Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

BAMBO-Banja, Slano (południowa Dalmacja)

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monia85
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 19.02.2010 09:35

Polecam kemping Bambo w miejscowości Banja (tuż za Slano)-ok. 30 km od Dubrovnika w górę :)
Bardzo kameralny, rodzinny kemping, dużo miejsca, czysto i co najważniejsze - urokliwa zatoczka, można się poczuć jak na prywatnej plaży, ponieważ nie było tam w ogóle ludzi! :D Byliśmy w lipcu, a turyści, którzy mieszkali na naszym kempingu rzadko wychodzili na plażę, może było zbyt gorąco 8)
Poniżej link:
http://camp_bambo.phpnet.us/

Dodam, że zdjęcia na stronce kempingu nie oddają uroku tego miejsca :)
monia85
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 19.02.2010 09:38

jeju... to miało być przyklejone do wątku - lista kempingów w CRO:):)
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.02.2010 09:39

Patrzyłem na tą stronę wczoraj :)
Jest na mojej Top10 w tym rejonie (w ciemno).
Twój wpis tylko podreperował tą pozycję.
Dzięki.
monia85
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 19.02.2010 11:38

Nie ma za co, ja w tym roku również wybieram się na ten kemping na kilka dni :D A w ubiegłym roku trafiliśmy tam zupełnie przypadkiem.. jak zwykle zresztą:P
Jechaliśmy ze Slano prosto, drogą do samego końca miasteczka.. ja w panice i przerażona, że zaraz jedno koło samochodu (oczywiście z mojej strony, bo i jak:)) zjedzie z asfaltowej "dróżki" szerokości jednego niedużego samochodu prosto do wody, już miałam wizję pływania samochodem w zatoczce, ale co tam.. dotarliśmy i było super!
Pozdrawiam 8)
filip122 vel Darek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 04.05.2010 09:07

JacYamaha napisał(a):Patrzyłem na tą stronę wczoraj :)
Jest na mojej Top10 w tym rejonie (w ciemno).
Twój wpis tylko podreperował tą pozycję.
Dzięki.

Możesz podzielić sie Twoja lista Top10 , bo ja mam już mętlik w głowie , czytam i czytam.

Chcielibyśmy w tym roku jechać okolice Splitu , ale nie za daleko .. nie aż po Dubrownik .

W sumie polecane campy to przeważnie półwysep Plejseac a aż tak daleko nie chcemy jechać.

z tego co wyczytałem to na mojej liście znajdują się ( kolejność przypadkowa )

w DUGI RAT Camp Duce-IVO okolice Omiś

w Omiš camp Galeb

w Zivogosce Male Ciste okolice Makarska
Ostatnio edytowano 04.05.2010 09:30 przez filip122 vel Darek, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.05.2010 09:25

Z tych trzech przez Ciebie wymienionych znam tylko Ivo.
Zesztą jak pisałem wcześniej (w swojej relacji) do tego też mam pewne zastrzeżenia.
Nigdy nie jestem w jednym miejscu dłużej niż tydzień węc można wytrzymać (na Ivo też :lol: ).
W okolicach Splitu na innych nie byłem - tzn. byłem ale mi się nie podobały.
I to jest klucz - mój gust - nie koniecznie może Tobie pasować.

Pzdr
filip122 vel Darek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 04.05.2010 09:43

JacYamaha napisał(a):Z tych trzech przez Ciebie wymienionych znam tylko Ivo.
Zesztą jak pisałem wcześniej (w swojej relacji) do tego też mam pewne zastrzeżenia.
Nigdy nie jestem w jednym miejscu dłużej niż tydzień węc można wytrzymać (na Ivo też :lol: ).
W okolicach Splitu na innych nie byłem - tzn. byłem ale mi się nie podobały.
I to jest klucz - mój gust - nie koniecznie może Tobie pasować.

Pzdr

Dokładnie tak jest jak piszesz , każdy ma inny gust i potrzeby i wymagania. .

Nasi chłopcy to nie dzieci, a młodzieńcy 13 i 15 lat , camping który by nam pasował to wiadomo czyste miejsce z ciepła woda bez ograniczeń , z możliwością nurkowania w skałkach , fajnie by było gdyby camp był przy samym morzu.

W ubiegłym roku mieliśmy kilkaset metrów do plaży. wolimy campingi raczej mniejsze przy domowe, nie kombinaty campingowe, Ale mając jakiś zarys w nazwach i miejscowościach można mieć jakiś wstępny cel podroży.

W ubiegłym roku nastawiliśmy się na Pakostane camping Nord Seea. Byliśmy tam , ale było po prostu full namiotów , pokręciliśmy się po okolicach miasteczka i znaleźliśmy camping który nam pasował pod wieloma względami KARABA w okolicy campu Kozarica. Wiec i w tym roku może być tak ze jest obrany ogólny cel podroży , a i tak na miejscu następuje weryfikacja. Planujemy być na odcinku Omis - Makarska raczej rano , aby mieć dosyć czasu na znalezienie pasującego nam campu.

A i miejscowość w okolicy tez ma znaczenie bo chcielibyśmy moc wieczorkami wybierać się na lody pizze i spacery nad bulwar nadmorski , tak jak w Pakostane .

Tak po krotce wyglądają nasza założenia . Pozdrawiam :) :)
Ostatnio edytowano 04.05.2010 09:50 przez filip122 vel Darek, łącznie edytowano 2 razy
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.05.2010 09:46

filip122 vel Darek napisał(a):...

No to Ivo napewno odpada.
filip122 vel Darek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 04.05.2010 09:49

JacYamaha napisał(a):
filip122 vel Darek napisał(a):...

No to Ivo napewno odpada.

No to muszę poczytać Twoja relacje :lol: :lol: :lol:

Pewnie ja czytałem , ale tyle się tego czyta od zimy ze trudno spamiętać :wink: :wink: :wink:

Chyba ze w jednym slowie napiszesz dlaczego Ivo odpada ? :roll:
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.05.2010 10:03

W jednym słowie - no powiedzmy w kilku:

filip122 vel Darek napisał(a):...camping który by nam pasował to wiadomo:
czyste miejsce z ciepła woda bez ograniczeń

- były dwie kabiny z lewej strony pawilonu i bywały braki w zaopatrzeniu w ciepłą,
- była jeszcze jedna kabina w węźle WC ale tam tylko do 16 czynna ?! :lol:

z możliwością nurkowania w skałkach

- brak skał, ubogie życie podwodne, piaszczyste dno, gdzieniegdzie kilka kamieni,

fajnie by było gdyby camp był przy samym morzu

- wyjście z kampu od razu na plażę, (duży plus),

wolimy campingi raczej mniejsze przy domowe, nie kombinaty

- to jest mały kamp, ale z jednej i drugiej strony są inne (mieliśmy "ciekawą" sąsiadkę za płotem),

chcielibyśmy moc wieczorkami wybierać się na lody pizze i spacery nad bulwar nadmorski

- jest kilka knajp przy głównej drodze (warzywa, owoce, lody, piekarnia),

i spacery nad bulwar nadmorski

- najbliższy czynny bulwar nadmorski :wink: znajduje się w Omiś (2 km).

PS. Trochę odbiegamy od tematu. Jak Masz jeszcze jakieś pytania to może u mnie w relacji?
Pzdr
filip122 vel Darek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 04.05.2010 10:48

JacYamaha napisał(a):W jednym słowie - no powiedzmy w kilku:

PS. Trochę odbiegamy od tematu. Jak Masz jeszcze jakieś pytania to może u mnie w relacji?
Pzdr

Dzięki ... za info ...
MICUDI
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MICUDI » 03.06.2010 15:39

Witam w tym roku decyzja padła na wyjazd pod namiot w okolice Dubrovnika,to będzie nasza trzecia wizyta w tym kraju i pierwsza pod namiotem. Wczesniej bylismy w Rovinj na {czerwonej wyspie},potem na Hvarze.Wspomnienia super. Jeśli nad wode to tylko nad adriatyk i to tylko tam gdzie są skały.Zaciekawił nas Camp Bambo w Slano.
monia85
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 09.06.2010 15:47

Już wiem na pewno, że będziemy na kempingu Bambo i w tym roku:)
będzie to termin od 31 lipca na kilka dni (3-4dni). Stąd będziemy mieli dobrą bazę wypadową do Czarnogóry i Dubrownika:)
Kemping godny polecenia, łazienki czyste, sprzątane praktycznie kilka razy w ciągu dnia, sympatyczna zatoczka tuż po drugiej tronie drogi:)
cchhee
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) cchhee » 09.06.2010 19:13

Monia, jak daleko jest do najblizszego sklepu. Bedziemy w Cro w tych dniach co ty, moze na Bambo sie zobaczymy.
monia85
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 10.06.2010 09:40

Najbliższy sklep, 2 czy 3 restauracje, hotel, poczta (można wymienić kaskę) znajduje się w miejscowości Slano. Z Banji do Slano, gdzie jest kemping Bambo, na mapie pokazało mi 2,5 km:)
Idzie się cały czas wąską asfaltową drogą nad samą wodą - zatoczka bardzo urokliwa:) My robiliśmy sobie takie spacerki raz dziennie po "zaopatrzenie", ew. na obiad :P
Oczywiście można też pojechać samochodem, ale droga dość wąska i co jakiś czas są zatoczki do mijanek :D Po jednej stronie drzewa a po drugiej od razu woda.. jak pierwszy raz tam jechaliśmy miałam wrażenie, że zaraz będziemy pływać samochodem w zatoczce, przynajmniej jednym kołem, z mojej strony oczywiście :D

Nasz plan zakłada pierwsze kilka dni w Banji - kemping Bambo (stąd na jeden dzień do Czarnogóry i Dubrownika), później kilka dni na Korculi, Peljesac, jeden dzień w miejscowości Lokva Rogoznica (niedaleko Omisu) - tam jednodniowy rejs niewielkim statkiem na Brac z jedzonkiem i winkiem do oporu, super! :P
Później wszyscy umierają się na rafting po rzece w Omisu - zobaczymy:)
I może zahaczymy w drodze powrotnej na jeden dzień o Wenecję:)

Do ewentualnego zobaczenia!

Pozdrawiam;)
Następna strona

Powrót do Kempingi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019