Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 24.11.2017 11:38

Witam. Rozważam latem wypad do Zivogoście Blato. 8O
Chcemy na Rivierę ale nie do miejsc typu Makarska.
Trochę już poczytałem ale parę pytań pozostaje co do Zivogoście Blato.
Czy można znaleźć mniej zatłoczone plaże odpowiednie dla dzieciaka 5 lat?
Czy można kupić na miejscu lody w gałkach /szczególnie ważne dla zony i dzieciaka/?
Czy jest bardzo pod górkę do apartamentów?
Czy jest tam kantor lub inne miejsce wymiany walut?
Czy ktoś był w apartamentach Denis?
Dzięki za wszelkie info :papa:
croPablo
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 12.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) croPablo » 26.11.2017 19:18

giba0909 napisał(a):Witam. Rozważam latem wypad do Zivogoście Blato. 8O
Chcemy na Rivierę ale nie do miejsc typu Makarska.
Trochę już poczytałem ale parę pytań pozostaje co do Zivogoście Blato.
Czy można znaleźć mniej zatłoczone plaże odpowiednie dla dzieciaka 5 lat?
Czy można kupić na miejscu lody w gałkach /szczególnie ważne dla zony i dzieciaka/?
Czy jest bardzo pod górkę do apartamentów?
Czy jest tam kantor lub inne miejsce wymiany walut?
Czy ktoś był w apartamentach Denis?
Dzięki za wszelkie info :papa:



Witaj. Postaram się co nieco pomóc.
Dla mnie Blato to super miejsce na Rivie. Byłem już 3 razy. Dość spokojnie, miejscowość mała, ma swój klimat.
1. W Blato są dwie główne plaże po obu stronach portu. Mniejsza w kierunku kempingu i większa w drugą stronę. Bez problemu można znaleźć miejsce przychodząc nawet o godz. 11. W stronę Kempa można znaleźć bardziej kameralne plaże. Warto też się przejść Klichem w kierunku Mala Duba i poplazowac na plaży Velka Duba jest tam beach Bar, fajne widoki, nam się bardzo spodobała.
2. Lody sprzedają w trzech punktach, nam najbardziej smakowały przy restauracji Fredry, duże porcje i bardzo smaczne.
3. Czy pod górkę - to zależy od apartamentów, ale nie ma tragedii, podejście jest delikatne, daliśmy radę z 2 latkiem, znajomi z 5 latką i szwagierka w ciąży w podobnej lokalizacji co Denis.
4. W Denis nie byłem, do plaży troszkę trzeba iść drogą, blisko do sklepu, więcej nie pomogę.
5. Kantoru nie ma, jest bankomat na kempingu. Można płacić kartą w sklepie i dwóch restauracjach.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.
Pozdrawiam.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 27.11.2017 09:38

Piękne dzięki CroPablo :wink:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 27.11.2017 10:12

5. Kantoru nie ma, jest bankomat na kempingu. Można płacić kartą w sklepie i dwóch restauracjach.


Nie jestem pewien czy nie ma kantoru na kampie. Nasz gospodarz mówił że jest tylko trzeba sobie porównac kurs bo podobną lubią tam przeginać. Sam nie korzystałem bo często byłem w Makarskiej także nie wiem gdzie jest dokładnie, ale zakładam że gospodarz chyba wiedział co mówi.

A co do stromości to jest do przeżycia. Kilka razy dziennie po schodkach chodziłem i było całkiem spoko.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 27.11.2017 10:36

Pytałem o stromości gdyż mam leżako- wózek z dwoma kółkami na który ładuje cały plażowy mandżur.
Podejście do apartmanu po schodach raczej wyeliminuje mój środek transportu. :|
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 27.11.2017 12:05

giba0909 napisał(a):Pytałem o stromości gdyż mam leżako- wózek z dwoma kółkami na który ładuje cały plażowy mandżur.
Podejście do apartmanu po schodach raczej wyeliminuje mój środek transportu. :|

No to w tym momencie dojdziesz drogą. Parę kroków dalej ale transport do zrobienia. (Mówię dalej z apartamentu w którym ja byłem. A gdzie jest ten twój apartament to nie wiem.)


Według tego co mi google pokazuje to twój apartament jest wyżej od mojego ale nieznacznie. Natomiast ty masz prostszą drogę do plaży ulica także nie przejmuj się. Przez chwilę stromo jest ale bywają miejsca w cro bardziej uciążliwe.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 27.11.2017 12:48

http://www.apartmani-mijo.com/index.php/pl/ sprawdz tu apartament blisko plazy po płaskim . Kantor jest pisalem o nim na poprzedniej stronie
croPablo
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 12.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) croPablo » 30.11.2017 23:08

giba0909 napisał(a):Pytałem o stromości gdyż mam leżako- wózek z dwoma kółkami na który ładuje cały plażowy mandżur.
Podejście do apartmanu po schodach raczej wyeliminuje mój środek transportu. :|


Z apartamentów Denis Twój środek transportu powinien się sprawdzić bo drogą będzie najbliżej.

Odnośnie kantory to dziś nie powinien być wyznacznikiem. Ja kupuję KUNY w Polsce na drobne wydatki, resztę płacę kartą, przelicznik obecnie jest bardzo dobry w większości banków...

Zerknij sobie na apartamenty Dado, pisałem o nich na forum.
robinio30
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robinio30 » 02.01.2018 11:58

Czy w okolicach Blato są jakieś piesze szlaki w pobliskie górki ?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.01.2018 12:25

robinio30 napisał(a):Czy w okolicach Blato są jakieś piesze szlaki w pobliskie górki ?
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018
zivogosce blato

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 06.02.2018 10:27

witam
jestem nowy więc nie wsiadajcie od razu na mnie że nie tu i nie o tym ale szukałem i znalazłem tylko stare opisy
ale od początku chorwacje zaliczam pierwszy raz, byłem tylko przelotem do czarnogóry w jeziorach plitwickich
ze znajomymi doszliśmy do wniosku że tym razem szukamy bliżej i padło na wg mnie spokojną mieścinke zivogosce blato a dokładnie apartamenty ferdo przełom czerwca i lipca, dużo czytałem o tym miejscu, cenach, zwiedzaniu okolic ale są to standardowe opisy, a może ktoś ma coś ciekawego do zobaczenia, spróbowania, itp, itd jeśli ktoś był świeżo w blato to czy nadal dwie knajpy i spokój, jeśli ktoś był świeżo w ferdo to też prosze o opinie
wzamian chętnie podziele sie opiniami na temat czarnogóry
pozdrawiam i z góry dzięki za opinie
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: zivogosce blato

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 06.02.2018 10:44

Prawdopodobnie za chwilę zostaniesz przeniesiony do odpowiedniego wątku:D
Ja byłem w ostatnie wakacje w Ferdo. Napisz na priv co chciałbyś wiedzieć. Chętnie pomogę.:)
Z tego co napisałeś, to knajpek jest trochę więcej:)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: zivogosce blato

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.02.2018 10:48

adrianek90 napisał(a): Napisz na priv co chciałbyś wiedzieć.

Ma za mały staż na forum, by pisać na priv.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: zivogosce blato

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 06.02.2018 10:53

Miejscowość rzeczywiście spokojna, choć w pełni sezonu na plaży jest sporo ludzi. Jest kilka knajp. Minusem jest brak jakiegoś większego sklepu, jest tylko jeden mały sklepik z takim sobie asortymentem. Można chodzić niedaleko na plażę Duba, która nawet w szczycie sezonu jest dość pusta. Po drugiej stronie Blato jest kamping i tam też przystań z pontonami, bananami itp. W samym Blato też jest przystań.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018
Re: zivogosce blato

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 06.02.2018 10:56

czy przy ferdo jest jakieś miejsce do grilowania, czy wieczory to spokój tak żeby dziecka po deptaku śmigały wcinając lody a my spokojnie spożywali bro w knajpie i ile jest tych knajp, jakie są ceny w sklepie? i jeszcze milion innych pytań
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba.. - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone