Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

EURO z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.06.2020 22:25

Ja wypłacam Euro podczas przejazdu przez Słowenię. Na Słowacji nie chce mi się zjeżdżać z autostrady i szukać bankomatu a Słowenię przejeżdżamy znaną na forum mijanką przez Landave i tam właśnie wybieramy gotówkę. Jak chcesz to dam dokładniejsze namiary na bankomat.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.06.2020 22:31

A jak potrzebujesz na Słowacji to pod Kauflandem w Cadcy jest bankomat tuż przy głównej drodze.

https://goo.gl/maps/YKNtTUu3QzRAGaFn6
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 19.06.2020 22:46

mchrob napisał(a):Ja wypłacam Euro podczas przejazdu przez Słowenię. Na Słowacji nie chce mi się zjeżdżać z autostrady i szukać bankomatu a Słowenię przejeżdżamy znaną na forum mijanką przez Landave i tam właśnie wybieramy gotówkę. Jak chcesz to dam dokładniejsze namiary na bankomat.

Jak możesz to podaj ten namiar na bankomat w Lendavie ,bo może się przydać i nie tylko mi :)
Kuny to wiem gdzie wybrać, ale to dopiero po przekroczeniu granicy Słoweńskiej.
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 19.06.2020 22:55

mchrob napisał(a):A jak potrzebujesz na Słowacji to pod Kauflandem w Cadcy jest bankomat tuż przy głównej drodze.
https://goo.gl/maps/YKNtTUu3QzRAGaFn6


Dzięki.
Chyba faktycznie tu spróbuję może nawet jeszcze będzie jasno i sklepy otwarte.

maniieek napisał(a):Karta Revolut i masz problem rozwiązany

Mam wielowalutową. Ale żadna nie pomoże jak trzeba gospodarzowi dać euro w gotówce.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.06.2020 23:07

Pod Mercatorem w Landavie - karta walutowa z mBanku wypłata bez prowizji

https://goo.gl/maps/RmnPsgybQdaaX9M57
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 20.06.2020 00:01

Dracro napisał(a):
maniieek napisał(a):Karta Revolut i masz problem rozwiązany

Mam wielowalutową. Ale żadna nie pomoże jak trzeba gospodarzowi dać euro w gotówce.


Nie lepiej zabrac z PL...?
maniieek
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 17.06.2020
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniieek » 20.06.2020 03:26

robertms napisał(a):
Dracro napisał(a):
maniieek napisał(a):Karta Revolut i masz problem rozwiązany

Mam wielowalutową. Ale żadna nie pomoże jak trzeba gospodarzowi dać euro w gotówce.


Nie lepiej zabrac z PL...?


Z euro wyjezdzam juz z Polski zeby miec na zaplate za nocleg. Reszta transakcji to karta. Gdy potrzebuje gotowke to wyplacam kuny z bankomatu na miejscu w Cro po bardzo dobrym kursie. Tylko trzeba uwazac bo sa bankomaty ktore dobijaja prowizje. Jest informacja o tym na ekranie terminala przy wyplacie.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 20.06.2020 15:40

max21 napisał(a):
mchrob napisał(a):Ja wypłacam Euro podczas przejazdu przez Słowenię. Na Słowacji nie chce mi się zjeżdżać z autostrady i szukać bankomatu a Słowenię przejeżdżamy znaną na forum mijanką przez Landave i tam właśnie wybieramy gotówkę. Jak chcesz to dam dokładniejsze namiary na bankomat.

Jak możesz to podaj ten namiar na bankomat w Lendavie ,bo może się przydać i nie tylko mi :)
Kuny to wiem gdzie wybrać, ale to dopiero po przekroczeniu granicy Słoweńskiej.

A dlaczego nie wypłacie w Polsce? Gorszy kurs?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.06.2020 16:18

Dżejan napisał(a):A dlaczego nie wypłacie w Polsce? Gorszy kurs?

Mając konto walutowe i kupując Euro w kantorze internetowym nie wypłacisz gotówki w Polsce bez prowizji. A tu ponieważ to ich rodzima waluta robisz to w zwykłym bankomacie. No chyba że macie swoje sposoby jak wypłacić Euro w Polsce bez prowizji.
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 20.06.2020 16:48

Wszystko zależy od tego jakie kto ma konto i jakie ma warunki , dla przykładu Prestige z Millennium zero prowizji przy wypłacie z bankomatu dowolnego na miejscu więc co się martwić jechać płacić wybierać ;)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 20.06.2020 17:52

Dżejan napisał(a):A dlaczego nie wypłacie w Polsce? Gorszy kurs?

Ja np. mam konto w euro i też wypłacam (zazwyczaj w Austrii) z bankomatu. Nie opłaca mi się przecież wpłacić w pln w Polsce i kupować euro ;)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 21.06.2020 10:06

Ale w banku w okienku to chyba prowizji przy wypłacie euro nie ma? Mówię o wypłacie w Pekao SA w Polsce.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.06.2020 10:46

Dżejan napisał(a):Ale w banku w okienku to chyba prowizji przy wypłacie euro nie ma? Mówię o wypłacie w Pekao SA w Polsce.


Wypłata z konta walutowego czy podstawowego?
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 21.06.2020 11:04

Uważam, że przed wypłatą euro z bankomatu należy wcześniej zasięgnąć informacji z infolinii swojego Banku. Konta walutowe w różnych Bankach funkcjonują według różnych zasad. Informacja pozwoli uniknąć naciąganych przez banki prowizji czy opłat. Nawet jak na koncie ma się zero walut to bank potrafi naliczyć opłatę miesięczną w euro. Sam się naciąłem na Santander bank. Lepiej zlikwidować konto niż je utrzymywać przy stanie zerowym.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 21.06.2020 11:07

Ja w tym roku za apartament płacę Revolutem na miejscu jak dojadę, najtańszy i najbezpieczniejszy sposób
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone