Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 25.05.2016 09:09

Slavko1974 napisał(a):Ale ja szukam coś na drogę powrotną, więc najlepsze miejsce na nocleg byłoby właśnie między Grazem a Wiedniem. Do Czech nie dam chyba rady dojechać

rzuć okiem tu http://www.fairpricehotel.at/
dzieci do 6 roku gratis w łóżku z rodzicami. ale nie wiem czy na jedno się załapiesz czy na 2 też 8)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.05.2016 10:26

macvw napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):Ale ja szukam coś na drogę powrotną, więc najlepsze miejsce na nocleg byłoby właśnie między Grazem a Wiedniem. Do Czech nie dam chyba rady dojechać

Pomiędzy Grazem, a Wiedniem. W tym roku śpimy u nich /przesympatyczni Polacy/ po raz 5! Śliczna alpejska wioska 15km. od autostrady. Polecam! http://www.nartywaustrii.eu/


To miejsce jest u mnie na liście pod nr 1 :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.05.2016 13:18

Slavko1974 napisał(a):Ale ja szukam coś na drogę powrotną, więc najlepsze miejsce na nocleg byłoby właśnie między Grazem a Wiedniem. Do Czech nie dam chyba rady dojechać

Rok temu startowałem z Peljesaca - około 7.00 rano. Zdążyłem przed nocą zajechać do Mikulova i poszukać nocleg. Na autostradach równa jazda 140, Słowenia objazdem z przystankiem w pizzerii - Janežovci koło Ptuja.
Z Tribunj masz o 300km bliżej, to nie dasz rady do Czech? Do Gdańska jeszcze spory kawałek...
Namiary na pensjonat/hotel (dużo tańszy niż w Austrii) zostawiłem w tym temacie - str 166.

pozdrav
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.05.2016 14:38

Mam oczywiście zapisane te namiary, dziękuję. Tyle, że ja z Tribunj będę startował koło 18ej dopiero, chcemy ten ostatni dzień jeszcze spędzić na spokojnym plażowaniu. Na pierwszy rzut chcielibyśmy jechać ok. 6 godzin a to wypada na odcinku Graz - Wiedeń. Tym bardziej, że drugi długi postój będzie w Częstochowie, gdzie mam rodzinę, więc tam też pewnie będzie drzemka.
Ze swojego doświadczenia wiem, że największy kryzys mam koło 1-2ej w nocy więc, do Mikulova raczej nie dociągnę.

No chyba, że wyjedziemy wcześniej ze dwie godziny, wtedy jest to osiągalne. Więc musze to przemyśleć.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 25.05.2016 23:41

Slavko1974, o Częstochowie nie wiedziałem. Planów noclegowych nie zmieniaj.
Ja bym wyjechał 3h wcześniej. 2h aby zmniejszyć opłaty za autostrady i 1h na postój tu: http://www.primici.com/

https://goo.gl/maps/v7zp5CkYJcy

p.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 27.05.2016 08:53

Slavko1974
Też szukałem noclegu w okolicach Graz-Wiedeń - znalazłem i zarezerwowałem to https://www.booking.com/hotel/at/ferien ... e81;dcid=5
ale nie wiem dla ilu Tu osób szukasz.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 27.05.2016 10:43

Szukam dla 2+2 (5,5 roku i 1,5 roku)
Pasażer - pizza pewnie pyszna, ale jak nie będę zmuszony do zatrzymania, to chciałbym przejechać bez stopu Słowenię. A co do tych 3 godzin - rozwiń myśl, bo nie rozumiem o co chodzi z tym zmniejszeniem opłat.

KrisM - ten hotel tez mam na swojej liscie
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 27.05.2016 13:24

Slavko1974 napisał(a):
macvw napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):Ale ja szukam coś na drogę powrotną, więc najlepsze miejsce na nocleg byłoby właśnie między Grazem a Wiedniem. Do Czech nie dam chyba rady dojechać

Pomiędzy Grazem, a Wiedniem. W tym roku śpimy u nich /przesympatyczni Polacy/ po raz 5! Śliczna alpejska wioska 15km. od autostrady. Polecam! http://www.nartywaustrii.eu/


To miejsce jest u mnie na liście pod nr 1 :)

U mnie też :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.05.2016 23:13

Slavko1974 napisał(a):Szukam dla 2+2 (5,5 roku i 1,5 roku)
Pasażer - pizza pewnie pyszna, ale jak nie będę zmuszony do zatrzymania, to chciałbym przejechać bez stopu Słowenię. A co do tych 3 godzin - rozwiń myśl, bo nie rozumiem o co chodzi z tym zmniejszeniem opłat.

Pizza wypiekana w kamiennym piecu. Więcej nie trzeba pisać, a znajduje się przy drodze - o ile jedziesz przez Słowenię z ominięciem autostrady > https://goo.gl/maps/P7QbkbAGxL22 Przy pizzerii jest plac zabaw.
Miałem na myśli wyjechać trochę wcześniej i do Karlovaca jechać D1 (starą drogą) i później też Słowenię przez Ptuj-Lenert-Mureck. W linku wyżej zaznaczyłem trasę. A tu Mariusza opinia o D1 > wyciete-z-faq-dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-t32832-120.html#p1401511 Zaoszczędzone pieniądze na opłatach za drogi można wydać na nocleg w AU lecz to już każdy sam ocenia. Poddaję tylko myśl. Dodam (trochę przewrotnie), że ja osobiście wybieram w hr autostradę ale robię dłuższe odcinki - ostatnio (powrót) na raz 1000km w podobnym składzie.

A żeby było w temacie, dla wybierających się przez BiH > http://www.actros-pizzeria.com/eng_index.php
pozdrav
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 29.05.2016 08:08

Kiedyś między Wiedniem i Grazem spałem tu http://www.booking.com/hotel/at/zur-pos ... az.pl.html ale radzę poczytać opinie.
Ja drugi raz bym się zastanowił.
hydrozagadka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) hydrozagadka » 08.06.2016 14:29

D@rek napisał(a):
My będziemy spać 2+2 w miejscowości Krapinske Toplice (Chorwacja -50 kilometrów od Ptuj w Słowenii),
700km od Katowic, 8 km od autostrady.
Nocleg ze śniadaniem, apartament 60m2 z kuchnią 38Euro + 20Euro śniadanie dla 4 osób.
Pensjonat znajduje się naprzeciw aquaparku z termami - Aquae Vivae. Tak więc można wieczorkiem zahaczyć:)

Witam serdecznie, poproszę o przesłanie namiarów na ww kwaterę w Krapinske Toplice
pozdrawiam\
Paweł
D@rek
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 19.08.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) D@rek » 09.06.2016 00:07

hydrozagadka napisał(a):D@rek napisał(a):
My będziemy spać 2+2 w miejscowości Krapinske Toplice (Chorwacja -50 kilometrów od Ptuj w Słowenii),
700km od Katowic, 8 km od autostrady.
Nocleg ze śniadaniem, apartament 60m2 z kuchnią 38Euro + 20Euro śniadanie dla 4 osób.
Pensjonat znajduje się naprzeciw aquaparku z termami - Aquae Vivae. Tak więc można wieczorkiem zahaczyć:)

Witam serdecznie, poproszę o przesłanie namiarów na ww kwaterę w Krapinske Toplice
pozdrawiam\
Paweł


Poszło na PW
radek_sziwa
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 13.04.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) radek_sziwa » 11.06.2016 15:29

Ja jadę z Lubina aż do Prizby więc na 2 dni rozbiłem dojazd. Wyjazd 18.06 koło 4 rano i dojazd do Zadaru. Bedziemy spać w B&B Riva, rezerwacja przez booking, cena za 3'jkę ze śniadaniem €78.
SebekP
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.06.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebekP » 12.06.2016 11:16

Lednice napisał(a):Można sobie sprawdzić, np. na booking.com :roll:

Ja w tym roku zarezerwowałem apartament ze śniadaniem we Wiedniu za 81 euro, 2 dorosłych i 2 dzieci, 14 i 12 lat :roll:
Warunki są bardzo dobre, bo już tam wcześniej nocowałem.
( namiary na PW )



Mógłbym prosić o namiar na ten Wiedeń :)
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2016 12:18

Poszło na PW
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone