Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAMBO-Banja, Slano (południowa Dalmacja)

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 29.10.2010 18:58

Dzięki!! Podoba mi się!
A ogólne wrażenia ze Slano? Mam na myśli miejscowość, sklep już wiem ze jest :). A jakaś konoba, pizzeria?
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 02.11.2010 12:48

Wrażenia ze Slano jak najbardziej pozytywne! Byliśmy tam drugi rok z rzędu i w przyszłym też się tam wybierzemy :P
W Slano są jakieś 2-3 konoby. My zawsze jedliśmy w jednej, tej samej, ale nie pamiętam nazwy :roll:
Mają dobrą pizzę :)

Slano to taka malutka mieścinka, nic szczególnego tam nie ma, ale ja lubię takie miejsca :D

W tym roku np. drugiego dnia naszego pobytu w Slano postanowiliśmy wyjechać na cały dzień do Dubrovnika. Wracając wieczorem zastaliśmy.. obstawę policyjną na Jadrance przy skręcie właśnie na Slano - nikogo nie wpuszczali do miasteczka!
Było mnóstwo ludzi i jak się okazało - jakiś festyn czy coś w tym stylu :P Powiedzieliśmy, że mieszkamy tam na kempingu, to na szczęście nas wpuścili, ale kolegi za nami już nie chcieli wpuścić 8O
Ledwo przejechaliśmy przez "centrum" miasteczka, wszędzie były porozstawiane jakieś stragany z klamotami, ubraniami, stoły i ławki, w kilku miejscach piekły się barany (?) na ruszcie... i ogólnie grała muzyka w całym miasteczku.

Następnego dnia bardzo wczesnym rankiem znowu wyruszyliśmy na cały dzień na inną wycieczkę i po powrocie okazało się to samo - drugi dzień świętowania :D

Także w Slano w pierwszych dniach sierpnia coś się dzieje :wink:

Ogólnie lubię Slano za to, że to takie "zadupie", cisza, spokój i fajna kameralna plaża :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.02.2011 15:36

No to trochę odkopię temat ;)

We wstepnych planach na tegoroczną Chorwację jest właśnie okolica Dubrownika. Myślałam o campie Pod Maslinom, byliśmy tam dwa lata temu i było ok, ale może jednak Bambo... :roll:

Interesuje mnie plaża.
Pisałaś, że jest tam urolkiwa zatoczka, ale na zdjęciach plaża wygląda niezbyt fajnie, jakaś taka "miastowa", droga zaraz obok... mogłabyś napisać co i jak? ;)
Ostatnio edytowano 21.02.2011 15:44 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 21.02.2011 15:43

Też planowałem wizytę u Bozo "pod Maslinom" w dniach 15-23 lipca.
Również i w moim (naszym przypadku, bo jedziemy w 8 osób) Bambo może być ciekawą alternatywą, zwłaszcza jeśli chodzi o podejście do Jadrańskiej "cieczy" :D
Przyłączam się do prośby Roxi, ewentualnie zdjęć poglądowych :)
Z góry podziękował 8)
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 21.02.2011 15:54

Jasne, że mogę :wink:

Rzeczywiście na fotkach nie wygląda to zachęcająco, ale ta "miastowa" plaża przy drodze to nie plaża właściwie :lol: Tam nikt nie plażował.

Aczkolwiek jadąc z mieściny Slano do Banji właśnie tą drogą jest kilka miejscówek przy drodze (plaża z małych kamyczków), gdzie przyjeżdżają np. z Dubrovnika w weekendy poplażować.

Plaża jest kilka kroków dalej. My chodziliśmy na sam koniec tej zatoczki, drogą widoczną na zdjęciu, do samego końca mieścinki, aż za mały kościółek. Tak na prawdę to jest minutka drogi, bo jest to bardzo blisko kempingu.

Jak dobrze pamiętam, to dom właściciela kempingu był ostatnim domem w Banji, wychodząc z kempingu w lewo są jeszcze chyba 2 małe pola namiotowe, które zostały otwarte w 2010 r., bo w 2009 jeszcze ich nie było:)
Także wychodząc z kempingu trzeba skręcić w lewo i iść na sam koniec zatoczki.
Najpierw jest kawałek wybetonowanej plaży, ale woda nie jest głęboka. Dwa kroki dalej jest już piaszczysty kawałek plaży na kilka osób, gdzie z lewej strony są skałki.
Nam zawsze udawało się być tam tylko we własnym towarzystwie, także klimat jest kameralny :P

Wspomnę jeszcze, że nad tą zatoczką idzie w górze droga do Dubrovnika, także wieczorem czasami było słychać ruch samochodów.

Roxi, myślę, że jak chcecie wybrać się w okolice Dubrovnika, to po prostu skręćcie z Jadranki i sami zobaczcie, może się Wam spodoba :wink:

My bardzo polubiliśmy to miejsce, pomimo tego, że to prawdziwe odludzie.

Niestety chyba nie mam żadnej fotki tego miejsca :?

Nie wiem czy cokolwiek udało mi się wyjaśnić, w razie wątpliwości pytaj jeszcze :D
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 21.02.2011 15:57

Wieczorem przegrzebię jeszcze fotki i może uda mi się coś ciekawego wstawić :wink:

Dla 8 osób może to być fajne miejsce, my też jeździmy większą ekipą (lipiec lub pierwsza połowa sierpnia) i zawsze miejsce było na tym kempingu.

Jednak zawsze zostajemy tam max 3 dni :wink:
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 21.02.2011 16:00

Ja już jestem ukontentowany mimo, że zdjęć "jak na razie" nie ma :)
Ciągniemy aż do Dubrovnika tak czy siak, więc po drodze do Bozo sprawdzimy jak wygląda sytuacja w Bambo :)
Jak towarzystwo będzie chciało to zostajemy, a jak stwierdzą, że za małe nachylenie asfaltu przy powrocie z plaży to walimy "Pod Maslinę" :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.02.2011 16:01

Sytuacja naświetlona, dzięki :)
Pewnie tam podjedziemy i zobaczymy co i jak, ale fajnie wiedzieć, gdzie się kierować i czego szukać :)
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 21.02.2011 16:02

Fasi, polecam wieczorne posiedzenia na betonowej plaży w takim razie :lol:

Wracając trzeba się wdrapać po jakichś 4 nieźle nachylonych stopniach, ale na szczęście do kempingu blisko :lol:


Pewnie, najlepiej samemu sprawdzić czy Wam pasuje :P

Pozdrawiam!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.05.2012 13:22

monia85 mam dwa pytanka.

1. Na Twoich zdjęciach jest cień. W jakich godzinach jest tam słoneczko?
(na plaży jak długo jest słoneczko?)

2. Czy do prądu trzeba mieć "przejściówkę"?


Pozdrawiam
rych19
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 108
Dołączył(a): 21.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rych19 » 22.05.2012 21:38

Na Bambo nie potrzeba przejściówki, a na Banja nie wiem byłem 1 godz....
Słońce w zatoce zależnie na którą plaże się udasz; masz raczej przez większość dnia. Cień naprawdę bywa mile widziany. Poniżej link do strony gdzie obejrzysz sobie całą zatokę.
Pozdr
http://marinas.com/view/marina/14468_Lu ... a__Croatia
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.05.2012 08:15

Dzięki.

8)
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 24.05.2012 16:50

Jacku, zdjęcia robiłam w pośpiechu, jak zwykle na ostatnią chwilę :D
Robiłam je baardzo wcześnie rano, przed wyjazdem z kempingu - dlatego nie ma jeszcze słońca.

Ogólnie miejscówki na namioty są dobrze zacienione, bo rosną tam drzewka.

Na plaży słońce jest praktycznie od samego rana do wieczora :D

Masz w planach odwiedzić Bambo w tym roku? :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.05.2012 16:56

monia85 napisał(a):Ogólnie miejscówki na namioty są dobrze zacienione, bo rosną tam drzewka.
Na plaży słońce jest praktycznie od samego rana do wieczora :D


I to są najważniejsze informacje.


Czy w tym roku - chciałbym.
Jeszcze nie wiem na 100%.


Wielkie dzięki i pozdrawiam
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 25.05.2012 13:52

:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAMBO-Banja, Slano (południowa Dalmacja) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone