Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co jeszcze zabrać ze sobą? -> pierwszy wyjazd do Chorwacj

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 22.07.2012 10:30

W Cro jemy ryby,ryby i jeszcze raz ryby, przegryzając krewetką.
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 22.07.2012 10:31

...i popijając Ożujskiem oczywiście
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 22.07.2012 10:51

KURYK napisał(a):W Cro jemy ryby,ryby i jeszcze raz ryby, przegryzając krewetką.

Faktycznie jeżeli ktoś lubi to ma jak w raju...
niestety ja i moja rodzina trawimy coś takiego raz w roku,
reszta produktów w Cro niestety bardzo bardzo droga...
szczerze to relacyjnie taniej wychodzi jedzenie w knajpach niż kupowanie w sklepach
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 22.07.2012 12:28

rafgrzeg napisał(a):
KURYK napisał(a):W Cro jemy ryby,ryby i jeszcze raz ryby, przegryzając krewetką.

Faktycznie jeżeli ktoś lubi to ma jak w raju...
niestety ja i moja rodzina trawimy coś takiego raz w roku,
reszta produktów w Cro niestety bardzo bardzo droga...
szczerze to relacyjnie taniej wychodzi jedzenie w knajpach niż kupowanie w sklepach


Relacyjnie czy relatywnie?

Dlaczego i jak taniej?
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 22.07.2012 14:36

krispinus napisał(a):
rafgrzeg napisał(a):
KURYK napisał(a):W Cro jemy ryby,ryby i jeszcze raz ryby, przegryzając krewetką.

Faktycznie jeżeli ktoś lubi to ma jak w raju...
niestety ja i moja rodzina trawimy coś takiego raz w roku,
reszta produktów w Cro niestety bardzo bardzo droga...
szczerze to relacyjnie taniej wychodzi jedzenie w knajpach niż kupowanie w sklepach


Relacyjnie czy relatywnie?

Dlaczego i jak taniej?


Pizza w nawet dobrej bo włoskiej pizzeri format xxl spokojnie dla 4 osób za 45-60 kun w zależności jaka. Za taką kwotę nie kupię nic w sklepie ponieważ- ziemniak (nie dobry)- 7 kun, pomidor (świetny)-12 kun, cyc kurczaka - 40 kun. Więc, jak dla mnie relatywnie taniej :D
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 23.07.2012 10:09

rafgrzeg napisał(a):
krispinus napisał(a):
rafgrzeg napisał(a):
KURYK napisał(a):W Cro jemy ryby,ryby i jeszcze raz ryby, przegryzając krewetką.

Faktycznie jeżeli ktoś lubi to ma jak w raju...
niestety ja i moja rodzina trawimy coś takiego raz w roku,
reszta produktów w Cro niestety bardzo bardzo droga...
szczerze to relacyjnie taniej wychodzi jedzenie w knajpach niż kupowanie w sklepach


Relacyjnie czy relatywnie?

Dlaczego i jak taniej?


Pizza w nawet dobrej bo włoskiej pizzeri format xxl spokojnie dla 4 osób za 45-60 kun w zależności jaka. Za taką kwotę nie kupię nic w sklepie ponieważ- ziemniak (nie dobry)- 7 kun, pomidor (świetny)-12 kun, cyc kurczaka - 40 kun. Więc, jak dla mnie relatywnie taniej :D


Byłeś na pewno w Chorwacji?
Za 40hrk pizza dla 4 osób? '8O'

Tu masz przykładowy cennik z, wcale niedrogiego, Zivogośce Blato.
Zapewniam Cię, że każdy z naszej siódemki, nawet 13-letnia córka znajomych, wciągnął po całej pizzy.

Obrazek

Innym razem w Breli, w pizzerii Marko w zjedliśmy 5 szt. pizzy do tego 4 piwa, 3 pepsi i zapłaciliśmy 360hrk.
Nawet jak odliczymy napoje 7x15hrk ,zostaje ponad 250 kun.

Brela Soline konoba Hrast - jedzonko dobre, ale ilość nie powala na kolana.

Obrazek


Kolejna konoba Brela Soline.

Obrazek

Dla przykładu:
Tych 7 dorodnych dorad kupiłem u rybaków za 260hrk

Obrazek

W konobach generalnie za porcję dorady z dodatkami śpiewają nawet 300 hrk.

To są oczywiście moje doświadczenia.

A w pizzę dla 4 osób za 40hrk po prostu nie uwierzę.
Owszem ta pizza może też być "spokojnie", jak to ująłeś, na 8 osób, 10, 12....

Tylko jaki to ma sens porównywać to z zakupami w sklepie?
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 24.07.2012 01:59

Koziorożec napisał(a):Kubki są bardzo ważne. Już wyjaśniam dlaczego. Bardzo często w apartmanach są tylko kieliszki i małe lub średnie filiżanki. I jeżeli chcę się napić herbaty do śniadania lub kolacji, to wtedy właśnie filiżanka jest za mała a kieliszek też mi jakoś nie pasuje. Można oczywiście zabrać ze sobą szklanki ale udowodniłem sobie, że kubki lepiej znoszą podróż i są praktyczniejsze.


Nic w tym dziwnego. Już ze mnie się nabijali, że na zdjęciach miałem kubki z "karalucha". Ale to, że nie ma czajnika czy kubków na południu Europy to standard. Kawę się pije w knajpach, a o herbacie to rzadko kto słyszał.

Ja kawę natomiast muszę mieć podaną w kubku i to takim 0,5L. Inna mnie w domu nie pasuje. Dlatego mój kubek jeździ ze mną :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 24.07.2012 02:07

krispinus napisał(a):A w pizzę dla 4 osób za 40hrk po prostu nie uwierzę.


Nie ma takiej w CRO - potwierdzam. Cała moja rodzinka uwielbia pizzę, dlatego często popołudniami czy wieczorami wybieramy się na takową :wink:

Najtańszą i najlepszą jaką dotychczas jadłem to pizza w Omis w knajpie o nazwie Antula. 66 HRK za pizzę JUMBO - 50cm. Dla nas (2+2) - na deser jest wystarczająca. Natomiast, jeżeli miałbym się tym najeść w 4 osoby, to trochę braknie. Tym bardziej, że pizza w CRO jest cienka i soczysta. To oczywiście jej zaleta, ale to nie Pizza-Hut. Za 40 HRK to kawałek pizzy na spróbowanie dla każdej z 4 osób. Potem można wybrać właściwą :wink:
opelr
zbanowany
Posty: 33
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) opelr » 24.07.2012 14:00

pizza na 4 osoby to tak tylko na liźnięcie:) 2 pizze to w miare mamy apetyt zaspokojnony plus po dobrym lodzie i 1l picia 8)

dla mnie pizza to jedynie jedzenie w cro, owocow morza nie trawie, a jak am kupowac spagetti czy lazanie to wole pizze jednak, choć rewelacji tez nie ma
sandi171
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 27.07.2012
Czy dwuletnie dziecko może jechać do Chorwacji na dowód

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandi171 » 27.07.2012 13:17

Witam tak jak w temacie czy córka może jechac do Chorwacji na dowodzie osobistym bo słyszałam, że paszport trzeba miec dla dziecka.i teraz nie wiem a wyjazd tuż tuż,Proszę o odpowiedź
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Czy dwuletnie dziecko może jechać do Chorwacji na dowód

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.07.2012 13:22

sandi171 napisał(a):Witam tak jak w temacie czy córka może jechac do Chorwacji na dowodzie osobistym bo słyszałam, że paszport trzeba miec dla dziecka.i teraz nie wiem a wyjazd tuż tuż,Proszę o odpowiedź


Wystarczy Dowód Osobisty!
sandi171
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 27.07.2012
ok

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandi171 » 27.07.2012 13:27

Bardzo dziękuję za odpowiedź .Chciałam jeszcze zapytać jaką drogą najlepiej jechać do Chorwacji ?Mam zamiar jechać w okolice Splitu
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: ok

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.07.2012 13:57

sandi171 napisał(a):Bardzo dziękuję za odpowiedź .Chciałam jeszcze zapytać jaką drogą najlepiej jechać do Chorwacji ?Mam zamiar jechać w okolice Splitu


To i wiele innych przydatnych informacji znajdziesz tu

:wink:
olka77
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.04.2015
Re: Co jeszcze zabrać ze sobą? -> pierwszy wyjazd do Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) olka77 » 23.04.2015 14:03

hej.pomozcie jade pierwszy raz do chorwacji 26 czerwca z mezem,6 letniem synkiem i 15 letnia corka.co powinnam zabrac na wyjazd do bagazy i na podroz.

P.s.syn w czasie jazdy zbyt dobrze sie nie czuje i daje mu lokomotiv to co dac mu do jedzenia zeby po tym nie zwymiotowal ???
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Co jeszcze zabrać ze sobą? -> pierwszy wyjazd do Chorwac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 23.04.2015 14:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co jeszcze zabrać ze sobą? -> pierwszy wyjazd do Chorwacj - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone