Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 19.05.2023 23:42

wiolek_lp napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Ja pytam o "typowe ceny", a Ty piszesz, że tak się nie da, bo na Starym Mieście będzie drożej, niż przy centrum handlowym, z którego też przecież widać Stare Miasto, więc potwierdzam: tak - masz rację - tak się nie da :D


Przypadkowo trafiłam na jeszcze jeden przykład jak ceny bardzo mogą się różnić w obrębie jednego miasteczka, u Oli Brzozy, która jest pilotem wycieczek i dużą część roku spędza w Cro, teraz w maju przebywa w Makarskiej...

Jak ktoś jest pilotem wycieczek i siedzi na miejscu to nie powinien mieć problemu z podaniem takiej prostej informacji czy i jak bardzo wzrosły ceny rok do roku w tej samej konobie i w tym samym okresie roku :P Złote myśli o różnicach cen w różnych miejscach może sobie darować :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.05.2023 15:55

Krisv napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Ja pytam o "typowe ceny", a Ty piszesz, że tak się nie da, bo na Starym Mieście będzie drożej, niż przy centrum handlowym, z którego też przecież widać Stare Miasto, więc potwierdzam: tak - masz rację - tak się nie da :D


Przypadkowo trafiłam na jeszcze jeden przykład jak ceny bardzo mogą się różnić w obrębie jednego miasteczka, u Oli Brzozy, która jest pilotem wycieczek i dużą część roku spędza w Cro, teraz w maju przebywa w Makarskiej...

Jak ktoś jest pilotem wycieczek i siedzi na miejscu to nie powinien mieć problemu z podaniem takiej prostej informacji czy i jak bardzo wzrosły ceny rok do roku w tej samej konobie i w tym samym okresie roku :P Złote myśli o różnicach cen w różnych miejscach może sobie darować :D


Spoko przekaże jej, żeby dla szanownego kolegi Krisv przygotowała takie zestawienie, informując, że to co sobie wstawia na swoim Instagramie wg wyżej wymienionego może sobie darować 8)


Nie wiem co to się dzieje z forum, że wpada tu tyle przypadkowych osób, czytając niektóre wątki, słabo się robi i aż szkoda pisać cokolwiek, z czego inna osoba mogłaby realnie skorzystać, bo tylko przepychanki z samymi wszystkowiedzącym :sm: inteligentami 8)

Off - szkoda, że w emotikonach nie ma takich jak w telefonie, typu walnij się w głowę :roll:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.05.2023 16:09

wiolek_lp napisał(a):Off - szkoda, że w emotikonach nie ma takich jak w telefonie, typu walnij się w głowę :roll:
Proszę, obsłuż się:
cognemur.gif

stupid.gif

marteau.gif
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.05.2023 16:15

Dobre :lool: tylko lekko dużawe :oczko_usmiech:
Rafal55
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal55 » 20.05.2023 19:01

Ceny z Rovinj z majówki w kolejności najtańsza konoba ,średnia , najdroższa :

Makarony z owocami morza lub z truflami. 13.5EU-16EU-22EU
Talerz ryb dla 2 osób 42EU-54EU-60EU
Lody za gałkę 2.10EU-2.60EU-3.EU
Wino Pol litra Malvazia 7,50EU-9EU-12EU
homar waga około 1kg. 88EU-100EU-125EU
menu degustacyjne z winem w restauracji z gwiazdka michelina 180EU osoba
Apartament 10 min od starówki , salon , taras , garaż podziemny ,dwie sypialnie , duża łazienka , osobna klimatyzacja dla każdego pomieszczenia za 3 osoby płaciłem 65EU za dobę.
Nie jest tanio ale to ceny w zasadzie nie dużo odbiegające od reszty EU ,natomiast maj jest przed sezonem wiec istnieje prawdopodobieństwo ze będzie drożej ten sam apartament zaklepal3m na ostatnie 10 dni sierpnia plus pierwszy tydzień września za 80EU za dobę .
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 22.05.2023 10:04

Rafal55 napisał(a):Ceny z Rovinj z majówki w kolejności najtańsza konoba ,średnia , najdroższa :

Makarony z owocami morza lub z truflami. 13.5EU-16EU-22EU
Talerz ryb dla 2 osób 42EU-54EU-60EU
Lody za gałkę 2.10EU-2.60EU-3.EU
Wino Pol litra Malvazia 7,50EU-9EU-12EU
homar waga około 1kg. 88EU-100EU-125EU
menu degustacyjne z winem w restauracji z gwiazdka michelina 180EU osoba
Apartament 10 min od starówki , salon , taras , garaż podziemny ,dwie sypialnie , duża łazienka , osobna klimatyzacja dla każdego pomieszczenia za 3 osoby płaciłem 65EU za dobę.
Nie jest tanio ale to ceny w zasadzie nie dużo odbiegające od reszty EU ,natomiast maj jest przed sezonem wiec istnieje prawdopodobieństwo ze będzie drożej ten sam apartament zaklepal3m na ostatnie 10 dni sierpnia plus pierwszy tydzień września za 80EU za dobę .

:roll: :roll: :roll:
z przykrością muszę stwierdzić że ceny przestały być "polskie".
Chociaż akurat Rovinj zawsze był nieco droższy od mniejszych miejscowości Dalmackich typu Omis czy Vodice.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.05.2023 11:50

wiolek_lp napisał(a):"paragony"

normalne ceny, płacąc zaokrągliłbym dla napiwku

W temacie wątku:
-na tygodniowy pobyt w Senj - w czasie, gdy nie miałem pracy - zabrałem 100Eur (2os, stacjonarnie; grillowanie lub obiad w App; na mieście lody, gofry, fast food itp).
-na 10dniowy pobyt w Dramalj - kiedy już było mnie stać - zabrałem 400Eur (2os, stacjonarnie; połowa grillowanie w App - bo lubię i reszta w konobach; na mieście lody, gofry, fast food, zakupy na śniadanie itp).
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 22.05.2023 12:45

Rafal55 napisał(a):Ceny z Rovinj z majówki w kolejności najtańsza konoba ,średnia , najdroższa :

Lody za gałkę 2.10EU-2.60EU-3.EU


8O 10zł za gałę lodów w najtańszym miejscu. 20zł za dwie gały a ostatnio w Auchan za 1kg lodów Grycan pistacjowe płaciłem bodajże 18 czy 19zł... Jak tak sobie będą Chorwaci śmigać na freestyle-u z cenami nawet lodów to w wakacje 2024 trzeba będzie nawet to przywozić z PL w lodówkach turystycznych ... 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2023 13:34

Tydzień temu na Sycylii za lody rzemieślnicze płaciłam 2 lub 3 eur, zależy w którym miejscu... To była najmniejsza porcja, a spokojnie większa niż 2-3 gałki... Oczywiście nakładane łopatką, bez żadnego ważenia, mierzenia itp.

Cena rzędu 2 eur to raczej standard w Europie, w Polsce ceny są mocno zbliżone w dobrej jakości lodziarniach...

I jednak nie ma co porównywać lodów porcjowanych z tymi z masowej produkcji w pudełkach...
remikrmk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) remikrmk » 22.05.2023 15:46

W Poznaniu lody 7-9zł i gdybym miał wybierać to biorę te za dwa euro z widokiem na morze a nie na tą szarą wielkopolską codzienność.
Ceny w Chorwacji w sezonie od dawna są odklejone od polskich realiów i mocno drenują kieszeń ale wakacje rządzą się swoimi prawami. Kto chce to i tak pojedzie. Kasy zawsze trzeba zabrać tyle żeby nie zabrakło, ot cała tajemnica :)
rafaghub
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2016
ceny w Cro 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaghub » 19.06.2023 14:56

witam
wyjezdzamy do Vodic przelom lipiec/sierpien
to nasz osmy wyjazd,ale pierwszy po wprowadzeniu euro
jak cenowo to sie przedstawia...
ceny z marketow wiem bo przegladam gazetki,ale jak np..lody na ulicy,nalesniki i frytki na plazach?
czy 800e na 8 dni jeden dorosly i 5 i 9 letnie dziecko wystarczy
sniadania w domu,obiady lub obiadokolacje w knajpie..no i oczywiscie wydatki plazowe dla dzieci

pozdrawiam
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 19.06.2023 22:08

remikrmk napisał(a):Kasy zawsze trzeba zabrać tyle żeby nie zabrakło, ot cała tajemnica :)

albo...
Kasę trzeba wydawać tak, żeby nie zabrakło.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: ceny w Cro 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.06.2023 07:00

rafaghub napisał(a):witam
wyjezdzamy do Vodic przelom lipiec/sierpien
to nasz osmy wyjazd,ale pierwszy po wprowadzeniu euro
jak cenowo to sie przedstawia...
ceny z marketow wiem bo przegladam gazetki,ale jak np..lody na ulicy,nalesniki i frytki na plazach?
czy 800e na 8 dni jeden dorosly i 5 i 9 letnie dziecko wystarczy
sniadania w domu,obiady lub obiadokolacje w knajpie..no i oczywiscie wydatki plazowe dla dzieci

pozdrawiam

znajomi wrócili, Dalmacja, ceny lodów ok 2-2,2 euro, czy 100 euro na 3 osoby z dzieckiem cieżko stwierdzić czy wystraczy, powiem tak nam by wystarczyło raczej ale znam takie oosby co na pewno zabraknie...dzieci mniej jedza na obiad wieć beda oszczedności ale moga być z nimi związane inne wydatki a to ciągnie;). Wydaje mi się, że 800 e to ok
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 20.06.2023 07:41

Przecież jak weźmiesz z 2 stówy więcej to najwyżej Ci zostanie. To euro, a nie kuny więc nie będzie problemu w przyszłości :)
dorian13
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorian13 » 20.06.2023 14:51

Lawliet napisał(a):Przecież jak weźmiesz z 2 stówy więcej to najwyżej Ci zostanie. To euro, a nie kuny więc nie będzie problemu w przyszłości :)


Jestem tego samego zdania. Lepiej niech zostanie niż ma zabraknąć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 80
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone