Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

EURO z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacakam
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacakam » 05.08.2019 09:42

Wypłacisz każda kartą z dowolną walutą jaka jest na niej - nawet z konta walutowego. Kwestia tylko jaki przelicznik stosuje bank. Proponuje wykonać transakcję 2 kartami po małych okrągłych kwotach np. 100 kun i zobaczyć jakie środki zostaną pobrane. Czasami opłacało mi się wymienić euro na kuny, czasami płacić kartą. Ja pierwsze transakcję traktuje testowo a potem używam najbardziej opłacalnej formy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2019 10:50

Ale chyba chodziło o wypłatę w euro. W Polsce są bankomaty Euronetu, w których można wypłacić euro. Być może w Chorwacji też są, ale o to trzeba pytać u operatora bankomatów.
Inna sprawa, że podawana cena w euro przez gospodarzy jest wygodna dla wszystkich, ale równowartość w kunach też przyjmują. Przynajmniej ja z tym nie miałem problemów. Więc może warto zapytać i zaoszczędzić przy podwójnym przewalutowaniu.
Kamas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamas » 05.08.2019 11:12

Zdecydowałem się na wypłatę w bankomacie z konta w zlotowkach. Przelicznik to 0.63 kuny więc całkiem ok. Sprawdzałem w bankomacie chorwackiego banku
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2019 17:38

Kamas napisał(a):Mam do Was pilne pytanie. Nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. Czy w Chorwackich bankomatach jest możliwość wypłaty euro? Pytam, bo mam konto walutowe właśnie w euro

Jak masz w planie zwiedzić Split, to bankomat z euro znajdziesz.
bankomaty-i-banki-w-chorwacji-t18183.html#p2072785
Kamas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamas » 06.08.2019 07:38

Dziękuję za informację. Nie orientujesz się czy ten bankomat w Splicie pobiera prowizję od transakcji?
kamikaze70
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamikaze70 » 29.08.2019 23:53

Janusz Bajcer napisał(a):
Kamas napisał(a):Mam do Was pilne pytanie. Nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. Czy w Chorwackich bankomatach jest możliwość wypłaty euro? Pytam, bo mam konto walutowe właśnie w euro

Jak masz w planie zwiedzić Split, to bankomat z euro znajdziesz.
bankomaty-i-banki-w-chorwacji-t18183.html#p2072785



Z tymi chorwackimi bankomatami z Euro p. Januszu to nie jest tak różowo. Byliśmy za poradą przy wskazanym w Sesvete (potrzebowałem dobrać 50 Ojro do hotelu na Wegry). Jest tam osobny bankomat do wypłaty Euro (obok dwa "normalne" z kunami), ale niestety karcie Revoult nie wydał. Jak się okazało, i wytłumaczyła nam obsługa banku, jest on tylko dla posiadaczy karty i konta banku Żagrebacka banka.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 30.08.2019 17:29 przez kamikaze70, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.08.2019 14:28

kamikaze70 napisał(a):Z tymi chorwackimi bankomatami z Euro p. Januszu to nie jest tak różowo.

Oficjalną walutą w Chorwacji jest kuna, więc nie jest dziwne, że z euro nie jest tak różowo.
Ale może już niedługo będzie, bo Chorwacja zamierza zmienić swoją walutę na euro.
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 30.08.2019 18:17

Kamas napisał(a):Zdecydowałem się na wypłatę w bankomacie z konta w zlotowkach. Przelicznik to 0.63 kuny więc całkiem ok. Sprawdzałem w bankomacie chorwackiego banku



Skoro uważasz, że jak bank kroi Cię na 7% to jest ok
według mnie to jest bandycki kurs
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1378
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 03.12.2019 00:43

Tak jeszcze w kwestii Pekao SA i wypłat w bankomatach EURO. Mam konto w tym banku od lat. Od jakiegoś czasu mam również w tym banku konto w EURO i kantor internetowy. Jak Pekao SA był jeszcze w grupie Uni Credit była to super sprawa. W bankomatach
tej grupy nie było prowizji przy wypłacie jedynie spread w walutach poza EURO. EURO szło z konta na którym było EURO :) Jak potrzebowałem to dokupowałem sobie EURO nawet będąc na wakacjach. Niestety obecnie już tak różowo nie jest. W tym roku bank zrobił wielką akcję, że za wypłaty za granicą nie pobierają prowizji. Owszem nie pobierali ale nie zająknęli się przy tym, że banki z których bankomatów korzystało się swoją prowizję pobierały. Czy to w Austrii wypłacając EURO czy też w Chorwacji przy okazji wypłaty kun. Gdybym wczytał się w warunki promocji to być może wyłapałbym to przed wyjazdem. A tak wyszło to w trakcie wyjazdu. Tak na marginesie po wakacjach poszedłem z dowodami wypłat z bankomatów wyjaśnić sprawę do banku i ... panie były mocno zdziwione, że prowizja została pobrana. Obiecały sprawdzić sprawę. Po jakiś dwóch godzinach był telefon z banku z wyjaśnieniami jak wyżej - czyli, że swojej prowizji nie pobrało Pekao SA a inne banki już tak i tak ma być.
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 19.06.2020 20:00

Może ktoś polecić jakiś bezpieczny bankomat w Słowacji w pobliżu autostrady, żeby bez strachu wybrać w środku nocy euro?
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 19.06.2020 20:27

Dracro napisał(a):Może ktoś polecić jakiś bezpieczny bankomat w Słowacji w pobliżu autostrady, żeby bez strachu wybrać w środku nocy euro?

Serio szukasz bezpiecznego bankomatu ?? To nie był żart ? Co znaczy bezpieczny (bez nakładki) ?
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 19.06.2020 21:27

To znaczy taki, w którym można w środku nocy spokojnie wybrać większą gotówkę bez obawy, że z za winkla wyjdzie jakiś ciemny typ. Chodziło mi nie o bezpieczny bankomat tylko o bankomat w jakimś bezpiecznym miejscu. Nie wiem.. stacja benzynowa, restauracja itp...
maniieek
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 17.06.2020
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniieek » 19.06.2020 21:34

Dracro napisał(a):To znaczy taki, w którym można w środku nocy spokojnie wybrać większą gotówkę bez obawy, że z za winkla wyjdzie jakiś ciemny typ. Chodziło mi nie o bezpieczny bankomat tylko o bankomat w jakimś bezpiecznym miejscu. Nie wiem.. stacja benzynowa, restauracja itp...


Wejdz w google maps, wpisz bankomaty bedziesz widzial jak sa rozlokowane. Pozdrawiam
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 19.06.2020 22:13

Wcale nie jest takie proste. Wzdłuż całej autostrady na żadnej stacji ani na zadnym mop'ie nie ma bankomatu. Trzeba zjechać do jakiegoś miasteczka i poszukać. Jak się nie zna miasta to nie wiadomo jak sytuacja wygląda w nocy w okolicy przypadkowego bankomatu.
maniieek
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 17.06.2020
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniieek » 19.06.2020 22:21

Karta Revolut i masz problem rozwiazany
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone