Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandaty i punkty karne za granicą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krivy
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krivy » 06.11.2019 16:39

Opiszę krótko mój przypadek. Dzisiaj otrzymałem mandat ze Straży Miejskiej w Pohorelicy za przejazd z niedozwoloną szybkością na tymczasowym moście (stoi tam już kilka lat) tuż przed granicą z Austrią w miejscowości Mikulov. Wszyscy jadący od Ołomuńca w stronę Wiednia znają ten most. Dostałem 800 koron czeskich za zmierzenie prędkości chwilowej 25 km/h - dozwolona wynosiła 20 km/h! Nie chcę klnąć, ale to jest jednak knedlikowe sk..syństwo!
Załączniki:
Mandat CZ.jpg
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 06.11.2019 17:57

Nie rozumiem ciebie przekroczyłes przeciez predkosc zmierzyli ci ze o 5 km/h pewnie jechałes ponad 30 czego oczekujesz ? grozenia palcem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2019 18:17

A pisałem niedawno, że jest tam pomiar odcinkowy i trzeba się pilnować :mrgreen: To nie jest mandat od strażników miejskich a od urzędu gminy - przekroczyć prędkość i narzekać, że "złośliwe knedle" się uwzięły bo postawili rok temu most tymczasowy, na którym złośliwe ustawili radar bo notorycznie ktoś przekraczał prędkość. Czego tu nie rozumiesz?

:roll:
Krivy
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krivy » 06.11.2019 21:27

nenek napisał(a):Nie rozumiem ciebie przekroczyłes przeciez predkosc zmierzyli ci ze o 5 km/h pewnie jechałes ponad 30 czego oczekujesz ? grozenia palcem?


Skąd wniosek że ponad 30? A może poniżej 20? Albo 23 (osz ku..., też za duzo)

pääkäyttäjä napisał(a):A pisałem niedawno, że jest tam pomiar odcinkowy i trzeba się pilnować :mrgreen: To nie jest mandat od strażników miejskich a od urzędu gminy - przekroczyć prędkość i narzekać, że "złośliwe knedle" się uwzięły bo postawili rok temu most tymczasowy, na którym złośliwe ustawili radar bo notorycznie ktoś przekraczał prędkość. Czego tu nie rozumiesz?

:roll:

Wyraźnie napisane w piśmie Straż Miejska. Wiadomo Urząd Miasta lub Gminy wystawia mandat. Nie neguję prawa Gminy do karania za wykroczenia drogowe, ale ustawianie radaru na 20 km/h? Zawsze gdy widzę ograniczenie do 20 czy 30 km/h to rozumiem, że muszę znacząco wyhamować. Zwolnić mocno! I tak zrobiłem. Uważam że taki radar powinien być ustawiony na ok. 40 km/h. Wiem, wiem... Mogę sobie chcieć. Dla gminy jest lepiej "czesać" kierowców.
I jeszcze jedno - to był pomiar "prędkości chwilowej", nie odcinkowy.

Życzę przedmówcom bardzo życzliwie, by nie otrzymali kiedykolwiek mandatu za przekroczenie prędkości osiągalnej zarówno na rowerze, jak i hulajnodze elektrycznej. Zapewne wtedy wykażą się pełnym zrozumieniem.

A całość mojego wpisu dla Wszystkich czytających, proszę potraktować jako ostrzeżenie w naszych podróżach na południe Europy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2019 21:59

Na moście tymczasowym jest pomiar odcinkowy - bo tym z definicji jest właśnie pomiar chwilowy, pisałem o tym wcześniej a tu masz artykuł o tym (usekove měření - pomiar odcinkowy). Czesi się zdenerwowali - most nie wytrzymywał większych prędkości i trzeba było jeszcze to obniżyć - zwłaszcza ze względu na tranzyt. Tak trudno to zrozumieć? Bo 30 to nie 20. Polskie +10 więcej. A Czesi mogą wlepiać mandaty za przekroczenie prędkości już o jeden kilometr na godzinę.

A mandat to akurat przywiozlem, z Austrii i kiedyś z Niemiec, z ČR nigdy.
Krivy
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krivy » 06.11.2019 23:17

Mimo wszystko problemu nie rozwiązali, bo jak to ruch tranzytowy - dla większości kierowców to przejazd tymże mostem raz w roku w tę i co najwyżej z powrotem. Przyznaję - złamałem przepisy przejeżdżając z zawrotną szybkością.
Reasumując - mandat za przekroczenie szybkości na ograniczeniu 20 km/h należy do rzadkości.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2019 06:44

Tam wcześniej było 40, potem 30. Mieszkańcy Pasohlávek i Věstonic skarzyli się na hałas... Więc postawili 20 i pomiar odcinkowy. A z tym, że mandat za to ograniczenie to rzadkość - no, w ciągu pierwszych dwóch tygodni, mandat dostało ponad 3000 kierowców, głównie przyjezdnych.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 07.11.2019 10:10

Nawet Yanosik krzyczy w tamtym miejscu, że jest fotoradar :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 07.11.2019 10:47

Krivy napisał(a):Mimo wszystko problemu nie rozwiązali, bo jak to ruch tranzytowy - dla większości kierowców to przejazd tymże mostem raz w roku w tę i co najwyżej z powrotem. Przyznaję - złamałem przepisy przejeżdżając z zawrotną szybkością.
Reasumując - mandat za przekroczenie szybkości na ograniczeniu 20 km/h należy do rzadkości.


Zadam pytanie
Jak bedziesz jechał znowu przez ten most to bedziesz pilnował ograniczenia prędkości ?

Jeśli odpowiedz jest twierdząca to znak ze nauka nie idzie w las. Ze strony Pepików nawet sukces bo nie powtórzysz juz tego błędu. Ty i każdy następny

Ja po tym moście w tym roku jechałem na dwójce bez gazu i to mimo tego ze nie bylo na nim ruchu i była noc. Pomijając ograniczenie prędkości, zwyczajnie szkoda mi było auta :wink:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 07.11.2019 14:01

No i w końcu przysłali mi do zapłaty 50euro. Na 80 przekroczyłem o 11km. Niech im tam będzie, nie zauważyłem ograniczenia o 5 rano. Ciemno było i może znak był nie podświetlony albo jakaś inna cholera, nie wiem. Nie lubię ich.
Krivy
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krivy » 07.11.2019 15:13

sito_zabrze napisał(a):Zadam pytanie
Jak bedziesz jechał znowu przez ten most to bedziesz pilnował ograniczenia prędkości ?


Oczywiście że przypilnuję. Tyle że jako że most tymczasowy, to już go może nie być. Pewne też jest, że mandaty płacili tylko przyjezdni (albo raczej przejezdni) - jak dla mnie ewidentne "czesanie jeleni".
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 18.05.2020 22:08

karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 18.05.2020 22:44

Bidon napisał(a):Uważajcie w weekend: :D
https://www.dalmacijadanas.hr/brzina-al ... za-vikend/

W tym roku już się nie przejmuję. Odpuściliśmy wyjazd 30 sierpnia na Hvar do Vrboski. Może za rok??? Kto wie
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.05.2020 08:14

Krivy napisał(a):(...) jak dla mnie ewidentne "czesanie jeleni".
Spójrz na to z drugiej strony:
pääkäyttäjä napisał(a):Mieszkańcy Pasohlávek i Věstonic skarzyli się na hałas
Bo jednemu się śpieszy, setki mieszkańców musi słuchać turkotu...
To jest ewidentne chamstwo i egoizm.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 19.05.2020 11:16

"- jak dla mnie ewidentne "czesanie jeleni"."
I jelonek się trafił.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandaty i punkty karne za granicą - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone