Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Novi Vinodolski - czy warto?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grab56
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 12.03.2017
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 28.01.2020 13:47

ines napisał(a):jedz na poludnie na riwiere makarska 3-4 godz jechania dluzej autostrada nie robi duzej roznicy:)))
a widoki nieporownywalne;)

Widoki owszem, piękne. Ale nie wszyscy jadą do Chorwacji wyłącznie dla widoków. Niektórzy jadą tam ze względu na pogodę, wspaniałą wodę, jedzenie, a widoki są ciut niżej w hierarchii. Ja osobiście mam awersję do tej krainy tysiąca schodów i braku miejsca na plaży w sezonie. Jeśli więc już zarezerwowałeś nocleg, to niczym się nie przejmuj. Ale oczywiście w Chorwacji jest mnóstwo dużo ładniejszych miejsc.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 30.01.2020 12:56

Noclegi zarezerwowane, dobre nastawienie też. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to nasza kochana wyspa :) ale mam nadzieję, że dzieciom się spodoba a wtedy mi też :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.01.2020 13:05

madziaimaciek napisał(a):Noclegi zarezerwowane, dobre nastawienie też. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to nasza kochana wyspa :) ale mam nadzieję, że dzieciom się spodoba a wtedy mi też :)

Ja jestem mało obiektywny, bo wszędzie mi się podoba :wink: . W Novi Vinodolski zaręczyłem się w 2000 r.
i to były cudowne wakacje :D Mieszkaliśmy w Povile i tam plażowaliśmy. Wtedy było ok , ale to było 20 lat temu .
Sprawdź tamte plaże na GM. Mogą być ciekawsze od tych w N.V. :idea:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 30.01.2020 13:15

Habanero napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Noclegi zarezerwowane, dobre nastawienie też. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to nasza kochana wyspa :) ale mam nadzieję, że dzieciom się spodoba a wtedy mi też :)

Ja jestem mało obiektywny, bo wszędzie mi się podoba :wink: . W Novi Vinodolski zaręczyłem się w 2000 r.
i to były cudowne wakacje :D Mieszkaliśmy w Povile i tam plażowaliśmy. Wtedy było ok , ale to było 20 lat temu .
Sprawdź tamte plaże na GM. Mogą być ciekawsze od tych w N.V. :idea:


Romantycznie :)...sprawdzałem na Google Earth i muszę przyznać ze plaża w N.V. jest dla mnie wystarczająca a do tego blisko ,,apartamentu,,. Słońce i ciepła woda - nic więcej nie potrzeba. Ale dzięki na miejscówkę w Povile :hut: :mrgreen:
olcia85
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcia85 » 11.08.2020 20:19

Pewnie są osoby, które zaglądają do postu o NV. Właśnie wróciliśmy z w/w miejscowości, czy się podobała? Na pewno wybrałabym coś obok-przez NV biegnie główna ulica, ruch samochodowy zatem jest spory. Plaza w porcie-raczej kamienista, w centrum miasta to samo, na plus, że są zejścia-drabinki. Podłoże oczywiście żwirowe-to też na plus:)
Piękne stare miasto, to akurat na plus:) Bezpłatne parkingi-tylko powyżej starego miasta, reszta wszędzie $$$(nawet port, Lidl chyba do godziny za free). Czysta woda, bogate życie podwodne-koniecznie maski,spory wybór restauracji, knajpek.
Byliśmy z 5 letnim smykiem, gdybym miała jeszcze raz wybierać to pewnie padłoby na Selce lub Jadranovo. :papa:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 11.08.2020 21:53

olcia85 napisał(a):gdybym miała jeszcze raz wybierać to pewnie padłoby na Selce lub Jadranovo. :papa:

Dodalbym jeszcze Crikvenice... ;)
W N.V. zaczynalismy swoja przygode z Chorwacja. Fajnie, ale Dalmacja to jednak inna bajka... ;)
olcia85
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcia85 » 12.08.2020 15:01

robertms napisał(a):
olcia85 napisał(a):gdybym miała jeszcze raz wybierać to pewnie padłoby na Selce lub Jadranovo. :papa:

Dodalbym jeszcze Crikvenice... ;)
W N.V. zaczynalismy swoja przygode z Chorwacja. Fajnie, ale Dalmacja to jednak inna bajka... ;)

Oczywiście Cirikvenica też jak najbardziej na plus:) piękne, spokojne zatoki i te sosny na plaży
Oczywiście do Dalamacji nie dojechaliśmy, ale na wysokości kornatów było już przyjemniej dla oka:)
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 16.11.2020 09:06

Odkopię trochę temat.
W wyniku pandemi bylem zmuszony odwołać tegoroczny wyjazd do N. Vinodolski. Z biegiem czasu i wpisami na temat miasta utwierdzam się w przekonaniu, że tak miało byc i byc może rozwód z Dalmacja byl za szybki. Nie mniej jednak planowanie wyjazdu na przyszłe wakacje znowu sprawia mi lekki problem. Czy bliżej (Istria) czy dalej?
Pozdrawiam
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3270
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 16.11.2020 12:12

A mnie się podobało w NV, od niego zaczęła się moja przygoda w 2001 roku, potem po kilku latach byliśmy tam jeszcze raz.
Małe miasteczko, średnio spokojne, ale deptak jest, plaża względna, względnie blisko bo ode mnie ze Śląska około 1000km, namiastka Dalmacji, palmy rosną ...
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 01.07.2021 09:00

Z tego co widzę to sporo osób wybiera te rejony na początek przygody z Chorwacją. Ja już jadę któryś raz z rzędu ( zaliczone Istria, Pag, Omis, Gradac )
Ja mam nieco inny plan. Mianowicie przedłużenie sobie pobytu i skrócenie drogi powrotnej.
Czy wybierając na ten cel Selce nie będę za bardzo rozczarowany wracając z rejonu riwiery Makarskiej? Myślałem by z tego zrobić jakąś bazę wypadową na Krk. Nie chcę jechać autem na samą wyspę, mam nadzieję że w Selce będzie mniej ludzi niż w miejscowościach Krk...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2021 09:30

axlgks napisał(a):Z tego co widzę to sporo osób wybiera te rejony na początek przygody z Chorwacją. Ja już jadę któryś raz z rzędu ( zaliczone Istria, Pag, Omis, Gradac )
Ja mam nieco inny plan. Mianowicie przedłużenie sobie pobytu i skrócenie drogi powrotnej.
Czy wybierając na ten cel Selce nie będę za bardzo rozczarowany wracając z rejonu riwiery Makarskiej? Myślałem by z tego zrobić jakąś bazę wypadową na Krk. Nie chcę jechać autem na samą wyspę, mam nadzieję że w Selce będzie mniej ludzi niż w miejscowościach Krk...


Mz zdaniem będziesz rozczarowany i to bardzo; lepiej Krk i zobaczyć wycieczkowo co na lądzie.
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 01.07.2021 10:05

te kiero napisał(a):
axlgks napisał(a):Z tego co widzę to sporo osób wybiera te rejony na początek przygody z Chorwacją. Ja już jadę któryś raz z rzędu ( zaliczone Istria, Pag, Omis, Gradac )
Ja mam nieco inny plan. Mianowicie przedłużenie sobie pobytu i skrócenie drogi powrotnej.
Czy wybierając na ten cel Selce nie będę za bardzo rozczarowany wracając z rejonu riwiery Makarskiej? Myślałem by z tego zrobić jakąś bazę wypadową na Krk. Nie chcę jechać autem na samą wyspę, mam nadzieję że w Selce będzie mniej ludzi niż w miejscowościach Krk...


Mz zdaniem będziesz rozczarowany i to bardzo; lepiej Krk i zobaczyć wycieczkowo co na lądzie.

A tak na szybko to jaką miejscowość polecisz? Zależy mi potem mieć ok 10h drogi do domu (Tychy).
Niewiele potrzebuję, fajna plaża + jakaś promenada niewielka na wieczór, obie rzeczy w zasięgu spacerowym.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2021 10:12

Krk na Krku...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2021 22:05

Zalezy na ile dni ten nocleg powrotny. Ja akurat szukam w podobnej akcji wracajac z Losinja, od piatku do niedzieli w polowie sierpnia. Na razie mam bardzo slabe wyniki, 100€ za noc, moze sie uda. Oczywiscie nie w Krk, tam nie ma sxans na 2 dni. Ponizej 5 dni bedzie ciezko. W ciemno na Krku dziala na 10%!!!
Chyba lepiej szukac na ladzie, ale jeszcze nie odpuszczam bo Krk lubie i chce odwiedzic ponownie.
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 632
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 15.07.2021 22:25

Tam załapałem bakcyla do Chorwacji :D , myślę że na pierwszy raz to dobre miejsce :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Novi Vinodolski - czy warto? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone