Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Namiary GPS na LPG i inne POI - update 2007.11.23

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zenon21
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) zenon21 » 10.07.2013 19:32

Witam serdecznie,

Gdzie można znaleźć jakieś POI z informacją o kontrolach prędkości? Nie mam zamiaru szaleć za granicami, na nieznanych trasach, a zawsze to jakoś pewniej jak nawigacja rzuci jakimś ostrzeżeniem :)
cronaturki
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 10.07.2013 21:36

franek1115
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) franek1115 » 15.07.2013 21:01

Witajcie,

w tym roku jadę po raz pierwszy na Chorwację w kierunku KrK.
Mam fiata brava 1.6 na LPG i teraz tak. Jadę ze strony Warszawy:

http://www.viamichelin.pl/web/Trasy?str ... eRoadsheet

lub :

Co radzicie?
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.08.2013 19:32

jacek73 napisał(a):Witam
czy posiada ktos aktualne Współrzędne-Poi sprawdzonych pewnych parkingów w takich miastach jak np: ....,Wodospady KRKA chodzi mi zeby bespiecznie zaparkowac i zwiedzac ...

Wam juz pewnie się nie przyda ale może komuś???

Skradin 43.819344,15.924178

Parking bazpłatny, można stać cały dzień, dużo miejsca. Na wjeździe dostaliśmy ulotkę z dojazdem do tego miejsca i odrazu menu ichniejszej restauracji "Visovac" :mrgreen: z zaproszeniem do skorzystania z oferty. Restauracja znajduje się naprzeciw parkingu po drugiej stronie ulicy, zaraz obok przystanku autobusowego. Zestaw obiadowy 10-15 E. Nie ma jednak przymusu tam zjeść aczkolwiek my skorzystaliśmy.
grax
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 22.08.2013 07:06

Jaka obecnie jest najlepsza mapa na chorwacje ? Najdokładniejsza. Głównie chodzi o Hvar i Brac, ale i o Chorwacje.
rapez
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 21.03.2015 11:27

Moim zdaniem każda aktualna jest dobra.
Gdy jedziesz w dany region najlepiej na miejscu zaopatrzyć się w prospekt danego miejsca z szlakami, ścieżkami, drogami atrakcjami itp.
Dostaniesz go w każdym biurze podróży, czasem w restauracji, sklepie - często są darmowe.
W okresie wakacyjnym pytaj na przejściu granicznym (jeśli jedziesz za dnia) - bardzo często za darmo można otrzymać szczegółową mapę interesującej nas części Chorwacji.

Jeśli pytasz o mapę drogową - można kupić w wersji papierowej, trochę kosztuje ale jak jedziecie w kilka osób to i jest się czym zająć w czasie podróży.

Na urządzenia gps najlepiej moim zdaniem sprawdza się automapa i mapa garmina.
One wszystkie są takie same, ważne na jakim urządzeniu je odtwarzamy i jak skonfigurujemy program - tak naprawdę to 70% zależy od tego.
Możemy mieć nawet urządzenie z mapą za dwa tyś. złotych ale nie umiemy go odpowiednio ustawić i obsługiwać to w podróży trochę się pokłócimy...:)
Ważne jest też aby umieć na gps szybko wprowadzić np. objazd. - często z niego musimy skorzystać, szybko podjąć decyzję .... a czasem nie umiemy i niepotrzebnie błądzimy.
cikago
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) cikago » 17.06.2015 20:12

W tym temacie jest aktualna paczka POI z fotoradarami, stacjami INA oraz wiele innych:
https://www.cro.pl/fotoradary-i-inne-poi-po-drodze-polska-chorwacja-t48182.html
Podróżnik z Pcimia
Plażowicz
Re: Ciekawe miejsca w CRO - współrzędne GPS

Nieprzeczytany postnapisał(a) Podróżnik z Pcimia » 14.05.2016 17:51

Ja zrobiłem dział na swojej stronie ze współrzędnymi GPS ciekawych miejsc także na Chorwacji. Jest to bardzo przydatne ponieważ wiele osób używa GPS-a a mając namiary łatwiej dojechać. Zapraszam na stronę Podróżników z Pcimia do działu "GPS Miejsca". Pozdrawiam. Marek. :)
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Ciekawe miejsca w CRO - współrzędne GPS

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.05.2016 18:33

Podróżnik z Pcimia napisał(a):Ja zrobiłem dział na swojej stronie ze współrzędnymi GPS ciekawych miejsc także na Chorwacji. Jest to bardzo przydatne ponieważ wiele osób używa GPS-a a mając namiary łatwiej dojechać. Zapraszam na stronę Podróżników z Pcimia do działu "GPS Miejsca". Pozdrawiam. Marek. :)

Witam.

Znalazłem Twoją/Waszą stronkę :lol: :idea:

http://www.naszepodroze-pcim.pl/gps-miejsca.html

Pozdrav.
Yanush
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 14.06.2017 12:48

Do pobrania w sklepie jest apka na Androida ze stacjami LPG: myLPG.eu
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.05.2019 19:46

franek1115 napisał(a):Witajcie,

w tym roku jadę po raz pierwszy na Chorwację w kierunku KrK.
Mam fiata brava 1.6 na LPG i teraz tak. Jadę ze strony Warszawy:

lub :

Co radzicie?

ludzie litości... NA to można jechać osiołku a jedzie się DO Chorwacji....
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.05.2019 19:54

sviva - litości.

Odpowiadasz na post usera z 2013 roku.
Na dodatek user nieobecny na forum od 19 stycznia 2014 r.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Namiary GPS na LPG i inne POI - update 2007.11.23 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019