Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiedeń

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007
Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 28.05.2008 16:16

Wracając z Chorwacji chciałabym odwiedzić Wiedeń. W związku z tym mam dwa pytanka:
1. Czy wjeżdżając do centrum trzeba mieć certyfikat (?) mówiący o spalinach samochodowych ( coś takiego jak w Berlinie)?
2. Czy w centrum w podziemnych parkingach mogą parkować samochody na gaz ?
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 28.05.2008 19:16

Renatka66 napisał(a):Wracając z Chorwacji chciałabym odwiedzić Wiedeń. W związku z tym mam dwa pytanka:
1. Czy wjeżdżając do centrum trzeba mieć certyfikat (?) mówiący o spalinach samochodowych ( coś takiego jak w Berlinie)?
2. Czy w centrum w podziemnych parkingach mogą parkować samochody na gaz ?


certyfikat nie, ( samo ścisłe centrum jest niedostępne dla nas ze względu na astronomiczne ceny parkingów ) , generalnie i w Polsce jest zakaz parkowania samochodami na gaz z parkingach podzimnych

PS. Auto zostaw na peryferiach w jakiejś uliczce i dalej ichnim metrem ( taka kolej podziemno-naziemna )

pozdro
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 29.05.2008 15:54

wodniku dziękuję, za odpowiedz, ale..
To że w moim mieście nie ma metra to nie znaczy, że nie wiem co to jest :evil:
Wolałabym zaparkować jednak bliżej centrum, bo planuję krótką wizytę, taki "rzut oka". Chyba opłaty mnie nie zrujnują.
Jak udało się nam zaparkować w centrum Florencji (Włochy) i nie zbankrutowałam, to może i tu się uda.
Czy nikt nie bywa w Wiedniu :?: :?:
PS. Nie spotkałam się w Polsce z zakazem parkowania samochodów na gaz, może dlatego, że przeważnie parkujemy przy hipermarketach.
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 29.05.2008 16:37

Będąc ostatnio w Pradze był taki zakaz na parkingu na którym my parkowaliśmy w Wiedniu byłam ale nie pamiętam a co do ceny to 5 euro h
pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.05.2008 17:07

Wiednia i cen nie znam, choć czytając jakiś artykuł, sugerowano peryferie.
Wenecji pewnie nie pobiją...
23 euro za od 1 min do 23 h 8)
Popatrzyłem na mapę Wiednia; parkingów sporo....
szunaj11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) szunaj11 » 31.05.2008 13:08

Renatka66 napisał(a):Wracając z Chorwacji chciałabym odwiedzić Wiedeń. W związku z tym mam dwa pytanka:
1. Czy wjeżdżając do centrum trzeba mieć certyfikat (?) mówiący o spalinach samochodowych ( coś takiego jak w Berlinie)?
2. Czy w centrum w podziemnych parkingach mogą parkować samochody na gaz ?


Podziemne maja zakaz dla samochodow z LPG , a w centrum innych NIET

http://blog.netural.com/erdgasfahren/stories/213/

Ale na ulicy zaparkujesz od 0,6 Euro za 1/2 h

http://www.oeamtc.at/netautor/pages/res ... 96659.html

milego zwiedzania :lol:
DAKOTA
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DAKOTA » 31.05.2008 22:05

Renatka66 napisał(a):Wracając z Chorwacji chciałabym odwiedzić Wiedeń. W związku z tym mam dwa pytanka:
1. Czy wjeżdżając do centrum trzeba mieć certyfikat (?) mówiący o spalinach samochodowych ( coś takiego jak w Berlinie)?
2. Czy w centrum w podziemnych parkingach mogą parkować samochody na gaz ?



witam

1.nie trzeba , kiedy jedziesz bo od 2.06 do 1.07 scisle centrum z Ringiem jest zamkniete dla ruchu ze wzgledu na ME w okolicach na 100% beda problemy z parkowaniem wybieraj tylko bezpieczne miejsca sluzby pozadkowe z wywozami samochodow beda pracowac na wysokich obrotach .

2. NIE i nie probuj tam wjezdzac .

kolega szunaj dobrze napisal pol godziny po 0,60 centow wszedzie w calym wiedniu gdzie sa tak zwane "kurzparkzone"

zaparkuj raczej daleko od centrum i dojedz metrem ,najmniej problemow

pozdrawiam
Przyjemnego zwiedzania
DAKOTA
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 01.06.2008 13:52

Dziękuję za rady.
Oczywiście planuję pobyt we Wiedniu po mistrzostwach ( zdaję sobie sprawę, że w czasie ich trwania będą tam dzikie tłumy).
Tak myślałam, że samochodem na gaz to daleko nie zajadę ( parkingi), a pomysł z metrem podoba mi się, tylko czy znajdę potem swój samochód? ( nie chodzi mi że mogą ukraść, bo za stary, ale czy się nie pogubimy?):cry:
Sylvim
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylvim » 02.06.2008 10:16

Ja też sugerowalabym podróż środkami komunikacji miejskiej (metro, tramwaj). Parkingi nie tylko drogie - to nie każdemu przeszkadza - ale jak my byliśmy bylo ciężko znależć wolne miejsce. Szkoda czasu.

pozdrav :)
Sylwia
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 02.06.2008 10:25

Zaparkuj w peryferyjnej dzielnicy w okolicy metra np. przy stacji Kagran stamtad w 10 min dojedziesz na starowke na Stepfan platz, jesli chcesz obejrzec Uno center to wysiadziesz wczesniej, tak samo zeby pospacerowac nad brzegiem Dunaju
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 02.06.2008 17:20

Nareszcie znawcy Wiednia się odzywają. Z mapą zawsze daję sobie radę, ale nie ma jak dobre rady tych co znają miasto nie tylko z mapy. Teoretycznie jestem w stanie się przygotować.
Czy sobota po południu to dobry czas?
Tak kombinowałam: wszyscy po już po pracy, a może nawet poza miastem, bo to wakacje? :roll:
profet
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 23.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) profet » 02.06.2008 18:16

petr napisał(a):Zaparkuj w peryferyjnej dzielnicy w okolicy metra np. przy stacji Kagran stamtad w 10 min dojedziesz na starowke na Stepfan platz, jesli chcesz obejrzec Uno center to wysiadziesz wczesniej, tak samo zeby pospacerowac nad brzegiem Dunaju


Jak pisze poprzednik. Warto znaleźć parkingi systemu park and ride i metrem. Te parkingi są tanie ale przy kilku osobach w wozie na kilka godzin warto zastanowić się czy nie zaparkować w centrum (samo metro 1,5 euro od osoby)
szunaj11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) szunaj11 » 03.06.2008 08:15

profet napisał(a):
petr napisał(a):Zaparkuj w peryferyjnej dzielnicy w okolicy metra np. przy stacji Kagran stamtad w 10 min dojedziesz na starowke na Stepfan platz, jesli chcesz obejrzec Uno center to wysiadziesz wczesniej, tak samo zeby pospacerowac nad brzegiem Dunaju


Jak pisze poprzednik. Warto znaleźć parkingi systemu park and ride i metrem. Te parkingi są tanie ale przy kilku osobach w wozie na kilka godzin warto zastanowić się czy nie zaparkować w centrum (samo metro 1,5 euro od osoby)


1,5 euro od osoby to juz historia :evil:

http://www.wienerlinien.at/wl/ep/channe ... ypeId=9083

Najlepszym parkingiem dla jadacych do HR jest "Park & Ride U3 Erdberg"
(3Euro /dzien) , jest on przy A23 zjazd "Sankt Marx"

a nastepnie ruszamy jak Sobieski na Wiedeń



Obrazek


Obrazek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.06.2008 08:20

Szunaj11 Dzięki. Mysle, że mi także Twój link sie przyda razem z mapkami...
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 03.06.2008 08:49

Ja też polecam parking"Park & Ride U3 Erdberg".. Dojazd jest banalnie prosty, a do centrum jedzie się metrem jakieś 10 minut.. Kilkakrotnie zatrzymywałem się w Wiedniu w drodze do/z Cro i nocowałem w hotelu Etap, położonym w poblizu stacji U3 Erdberg (jadąc na parking mija się go po prawej stronie, tuz za zjazdem z autostrady, po skręcie w lewo Franzosengraben).. Kupowałem 24 godzinny bilet na komunikację miejską (w ubiegłym roku kosztował niecałe 6 Euro)
i jechałem na zwiedzanie.. Polecam..
Następna strona

Powrót do Austria - Österreich


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone