Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: ceny w Cro 2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 20.06.2023 15:24

amatus1 napisał(a):
rafaghub napisał(a):witam
wyjezdzamy do Vodic przelom lipiec/sierpien
to nasz osmy wyjazd,ale pierwszy po wprowadzeniu euro
jak cenowo to sie przedstawia...
ceny z marketow wiem bo przegladam gazetki,ale jak np..lody na ulicy,nalesniki i frytki na plazach?
czy 800e na 8 dni jeden dorosly i 5 i 9 letnie dziecko wystarczy
sniadania w domu,obiady lub obiadokolacje w knajpie..no i oczywiscie wydatki plazowe dla dzieci

pozdrawiam

znajomi wrócili, Dalmacja, ceny lodów ok 2-2,2 euro, czy 100 euro na 3 osoby z dzieckiem cieżko stwierdzić czy wystraczy, powiem tak nam by wystarczyło raczej ale znam takie oosby co na pewno zabraknie...dzieci mniej jedza na obiad wieć beda oszczedności ale moga być z nimi związane inne wydatki a to ciągnie;). Wydaje mi się, że 800 e to ok


Wystarczy, w razie czego nie skorzystasz z jakiejś jednej atrakcji, lub raz na szybko zrobisz coś do jedzenia w domu
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.06.2023 17:38

Gałki lodów prawie wszędzie są po 2 euro a więc mniej więcej tak samo jak rok temu.
W Stari Grad jadłem za 3,5 euro w polecanej lodziarni. Nie wiem czy da większe od tych za 2 euro. Tu przynajmniej podali wagę - 100g.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 22.06.2023 12:26

Ktoś na grupie FB wrzucił foto menu z restauracji w Pagu. Słabo trochę widać ale Capriciosa 15.4EUR czyli 68zł
Dla 4 os rodzinki która kupi 3 pizze + 4 napoje (po 2EUR każdy) wychodzi 231zł za obiad.
Wioząc z PL produkty na swój obiad, czyli np 3 filety z kury (14zł), 2 sosy Pudliszki Chiński (10zł) + 3 worki ryżu Kupiec Ryż Biały (5zł) + sok Tymbark Pomarańcz 1L (5zł), jedzą obiadek za 35zł dla 4 osób.
To januszing czy zdrowy rozsądek ?
Załączniki:
pag.jpg
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 22.06.2023 12:33

Tylko że to cena za dużą pizzę, podejrzewam, że 3 osoby śmiało się najedzą ;) . Inna sprawa, że wybór restauracji jest dość spory, więc można poszukać. Mięsna plata dla 2 osób 19 €, bardzo przyzwoita cena.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.06.2023 12:49

No to w Betinie deska za 28 euro, ale potężna, dla 3 chłopa bez problemu. W niektórych knajpach, bywają cieniutkie.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.06.2023 12:56

11 e za kalmary
7-9 e za pizze normalnych rozmiarów
to są bardzo niskie, rzadko spotykane ceny...

Na Hvarze kalmary od 20 ale bliżej 23 e,
mięsna plata dla 2 osów 40 e.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 24.06.2023 22:35

Dzisiaj sam sobie odpowiem na pytanie, które postawiłem tutaj miesiąc temu: czy ceny w konobach wzrosły rok do roku i o ile?

Od 5 dni stołujemy się w tej samej Konobie Andiamo w Orebić. Do wczoraj mogłem napisać, że nic się zmieniło w stosunku do cen, jakie znamy z Tucepi z zeszłego roku. Jedynie niektóre pozycje w karcie były nawet nieco tańsze w Orebić, niż rok temu w Tucepi. A dzisiaj rachunek delikatnie mnie zaskoczył. Zamówiliśmy 0,5 litra wina i rybną płytę dla 2 osób bez zaglądania do karty, bo znaliśmy ją już na pamięć. Sprawdziłem pozycje na rachunku i były nieco wyższe niż się spodziewałem. Zapłaciłem - jak zwykle z napiwkiem.

Do wczoraj 1L wina kosztował 100 kun, co przeliczano na 13,27 euro, a dzisiaj było już równo 15,00 euro, co daje 113 kun.
Do wczoraj rybna płyta kosztowała 300 kun, co przeliczano na 39,84 euro, a dzisiaj było już 42,00 euro, co daje 316 kun.

Nie wiem jak wyglądają ceny dla innych pozycji w karcie, bo jej dzisiaj nie oglądałem, ale wygląda na to, że wraz z rozpoczęciem pełnego sezonu w Orebić nastąpiła zmiana bazowych cen w karcie konoby Andiamo z kun na euro i delikatna podwyżka od 5% do 13%. Nie byłem wcześniej w Orebić więc nie wiem, czy to wynika ze stosowania niższych cen przed sezonem, czy z przeliczenia karty z kun na euro z mocnym zaokrągleniem w górę, czy jedno i drugie na raz.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.06.2023 07:57

Krisv napisał(a):Od 5 dni stołujemy się w tej samej Konobie Andiamo w Orebić. Do wczoraj mogłem napisać, że nic się zmieniło w stosunku do cen, jakie znamy z Tucepi z zeszłego roku.

Bez sensu wydaje mi się porównywanie cen z różnych konob w różnych lokalizacjach.
Akurat dla konoby Andiamo dobrzy ludzie wrzucili zdjecia menu na GM. Taka orada np. w menu opublikowanym wczoraj kosztowała 110 kun, przed rokiem 100, a dwa lata temu 95. Lignje odpowiednio 95, 90 i 80 kun
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.06.2023 08:08

Krisv napisał(a):Dzisiaj sam sobie odpowiem na pytanie, które postawiłem tutaj miesiąc temu: czy ceny w konobach wzrosły rok do roku i o ile?

Od 5 dni stołujemy się w tej samej Konobie Andiamo w Orebić. Do wczoraj mogłem napisać, że nic się zmieniło w stosunku do cen, jakie znamy z Tucepi z zeszłego roku. Jedynie niektóre pozycje w karcie były nawet nieco tańsze w Orebić, niż rok temu w Tucepi. A dzisiaj rachunek delikatnie mnie zaskoczył. Zamówiliśmy 0,5 litra wina i rybną płytę dla 2 osób bez zaglądania do karty, bo znaliśmy ją już na pamięć. Sprawdziłem pozycje na rachunku i były nieco wyższe niż się spodziewałem. Zapłaciłem - jak zwykle z napiwkiem.

Do wczoraj 1L wina kosztował 100 kun, co przeliczano na 13,27 euro, a dzisiaj było już równo 15,00 euro, co daje 113 kun.
Do wczoraj rybna płyta kosztowała 300 kun, co przeliczano na 39,84 euro, a dzisiaj było już 42,00 euro, co daje 316 kun.

Nie wiem jak wyglądają ceny dla innych pozycji w karcie, bo jej dzisiaj nie oglądałem, ale wygląda na to, że wraz z rozpoczęciem pełnego sezonu w Orebić nastąpiła zmiana bazowych cen w karcie konoby Andiamo z kun na euro i delikatna podwyżka od 5% do 13%. Nie byłem wcześniej w Orebić więc nie wiem, czy to wynika ze stosowania niższych cen przed sezonem, czy z przeliczenia karty z kun na euro z mocnym zaokrągleniem w górę, czy jedno i drugie na raz.

Niestety w sezonie w wielu miejscach ceny się zmieniają ( ceny w restauracjach, sklepikach, ceny wstepów, rejsów...)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.06.2023 18:20

Właśnie mi wpadł paragon na Fb z dzisiaj, niestety nie napawa optymizmem, mleko za 7,7 zł, chleb tostowy za 12 zł, dobrze, że woda niecałe 5 zł. Akurat dzisiaj kupowałem mleko, bez promocji cena 3,5 zł. My jak my, jedziemy tam tylko na urlop ale oni tam żyja cały rok.
Załączniki:
355872646_9424267184311283_4178979478895182404_n.jpg
Ostatnio edytowano 25.06.2023 19:39 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 25.06.2023 18:34

Ciagle taniej jak u nas. Ale ceny mleka czy chleba zblizaja sie do szwedzkich.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.06.2023 18:46

wiolek_lp napisał(a):11 e za kalmary
7-9 e za pizze normalnych rozmiarów
to są bardzo niskie, rzadko spotykane ceny...


Dokładnie takie same ceny były niecałe 2 tygodnie temu na głównym deptaku w Makarskiej.

Więc możliwe, że jednak nie tak rzadko spotykane... :D
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 25.06.2023 18:55

Halibut w zestawie fakt, że porcja około 300g, owoce morza dla żony, 3 piwka : 229 PLN w Sopocie ;) . Chorwacja nie jest mnie w stanie zaszokować cenami w restauracjach w tym roku.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.06.2023 19:01

marekkowalak napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):11 e za kalmary
7-9 e za pizze normalnych rozmiarów
to są bardzo niskie, rzadko spotykane ceny...


Dokładnie takie same ceny były niecałe 2 tygodnie temu na głównym deptaku w Makarskiej.

Więc możliwe, że jednak nie tak rzadko spotykane... :D


Racja, Makarska jest tania konobowo, przynajmniej w takich turystycznych miejscach, bo inne mają ceny wyższe, jak się orientowałam :wink:
Jadłam tam raz w lecie i było taniutko, a w marcu w 2021 to już w ogóle ceny z bajki :mrgreen:
Natomiast ja w ciągu kilku lat zauważyłam taką zależność...
Wyspy- ceny w konobach wyższe, ale ceny za app da się znaleźć przyzwoite
Natomiast Riviera Makarska - konoby tanie, noclegi bardzo drogie (patrząc na podobny standard co wyspy i odległość od morza )
Chociaż oczywiście nie jest to regułą :wink:
To moje obserwacje :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.06.2023 22:21

wiolek_lp napisał(a):
Racja, Makarska jest tania konobowo, przynajmniej w takich turystycznych miejscach, bo inne mają ceny wyższe, jak się orientowałam :wink:
Jadłam tam raz w lecie i było taniutko, a w marcu w 2021 to już w ogóle ceny z bajki :mrgreen:


Zgadzam się - generalnie Riwiera Makarska jest przystępna cenowo, szczególnie jeśli chodzi o konoby. Może przez dużą konkurencję?
Hvar zawsze był drogi i generalnie jawi się jako taka bardziej eksluzywna wyspa.

W kwestii apartmanów nie mam porównania, ponieważ nie stacjonuję na wyspach, ale wierzę Ci na słowo :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 81
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone