Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co jeść i gdzie?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 21.07.2011 18:23

Dzięki greenrs

O to mi chodziło - bo moich znajomych ktoś wystraszył ogromnymi cenami w knajpach i myślałem że coś się od zeszłego roku zmnieniło
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 21.07.2011 18:26

pawelli napisał(a):Dzięki greenrs

O to mi chodziło - bo moich znajomych ktoś wystraszył ogromnymi cenami w knajpach i myślałem że coś się od zeszłego roku zmnieniło

W ubiegłym roku byliśmy na Pagu i ceny (poza pizzą) były istotnie o jakieś 20% niższe, ale być może to kwestia miejsca.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 21.07.2011 19:38

Ale tak kojarzyłem własnie ceny z ubiegłego roku.
Ukrainomaniak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ukrainomaniak » 26.07.2011 07:09

Jak na razie przyzwyczaiłem sie do południowych okolic Odessy - Besarabia lub przed Zatoką.
Na Krymie przejrzystość morza Czarnego to jedynie nad Nowym Światem mnie zachwyciła łącznie z widokami oraz w sierpniu 2010 - W sensie kulinarnym: mnóstwo rodzajów barszczów ukrainskich i solianek (4-8 zł) i o niebo lepsze wareniki (8-10 zł) i nie do zapomnienia cudowno-wspaniałe czieburiaki ale u Tatara w Teodozji (nie mylic te przy dworcu we Lwowie). W sensie najwazniejszym: niesamowicie miłe mołdawianki, ukraińcy, koniak prawdziwy za śmieszne pieniadze. Teraz wkraczam w rejon bardziej zatłoczony.
Ad. Chorwacji - Teraz juz zarezerwowałem nawet w podobnej cenie camping w Vodicach, cena ok 25 zł/os - niedaleko Sibenika) czyli jest OK.
Tylko teraz:
Jak szukać najtansza ciekawą rybke (owoce morza ogólnie) i czy warto brać ze soba patelnie liczac na rybny targ ? (sensowniej kilo muli, małż do gotowania - w Teodozji sa tanie Rapany podobne ale małże lepsze w sklepie zwykłym wyszły grosze) lub tanie w markecie (konzuma nie ma w Vodicach) czy mozna jakąś najtansza knajpe znalesc i zjeść ?
Ciekawą rybe i najeść sie przy okazji w wersji najtanszej czyli ponizej 25 zł od dania ?
Już zrozumiałem ze piwa nie da sie tam kupić pitnego poniżej 6 kun czy sie myle ?
Przecież Rakija to bardzo dobrze przyprawiony bimber (lub najlepsza w zyciu destylat jaki piłem - Śliwowica Łącka ale ostatnio stała sie niestety za bardzo bimbrowata - nie to co 10 lat temu). To jak ja mam pytać o nia - tylko u miejscowych ?
O ciemnych i pszeniczniakach ponizej 8 kun powinienem zapomniec i tylko zaopatrzyc sie na wegrzech ?
Pierwszy raz sie wybieram a nie chce sie zrazić do tak pieknego kraju cenami i bogaczami.
Nie wierze ze zeby rybke lub coś miejscowego zjesc to trzeba wydac 50 zł eeeee nooo ?
Nie po to wybieram sie na południe zebym pizze jadł.
Tylko co do zbiorów tych owoców morza to obawiam sie ze to bedzie jedno z bardziej zatloczonych miejsc.
Pierwszy raz tu pisze - wyrozumiałości troche.
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 26.07.2011 10:14

Witam serdecznie,we wrześniu wybieramy się w Naszą podróż poślubną na wyspę Brać.Będzie to Nasza pierwsza podróż do Chorwacji.Po długim okresie poszukiwań wybór padł na Sutivan :) Mógłby ktoś polecić jakąś sprawdzoną konobę w tym mieście bądź gdzieś na wyspie :?: :?: :)

PS.Jestem zawodowym kucharzem,i sam będę starał się przekonać moją przyszłą żonkę do wszelakich owoców morza za którymi przepadam,ale od czasu do czasu chcemy wyskoczyć zjeść coś na mieście :wink:

I drugie pytanko związane z moim podstępnym planem wobec drugiej połówki..czy znajdę gdzieś w Sutivanie bądź okolicach targ rybny,na którym będę mógł rano zakupić świeżutkie rybki i owoce morza,by następnie przygotować je np na kolację :?: :?:
Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi,pozdrav
GRZECH 1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRZECH 1 » 28.07.2011 23:48

Witam
Czy `ktoś mógłby mi podać nazwy potraw po chorwacku tak jak krewetki, kraby czy też inne potrawy warte spróbowania w cro. :?:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.07.2011 07:30

Menu w knajpkach popularnych wśród turystów, mają dania w formie obrazkowej i kilku językach, więc problemu nie powinno być.
Wszystko podzielone, jak gdziekolwiek indziej na świecie... :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.07.2011 07:36

GRZECH 1 napisał(a):Witam
Czy `ktoś mógłby mi podać nazwy potraw po chorwacku tak jak krewetki, kraby czy też inne potrawy warte spróbowania w cro. :?:


Na przykład cropla ci poda ...

;)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 29.07.2011 08:04

Polecam, tym, dla których koszt nie jest ważną kwestią :wink:

http://www.valsabbion.hr/
GRZECH 1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 13.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRZECH 1 » 29.07.2011 23:44

weldon napisał(a):
GRZECH 1 napisał(a):Witam
Czy `ktoś mógłby mi podać nazwy potraw po chorwacku tak jak krewetki, kraby czy też inne potrawy warte spróbowania w cro. :?:


Na przykład cropla ci poda ...

;)


dzięki :D
Deny
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Deny » 31.05.2012 18:52

Witam , czy mógł by ktoś podac namiary na sprawdzone restauracje w Makarskiej gdzie podAją duże porcje za nie tak wygórowane ceny? albo jakas sprawdzoną pizzerie:>
hanomag
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanomag » 13.08.2012 20:22

Witam,
również proszę o poradę. Jedziemy ze znajomymi w okolice Zadaru. Czy możecie polecić miejsca gdzie warto robić zakupy spożywcze, co warto kupować, gdzie warto jadać, czego unikać?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2012 21:26

hanomag napisał(a):Witam,
również proszę o poradę. Jedziemy ze znajomymi w okolice Zadaru. Czy możecie polecić miejsca gdzie warto robić zakupy spożywcze, co warto kupować, gdzie warto jadać, czego unikać?


Duże zakupu - GETRO w Zadarze, gdzie jadać nie wiem, bo jem to co sobie przygotuję :lol: :idea:
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 13.08.2012 21:38

Janusz Bajcer napisał(a):
hanomag napisał(a):Witam,
również proszę o poradę. Jedziemy ze znajomymi w okolice Zadaru. Czy możecie polecić miejsca gdzie warto robić zakupy spożywcze, co warto kupować, gdzie warto jadać, czego unikać?


Duże zakupu - GETRO w Zadarze, gdzie jadać nie wiem, bo jem to co sobie przygotuję :lol: :idea:

www.lidl.hr i tam adres sklepu w zadarze sa chyba 2 no chyba ze ktos nie lubi niemieckich sklepow
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.08.2012 08:12

Ja kupowałem w Konzumie w Zadarze
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Co jeść i gdzie? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone