Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz pierwszy + Wenecja + Wiedeń

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
camellio
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.02.2013
Chorwacja po raz pierwszy + Wenecja + Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) camellio » 01.05.2013 14:54

Witam
Mój pierwszy post chociaż to forum podczytuję już od dawna planując pierwszy urlop w Chorwacji. Mam prośbę o kilka porad.
Wyjazd w połowie września, 4 osoby dorosłe, 2 tygodnie
Najpierw Wiedeń, dalej Jeziora Plitwickie, Split i okolice, Medziugorie i Dubrownik, Zadar i okolice, Krk z Parkiem, Pula, Wenecja.
Wiem, że wątków i wiedzy to cały ogrom, ale na niektóre moje pytania nie znalazłam na razie odpowiedzi, więc idę na skróty.
Czy możecie polecić jakiś nocleg w Wenecji najlepiej Punta Sabbioni, gdzie nie ma wymogu minimalnej długości pobytu? Chcemy nocować tylko 1 noc pod Wenecją i tutaj pojawia się problem. Praktycznie wszystkie noclegi które znalazłam mają wymóg min 3-7 nocy.
Ile czasu należy policzyć na Park Krk? Plan mamy dość napięty. Na Jeziora liczę ok 6-7 godzin. Czy na terenie Jezior można zjeść obiad? Będziemy na miejscu w okolicy godz 13 i szkoda mi czasu na szukanie restauracji w okolicy.
Z tego co czytałam tutaj to nie powinno być problemów z noclegiem w ciemno we wrześniu, także na razie się za takowym w Chorwacji nie rozglądamy. Ale napiszcie czy też robią problemy z pojedynczymi noclegami jak to ma miejsce w Wenecji?
Plan zakłada większe miejscowości, ale czy na pierwszy pobyt w Chorwacji polecilibyście jednak małe miasteczka na noclegi i plażowanie?
No i czy da się wyleżeć na chorwackich kamieniach tylko na ręczniku czy koniecznie zabierać leżaki i maty jak radzicie w innych wątkach? Czy istnieje może możliwość wypożyczania leżaków na plażach?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.05.2013 15:11

camellio napisał(a):Witam
Mój pierwszy post chociaż to forum podczytuję już od dawna planując pierwszy urlop w Chorwacji. Mam prośbę o kilka porad.
Wyjazd w połowie września, 4 osoby dorosłe, 2 tygodnie
Najpierw Wiedeń, dalej Jeziora Plitwickie, Split i okolice, Medziugorie i Dubrownik, Zadar i okolice, Krk z Parkiem, Pula, Wenecja.
Wiem, że wątków i wiedzy to cały ogrom, ale na niektóre moje pytania nie znalazłam na razie odpowiedzi, więc idę na skróty.
Czy możecie polecić jakiś nocleg w Wenecji najlepiej Punta Sabbioni, gdzie nie ma wymogu minimalnej długości pobytu? Chcemy nocować tylko 1 noc pod Wenecją i tutaj pojawia się problem. Praktycznie wszystkie noclegi które znalazłam mają wymóg min 3-7 nocy.
Ile czasu należy policzyć na Park Krk? Plan mamy dość napięty. Na Jeziora liczę ok 6-7 godzin. Czy na terenie Jezior można zjeść obiad? Będziemy na miejscu w okolicy godz 13 i szkoda mi czasu na szukanie restauracji w okolicy.
Z tego co czytałam tutaj to nie powinno być problemów z noclegiem w ciemno we wrześniu, także na razie się za takowym w Chorwacji nie rozglądamy. Ale napiszcie czy też robią problemy z pojedynczymi noclegami jak to ma miejsce w Wenecji?
Plan zakłada większe miejscowości, ale czy na pierwszy pobyt w Chorwacji polecilibyście jednak małe miasteczka na noclegi i plażowanie?
No i czy da się wyleżeć na chorwackich kamieniach tylko na ręczniku czy koniecznie zabierać leżaki i maty jak radzicie w innych wątkach? Czy istnieje może możliwość wypożyczania leżaków na plażach?


Witaj.
Za dużo sobie zaplanowaliście na jeden raz... :wink:
Nocleg www.booking.com
Wiedeń? To ze 2-3 noclegi min. Same dwa Muzea Sztuki i Sztuki Naturalnej to 2 X po pół dnia
Nocleg koło Plitvic to zdecydowanie Rastoke.
Plitvice oferują wewnątrz i koło parkingu jedzonko. Smaczne.
Krka po Plitvicach obejrzycie innym razem.
Jeżeli już, to ruszajcie ze Skradinu. Pół dnia.
Medjugorie bez Mostaru? No przestań...
Jeden dzień.
Dubrovnik i oklice? Kilka dni. Min. ze 2-3

Na plaże wystarczy materac. Najlepiej dmuchany lub krzesło turystyczne.
Leżaki płatne spotkałem na Bolu.

Zrób weryfikacje, wstaw rozpiskę i pogadamy dalej.
Te dwa tygodnie z dojazdem, czy bez?

Jeszcze jedna podpowiedź.
Jeżeli nacisk na zwiedzanie, to Wiedeń, przejazdy, Wenecja, znowu przejazdy, to będziecie więcej w aucie, niz poświęcicie czasu na zwiedzanie.
W Cro oprócz autostrad musicie liczyć średnią max. 40km/h
Tyle realnie jesteście w stanie przejechać.
camellio
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) camellio » 01.05.2013 15:49

Nocleg w Wiedniu już mamy. Właśnie z booking.com. Wenecja jest teraz wyzwaniem z autem na 1 noc).
Na Wiedeń liczyłam 2 dni (tzn 2 noclegi). Generalnie w planach jest Opera (mamy już bilety) pierwszego dnia i pałac Schonbrunn drugiego - to z dłuższych rzeczy. Muzeów raczej nie odwiedzimy (nie zdążymy). Chcieliśmy standardy plus motylarnię. Prater sobie odpuścimy.
1 dzień na Medjugorie a wieczorem dojechać pod Dubrownik i następnego dnia Dubrownik. Trasy sprawdzałam co prawda w googlu, ale muszę je w takim razie zweryfikować. Pisząc okolice miałam na myśli to że nie mamy sprecyzowanego miejsca noclegu i nie wiem czy po zobaczeniu miasta nie prześpimy się gdzieś pod.
Też się zastanawiałam czy Krk zrobi wrażenie po Plitwicach. Tylko ta kąpiel na terenie parku kusi... :)
Może za bardzo się napaliłam na te wszystkie miejsca widząc na youtubie te 5 dniowe wyprawy lub tutaj czytając też o wyprawach w tydzień z tak ogromną dawką atrakcji. Dzięki za podpowiedź
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.05.2013 16:14

W jeden dzień jechaliśmy z Zivogosce do Mostaru, z Medjugorie na chwilę. Jak dla nas, to tam niewiele do oglądania.
O Zielonej Karcie pamiętajcie.
Lepiej najpierw Krka... :wink:
camellio
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) camellio » 04.05.2013 16:57

A jakieś namiary na pojedyncze noclegi w okolicy Wenecji, chętnie od Punta Sabbioni? Mam problem ze znalezieniem czegoś właśnie na 1 noc. Rozważam ewentualnie Camping Fusina.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 04.05.2013 18:30

camellio napisał(a):Nocleg w Wiedniu już mamy. Właśnie z booking.com. Wenecja jest teraz wyzwaniem z autem na 1 noc).
Na Wiedeń liczyłam 2 dni (tzn 2 noclegi). Generalnie w planach jest Opera (mamy już bilety) pierwszego dnia i pałac Schonbrunn drugiego - to z dłuższych rzeczy. Muzeów raczej nie odwiedzimy (nie zdążymy). Chcieliśmy standardy plus motylarnię. Prater sobie odpuścimy.


Shonbrunn spokojnie w 3-4 godzinki zrobicie - tam się szybko zwiedza, potem park za pałacem i Glorietta. Zostanie jeszcze sporo czasu na cały Ring, chyba, że to zaplanowaliście na pierwszy dzień, przed operą.

Prater spokojnie możecie odpuścić - drogo i duże tłumy.

A co do Medjugorje - tam jest sporo do oglądania, tylko trzeba pojechać na sam koniec miejscowości i wejśc na Brdo Ukazanja :D

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja po raz pierwszy + Wenecja + Wiedeń
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone