Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 17.02.2009 18:09

Ta relacja powaliła mnie na kolana!
Pieknie opisane widoki, miejsca i zapachy....
:D
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 05.03.2009 18:33

Ewo
Przeczytałem Twoją relację z Baśki jednym tchem.
Jest fantastyczna,gratuluję.
Pozdrawiam :D :lol:
Kwiotek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 18.05.2009 23:49

Witam, mnie również ta relacja powaliła na kolana!
Tym bardziej, że w tym roku jedziemy do Baśki na 2 tygodnie więc wszystko co pisałaś czytałem z zapartym tchem jakbym tam już był :D
My mamy zarezerwowany apartament na ulicy Santis 7.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za tak dokładny opis.
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 19.05.2009 00:03

Dzieki Ewo jeszcze raz bo twoja relacja spowodowała ze jadę w tym roku do Baski :D
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 19.05.2009 22:35

Sama bym tez chetnie tam jeszcze raz pojechala . Kto wie.... moze ? W tym roku Primosten .
Ale Baska zostala w moim sercu , tak ze zamykajac oczy - oczyma duszy widze wszystko jeszcze raz .
Pozyjemy , zobaczymy .
Dzisiaj niemiecki ptak /chyba/ narobil mi na glowe , wiec jutro zagram w niemieckie lotto . Moze jak wygram troche wiecej euro to starczy mi na dom w Cro . Pomarzyc mozna .
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 26.05.2009 12:44

ewa-irena napisał(a):Sama bym tez chetnie tam jeszcze raz pojechala . Kto wie.... moze ? W tym roku Primosten .
Ale Baska zostala w moim sercu , tak ze zamykajac oczy - oczyma duszy widze wszystko jeszcze raz .
Pozyjemy , zobaczymy .
Dzisiaj niemiecki ptak /chyba/ narobil mi na glowe , wiec jutro zagram w niemieckie lotto . Moze jak wygram troche wiecej euro to starczy mi na dom w Cro . Pomarzyc mozna .


jak mozesz podaj jakiegos maila lub GG. Chcialbym popisac na temat Baski :)
dzieki
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 26.05.2009 14:23

Mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl GG 1743411 . Chętnie służe pomocą .
Pozdrawiam Ewa
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 07.06.2009 23:02

Dziękuję za fajną relację.
Czy w dzielnicy Zarok nie ma problemu z zaparkowaniem auta na czas szukania apartamentu. Może jest tam jakiś market z parkingiem.
dychy4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dychy4 » 08.06.2009 19:48

Na początku Zarok-u, za kampingiem (bodajże Zablace) i za mostem nad potokiem, masz: po lewej stronie nieużytkowany plac ze śmietnikami oraz po prawej - mały market, a przed nim też kilka mieksc parkingowych.
Ja szukając lokum stałem na tym placyku i o ile mnie pamięć nie zawodzi nie ma tam zakazu parkowania. Pod sklepem w środku sezonu jest dość tłoczno, ale też jakieś miejsce powinno być.
Dalej w głąb Zaroku masz jeszcze parking przy plaży, lecz płatny, a w uliczkach z miejscem do parkowania może już być problem - są dość ciasne.
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 08.06.2009 20:07

Ja nie polecam Zaroku, jako rejonu Baśki przyjaznego rodzinom z dziećmi. Wylądowaliśmy tam pierwszej nocy spędzonej w Baśce i imprezy trwały do białego rana. Muzyka, darcie i tłumy przewalającej się młodzieży. Za to święty spokój w starej dzielnicy (tylko nie bezpośrednio przy porcie). Jak chcecie pospać o drugiej, trzeciej w nocy to uciekajcie od deptaku tak daleko jak tylko się da. My ostatecznie zakwaterowaliśmy się na Krajla Tomislava i było ok. Do plaży 5 min. spacerkiem.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 08.06.2009 20:59

dychy4
Dziękuję.

Twiga
Ja właśnie z dzieciakami i szukam spokoju i bezpiecznej w miarę płytkiej plaży.
Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to pierwszą noc przespałaś przy deptaku. Czy w Zaroku nie ma bocznych cichych uliczek?
Czytając to forum właśnie Zarok był polecany jako cicha dzielnica.
Jeżeli ktoś jeszcze nocował w tej dzielnicy to proszę o opinie.
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 08.06.2009 21:14

Pierwszą noc spędziliśmy niestety w aucie bo dowlekliśmy się strasznie późno i jeszcze przed sobotą - czyli dniem tzw. wymiany turnusów. Ech.. szkoda gadać. Nasza bezmyślność. Zjechaliśmy na najbliższy camp i spać się nie dało. Taka ta dzielnica spokojna. Za to nowiutka same piękne apartamenty. Niestety też drożyzna.
Cicho i spokojnie jest w okolicach Kraila Tomislava, Stjepana Radica itp w tym kierunku. To mniej więcej ten obszar gdzie na załączonej przez autorkę mapce masz dwa znaczki parkingu i aptekę. Przy domkach są ogródki w których można posiedzieć, a do plaży masz naprawdę rzut beretem. Ceny też trochę mniej wygórowane - Jeśli to w ogóle w Baśce możliwe. :)
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 08.06.2009 21:17

http://www.rivaturist-baska.hr/Plan_Baska.jpg
Jak spojrzysz na tę mapkę to najlepsze ( moim zdaniem ) są ulice Kralja Tomislava , Rapska (gdzie ja byłam) , Zvonimirova i wszystkie patrząc na mapę do góry i na lewo ekranu .
Niezbyt dobre będą uliczki w ścisłym centrum ( na prawo ekranu) bo tam wieczorami ścisk i tłok .
A plaża jest płytka na swojej całej prawie 2 kilometrowej długości .
Miłego pobytu w Basce
Pozdrawiam Ewa
jaranna
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaranna » 08.06.2009 21:29

Kwiotek napisał(a):Witam, mnie również ta relacja powaliła na kolana!
Tym bardziej, że w tym roku jedziemy do Baśki na 2 tygodnie więc wszystko co pisałaś czytałem z zapartym tchem jakbym tam już był :D
My mamy zarezerwowany apartament na ulicy Santis 7.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za tak dokładny opis.


Będziesz zadowlony 200%
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 08.06.2009 21:36

Mibi napisał(a):dychy4
Dziękuję.

Twiga
Ja właśnie z dzieciakami i szukam spokoju i bezpiecznej w miarę płytkiej plaży.


O plażę się nie martw. Gdziekolwiek się zakwaterujecie, zawsze będzie dostęp do pięknej i płytkiej plaży. Dokładnie takiej jaką potrzeba dla dzieci. Udanego urlopu!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Baska 2007 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone