Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Egipt - strasznie mało wątków. Czy warto dla samych raf?

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.01.2013 22:37

WolfAtTheDoor napisał(a):Jak na tak duże forum turystyczne to strasznie mało wątków/relacji jest o Egipcie.

Mam pytanie dla tych którzy byli - czy dla samych raf koralowych warto się tam wybrać - zaznaczam że oprócz raf nie znalazłem żadnego plusa aby tam lecieć a właściwie same minusy. ..

Warto.
Choćby po to aby mieć porównanie. 2 tygodnie szybko zlecą.
Ponadto jest bardzo dużo osób, które bez Egiptu chyba by "umarły" i dla nich jakaś tam Chorwacja to :( delikatnie mówiąc.

PS
Nigdy w Egipcie nie byłem i na 99,999999 nigdy tam nie polecę. Mam inne upodobania a marketing mnie nie interesuje.
Moje zdanie opieram na własnym odczuciu oraz doświadczeń rodzinnych. Od 22 lat, (nie małe) biuro turystyczne jest w rodzinie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2013 23:14

woka napisał(a):jest bardzo dużo osób, które bez Egiptu chyba by "umarły" i dla nich jakaś tam Chorwacja to :( delikatnie mówiąc.
.

Ze względu na cenę i opcję AI...do cro trzeba pojechać autkiem, znaleźć kwaterę i żywić się we własnym zakresie...innymi słowy, cro nie dla leni :D
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 01.01.2013 23:44

Wcale nie trzeba pojechać autem do CRO i nie trzeba żywić się we własnym zakresie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2013 23:49

WolfAtTheDoor napisał(a):Wcale nie trzeba pojechać autem do CRO i nie trzeba żywić się we własnym zakresie.

Może kilka osób z tego forum się znajdzie, które lecą samolotem i mają podstawione w hotelu wszystko pod nos :oczko_usmiech:
loyd
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) loyd » 01.01.2013 23:53

alessandro1977 napisał(a):Może kilka osób z tego forum się znajdzie, które lecą samolotem i mają podstawione w hotelu wszystko pod nos :oczko_usmiech:


Zatraca się cały urok wyjazdu do cro ....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.01.2013 13:08

loyd napisał(a):
Zatraca się cały urok wyjazdu do cro ....

Jestem tego samego zdania, zapewne podobnie myśli większość tutaj - w przeciwnym razie nie powstałoby chyba to forum 8)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.01.2013 15:04

WolfAtTheDoor napisał(a): Mam pytanie dla tych którzy byli - czy dla samych raf koralowych warto się tam wybrać - zaznaczam że oprócz raf nie znalazłem żadnego plusa aby tam lecieć a właściwie same minusy.


Nie wiem czy warto wybrać się tam dla samych raf... ale ja się tam wybiorę właśnie z tego powodu. Nie mam zamiaru robić tam niczego innego poza nurkowaniem i leżeniem plackiem na łodzi vel leżaku. Miałam jechać już rok temu, ale uciekło. W 2013 nie odpuszczę :)
pietrekzbronami
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrekzbronami » 02.01.2013 15:31

Byłem raz w Egipcie, w połowie stycznia 2009, i byłem zachwycony pogodą, rafami, widokami przyrody. Jestem typem człowieka, który odpoczywa bez zbędnego zwiedzania i przesadnego wysiłku (nie wliczając podnoszenia szklanki piwa:)) dlatego wersja All przypadła mi do gustu.

Sama sprawa zobaczenia nowego miejsca kraju jest ciekawą przygodą.

Z pewnością wrócę do Egiptu jednak na 100% będzie to okres ferii zimowych - było wystarczająco gorąco (ok 25-30 stopni C), chociaż często można było zobaczyć Egipcjan ubranych w kurtki zimowe i czapki (widok bezcenny), dla nich w końcu to zima :).

Polecam Egipt!
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 02.01.2013 16:03

Byłem z żoną dokładnie miesiąc temu w Sharm w hotelu Grand Plaza i szczerze polecam.Wygrzać się w zimie (było 30stopni) rewelacja.Rafy coś pięknego ,życie podwodne to taka Chorawacja razy klika razy ,czyli snorkowanie wskazane. Ktoś pisał o dzieciach ,że nie bardzo ,a u mnie wręcz zachwycone w wersji all - kiedy chciały brały sobie napoje z automatu,frytki,kurczaczki na przekąski,pizze, owoce itp. bez ograniczeń , mieliśmy bezpłatne 3 restauracje do wyboru w formie all,żadnej walki o jedzenie nie było i wszystkiego do oporu -ciasta ,owoce,drób,mięso i różne egipskie wynalazki,a przy basenach kucharz smarzył przekąski jak w KFC -frytki, hamburgery,kurczaczki.Teraz żona nie ważne gdzie ,ale chce jechać w opcji all,bo dopiero mówi że odpoczęła od garów ,sprzątania itp. teraz mam problem z Cro.W pokojach codziennie sprzątane i pościel wymieniana. w 4osoby kosztowało nas 6tys. na 8dni .Podróż mało męcząca 4000km w 4 godz. samolotem. Moja żona była pierwszy raz na wczasach all inclusive i pierwszy raz samolotem,bo strasznie się bała i teraz ma porównanie zdecydowanie na plus. Dla samego przeżycia czegoś innego ,innej kultury polecam. Acha i w hotelu którym byliśmy, piliśmy wszystko z lodem,żona myła zęby wodą z kranu,ja się w basenie wody opiłem i nikt z nas ani wogóle nie słyszałem,żeby ktoś faraona złapał. Można wykupić niedrogą wycieczkę całodniową Safari i poznać pustynie,kultury,pojeździć na wielbłądach,zjeść obiad u beduinów itp . Dodam,że woda w morzu była cieplejsza niż w basenie i temperatura na początku grudnia była podobne do tej w czerwiec-lipiec w Cro.
loyd
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) loyd » 02.01.2013 22:08

_Rafi_ napisał(a):Podróż mało męcząca 4000km w 4 godz. samolotem.


Ja do cro jadę samochodem ok 16 h (z Kielc).

Do egiptu moja podróż trwała:

3 h samochodem do Warszawy,
3 h na lotnisku,
4 h samolotem (do sharmu),
3 h transfer z lotniska do hotelu
= 12 h.

Trochę krócej niż do cro, ale szału nie ma. Tylko, że podróż masz rozbitą (i dodatkowo ja w samolocie muszę się nawalić) więc wydaje się, że trwa dużo krócej.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 02.01.2013 22:25

_Rafi_ napisał(a):...Teraz żona nie ważne gdzie ,ale chce jechać w opcji all,bo dopiero mówi że odpoczęła od garów ,sprzątania itp. teraz mam problem z Cro.....

Rafi, ja zawsze piszę, że wakacje są po to aby odpoczywać a nie gotować sobie posiłki.
Ten odpoczynek od garów jest tak samo w Chorwacji. Ja nigdy nie gotuję, nie sprzątam, ręczniki wymieniane codzienne. To jest dostępne wszędzie należy tylko tak sobie postanowić, poszukać ... zapłacić.
Chorwacja wbrew powszechnej opinii to nie tylko "apartamenty" i Dalmacja. :wink:
loyd
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) loyd » 02.01.2013 22:55

W zeszłym roku byłem w hotelu Elaphusa - masz takie prawie "all" (śniadania i obiadokolacje).

Moja żona była wniebowwzięta - w tym roku musiałem jej obiecać, że jemy tylko na mieście, żeby się zgodziła do apartmantu jechać :)
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 02.01.2013 22:59

WolfAtTheDoor napisał(a):Jak na tak duże forum turystyczne to strasznie mało wątków/relacji jest o Egipcie.

Mam pytanie dla tych którzy byli - czy dla samych raf koralowych warto się tam wybrać - zaznaczam że oprócz raf nie znalazłem żadnego plusa aby tam lecieć a właściwie same minusy. I który miesiąc byłby najlepszy na nurkowanie a wlasciwie bardziej snoorkowanie?


Zdecydowanie warto - październik, listopad, kwiecień są ok. Na snorkowanie w Sharm polecam hotele w rejonie Ras Nasrani.
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 02.01.2013 23:36

hej
Ostatnio edytowano 02.01.2013 23:43 przez _Rafi_, łącznie edytowano 1 raz
_Rafi_
Croentuzjasta
Posty: 311
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Rafi_ » 02.01.2013 23:41

_Rafi_ napisał(a):
loyd napisał(a):
_Rafi_ napisał(a):Podróż mało męcząca 4000km w 4 godz. samolotem.


Ja do cro jadę samochodem ok 16 h (z Kielc).

Do egiptu moja podróż trwała:

3 h samochodem do Warszawy,
3 h na lotnisku,
4 h samolotem (do sharmu),
3 h transfer z lotniska do hotelu
= 12 h.

Trochę krócej niż do cro, ale szału nie ma. Tylko, że podróż masz rozbitą (i dodatkowo ja w samolocie muszę się nawalić) więc wydaje się, że trwa dużo krócej.


Ja miałem 2h do Warszawy,2h na lotnisku,4h lot a transfer z odprawą trwał 40min,więc dla mnie było to super.
Teraz mam lotnisko w Lublinie i na pewno urwę trochę czasu.I tak jak pisałeś po drodze się napiję i nie myśle o prowadzeniu auta.W hotelu codziennie były wieczorem występy,fakirzy,tańce brzucha itp,a nad basenem codziennie muzyka na żywo,więc gdzie chciałeś to czas spędzałeś.
Inna sprawa ,że do Cro jeździ się w lecie,a do Egiptu polecam zimę.Ja byłem na przełomie listopad-grudzień i było świetnie 30stopni.Uważam ,że na zimę i za nie duże pieniądze nic lepszego nie znajdziemy.
Co do opcji all to jest różnica między tylko śniadaniami i obiadokolacja,bo masz non stop wszystko Gratis,pijesz do oporu,szczególnie wieczorem,a w dzień napoje,browar,drinki i przekąski też za free.Cro jest fajne ,ale Egipt też szczególnie zima i jest tani.Na mieście ciuchy(Chanel,Armani itp bluzki po 5$ ,spodnie Versace ,Armani po 15-20$,okulary tych firm po 5$ wiem ,że to nie oryginały ale dobrze się noszą i jak dla mnie darmo na sezon pare sztuk kupić) ,pamiatki,pyszne herbaty,wycieczki dużo tańsze niż w Cro ,a jak kelner dostanie 2dolary bokiem to lata cały tydzień koło Ciebie ,stół szykuje,drinki kolorowe i pyta co chwilę czy coś potrzeba.Nie namawiam,ale naprawdę warto spróbować dla porównania.W lecie to tam za gorąco ,bo ponad 40stopni,ale jesień ,zima i wiosna super.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Egipt - strasznie mało wątków. Czy warto dla samych raf? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone