Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alior Bank - wypłata z bankomatu za granicą ??

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007
Alior Bank - wypłata z bankomatu za granicą ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 12.06.2009 14:13

Witam
Jak wiadomo Alior bank nie pobiera prowizji od wypłat z bankomatów na całym świecie - tylko po jakich kursach przelicza tranzakcję ?? Może ma ktoś
jakieś doświadczenia w wypłacie gotówki za pomocą karty tego banku ? Po jakich kursach następuje przeliczenie ? Czy przypadkiem nie rekompensuje sobie brak prowizji wyższym kursem przeliczenia ? Nie chodzi mi tu tylko o Chorwację ale inne kraje.

Pozdrawiam
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 12.06.2009 14:39

Do kursów dolicz jeszcze opłatę za kartę:)
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 12.06.2009 14:51

gospodarz napisał(a):Do kursów dolicz jeszcze opłatę za kartę:)


co miesiąc 3 zl i 0 zl prowizji z wypłaty z każdego bankomatu to sa grosze 3zl dzielone na 30dni czyli "prowizja" wychodzi Ci po 10 groszy, znać mi taniej :wink:
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 12.06.2009 15:04

Witam

O prowizji to ja wiem, interesują mnie konkretne informację jeżeli ktoś już sprawdził na własnej skórze funkcjonalność tej karty. Pani w banku nie była mi w stanie powiedzieć po jakim kursie w dniu dzisiejszym waluta została by przeliczona na euro :(

Pozdrawiam
JKR
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 14.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JKR » 12.06.2009 15:41

ufokking napisał(a):co miesiąc 3 zl i 0 zl prowizji z wypłaty z każdego bankomatu to sa grosze 3zl dzielone na 30dni czyli "prowizja" wychodzi Ci po 10 groszy, znać mi taniej :wink:


A pomnożone przez 12 daje 36zł. Dużo za tą darmowość.

gaceq napisał(a):Pani w banku nie była mi w stanie powiedzieć po jakim kursie w dniu dzisiejszym waluta została by przeliczona na euro


Zmień oddział banku, skoro Pani nie znała kursów banku, w którym pracuje.
http://www.aliorbank.pl/pl/o_banku/kurs ... ualne/main

Poza tym, wypłacając kuny lub płacąc kartą w Chorwacji (np. w sklepie) masz przewalutowanie HRK->USD i dopiero USD-PLN, według kursu z dnia rozliczenia transakcji.
Inne kombinacje przewalutowań pozostawie Ci do znalezienia samemu i podpowiem, że nazywa się to "regulamin kart płatniczych".
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.06.2009 15:47

No i poza tym...

Bank jest od tego żeby zarabiać.... no nie :?: :lol: a na kimś musi ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2009 15:52

W dodatku Rzeczpospolitej z 10-11 czerwca b.r. pt. "Moje pieniądze" na str.D2 jest zamieszczona tabelka pt. "Jak banki rozliczają zagraniczne transakcje kartami płatniczymi". Są dane dla 17 banków.
W przypadku Alior Bank czytamy:
"Karta Maestro, zasady rozliczania: z waluty lokalnej na dolary po kursie MasterCard, z dolarów na złote po kursie banku, transakcje w euro i funtach brytyjskich bezpośrednio na złote po kursie banku, podano też 3 przykładowe rozliczenia, gdy wydasz kartą: 30 EUR = 137 zł, 200 DKK = 122 zł, 10 000 HUF = 162 zł".
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 12.06.2009 17:02

Witam

137/30 = 4,56 zł a to troszkę dużo bo kurs sprzedaży w jednym z kantorów w których sprawdzałem wynosi 4.52 zł. Jak wybierałem przez BPH lub płaciłem za ganicą kurs był zawsze lepszy niż w kantorze.

Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 12.06.2009 17:30

Hm...
Przed chwilą sprawdziłem i faktycznie, kurs na dziś dzień: 1 euro = 4,57;
ale sprawdziłem też (dla pewności) w swoim banku PKO SA i kurs na dziś dzień: 1 euro = 4,58;
W kantorze dziś nie byłem, ale wydaje mi się (wczoraj widziałem) że można kupić w Krakowie po 4.52 ??? Ale może dziś jest wyżej.

Faktem jednak jest, że w zeszłym roku kurs bankowy (w PKO SA) był korzystniejszy niż w kantorach.

Ktoś mi już mówił, że to się waha. Raz jest lepiej w kantorach, a innym razem przez bank (z bankomatu).

Ale sprawa godna rozpatrzenia.

Jadąc do Grecji i Albanii np. PKO SA nie ma tam swoich (Unicredit) bankomatów bezprowizyjnych, a prowizje są bezczelnie drakońskie!
Więc w tym przypadku warto mieć w Alior Bank (chyba)?

pzodro
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 12.06.2009 21:54

slapol napisał(a):W dodatku Rzeczpospolitej z 10-11 czerwca b.r. pt. "Moje pieniądze" na str.D2 jest zamieszczona tabelka pt. "Jak banki rozliczają zagraniczne transakcje kartami płatniczymi". Są dane dla 17 banków.
W przypadku Alior Bank czytamy:
"Karta Maestro, zasady rozliczania: z waluty lokalnej na dolary po kursie MasterCard, z dolarów na złote po kursie banku, transakcje w euro i funtach brytyjskich bezpośrednio na złote po kursie banku, podano też 3 przykładowe rozliczenia, gdy wydasz kartą: 30 EUR = 137 zł, 200 DKK = 122 zł, 10 000 HUF = 162 zł".


slapol a jak Alior wypada w porównaniu do innych banków skoro to jest ranking ??

Jeszcze coś znalazłem:
http://www.rp.pl/artykul/7,318082_Jak_korzystac_z_konta_za_granica__by_nie_stracic.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2009 11:38

No właśnie, to jest artykuł, który cytowałem (gazetkę wyrzuciłem już i nie mogę w nia zerknąć :wink: :lol: ). Jest tam też odnośnik do tabelki w pdf. i można wszystko porównać.....TYLKO PO CO :?:
Odpowiedziałem w tym temacie tylko dlatego, że akurat pod ręką miałem gazetę, a ktoś potrzebował informacji. Uważam natomiast, że bieganina na wakacjach w celu "uratowania" kilkunastu złotych jest bez sensu. Jeżeli ktoś przemieszcza się ciągle po Europie i często korzysta z bankomatów w różnych krajach, to na pewno warto założyć konto w banku, który zapewnia bezprowizyjne wypłacanie kasy, ale jeżeli raz w roku jedziemy do Crolandii i może raz czy dwa wypłacimy ze ściany, to ile "stracimy" :?: ...równowartość jednego Karlovacko w knajpce :?: :wink: :lol:
Podobnie jak przeliczniki w kantorach, kiedyś różnica sprzedanego tam euro (kupionego w PL) i sprzedanej złotówki była znaczna, a w dodatku złotówki nie można było sprzedać w wielu miejscach (mówię o okresie ok. 7 lat temu). Dzisiaj sprzedając złotówki i eurasy...różnica może wystąpić na 2 lub 3 miejscu po przecinku. I po cholerę za tym biegać :wink: :lol:
Lepiej w tym czasie położyć d.... nad Jadranem lub pójść na wycieczkę....czego Tobie Gaceq i wszystkim życzę... :lol: :lol:
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 13.06.2009 11:59

Niestety tego dokładnie ustalić się nie da bo najpierw jest przelicznik tabela EC/MC z Kun na Euro a potem dopiero tabela Aliora. Ja nie wypłacałem gotówki ale korzystałem z karty kredytowej Alior Banku w kilku krajach (akurat nie w Chorwacji) i mogę stwierdzić, że jest to kurs porównywalny do innych Banków. Chyba , że dla bankomatowej byłoby inaczej ale chyba nie powinno bo jak by Bank się z tego wytłumaczył.
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 13.06.2009 12:40

gaceq napisał(a):
slapol napisał(a):W dodatku Rzeczpospolitej z 10-11 czerwca b.r. pt. "Moje pieniądze" na str.D2 jest zamieszczona tabelka pt. "Jak banki rozliczają zagraniczne transakcje kartami płatniczymi". Są dane dla 17 banków.
W przypadku Alior Bank czytamy:
"Karta Maestro, zasady rozliczania: z waluty lokalnej na dolary po kursie MasterCard, z dolarów na złote po kursie banku, transakcje w euro i funtach brytyjskich bezpośrednio na złote po kursie banku, podano też 3 przykładowe rozliczenia, gdy wydasz kartą: 30 EUR = 137 zł, 200 DKK = 122 zł, 10 000 HUF = 162 zł".


slapol a jak Alior wypada w porównaniu do innych banków skoro to jest ranking ??

Jeszcze coś znalazłem:
http://www.rp.pl/artykul/7,318082_Jak_k ... racic.html


Jeśli pozwolisz poprawię Twój link, bo rzeczywiście tabela jest ciekawa:)
LINK
...tylko niestety trzeba skopiować CAŁY link do przeglądarki :(
Nie wiem czemu podświetla się tylko połowa linku... do przecinka... Panowie informatycy - POMOCY!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2009 12:45

maciej1969 napisał(a):....Nie wiem czemu podświetla się tylko połowa linku... do przecinka... Panowie informatycy - POMOCY!

Już działa.
Ale jakby co to informatykiem nie jestem :wink:
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 13.06.2009 14:49

slapol napisał(a):No właśnie, to jest artykuł, który cytowałem (gazetkę wyrzuciłem już i nie mogę w nia zerknąć :wink: :lol: ). Jest tam też odnośnik do tabelki w pdf. i można wszystko porównać.....TYLKO PO CO :?:
Odpowiedziałem w tym temacie tylko dlatego, że akurat pod ręką miałem gazetę, a ktoś potrzebował informacji. Uważam natomiast, że bieganina na wakacjach w celu "uratowania" kilkunastu złotych jest bez sensu. Jeżeli ktoś przemieszcza się ciągle po Europie i często korzysta z bankomatów w różnych krajach, to na pewno warto założyć konto w banku, który zapewnia bezprowizyjne wypłacanie kasy, ale jeżeli raz w roku jedziemy do Crolandii i może raz czy dwa wypłacimy ze ściany, to ile "stracimy" :?: ...równowartość jednego Karlovacko w knajpce :?: :wink: :lol:
Podobnie jak przeliczniki w kantorach, kiedyś różnica sprzedanego tam euro (kupionego w PL) i sprzedanej złotówki była znaczna, a w dodatku złotówki nie można było sprzedać w wielu miejscach (mówię o okresie ok. 7 lat temu). Dzisiaj sprzedając złotówki i eurasy...różnica może wystąpić na 2 lub 3 miejscu po przecinku. I po cholerę za tym biegać :wink: :lol:
Lepiej w tym czasie położyć d.... nad Jadranem lub pójść na wycieczkę....czego Tobie Gaceq i wszystkim życzę... :lol: :lol:


Napisałem o tym dlatego że akurat tu jestem na forum i forumowicze podróżują więc wiedzieć co nieco mogą. Interesuję się tym dlatego, że będę potrzebował wybrać większą kasę w euro a przy kilku tyś. to jest różnica - w sumie to po to ten rachunek w Alior banku otworzyłem ale widzę, że dokładnie to się nigdzie nie dowiem. A nie chodzi tu o wypłatę wakacyjną w cro czego żałuję :((

Pozdrawiam wszystkich
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Alior Bank - wypłata z bankomatu za granicą ??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone