Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiedeń

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
Vinniez
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vinniez » 28.05.2018 14:28

Czy parking U3 Erdberg nadal jest aktualnym i jednym z najlepszych po drodze z Polski do Chorwacji?
Cena nadal oscyluje wokół 4€/dzień?
Mam zamiar po drodze zatrzymać się na jakieś 3-4godz w Wiedniu na przerwę i szybkie zwiedzanie.
Ktoś tam niedawno zostawiał samochód i może to potwierdzić?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.05.2018 15:15

Vinniez napisał(a):Czy parking U3 Erdberg nadal jest aktualnym i jednym z najlepszych po drodze z Polski do Chorwacji?

Jest aktualny, ale niekoniecznie jeden z najlepszych, po prostu jest jednym z wielu w centrum.
Koleżanka piekara114 podała wyżej taki użyteczny link. Klikamy na danym parkingu i mamy potrzebne informacje, godziny otwarcia, opłaty itd. :wink:
Vinniez napisał(a):Cena nadal oscyluje wokół 4€/dzień?

Tak, 3,4 euro/dzień.
Niepowaga
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.02.2019
Przystanek- Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niepowaga » 16.07.2019 08:36

Witam.
Z czwartku na piątek wyjeżdżam do Chorwacji. Jadę do Fażany. Chcemy Wyruszyć ok godz 1-2 w nocy dojechać do Wiednia i tam spędzić dzień. Gdzieś czytałam że potrzebna będzie naklejka ekologiczna. Czy ktoś wie coś na ten temat?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Przystanek- Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 16.07.2019 08:47

Niepowaga
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.02.2019
Re: Przystanek- Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niepowaga » 16.07.2019 08:56

Dziękuję.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Przystanek- Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 16.07.2019 09:03

Uwzględniając ten zapis "... Aktualnie, jeśli posiadasz pojazd firmowy (kategoria N1) albo ciężarówkę, aby wjechać do strefy środowiskowej Wiednia, musisz posiadać austriacką plakietkę ekologiczną Umwelt-Pickerl." rozumiem, że przedmiotowy wymóg posiadania naklejki eko nie dotyczy samochodów prywatnych oraz nie obowiązuje w czasie przejazdu tranzytem.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 16.07.2019 09:46

Też tak to rozumiem... zresztą od 2016, trzy razy byłem w Wiedniu i nie spotkałem się z czymś takim w wypadku prywatnych pojazdów.

"Jednakże ekologiczny Pickerl jest obowiązkowy w celu wjazdu do jednej z 6 utworzonych dotychczas stref ekologicznych tylko dla samochodów ciężarowych klasy N1, N2 i N3 oraz samochodów osobowych, które dla celów podatkowych zostały zarejestrowane jako samochody ciężarowe klasy N1."
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 19.07.2019 12:01

Vinniez napisał(a):Czy parking U3 Erdberg nadal jest aktualnym i jednym z najlepszych po drodze z Polski do Chorwacji?
Cena nadal oscyluje wokół 4€/dzień?
Mam zamiar po drodze zatrzymać się na jakieś 3-4godz w Wiedniu na przerwę i szybkie zwiedzanie.
Ktoś tam niedawno zostawiał samochód i może to potwierdzić?

Wiecie jak jest z tym parkingiem jeśli chodzi o lpg? Czytałam tu na wątku, że jest on nadziemny więc można, ale czy coś się zmieniło może?
Poprzednia strona

Powrót do Austria - Österreich


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wiedeń - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone