Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 05.07.2023 08:16

Podam ciekawostke dla niektorych na temat Konzuma bo sa 2 blisko plazy ceny około 50 eurocentow wyzsze niz w Konzumie Maxi ktory jest w centrum . Przykladowe ceny
Mleko 1 litr 2,8- 0,86E
Banany jablka pomidory 1 kg -1.5E
Woda gazowana Studenac naprawde dobra lesza niz Jamnica -0,85E
Ser zołty w kosce 1kg 5,50E
Piwo Pan 2 litry w butelce pet 2,65E
Arbuz 1kg -0,69E
Drogie sa wedliny i miesa 1kg schabu 10E
Nie oplaca sie z Polski wiezc nie wiadomo jakiej ilosci jedzenia roznice zrobiły sie przez inflacje napawde niewielkie kilkudziesiecio groszowe to nie te juz czasy ze mleko u nas było po 2 zł a w Chorwacji 3,50 przeliczeniu na zlotowki.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.07.2023 13:43

nenek napisał(a):Podam ciekawostke dla niektorych na temat Konzuma bo sa 2 blisko plazy ceny około 50 eurocentow wyzsze niz w Konzumie Maxi ktory jest w centrum .


Może byś jeszcze napisał jaka to miejscowość? :mrgreen: :mrgreen:

Bo wiesz - Konzumów w Chorwacji jak mrówków....
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 05.07.2023 15:32

Miasto Rab . Konzumie Maxi ceny sa takie same w calej Chorwacji natomiast zauwazylem ze w tych miejszych jest roznie nawet nie ma gazetkowych promocji czesto.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 05.07.2023 15:46

Gdzieś na YouTube widziałem przebitki, że w tym roku Ożujsko jest promowane w marketach, kosztuje 0,99 € podczas gdy Karlovacko 1,19 € :) . Za nieco ponad 3 tygodnie przekonam się osobiście :lol:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 05.07.2023 16:23

SebastianM napisał(a):Gdzieś na YouTube widziałem przebitki, że w tym roku Ożujsko jest promowane w marketach, kosztuje 0,99 € podczas gdy Karlovacko 1,19 € :) . Za nieco ponad 3 tygodnie przekonam się osobiście :lol:

Tak dobrze to nie ma, ozujsko po jakieś 1.29 karlovacko 1,39. Oczywiście w promocjach. Natomiast jak polecam koneserom porterów Tomislava - crno pivo. 1.22 euro butelkowe i naprawdę bardzo dobre.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.07.2023 17:35

SebastianM napisał(a):Gdzieś na YouTube widziałem przebitki, że w tym roku Ożujsko jest promowane w marketach, kosztuje 0,99 € podczas gdy Karlovacko 1,19 € :) . Za nieco ponad 3 tygodnie przekonam się osobiście :lol:


W czerwcu Karlovačko i Ožujsko było w marketach w prawie jednakowej cenie.
thekarolinaradek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) thekarolinaradek » 07.08.2023 12:44

Hej!
Trafiłam na to forum po poszukiwaniach ile najlepiej wziąć pieniędzy do Chorwacji. Jedziemy na 9 dni. Mamy ok. 2000 zł na głowę, będziemy jedli głównie w domu, bo będziemy na chorwackiej wsi. :) Kilka wycieczek typu Dubrownik bądź Makarska. Czy sądzą Państwo, że tyle wystarczy? Dodam, że apartament i paliwo mamy już zapewnione.
Pozdrawiam serdecznie
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 07.08.2023 12:59

Wystarczy . Wlasnie wrocilismy i moge zapewnic ze 100 euro dziennie na 2 os w zupelnosci wystarczy nawet gdy bedziecie sie stolowali codziennie w konobach.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 07.08.2023 13:27

yzedef napisał(a):
SebastianM napisał(a):Gdzieś na YouTube widziałem przebitki, że w tym roku Ożujsko jest promowane w marketach, kosztuje 0,99 € podczas gdy Karlovacko 1,19 € :) . Za nieco ponad 3 tygodnie przekonam się osobiście :lol:

Tak dobrze to nie ma, ozujsko po jakieś 1.29 karlovacko 1,39. Oczywiście w promocjach. Natomiast jak polecam koneserom porterów Tomislava - crno pivo. 1.22 euro butelkowe i naprawdę bardzo dobre.


O ciekawe, piszą że to taki koźlak wymieszany z porterem bałtyckim. Będę szukał, choć tam za ciepło na takie mocarne piwska aż dziw, że takie coś uwarzyli. :piwo:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 09.08.2023 12:36

W tym roku pierwszy raz raczyłem się ciemnym Tomislavem, jest OK ale też moim zdaniem niczego nie urywa. Za to mojemu znajomemu bardzo smakowało.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 09.08.2023 21:33

Mój kuzyn również dwa lata z rzędu zachwycał się Tomislav Crno. Ja tam wolę zdecydowanie Bura Brew (butelki, APA/IPA/ALE)
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 20.08.2023 21:34

W nadmorskich miejscowościach ceny w sklepach wzrosły o 20% przed sezonem. Te same produkty w miejscowościach oddalonych od Adriatyku podobno o wiele tańsze (tak mówił mi Chorwat). Ogólnie nie słuchajcie tych głupot o drożyźnie w Chorwacji i nie wieźcie jedzenia z Polski. W Lidlu w Chorwacji naprawdę są te same produkty co u nas i może max 5-10 % droższe.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 20.08.2023 23:16

Dziś wróciłem z Cro. Makarska. Ceny wyższe jak w Polsce (nie mam na myśli kurortów) o kilka kilkadziesiąt procent. Zależy co i jak. Niektóre produkty podobne cenowo. Generalnie podrożało ale u nas również. I korelacja jest podobna jak przed rokiem. Tak czy owak planuje wrócić za rok. Właśnie oglądam pewnego vloga z kurortu z Polski, ceny jak w CRO. Wiadomo gdzie lepiej..
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 19.02.2024 16:24

robertpeti napisał(a):Wystarczy . Wlasnie wrocilismy i moge zapewnic ze 100 euro dziennie na 2 os w zupelnosci wystarczy nawet gdy bedziecie sie stolowali codziennie w konobach.


Taki średni rachunek za jeden obiad na dwie osoby w lipcu i w sierpniu:
zupa - np. riblja juha 7e, riblja plata 49e, butelka wina 17e, razem 80e.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 83
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone