Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magdzik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.08.2006
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 01.02.2017 22:22

ogi napisał(a):W zeszłym roku spalem w Patar Pan w miejscowości Krapinskie Toplice.
Cena za pokój 2+2 ze śniadaniem 58euro.
Niedaleko kompleks basenów oraz bank gdzie można po dobrym kursie wymienić euro na kuny.


Witaj !
A jak te termy ? Fajne ?Drogo ? Warto po podróży wyskoczyć ? My mamy nocleg dużą grupą w Villi Split 24/06
Pozdr i trochę się martwię, że będziemy tam w sobotę pod wieczór i pewnie będzie mega korek....
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 02.02.2017 17:34

Magdzik napisał(a):
ogi napisał(a):W zeszłym roku spalem w Patar Pan w miejscowości Krapinskie Toplice.
Cena za pokój 2+2 ze śniadaniem 58euro.
Niedaleko kompleks basenów oraz bank gdzie można po dobrym kursie wymienić euro na kuny.


Witaj !
A jak te termy ? Fajne ?Drogo ? Warto po podróży wyskoczyć ? My mamy nocleg dużą grupą w Villi Split 24/06
Pozdr i trochę się martwię, że będziemy tam w sobotę pod wieczór i pewnie będzie mega korek....


To raczej kompleks basenów a nie termy. Generalnie fajnie tzn. jest coś dla pływających, dla tych co chcą się popluskać i coś dla dzieciaków. Na terenie restauracja. My za dwie osoby dorosłe i jedno dziecko 7 lat (4 latek wszedł za darmo) zapłaciliśmy 71 zł. To jest opłata za wejście, do zamknięcia czyli do 21. My moczyliśmy się od 18 do 20:30.
Nam dojazd z okolic Warszawy zajął ok. 12 godzin.
bajprzeznet
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 15.12.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) bajprzeznet » 03.02.2017 18:29

Jako że jeździmy przez Bratysławę - to tam z reguły planujemy nocleg, praktycznie połowa drogi.

Hotele przez booking, średnio 70-80zł osoba za dobę, standard podobny.
Ostatnio z racji odmiany i cięcia kosztów na paru godzinach noclegu - camping Złote Piaski - koszt ok 65zł za 2 osoby, namiot oraz samochód. Sam camping blisko autostrady, tak więc na sam nocleg ok, gorzej jak ktoś chce zwiedzać, na zamek trzeba przejechać praktycznie całe miasto.

Pobyt? All inclusive - autostrada, pociąg i lotnisko obok - słychać wszystko :D Jeśli ktoś jest wrażliwy to odradzam, nam osobiście na te parę godzin nie robiło różnicy, bo człowiek po 30 minutach się już przyzwyczaił :)
Ogólnie szału nie ma - ale tańszego noclegu w połowie drogi do Cro raczej nie ma, a lepsze to niż parking na stacji :)
Ważne - za kluczyk do WC jest pobierania kaucja 10 euro.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 06.02.2017 17:46

Witam. Rezerwował ktoś Oekotel w Graz w tym roku? Czy ceny tak poszly w górę w Oekotelach, czy ode mnie tak dużo chcą w tym roku?(69 Euro). Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.02.2017 17:54

slawekkg napisał(a):Rezerwował ktoś Oekotel w Graz w tym roku? Czy ceny tak poszly w górę w Oekotelach, czy ode mnie tak dużo chcą w tym roku?(69 Euro).

Te 69 euro to za jaki pokój, ile osób?
Wg cennika na stronie wychodzi, że za "trójkę". W ubiegłym roku "dwójka" kosztowała 52 euro, więc raczej się nie zmieniło.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 06.02.2017 18:12

walp napisał(a):
slawekkg napisał(a):Rezerwował ktoś Oekotel w Graz w tym roku? Czy ceny tak poszly w górę w Oekotelach, czy ode mnie tak dużo chcą w tym roku?(69 Euro).

Te 69 euro to za jaki pokój, ile osób?
Wg cennika na stronie wychodzi, że za "trójkę". W ubiegłym roku "dwójka" kosztowała 52 euro, więc raczej się nie zmieniło.

Tak za trójkę ale dwa lata temu płaciłem jeszcze 52 a teraz 69 8O
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 07.02.2017 15:21

My w tym roku ze względu na naszego malucha ( 1,5 roku ) jedziemy z noclegiem w http://fonixfogado.hu/en/ w Lenti na Węgrzech. Z Booking.com rezerwacja za naszą trójkę ze śniadaniem kosztowała 137 zł. Myślę że to dobra cena, na Booking-u opinie pozytywne od rodaków więc zobaczymy.
birkin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.09.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) birkin » 19.02.2017 22:54

Witam. Planujemy nocleg w Wiedniu lub jego okolicach. Szukałem trochę na bookingu i nie tylko i widzę, że jest tam dosyć drogo. Szukamy dwóch pokoi 2+2 i znalazłem jakiś pensjonat z dość tanimi noclegami.
"Pension Prestige Schönbrunn", Hollergasse 40, Wiedeń, 1150, Austria.
Czy ktoś może był w tym pensjonacie? Czy nie jest on w jakiejś niebezpiecznej czy dość dziwnej dzielnicy? I czy nie ma on jakichś ukrytych kosztów noclegu?

Chyba, że ktoś może polecić jakiś nocleg w Wiedniu? Tak jak pisałem wyżej, szukam 2 pokoi 2+2 w cenie do 250-300 złotych za pokój.
dario7
Cromaniak
Posty: 1293
Dołączył(a): 21.08.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dario7 » 20.02.2017 14:01

Birkin, tutaj w tym wątku masz wiele informacji na temat noclegu m.in. w OEKOTEL pod Wiedniem. Ja osobiście kilkanaście razy spałem w dwóch: w Fohrenhain i w Korneuburg. Jest jeszcze jeden w Traiskirchen ale w nim nie spaliśmy.
Ceny takie jakie Ciebie interesują- 52 E za dwójkę. Pokoje czyste, szwedzki bufet, cisza, nie ma jakichś balang. Z tego co słyszałem to w hotelu w Traiskirchen jest słychać samoloty, ale sam tego nie sprawdzałem.
dario7
Cromaniak
Posty: 1293
Dołączył(a): 21.08.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dario7 » 20.02.2017 19:57

Sorry, z tym zTraiskirchen to chyba trochę przynudziłem, samoloty to ponoć słychać pod Gratz.
JuliaG
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.02.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) JuliaG » 21.02.2017 17:42

Witam!
Przeczytałam kilkadziesiąt stron na tym wątku i zrobił mi się totalny mętlik w głowie od tego wszystkiego, więc może mi ktoś doświadczony po prostu podpowie jak zrobić najlepiej? Jedziemy samochodem w sierpniu pierwszy raz do Chorwacji, do tego z dziećmi (1 i 7 lat), po drodze trzeba się gdzieś przespać, najlepiej w jakimś ładnym miejscu, aby przy okazji móc coś pozwiedzać, pooglądać okoliczną przyrodę itp.
Będziemy jechać spod Warszawy do Drvenik Veliki , początkowo myśleliśmy żeby jechać przez Austrię, teraz nie wiem czy może jednak przez Węgry nie byłoby lepiej? W każdym razie szukamy po jednym noclegu w pierwszą i drugą stronę mniej więcej w połowie drogi, jak najtaniej (toż to tylko jedna noc), ale też w fajnej okolicy, pomożecie? Widziałam, że dużo osób poleca noclegi u pani Teresy Bodo, warto? Nie znalazłam nigdzie informacji o cenach tego noclegu, ani o wyglądzie samych pokoi, tylko dużo namiarów samych na panią Teresę. Ładna tam okolica?
Warto w obie strony nocować w tym samym miejscu, czy lepiej w jedną i drugą stronę szukać czegoś innego?
Widziałam również, ze polecacie Tourist Farm Joannes w Vodole , wygląda cudnie, ale to już chyba za blisko celu i boję się ze dzieciaki nie dadzą rady tyle km przejechać...
Proszę podrzućcie kilka namiarów, ale takich, żeby było jak najtaniej :)
Z góry dziękuję
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.02.2017 18:09

JuliaG napisał(a):Witam!
Będziemy jechać spod Warszawy do Drvenik Veliki , początkowo myśleliśmy żeby jechać przez Austrię, teraz nie wiem czy może jednak przez Węgry nie byłoby lepiej? W każdym razie szukamy po jednym noclegu w pierwszą i drugą stronę mniej więcej w połowie drogi, jak najtaniej (toż to tylko jedna noc), ale też w fajnej okolicy, pomożecie? Widziałam, że dużo osób poleca noclegi u pani Teresy Bodo, warto? Nie znalazłam nigdzie informacji o cenach tego noclegu, ani o wyglądzie samych pokoi, tylko dużo namiarów samych na panią Teresę. Ładna tam okolica?

Witam.
Nocleg u Pani Teresy Bodo to typowy nocleg tranzytowy i jak ma to być jedna noc, to na zwiedzanie nie ma czasu.
Pokoje są przyzwoite, jak w każdym jednorodzinnym domu.
Koroshegi leży ok. 2 km od Balatonu.
Jaka cena w tym roku nie wiem - można zadzwonić i zapytać.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 21.02.2017 22:10

Witam,

Polecamy nocleg nad Balatonem, gdzie nocowaliśmy w drodze do Chorwacji w 2016 r.

Dla zainteresowanych doba kosztowała nas 45 EURO,

dwie dorosłe osoby i dwoje dzieci w pokoju trzyosobowym.

Poniżej adres i link.


DSC08999.JPG

https://szallas.hu/randevu-vendeghaz-balatonfoldvar
http://www.balatoniszallas.hu/
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 23.02.2017 12:01

JuliaG napisał(a):Witam!
Przeczytałam kilkadziesiąt stron na tym wątku i zrobił mi się totalny mętlik w głowie od tego wszystkiego, więc może mi ktoś doświadczony po prostu podpowie jak zrobić najlepiej? Jedziemy samochodem w sierpniu pierwszy raz do Chorwacji, do tego z dziećmi (1 i 7 lat), po drodze trzeba się gdzieś przespać, najlepiej w jakimś ładnym miejscu, aby przy okazji móc coś pozwiedzać, pooglądać okoliczną przyrodę itp.
Będziemy jechać spod Warszawy do Drvenik Veliki , początkowo myśleliśmy żeby jechać przez Austrię, teraz nie wiem czy może jednak przez Węgry nie byłoby lepiej? w Vodole , wygląda cudnie, ale to już chyba za blisko celu i boję się ze dzieciaki nie dadzą rady tyle km przejechać...
Proszę podrzućcie kilka namiarów, ale takich, żeby było jak najtaniej :)
Z góry dziękuję

Witaj! Jeżeli zdecydujesz się jechać przez Austrię, polecam Ci to miejsce: http://www.nartywaustrii.eu/ Bardzo ładna, klimatyczna alpejska wioska, /pomiędzy Wiedniem, a Grazem 15km od autostrady/ gdzie można odpocząć, zobaczyć ładne widoki, zjeść itp. Pensjonat prowadzą przesympatyczni Polacy /odpada bariera językowa/. Zapewniam Cię, że będziesz bardzo zadowolona. My w tym roku śpimy u nich po raz 6! Pozdrawiam :papa:
JuliaG
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.02.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) JuliaG » 23.02.2017 19:49

Janusz Bajcer napisał(a):
JuliaG napisał(a):Witam!
Będziemy jechać spod Warszawy do Drvenik Veliki , początkowo myśleliśmy żeby jechać przez Austrię, teraz nie wiem czy może jednak przez Węgry nie byłoby lepiej? W każdym razie szukamy po jednym noclegu w pierwszą i drugą stronę mniej więcej w połowie drogi, jak najtaniej (toż to tylko jedna noc), ale też w fajnej okolicy, pomożecie? Widziałam, że dużo osób poleca noclegi u pani Teresy Bodo, warto? Nie znalazłam nigdzie informacji o cenach tego noclegu, ani o wyglądzie samych pokoi, tylko dużo namiarów samych na panią Teresę. Ładna tam okolica?

Witam.
Nocleg u Pani Teresy Bodo to typowy nocleg tranzytowy i jak ma to być jedna noc, to na zwiedzanie nie ma czasu.
Pokoje są przyzwoite, jak w każdym jednorodzinnym domu.
Koroshegi leży ok. 2 km od Balatonu.
Jaka cena w tym roku nie wiem - można zadzwonić i zapytać.

No włąśnie my mamy do Köröshegy 850km, więc liczę że na spokojnie na 16..00 byśmy byli już na miejscu i po długim siedzeniu w samochodzie bym chciała jednak mieć gdzie wyjść z dzieciakami, zeby się wybiegały, także zależy mi na łądnej zielonej okolicy, a warto się dowiedzieć jak to wszystko wygląda zanim cokolwiek będziemy rezerwować.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone