Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Bank w Gradac

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
deka87
Plażowicz
Bank w Gradac

Nieprzeczytany postnapisał(a) deka87 » 16.07.2015 15:11

W starych wiadomościach na forum można przeczytać że w Gradac jest bank, ale szukając w internecie znajduję same bankomaty.
Z forum dowiedziałem się że najkorzystniej jest kupić w Polsce Euro i wymienić w Chorwacji na kuny więc chciałbym mieć pewność że w Gradac będziemy mieli możliwość wymiany, kantorów wolałbym unikać, bo czytałem że mają gorsze kursy i naliczają prowizję.
Bubek74
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubek74 » 16.07.2015 15:17

Ja w 2013 i 2014 wymieniałem euro w Gradacu w kantorze i wcale nikt nie naliczał prowizji. A jak byłem w Tucepi to też wymieniałem w kantorze bez prowizji. Poczta miala wtedy lepszy przelicznik jak kantor ale właśnie brała prowizję i wychodziło ciut gorzej niż w kantorze.
No chyba, że teraz się "waluciarze" wycfanili i liczą prowizję.
deka87
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) deka87 » 16.07.2015 15:27

Dziękuję za odpowiedź. Czyli banku nie ma?
Z tego co czytałem to w kantorach nawet jeśli nie ma prowizji to jest gorszy kurs, którego pewnie nie da się sprawdzić przez internet, także nie wiem czy jest sens ryzykować i może lepiej wymienić złotówki na kuny w Polsce...
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 16.07.2015 15:35

Bubek74 napisał(a):Ja w 2013 i 2014 wymieniałem euro w Gradacu w kantorze i wcale nikt nie naliczał prowizji. A jak byłem w Tucepi to też wymieniałem w kantorze bez prowizji. Poczta miala wtedy lepszy przelicznik jak kantor ale właśnie brała prowizję i wychodziło ciut gorzej niż w kantorze.
No chyba, że teraz się "waluciarze" wycfanili i liczą prowizję.

Jak wymieniać euro, to tylko w banku. Odwrotnie niż w Polsce :) . Niestety, nie wiem czy w Gradac jest jakiś bank. Ale można spróbować poradzić sobie w inny sposóbn na przykład wymieniając większą sumę gdzieś "po drodze". Jak jeździłem do Brny na Korculi, to wymieniałem w banku właśnie w mieście Korcula albo w Orebicu. Zajmowało to kilkanaście minut :)
deka87
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) deka87 » 16.07.2015 15:38

Lecimy z biura podróży więc nie będziemy przejeżdżać przez inne miejscowości, a nie wiem czy po wylądowaniu w Dubrowniku będzie czas na wymianę pieniędzy.
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 16.07.2015 16:27

W Dubrovniku bank na banku :) . A tak nieco bardziej poważnie: skoro lecicie z biura podróży, to (jak dobrze rozumuję) najważniejsze rzeczy macie już chyba opłacone. Jeżeli tak, to raczej nie będziecie wymieniali bardzo wielkich ilości euro. W takim przypadku można śmiało porzystać z kantorów. W końcu te różnice nie są aż takie wielkie. Ja korzystam z banku, ale po pierwsze: mam kilka filii w miejscowości tuż obok, a po drugie: wymieniam większą sumę, z której muszę opłacić dwa tygodnie hotelu i całą resztę. I jeszcze na koniec: pamiętajcie, że są bankomaty i można również płacić kartami :)
deka87
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) deka87 » 16.07.2015 17:45

Najlepiej byłoby wymienić w Dubrowniku, tylko muszę jeszcze dopytać czy będzie na to czas czy prosto z samolotu do autokaru i do Gradac.
Wszystko już opłacone, wraz ze śniadaniami, obiadami i kolacjami, to ma być kasa na "zachcianki" i ewentualna wycieczki, ok. 250 Euro/osobę wystarczy na 8 dni?
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 16.07.2015 18:38

Wszysto zależy od "zachcianek" :) . Moim zdaniem spokojnie wystarczy :) . Po wyjściu z samolotu raczej nie będzie czasu, ale jak pisałem wcześniej, korzystajcie z tych kantorów. Przy 500 euro "stracicie" ok. 60-75 kuna :) . Udanych wakacji :)
shrek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 18.06.2017 21:24

Odświeżam temat
Czy jest jakiś bank i bankomaty w miejscowości Gradac ?
Gajus.ems
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 19.06.2017 21:46

Banku to tam raczej nie ma, byłem tam kilka razy. Ale info z pierwszej ręki, córka w ostatni czwartek wróciła z Gradaca, zapytałem ją o to. Twierdzi ,że na pewno są dwa bankomaty i z jednego z nich wypłacała kuny. Tak więc spoko.
bronks
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 19.06.2017 22:34

Napewno jest bankomat przy Studenacu przy promenadzie. Poza tym kantorów też jest kilka. Jak nie zapomnę to rzucę jutro okiem na kurs wymiany.
shrek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 20.06.2017 01:53

Bank podobno jest tu zaznaczyłem na czerwono.
Załączniki:
gradac-map.jpg
bronks
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 20.06.2017 12:09

shrek napisał(a):Bank podobno jest tu zaznaczyłem na czerwono.

Tak to jest w budynku sklepu Studenac. Jest jeszcze jeden bliżej portu.
Zapewne jest jeszcze jakiś na lewo od portu patrząc na mapę, ale pewności nie mam.
shrek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 20.06.2017 13:43

Ale czy jest to bank, czy kantor ?
I czy jest w Gradac bank, albo bankomat Zagrebaćka Banka z grupy UniCredit ?
Na tej stronie sprawdzam i powinien być.
Trzeba tylko wpisać odpowiednią miejscowość.
https://www.zaba.hr/home/mapa
bronks
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 20.06.2017 14:43

shrek napisał(a):Ale czy jest to bank, czy kantor ?
I czy jest w Gradac bank, albo bankomat Zagrebaćka Banka z grupy UniCredit ?
Na tej stronie sprawdzam i powinien być.
Trzeba tylko wpisać odpowiednią miejscowość.
https://www.zaba.hr/home/mapa

To są bankomaty. Banku nie widziałem. Przepraszam jeśli wprowadziłem w błąd.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019