Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacka Dorada po 4 euro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Chorwacka Dorada po 4 euro?

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 15.07.2013 20:33

A nawet niecałe 4 euro bo 14.90zł w Lidlu, Ciekawe ile taka ryba kosztuje w Chorwacji? :mrgreen: porównałem także ceny np tygodnia Greckiego i...mrożone klopsiki z serem cena w HR 49.90kn a w Polsce 14.99zł więc w HR 100% drożej ten sam produkt w tej samej sieci w tej samej UE, ciekawe te ceny w tej "naszej" UE.
domingos
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) domingos » 15.07.2013 20:39

Kupowałem orady na rynku w Vodicach i ceny byly w zaleznosci od rozmiaru :) od 65 kun do 80 kun , w Konzumie 75 kun
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 15.07.2013 20:57

Tak podejrzewałem, że w HR koszt to ok 10euro, pewnie dlatego, że to Orada a u nas jest Dorada :D
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 15.07.2013 20:57

joajer napisał(a):A nawet niecałe 4 euro bo 14.90zł w Lidlu, Ciekawe ile taka ryba kosztuje w Chorwacji? :mrgreen: porównałem także ceny np tygodnia Greckiego i...mrożone klopsiki z serem cena w HR 49.90kn a w Polsce 14.99zł więc w HR 100% drożej ten sam produkt w tej samej sieci w tej samej UE, ciekawe te ceny w tej "naszej" UE.


A w smaku rózniły się???
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2013 21:11

Niedzwiad napisał(a):
joajer napisał(a):A nawet niecałe 4 euro bo 14.90zł w Lidlu, Ciekawe ile taka ryba kosztuje w Chorwacji? :mrgreen: porównałem także ceny np tygodnia Greckiego i...mrożone klopsiki z serem cena w HR 49.90kn a w Polsce 14.99zł więc w HR 100% drożej ten sam produkt w tej samej sieci w tej samej UE, ciekawe te ceny w tej "naszej" UE.


A w smaku rózniły się???

Zdecydowanie :P w Chorwacji prosto z targu ląduje na talerzu,a po 3-4 dniach od ukatrupienia do Polskiego Lidla :?
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 15.07.2013 21:19

Taka prosto z morza na pewno lepsza, ale czy te z targu są na pewno świeże? Poza tym ta z Lidla też jest ok. Ciekawe kiedy będzie w PL tydzień Chorwacki i Karlovacko?
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 16.07.2013 08:12

joajer napisał(a):Taka prosto z morza na pewno lepsza, ale czy te z targu są na pewno świeże? Poza tym ta z Lidla też jest ok. Ciekawe kiedy będzie w PL tydzień Chorwacki i Karlovacko?



Karlovacko pewnie bym kupił karton :D a z rybą chyba bym nie zaryzykował :mrgreen:
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 16.07.2013 08:26

JackDaniels;) napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):
joajer napisał(a):A nawet niecałe 4 euro bo 14.90zł w Lidlu, Ciekawe ile taka ryba kosztuje w Chorwacji? :mrgreen: porównałem także ceny np tygodnia Greckiego i...mrożone klopsiki z serem cena w HR 49.90kn a w Polsce 14.99zł więc w HR 100% drożej ten sam produkt w tej samej sieci w tej samej UE, ciekawe te ceny w tej "naszej" UE.


A w smaku rózniły się???

Zdecydowanie :P w Chorwacji prosto z targu ląduje na talerzu,a po 3-4 dniach od ukatrupienia do Polskiego Lidla :?


Ta Dorada z Lidla jest hodowana w Turcji albo w Chinach, więc nie jest to ten sam produkt.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 16.07.2013 08:28

To pewnie kupą je karmią tak jak pangi?
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 16.07.2013 08:49

PakoG napisał(a):
Ta Dorada z Lidla jest hodowana w Turcji albo w Chinach, więc nie jest to ten sam produkt.


Jesteś pewien ? Jak parę miesięcy temu kupowałem było wyraźnie napisane że z Chorwacji. Oczywiscie hodowlana więc nie to samo co od rybaków wolnożyjąca ale jednak z Jadrana :wink:
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 16.07.2013 09:56

Maciej napisał(a):
PakoG napisał(a):
Ta Dorada z Lidla jest hodowana w Turcji albo w Chinach, więc nie jest to ten sam produkt.


Jesteś pewien ? Jak parę miesięcy temu kupowałem było wyraźnie napisane że z Chorwacji. Oczywiscie hodowlana więc nie to samo co od rybaków wolnożyjąca ale jednak z Jadrana :wink:
Witam Maciej . To jest na pewno HR-dorada bo nie tilko w Lidlu można je kupić.Ja od czasu do czasu kupujem je w Sell Grosu i jest smaczna. Oczewyszcie zauważilem da jest tania niż w HR ale to nic dla mnie dżiwnego bo Hr jest dużo drosza niż Polska .Chodowlana w Splicie kosztuje 60-70 kuna a dżika 150-200 kuna. Chodlowne rybe som zawsze bardzie tuste i leko mnie smaczne ale w dżiszajszich czasach ponad 80 procent ryb spredawanich w dużich sklepach pochodży z hodowli.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 16.07.2013 15:27

A Chorwaccy rybacy kupują w Lidlu i potem sprzedają z łódki ,to jest kapitalizm :D :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 16.07.2013 16:15

Ok 2 tyg temu doradę już miałem w koszyku, ale przed kasą wyjmując zobaczyłem, że jest z Turcji - wywaliłem na zbity pysk. :D W Lidlu to było.
Piraraq
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piraraq » 16.07.2013 16:35

Co do Pangi i kupy, to naszego karpia tak samo karmią :lol: a w święta wszyscy się zajadają.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2013 16:46

Piraraq napisał(a):Co do Pangi i kupy, to naszego karpia tak samo karmią :lol: a w święta wszyscy się zajadają.

Ja tam mam karpia swojego na własnej krwawicy wyhodowanego :mrgreen:

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone