Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAMBO-Banja, Slano (południowa Dalmacja)

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010
BAMBO-Banja, Slano (południowa Dalmacja)

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 19.02.2010 10:35

Polecam kemping Bambo w miejscowości Banja (tuż za Slano)-ok. 30 km od Dubrovnika w górę :)
Bardzo kameralny, rodzinny kemping, dużo miejsca, czysto i co najważniejsze - urokliwa zatoczka, można się poczuć jak na prywatnej plaży, ponieważ nie było tam w ogóle ludzi! :D Byliśmy w lipcu, a turyści, którzy mieszkali na naszym kempingu rzadko wychodzili na plażę, może było zbyt gorąco 8)
Poniżej link:
http://camp_bambo.phpnet.us/

Dodam, że zdjęcia na stronce kempingu nie oddają uroku tego miejsca :)
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 19.02.2010 10:38

jeju... to miało być przyklejone do wątku - lista kempingów w CRO:):)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.02.2010 10:39

Patrzyłem na tą stronę wczoraj :)
Jest na mojej Top10 w tym rejonie (w ciemno).
Twój wpis tylko podreperował tą pozycję.
Dzięki.
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 19.02.2010 12:38

Nie ma za co, ja w tym roku również wybieram się na ten kemping na kilka dni :D A w ubiegłym roku trafiliśmy tam zupełnie przypadkiem.. jak zwykle zresztą:P
Jechaliśmy ze Slano prosto, drogą do samego końca miasteczka.. ja w panice i przerażona, że zaraz jedno koło samochodu (oczywiście z mojej strony, bo i jak:)) zjedzie z asfaltowej "dróżki" szerokości jednego niedużego samochodu prosto do wody, już miałam wizję pływania samochodem w zatoczce, ale co tam.. dotarliśmy i było super!
Pozdrawiam 8)
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 04.05.2010 10:07

JacYamaha napisał(a):Patrzyłem na tą stronę wczoraj :)
Jest na mojej Top10 w tym rejonie (w ciemno).
Twój wpis tylko podreperował tą pozycję.
Dzięki.


Możesz podzielić sie Twoja lista Top10 , bo ja mam już mętlik w głowie , czytam i czytam.

Chcielibyśmy w tym roku jechać okolice Splitu , ale nie za daleko .. nie aż po Dubrownik .

W sumie polecane campy to przeważnie półwysep Plejseac a aż tak daleko nie chcemy jechać.

z tego co wyczytałem to na mojej liście znajdują się ( kolejność przypadkowa )

w DUGI RAT Camp Duce-IVO okolice Omiś

w Omiš camp Galeb

w Zivogosce Male Ciste okolice Makarska
Ostatnio edytowano 04.05.2010 10:30 przez filip122 vel Darek, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.05.2010 10:25

Z tych trzech przez Ciebie wymienionych znam tylko Ivo.
Zesztą jak pisałem wcześniej (w swojej relacji) do tego też mam pewne zastrzeżenia.
Nigdy nie jestem w jednym miejscu dłużej niż tydzień węc można wytrzymać (na Ivo też :lol: ).
W okolicach Splitu na innych nie byłem - tzn. byłem ale mi się nie podobały.
I to jest klucz - mój gust - nie koniecznie może Tobie pasować.

Pzdr
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 04.05.2010 10:43

JacYamaha napisał(a):Z tych trzech przez Ciebie wymienionych znam tylko Ivo.
Zesztą jak pisałem wcześniej (w swojej relacji) do tego też mam pewne zastrzeżenia.
Nigdy nie jestem w jednym miejscu dłużej niż tydzień węc można wytrzymać (na Ivo też :lol: ).
W okolicach Splitu na innych nie byłem - tzn. byłem ale mi się nie podobały.
I to jest klucz - mój gust - nie koniecznie może Tobie pasować.

Pzdr


Dokładnie tak jest jak piszesz , każdy ma inny gust i potrzeby i wymagania. .

Nasi chłopcy to nie dzieci, a młodzieńcy 13 i 15 lat , camping który by nam pasował to wiadomo czyste miejsce z ciepła woda bez ograniczeń , z możliwością nurkowania w skałkach , fajnie by było gdyby camp był przy samym morzu.

W ubiegłym roku mieliśmy kilkaset metrów do plaży. wolimy campingi raczej mniejsze przy domowe, nie kombinaty campingowe, Ale mając jakiś zarys w nazwach i miejscowościach można mieć jakiś wstępny cel podroży.

W ubiegłym roku nastawiliśmy się na Pakostane camping Nord Seea. Byliśmy tam , ale było po prostu full namiotów , pokręciliśmy się po okolicach miasteczka i znaleźliśmy camping który nam pasował pod wieloma względami KARABA w okolicy campu Kozarica. Wiec i w tym roku może być tak ze jest obrany ogólny cel podroży , a i tak na miejscu następuje weryfikacja. Planujemy być na odcinku Omis - Makarska raczej rano , aby mieć dosyć czasu na znalezienie pasującego nam campu.

A i miejscowość w okolicy tez ma znaczenie bo chcielibyśmy moc wieczorkami wybierać się na lody pizze i spacery nad bulwar nadmorski , tak jak w Pakostane .

Tak po krotce wyglądają nasza założenia . Pozdrawiam :) :)
Ostatnio edytowano 04.05.2010 10:50 przez filip122 vel Darek, łącznie edytowano 2 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.05.2010 10:46

filip122 vel Darek napisał(a):...


No to Ivo napewno odpada.
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 04.05.2010 10:49

JacYamaha napisał(a):
filip122 vel Darek napisał(a):...


No to Ivo napewno odpada.


No to muszę poczytać Twoja relacje :lol: :lol: :lol:


Pewnie ja czytałem , ale tyle się tego czyta od zimy ze trudno spamiętać :wink: :wink: :wink:

Chyba ze w jednym slowie napiszesz dlaczego Ivo odpada ? :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.05.2010 11:03

W jednym słowie - no powiedzmy w kilku:

filip122 vel Darek napisał(a):...camping który by nam pasował to wiadomo:
czyste miejsce z ciepła woda bez ograniczeń

- były dwie kabiny z lewej strony pawilonu i bywały braki w zaopatrzeniu w ciepłą,
- była jeszcze jedna kabina w węźle WC ale tam tylko do 16 czynna ?! :lol:

filip122 vel Darek napisał(a):...camping który by nam pasował to wiadomo:
z możliwością nurkowania w skałkach

- brak skał, ubogie życie podwodne, piaszczyste dno, gdzieniegdzie kilka kamieni,

filip122 vel Darek napisał(a):...camping który by nam pasował to wiadomo:
fajnie by było gdyby camp był przy samym morzu

- wyjście z kampu od razu na plażę, (duży plus),

filip122 vel Darek napisał(a):...camping który by nam pasował to wiadomo:
wolimy campingi raczej mniejsze przy domowe, nie kombinaty

- to jest mały kamp, ale z jednej i drugiej strony są inne (mieliśmy "ciekawą" sąsiadkę za płotem),

filip122 vel Darek napisał(a):...camping który by nam pasował to wiadomo:
chcielibyśmy moc wieczorkami wybierać się na lody pizze i spacery nad bulwar nadmorski

- jest kilka knajp przy głównej drodze (warzywa, owoce, lody, piekarnia),

filip122 vel Darek napisał(a):...camping który by nam pasował to wiadomo:
i spacery nad bulwar nadmorski

- najbliższy czynny bulwar nadmorski :wink: znajduje się w Omiś (2 km).


PS. Trochę odbiegamy od tematu. Jak Masz jeszcze jakieś pytania to może u mnie w relacji?
Pzdr
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 04.05.2010 11:48

JacYamaha napisał(a):W jednym słowie - no powiedzmy w kilku:

PS. Trochę odbiegamy od tematu. Jak Masz jeszcze jakieś pytania to może u mnie w relacji?
Pzdr


Dzięki ... za info ...
MICUDI
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MICUDI » 03.06.2010 16:39

Witam w tym roku decyzja padła na wyjazd pod namiot w okolice Dubrovnika,to będzie nasza trzecia wizyta w tym kraju i pierwsza pod namiotem. Wczesniej bylismy w Rovinj na {czerwonej wyspie},potem na Hvarze.Wspomnienia super. Jeśli nad wode to tylko nad adriatyk i to tylko tam gdzie są skały.Zaciekawił nas Camp Bambo w Slano.
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 09.06.2010 16:47

Już wiem na pewno, że będziemy na kempingu Bambo i w tym roku:)
będzie to termin od 31 lipca na kilka dni (3-4dni). Stąd będziemy mieli dobrą bazę wypadową do Czarnogóry i Dubrownika:)
Kemping godny polecenia, łazienki czyste, sprzątane praktycznie kilka razy w ciągu dnia, sympatyczna zatoczka tuż po drugiej tronie drogi:)
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 09.06.2010 20:13

Monia, jak daleko jest do najblizszego sklepu. Bedziemy w Cro w tych dniach co ty, moze na Bambo sie zobaczymy.
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 10.06.2010 10:40

Najbliższy sklep, 2 czy 3 restauracje, hotel, poczta (można wymienić kaskę) znajduje się w miejscowości Slano. Z Banji do Slano, gdzie jest kemping Bambo, na mapie pokazało mi 2,5 km:)
Idzie się cały czas wąską asfaltową drogą nad samą wodą - zatoczka bardzo urokliwa:) My robiliśmy sobie takie spacerki raz dziennie po "zaopatrzenie", ew. na obiad :P
Oczywiście można też pojechać samochodem, ale droga dość wąska i co jakiś czas są zatoczki do mijanek :D Po jednej stronie drzewa a po drugiej od razu woda.. jak pierwszy raz tam jechaliśmy miałam wrażenie, że zaraz będziemy pływać samochodem w zatoczce, przynajmniej jednym kołem, z mojej strony oczywiście :D

Nasz plan zakłada pierwsze kilka dni w Banji - kemping Bambo (stąd na jeden dzień do Czarnogóry i Dubrownika), później kilka dni na Korculi, Peljesac, jeden dzień w miejscowości Lokva Rogoznica (niedaleko Omisu) - tam jednodniowy rejs niewielkim statkiem na Brac z jedzonkiem i winkiem do oporu, super! :P
Później wszyscy umierają się na rafting po rzece w Omisu - zobaczymy:)
I może zahaczymy w drodze powrotnej na jeden dzień o Wenecję:)

Do ewentualnego zobaczenia!

Pozdrawiam;)
Następna strona

Powrót do Kempingi

cron
BAMBO-Banja, Slano (południowa Dalmacja)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone