Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

EURO z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Semedi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Semedi » 16.06.2012 20:16

Tu sobie możesz sprawdzić jak przelicza MasterCard jeżeli chodzi o Pekao SA

https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 17.06.2012 12:16

darek1 napisał(a):Interesujące pytanie ???. Można wypłacać czy nie można i w jakim banku. Jeśli mam konto w PekaoSA to gdzie mam wypłacać bez prowizji.

W Chorwacji bezprowizji i po dobrym kursie pobierzesz kuny z bankomatów Zagrebacka Banka
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013
Re: Euro z bankomatu w Austrii po drodze gdzie??

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 24.05.2016 09:25

Podbijam pytanie :) Wyplaty z bankomatow mam bez prowizji... Potrzebuje takze wyplacic euro z konta w euro by oplacic gotowka apartament w cro. Prosze o info gdzie w Austrii sprawdzone jakies miejsce po drodze jest? Czy poprostu jak u nas na stacjach mozna spotkac duzo bankomatow i nie ma problemu by wyplacic euro? Z gory dziekuje za info :)
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 24.05.2016 10:01

też tak robię, mam konto walutowe w euro i wypłacam w austrii bez prowizji, euro kupuje taniej w kantorze internetowym.

Np. przed wjazdem na austostradę na Wiedeń jadąc od Mikulova w miejscowości Hobersdorf jest stacja OMV z bankomatem Erste Bank - SB OMV 2193 Wiener . Można na stronie banku znaleźć inne bankomaty na trasie.
kanapkasmalec
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanapkasmalec » 15.06.2016 20:08

Czyli jeżeli mam darmowe bankomaty euronet w credit agricole bank polska to mogę sobie wypłacić z walutowego bez zadnej prowizji w każdym bankomacie euronet również zagranicą tak ?
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 15.06.2016 20:10

kanapkasmalec napisał(a):Czyli jeżeli mam darmowe bankomaty euronet w credit agricole bank polska to mogę sobie wypłacić z walutowego bez zadnej prowizji w każdym bankomacie euronet również zagranicą tak ?


Przeczytaj taryfę opłat i prowizji. Sądzę że wypłaty za granicą nie będą darmowe. Chyba tyko przy koncie premium są bez opłat.
kanapkasmalec
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanapkasmalec » 15.06.2016 20:18

Właśnie tak pomyślałem. Jutro dzwonię do banku. Pozdrawiam.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 20.06.2016 16:29

haka napisał(a):
darek1 napisał(a):Jeśli mam konto w PekaoSA to gdzie mam wypłacać bez prowizji.

W Chorwacji bezprowizji i po dobrym kursie pobierzesz kuny z bankomatów Zagrebacka Banka


Czy po dobrym kursie ?Nie bardzo.
Dziś wypłacałem kuny z bankomatu zagrebacka banka i kurs 0,6257 (w tym 1,2% narzut). Konto oczywiście w pko_sa

edit:
wypłacałem dziś drugi raz w tym samym bankomacie i policzyło po 0,588, cała zabawa polega na tym jaką opcję rozliczenia się wybiera HRK czy PLN, w HRK wychodzi lepiej.
Podsumowując faktycznie kurs jest dobry, moje niedoczytanie za pierwszą transakcją.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Bankomat do wypłaty euro Autria/Słowenia.

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.07.2016 13:08

Mam euro na koncie w banku. W Polsce nie da się go wypłacić. A za apartamenty trzeba zapłacić. I teraz mam pytanie jadąc przez Austrię/Słowenię jest gdzieś przy trasie bankomat tak by nie trzeba zwiedzać miasta.? Znalazłem w Ptuj jakiś market dość blisko zjazdu z autostrady i zakładam ze tam znajde bankomat. Ale może są jakieś tzw mop-y na autostradzie gdzie są bankomaty ? Bo po mieście nie bardzo chce mi się jeździć i szukać. Jak nie znajdę to zrobię przelew. Ale jakoś jak by była możliwość wypłaty to lepiej;)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Bankomat do wypłaty euro Autria/Słowenia.

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 09.07.2016 13:43

paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Bankomat do wypłaty euro Autria/Słowenia.

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.07.2016 16:11

Wpisywalem na tej zasadzie w Google miejscowości przy autostradzie nie pokazało. W Ptuj jak pisałem znalazłem bankomat ale trzeba zjechać z autostrady a tego roku postanowiłem jechać normalnie przez Słowenię autostradą. Google nie chce pokazać mi bankomatów na mopach na autostradach. Ale wiem że są większe zajazdy itp gdzie być może jest bankomat. Wyszukiwarka bankomatów na Visa mi nie działa mapa a na MC jest tak że wpisuje miasto to znajduje je gdzieś w inne części Austrii..
Kamas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamas » 05.08.2019 07:35

Mam do Was pilne pytanie. Nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. Czy w Chorwackich bankomatach jest możliwość wypłaty euro? Pytam, bo mam konto walutowe właśnie w euro
Sidney
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 16.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sidney » 05.08.2019 08:23

Ja się nie spotkałem żeby euro było w bankomatach bynajmniej w Omisiu wszystkie są załadowane kunami
jacakam
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacakam » 05.08.2019 08:26

Nie sądzę, każdy bank uzupełnia walutę w swoich bankomatach walutą powszechnie obowiązującą. Taką są w Chorwacji kuny i mimo zamiłowania do płatności w euro raczej nie spotkałem się z bankomatem wypłacającym w euro.
Kamas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamas » 05.08.2019 08:29

No to mam problem, w zasadzie nie mam gotówki tylko środki na kontach. Czy w takim przypadku najlepiej będzie dla mnie wypłacać w bankomacie kuny ale karta do konta w złotówkach? Dokładniej mówiąc mBank lub nest bank?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone