Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Google Maps - Trasa bez opłat?? Winiet??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sim0n
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sim0n » 21.06.2018 23:05

z Gliwic, ale nie mamy jeszcze pojęcia w które miejsce, pewnie tam, gdzie zostały jeszcze jakieś kwatery w normalnej cenie na airbnb :p
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.06.2018 23:10

Sim0n napisał(a):z Gliwic, ale nie mamy jeszcze pojęcia w które miejsce...

To dokąd jest te 15 godzin?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 21.06.2018 23:17

Mi google maps pokazuje Zabrze- Split 11h
A bez opłat 15h
Sim0n
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sim0n » 21.06.2018 23:29

Tak będziemy mniej więcej jechać, jakieś podpowiedzi dla szaleńców jadących bez autostrad? :D
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 21.06.2018 23:44

Sim0n napisał(a):,,,,,,,,,,,,,,,,
ciach,
:D


i to mi się podoba, :wink:
młodzieńcza fantazja i chęć przygody, :wink:
super,
ja to rozumie,

co do płatnych/nie płatnych dróg wyświetl sobie
"mapa płatnych dróg Słowacja"
"mapa płatnych dróg Węgry"
i poprostu ich unikaj,
udanych wakacji,
misiek82
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek82 » 22.06.2018 09:10

koniecznie daj znać jak poszło :D
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.06.2018 09:58

W zeszłym roku jadąc z Bibione (Włochy) do Fazany na Istrii też skorzystałem z opcji unikaj opłat w GM. Spoko się jedzie tylko trzeba mieć więcej czasu i cierpliwości ;) No i uważać na ograniczenia bo jeden mandat zniweluje oszczędzanie na opłatach.
krzkrz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 23.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzkrz » 15.07.2018 23:55

Musisz sobie przekalkulować co się opłaca , na ile czasu jedziesz i dokąd aby 1/3 urlopu nie spędzić w podróży :)
Wszystko też zależny od tego czy jedziesz na Istrię czy Dalmację. Ja startując z okolic Poznania jeździłem tylko przez Czechy, Austrię i Słowenię i też LPG :)
Jadąc na Istrię startowałem ok południa i rano ok 7.00 byłem na miejscu. Czechy i Austra zwinięta 10 dniowa. Do Słoweni wyjeżdzałem po północy bo tam wineta jest 7dniowa i każdy dzień się liczy :) jechałem autostradą do Kopru a ostatniego dnia ok 13.00 wracałem. Przy takiej ilości czasu (6 nocy ) nie ma co oszczędzać na winetach.
Jadąc do Dalmacji na więcej nocy nie ma co płacić za Słowenię bo godzina dłużej nas nie zbawia a 60 Euro zaoszczędzisz wydając może 5 z tego ma LPG. Tu tak jadę aby wjechać do Austri na autostradę po północy , aby wineta starczyła na powrót. Ostatnim razem zaoszczędziłem na w wiecie czeskiej bo wiedziałem że 10 dnia nie wrócę. Jechałem przez Czechy w godzinach wieczorno nocnych więc spokojnie da się ten odcinek przejechać max godzinę dłużej.
I oszczędności w Chorwacji. Od granicy do Karlovaca zawsze jadę autostradą choć ostatni raz wracając jechałem ten odcinek od ok 10.00- do 16.00 ale to tylko raz doświadczyłem tego "wspaniałego" jakim jest szczyt komunikacyjny, a później do Zadaru autostradą i stamtąd 8 lub na Plitwice i starą 1. Wszystko zależy dokąd jedziesz.
W tym roku urlop 10 dniowy więc planuję przez Słowację, Węgry i BiH. Winetę kupuję tylko na Słowację.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 18.07.2018 15:44

Po tych kilku zdjęciach i opisach fajnych widoków na D1 głęboko się zastanawiam czy w tym roku nie zjechać w Karlovac na D1 i walić nią aż do Dugopolje i potem na końcu wjechać znowu na autostradę aż do samego końca na południe bo jedziemy na Peljesac.

I tak co roku stoję w megakorkach na autostradzie do samego Zadaru bo zawsze jestem w sobote rano pod Zagrzebiem i tam zaczyna się amba.

Poza tym na autostradzie czy jak stoję w korku czy jak idzie gładko to jadę szybko i jeszcze z przyczepą, spalanie LPG mam niemiłosierne i też muszę często tankować więc nawet jak krajówką całokształt wyjdzie mi trochę dłużej to przy jakichś 20 godzinach za kierownicą pewnie tego nie zauważę, a może i nic nie stracę czasowo, a przynajmniej zawiesimy trochę oko na fajnych widokach po drodze.

Tutaj moje pytanie czy na D1 od Karlovac do Dugopolje jest dużo wiosek i miasteczek bo ograniczenia do 50 są najbardziej męczące.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2018 16:21

AdamBeata napisał(a):

Tutaj moje pytanie czy na D1 od Karlovac do Dugopolje jest dużo wiosek i miasteczek bo ograniczenia do 50 są najbardziej męczące.

Odpal GM i sprawdź, przecież nikt ich nie liczy, a ograniczeń jest dużo.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 18.07.2018 17:40

Nie interesuje mnie jeżdżenie palcem po mapie tylko opinia kogoś kto tamtędy jechał.
Już znam takich co trasę którą jeszcze na żywo nie przejechali chwalili albo negowali po tym co na mapach google widzieli.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2018 17:50

AdamBeata napisał(a):Po tych kilku zdjęciach i opisach fajnych widoków na D1 głęboko się zastanawiam czy w tym roku nie zjechać w Karlovac na D1 i walić nią aż do Dugopolje i potem na końcu wjechać znowu na autostradę aż do samego końca na południe bo jedziemy na Peljesac.

I tak co roku stoję w megakorkach na autostradzie do samego Zadaru bo zawsze jestem w sobote rano pod Zagrzebiem i tam zaczyna się amba.

Poza tym na autostradzie czy jak stoję w korku czy jak idzie gładko to jadę szybko i jeszcze z przyczepą, spalanie LPG mam niemiłosierne i też muszę często tankować więc nawet jak krajówką całokształt wyjdzie mi trochę dłużej to przy jakichś 20 godzinach za kierownicą pewnie tego nie zauważę, a może i nic nie stracę czasowo, a przynajmniej zawiesimy trochę oko na fajnych widokach po drodze.

Tutaj moje pytanie czy na D1 od Karlovac do Dugopolje jest dużo wiosek i miasteczek bo ograniczenia do 50 są najbardziej męczące.

Jest na temat tej drogi osobny wątek.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2018 18:00

AdamBeata napisał(a):Nie interesuje mnie jeżdżenie palcem po mapie tylko opinia kogoś kto tamtędy jechał.
Już znam takich co trasę którą jeszcze na żywo nie przejechali chwalili albo negowali po tym co na mapach google widzieli.

Jeżdżę od kilku lat D1. Tu masz osobny temat wyciete-z-faq-dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-t32832-195.html?hilit=star%C4%85
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 18.07.2018 19:23

AdamBeata napisał(a):Nie interesuje mnie jeżdżenie palcem po mapie tylko opinia kogoś kto tamtędy jechał.
Już znam takich co trasę którą jeszcze na żywo nie przejechali chwalili albo negowali po tym co na mapach google widzieli.

Jedź i się nie przejmuj, dids76 i ja jeździmy nią od kilku lat i zawsze jestem do przodu w stosunku do tych co autostradą jadą.
W tym roku jadę w okolicę Slano i też się zastanawiam przynajmniej w części od Karlovaca do Splitu czy Baska Voda czy nią nie pojadę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2018 20:33

AdamBeata napisał(a):Nie interesuje mnie jeżdżenie palcem po mapie tylko opinia kogoś kto tamtędy jechał.
Już znam takich co trasę którą jeszcze na żywo nie przejechali chwalili albo negowali po tym co na mapach google widzieli.

Bo twoje pytanie brzmi:Tutaj moje pytanie czy na D1 od Karlovac do Dugopolje jest dużo wiosek i miasteczek bo ograniczenia do 50 są najbardziej męczące.


Jak cię nie interesuje jeżdżenie palcem po mapie to myślisz że ktoś inny zrobi to za ciebie , albo poda ilość miejscowości i ograniczeń na twojej trasie np. 5x50km/h- 7x70km/h itp.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Google Maps - Trasa bez opłat?? Winiet?? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone