisał(a):Przykre jest to, ze większość nie wyobraża sobie urlopu bez mocnego alkoholu. Nie, nie jestem abstynentką, ale zabieranie bagażnika alkoholu na urlop z dziećmi???
Niestety ludzie z forum gazety mają rację - tu jest dziwnie...
No, to teraz możecie wypić :hut:


Czyli jednak koleżanka zajmuje się moralizatorstwem zawodowo i zna najlepszą receptę gwarantującą najlepszy wypoczynek wszystkim :) Gratuluję.
Nie trzeba być z forum Gazety (które notabene jest także dziwne), żeby wiedzieć że Cro.pl skupia dziwnych ludzi (w znaczeniu pozytywnym i negatywnym), jednak trzeba sie jakoś nauczyć z tym żyć, jeśli chce się być członkiem społeczności.
A skoro się nie chce... to Pa! W sobotę wieczorem wypiję Twoje zdrowie, podnosząc toast rakiją przywiezioną z CRO :)
:papa: :hut:
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 20.07.2017 15:29

String -trafiłeś w punkt.
Jak ktos wazy 60 kg i je na obiad 4 frytki to uważam ze w ogóle nie powinien pić bo może sie to źle skończyć.

Ja waze 3 cyfrowo wiec kilka piw dziennie mnie nie zabije.
Piwa zabieram bo lubie polskie crafty jak ale browar, pinta czy artezan. Pytalem o lokalne ale odpowiedźi nie dostałem ozujsko karlovacko pan czy slowenskie lasko to piwa koncernowe made by Carlsberg chyba za wyjatkiem łasko. Mam po nich zgage i tak sa dostepne w Polsce.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.07.2017 15:48

Tegoroczny wyjazd na początku lipca Riviera Omis 2+1
Całość - ok. 6600 zł
1230 zł- benzyna -4400 km,
1764zł-noclegi- 14 noclegów,
380 zł- winiety,
1700 zł-obiady w konobach ( co drugi dzień),
1500 zł- zakupy na śniadania, codziennie piwko, owoce, lody, kilka pamiątek (dosłownie kilka), parkingi, wejście na mury w Dubrowniku, Klis,
60 zł- zakupy w Polsce (kilka makaronów i sosów, sucharki),
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 20.07.2017 16:32

bigredone napisał(a):
I ten post potwierdza, że dołączenie pit-u w tym wątku powinno być obowiązkowe :)
Tu nie chodzi o to co chcą tylko o to na co nas /ich,owych,tamtych/ stać.

A w temacie wątku to dwutygodniowy urlop w Chorwacji kosztuje od 600 zł do 18000 zł. Ci co wydają więcej się tu nie ujawniają.


PITY od kilku lat cienkie. Przed kryzysem przez wiele lat były dużo lepsze ...
600 za pobyt to zart ?
Nawet jak ktos wiezie papu z kraju to podaje zazwyczaj tę kwotę

Przecież paliwo i winiety przekroczą tę kwotę nawet przy oszczednym aucie ??
Chyba, że autostop, namiot na dziko i makaroniki to moze, może - ja mam trójkę nastolatków i wiem ile musze im ugotować
gosiiiaaczek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 12.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiiiaaczek » 20.07.2017 17:33

Witam .
Wakacje 2017 --- 8.08.2017-18.08.2017 (10dni) [b]Baśka Voda
-Waluta kuna brana ze soba 1200zl
-winiety 250 zl na miesiac Cz.Sk.Hu.
-Apartman 2400 zl
-Jedzenie tzn obaidy w restauracjach , pamiatki , lody,codziennie kukurydza,nalesniki na plazy,jakies tam rzeczy do plywania kupowane na miejscu,atrakcje Bullet Jet 2 osoby, Parasailing 2 osoby ,wypad do Dubrovnika na dzien,kilka butelek rakiji,troche piwa do Polski dla rodzinki, etc 2000zl.
-Paliwo 1100zl
Ogolnie nie zalowalismy na nic ,nie biedowalismy ,sniadania wadomo robione w apartmanie .Calosc wyszla nas ja plus zona 7 Tys zl
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 17:51

ogorek napisał(a):
bigredone napisał(a):
I ten post potwierdza, że dołączenie pit-u w tym wątku powinno być obowiązkowe :)
Tu nie chodzi o to co chcą tylko o to na co nas /ich,owych,tamtych/ stać.

A w temacie wątku to dwutygodniowy urlop w Chorwacji kosztuje od 600 zł do 18000 zł. Ci co wydają więcej się tu nie ujawniają.


PITY od kilku lat cienkie. Przed kryzysem przez wiele lat były dużo lepsze ...
600 za pobyt to zart ?
Nawet jak ktos wiezie papu z kraju to podaje zazwyczaj tę kwotę

Przecież paliwo i winiety przekroczą tę kwotę nawet przy oszczednym aucie ??
Chyba, że autostop, namiot na dziko i makaroniki to moze, może - ja mam trójkę nastolatków i wiem ile musze im ugotować


Bo ty czytasz tylko wątek o pontonach :)
600-trip-czyli-chorwacja-na-2-tyg-za-600zl-t51569.html
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 20.07.2017 17:55

gosiiiaaczek napisał(a):Witam .
Wakacje 2017 --- 8.08.2017-18.08.2017 (10dni) [b]Baśka Voda
-Waluta kuna brana ze soba 1200zl
-winiety 250 zl na miesiac Cz.Sk.Hu.
-Apartman 2400 zl
-Jedzenie tzn obaidy w restauracjach , pamiatki , lody,codziennie kukurydza,nalesniki na plazy,jakies tam rzeczy do plywania kupowane na miejscu,atrakcje Bullet Jet 2 osoby, Parasailing 2 osoby ,wypad do Dubrovnika na dzien,kilka butelek rakiji,troche piwa do Polski dla rodzinki, etc 2000zl.
-Paliwo 1100zl
Ogolnie nie zalowalismy na nic ,nie biedowalismy ,sniadania wadomo robione w apartmanie .Calosc wyszla nas ja plus zona 7 Tys zl


Jest lipiec a wy już zaliczyliście sierpniowy urlop ??? 8O
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 20.07.2017 18:20

sito_zabrze napisał(a):
gosiiiaaczek napisał(a):Witam .
Wakacje 2017 --- 8.08.2017-18.08.2017 (10dni) [b]Baśka Voda ...


Jest lipiec a wy już zaliczyliście sierpniowy urlop ??? 8O


Bo niektórzy przenoszą się w czasie, bo nie mogą się doczekać :lol: :papa:
gosiiiaaczek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 12.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiiiaaczek » 20.07.2017 19:28

sory chodzilo o 8.07.2017 do 18.07.2017
sito_zabrze myslenie boli ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 449
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone