Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandaty i punkty karne za granicą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.06.2019 15:46

przy założeniu, że masz "wolne" 11 tys. zł do wydania na "nic"...
zamiast urlop, remont, zakup motocykla...
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 20.06.2019 16:13

Nie wiem jak jest na Jandrance bo tylko raz widziałem patrol ale na trasie płatnej bramki jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś stał co najwyżej 2 razy mijałem wóz policji. Tam na ogół wszyscy jadą 130-160km/h tak widzę i jakoś nikt sobie nic z tego nie robi.
Nie wiem czy wynika to z szanowania klientów Autostrady - płatne bramki płacicie to damy wam spokój czy może z innego powodu jakaś tam tolerancja. Może też bogaci turystyści z A/DE to mają to gdzieś ale widać że dużo ludzi całkiem swobodnie się tam porusza.

Ja się w tym roku też troszkę zbyt swobodnie poczułem właśnie z obserwacji otoczenia. Teraz myślę że w przyszłym roku nie ma się co spinać.

Mnie w tym roku dwa mogła machnąć 2 razy foto puszka przez gapiostwo przy wjeździe do miasta we Włoszech i raz w Słowacji prędkość ok.20km/h

Ogólnie mam wrażenie że nigdzie w Europie nie ma tyle natarczywej policji co W Polsce ale to subiektywnie bo mogłem mieć też więcej szczęścia.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 21.06.2019 14:16

greenrs napisał(a):Drastyczna czy nie... kiedy my doczekamy się wprowadzenia normalnych kar za poważne przewinienia - zwłaszcza te popełniane z premedytacją? 500 zł za przekroczenie o 50 km/h czy 200 zł za przejazd na czerwonym świetle brzmi jak kiepski żart. :evil:

Przejeżdżający na czerwonym świetle sam prosi się o zabranie prawa jazdy dożywotnio, ale ograniczenie do 50km/h na drodze krajowej dwupasmowej, lub nawet dwujezdniowej, to jest dopiero kiepski żart. A bardzo często w takich miejscach "suszą".
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.06.2019 20:18

przeważnie związane z przejściem dla pieszych (bez światła) lub/i skrzyżowaniem...
grab56
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 21.06.2019 21:03

Niekoniecznie. Wystarczy, że krajówka przechodzi przez miasto i wtedy bardzo często trzeba się wlec 50km/h. A w moim mieście jest jeszcze dodatkowa pułapka na niedoświadczonych kierowców: ograniczenie do 70km/h na odcinku dwujezdniowym. Jednak już 200m dalej jest znak koniec ograniczenia do 70km/h, więc wydawałoby się, że można przyspieszyć, ale jako że teren zabudowany jeszcze się nie skończył (o czym łatwo zapomnieć, bo żadnych domów przy drodze nie widać) , to ten znak oznacza powrót do 50km/h! I właśnie tam bardzo często stoją i suszą.
Prawda jest taka, że policjantom rzadko kiedy chce się stać w miejscach naprawdę niebezpiecznych. Według mnie z reguły stoją tam, gdzie najłatwiej kogoś złapać. I nie mam o to do nich wielkich pretensji, bo ich też "góra" ciśnie, żeby "normę" wyrobili, ale w taki sposób nigdy nie poprawimy bezpieczeństwa na drogach.
Ostatnio edytowano 21.06.2019 21:09 przez grab56, łącznie edytowano 1 raz
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.06.2019 21:04

dlatego jest cb, yanosik, itp...
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 22.06.2019 12:44

Jadąc zgodnie z przepisami, nie musimy obawiać się mandatów. Te najwyższe mandaty są po prostu dla drogowych bandytów. Wszędzie w Europie mogą zatrzymać samochód, gdy będzie narzędziem do popełnienia przestępstwa (np gdy będą przewożone narkotyki czy inne środki zakazane). Trzymajmy się przepisów, jesteśmy na wakacjach, zostawmy pośpiech, który jest stałym elementem w naszej pracy, po prostu odprężmy się i odpoczywajmy a mandaty nas ominął :)
sodowy
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 11.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) sodowy » 22.06.2019 14:49

SebastianM napisał(a):Jadąc zgodnie z przepisami, nie musimy obawiać się mandatów. Te najwyższe mandaty są po prostu dla drogowych bandytów. Wszędzie w Europie mogą zatrzymać samochód, gdy będzie narzędziem do popełnienia przestępstwa (np gdy będą przewożone narkotyki czy inne środki zakazane). Trzymajmy się przepisów, jesteśmy na wakacjach, zostawmy pośpiech, który jest stałym elementem w naszej pracy, po prostu odprężmy się i odpoczywajmy a mandaty nas ominął :)

Święte słowa
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2019 16:11

Stanko napisał(a):Nie wiem jak jest na Jandrance bo tylko raz widziałem patrol ale na trasie płatnej bramki jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś stał co najwyżej 2 razy mijałem wóz policji. Tam na ogół wszyscy jadą 130-160km/h tak widzę i jakoś nikt sobie nic z tego nie robi.
Nie wiem czy wynika to z szanowania klientów Autostrady - płatne bramki płacicie to damy wam spokój czy może z innego powodu jakaś tam tolerancja. Może też bogaci turystyści z A/DE to mają to gdzieś ale widać że dużo ludzi całkiem swobodnie się tam porusza.

Ja się w tym roku też troszkę zbyt swobodnie poczułem właśnie z obserwacji otoczenia. Teraz myślę że w przyszłym roku nie ma się co spinać.

Mnie w tym roku dwa mogła machnąć 2 razy foto puszka przez gapiostwo przy wjeździe do miasta we Włoszech i raz w Słowacji prędkość ok.20km/h

Ogólnie mam wrażenie że nigdzie w Europie nie ma tyle natarczywej policji co W Polsce ale to subiektywnie bo mogłem mieć też więcej szczęścia.

Kilka razy widziałem jak stali z suszarką tuż przed bramkami w Zagrzebiu (jest tam z tego co pamiętam 70 km/h max.). Na trasie między Zagrzebiem a Splitem latają nieoznakowanymi autami (widziałem mercedesa na sygnale w pogoni za jakimś napalonym turystą ;) ).
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 22.06.2019 20:00

SebastianM napisał(a):Jadąc zgodnie z przepisami, nie musimy obawiać się mandatów. Te najwyższe mandaty są po prostu dla drogowych bandytów. Wszędzie w Europie mogą zatrzymać samochód, gdy będzie narzędziem do popełnienia przestępstwa (np gdy będą przewożone narkotyki czy inne środki zakazane). Trzymajmy się przepisów, jesteśmy na wakacjach, zostawmy pośpiech, który jest stałym elementem w naszej pracy, po prostu odprężmy się i odpoczywajmy a mandaty nas ominął :)

nawiązywałem wyłącznie do 2-pasmowej 50-ki na wylocie z miasta...(w Polsce rzecz jasna)...
jeżeli jedziesz tam 50-ką to pełen szacunek...:)
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 23.06.2019 01:14

kmarcin76 napisał(a):Kilka razy widziałem jak stali z suszarką tuż przed bramkami w Zagrzebiu (jest tam z tego co pamiętam 70 km/h max.). Na trasie między Zagrzebiem a Splitem latają nieoznakowanymi autami (widziałem mercedesa na sygnale w pogoni za jakimś napalonym turystą ;) ).


Dzięki za info.
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011
Mandaty CRO nawet 11 tys? - link do polskich funkcjonariuszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 06.07.2019 06:43

Link do Polskich funkcjonariuszy , gdyby ktoś potrzebował pomocy :

https://zagrzeb.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/ ... driatykiem

Ostatnio głośno o podniesieniu stawek mandatów nawet do 11 tys zł za
- jazda po alkoholu ( dopuszczalne 0,5 prom )
- wjazd pod prąd na autostradzę
- przekroczenie prędkości o 50 w terenie zabudowanym.

Tym razem jadę z kamerką viofo a129 Duo , rok temu jakiś Chorwat mi cofną podrapał zderzak i spierniczył .
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.07.2019 12:15

dids76 napisał(a):Ja kilka lat temu dostałem na urodziny zestaw i teraz nie wyobrażam sobie używania telefonu w aucie bez niego.
Najbardziej rozwalają mnie goście w autach droższych niż moje mieszkanie z telefonem przy uchu, chyba tylko po to żeby wszyscy japko widzieli :oczko_usmiech: :mrgreen:


Ja też. Zwykłe passeratti - zestaw wbudowany. Tel leży sobie w schowku i święty spokój. A bonzo jeden z drugim jedzie AMG63 i musi wystawić do szyby sikora, bransoletę i ogryzkiem okrasić, żeby wszyscy widzieli.

A tak na poważnie. W Austrii można mieć tą nieszczęsną kamerkę na szybie czy jednak można dostać pamiętkę 1000 euro od policji?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.07.2019 12:16

sito_zabrze napisał(a):Gdybym mial do wyboru 11k kontra prawko na 3 miesiące to wybieram to drugie....

Za 11k spokojnie objechałbym 3 miesiące taxi do pracy :oczko_usmiech:


Chłopie, byś złotą kartę w Uberze dostał :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.07.2019 13:43

sviva napisał(a):A tak na poważnie. W Austrii można mieć tą nieszczęsną kamerkę na szybie czy jednak można dostać pamiętkę 1000 euro od policji?

cb-radio-i-video-rejestrator-w-chorwacji-czechach-austri-t16746-165.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandaty i punkty karne za granicą - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone