Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alior Bank - wypłata z bankomatu za granicą ??

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 02.08.2009 23:21

evil napisał(a):
gospodarz napisał(a):
evil napisał(a):A co to jest za bank ? Wiecie , kto jest jego udziałowcem i jakie ma doświadczenia w bankowości ? Ludzie dajcie sobie spokój z "wynalazkami" !


Co wiesz o doświadczeniu w bankowości innych banków?

Dziś musiałem pójść na pocztę. Poczta Polska - wydawać by się moglo, że nie ma bardziej doświadczonej instytucji w tej dziedzinie w naszym kraju, ale jak się tam idzie to jakby człowiek cofał się ćwierć wieku wstecz :evil: :evil: :evil:


O bankowości wiem więcej niż się Tobie wydaje ,a to dlatego ,że pracuję w tej branży . A co ma do tego Poczta Polska i czy jest najbardziej doświadczoną instytucją w tej dziedzinie ( jakiej dziedzinie ? ) to nie będę się wypowiadał : )



Jakoś nie dziwi mnie twoje podejscie do tego tematu a zwłaszcza twoj stosunek do ALIORA, pewnie jestes z konkurencji i bardzo Cię wnerwia że maja lepsza ofertę niż twoj pracodawca, tak sie wlasnie składa ze tez pracuje w tej branży i po 11latach prowadzenia rachunku w Millenium dwa dni temu założyłem rachunek w ALIORZE, rzadko korzystam z kart, czesto wybieram gotówkę z bankomatu, Millenium ma niestety ubogą sieć własnych bankomatów, a ostatnio nawet "rozwiedli" się z Euronetem na rzecz Cash4you, niezbyt udana zmiana ale cóż, po drodze do domu z miasta, mam 30km mam tylko jeden bankomat BGŻ, razem z żoną korzystamy z bankomatów około 10-12razy w miesiacu, kiedy kasuja mnie 5zł za kazda transakcje daje to ok.60zł za miesiac za wyciaganie własnych pieniedzy, do tego dochodzi 6zł /mies za dwie karty, i za tyle stazu w ich banku zadnych profitów przy ubieganiu sie o jakikolwiek kredyt-nawet np. przyspieszona decyzja kredytowa czy np obnizona marza - NIC!!!. Alior jest francusko - włoski i co z TEGO, właściwie kapitał ma francusko - włoski ale bank jest POLSKI. Za 66zł oszczednosci w Ciągu roku mam 800zł a to dlamnie droga do CRO i z powrotem.
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 07.08.2009 17:51

A może ktoś korzystał w CRO z kart Aliora i mógłby podać jaki przelicznik zastosowali z podaniem daty rozliczenia transakcji.
Merghen
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Merghen » 10.08.2009 14:09

Ostatnio byłam wprawdzie nie w Chorwacji lecz we Francji i Luksemburgu i wypłacałam kartą Aliora. Z przelicznika byłam zadowolona i nie zauważyłam,by zdzierali ze mnie skórę.Na przykład euro policzyli mi za 4,28 podczas gdy kurs bankowy w Fortisie wynosił 4,3388. Czy to zdzierstwo. Kiedyś korzystałam z Fortisa ale po połączeniu z Dominetem nastąpiła zmiana warunków i nie ma już niestety tej opcji co w Aliorze.

We wrześniu wybieram się do Chorwacji,ale nie sądzę by przeliczniki były niekorzystne.

Pozdrawiam wszystkich zakochanych w Chorwacji, my wracamy tam co roku...
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 10.08.2009 17:11

pawlop napisał(a):A może ktoś korzystał w CRO z kart Aliora i mógłby podać jaki przelicznik zastosowali z podaniem daty rozliczenia transakcji.


Może ktoś ma jakieś konkretne informację na ten temat bo wybieram się za niedługo i chciałbym się dowiedzieć czy warto wypłacać z bankomatu za pomocą tej karty. Tylko proszę pisać konkretnie a nie o innych bankach i krajach !!
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 10.08.2009 17:50

ALIOR -Wypłata z bankomatu dn. 20.07.09 1000KN = 594,34PLN
5.08.09 500KN= 286,47PLN. Ile to w E nie wiem, trzeba by było sprawdzić kurs E z tych dni. Generalnie my jesteśmy zadowoleni.
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 10.08.2009 18:48

smoki napisał(a):ALIOR -Wypłata z bankomatu dn. 20.07.09 1000KN = 594,34PLN
5.08.09 500KN= 286,47PLN. Ile to w E nie wiem, trzeba by było sprawdzić kurs E z tych dni. Generalnie my jesteśmy zadowoleni.


20.07.09 - 594,34/1000 = 0,59434 PLN
5.08.09 - 286,47/500 = 0,57294 PLN

To chyba bardzo dobry przelicznik. Dziękuję za konkretną i wyczerpującą wypowiedź.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 10.08.2009 20:27

to nawet bardzo dobry przelicznik :D
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 25.08.2009 08:56

Witam

Wybierałem jak poniżej z karty alior banku i kuna wyszła około 0,58 PLN:

18-08-2009 - KBZ ATM A1721019 MAKARSKA\ HRV 1000 HRK 20090818
Wypłata w bankomacie -579,40 PLN
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 25.08.2009 22:05

Wtrącając się w temat, ponieważ też korzystałam z kart Aliora od 5-16.08.br przelicznik wyniósł 0,58-0,59 za kuna w zależności od zmiany kursu w Polsce.
lotabagen
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotabagen » 28.08.2009 13:41

Fajna stronka, za tydzień jade pierwszy raz do Chorwacji też mam konto w Aliorze jak wróce umiescze info o przeliczniku z karty bankomatowej i karty kredytowej.
Dzięki waszym informacją już wiem że nie bedę kupował waluty w polsce.
Jedna uwaga przewalutowanie następuje w dniu księgowania na rachunku a nie w dniu dokonania wypłaty (rónica niewielka ale jakby ktoś sobie chciał dokładnie policzyć różnice kursowe to istotna).
pozdr.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 07.09.2009 08:34

Własnie wczoraj wróciłem z Cro, przelicznik w Aliorze wyniósł 0,57 i jest swietny biorac pod uwagę że juz dwa dni przed wyjazdem Euro w Cro kosztowało 7,3Kuna a przelicznik na złotowki wynosil 0,66. Naprawde sie opłaca. :D
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 07.09.2009 08:45

My otworzyliśmy konto w Alior Banku,gdy mąż wyjeżdżał do Bośni,żeby mógł pobierać kasę bez prowizji i co się okazało? Alior w Bośni nie działal,nawet jak coś tam pokombinowali z kartami.Nie wiem, jak teraz we wrześniu, może coś się zmieniło.

A przeliczniki myślę,że porównywalne z innymi bankami-korzystaliśmy w Cro i na Litwie i nic nas totalnie nie zaskoczyło.
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 07.09.2009 09:18

AnetaA napisał(a):My otworzyliśmy konto w Alior Banku,gdy mąż wyjeżdżał do Bośni,żeby mógł pobierać kasę bez prowizji i co się okazało? Alior w Bośni nie działal,nawet jak coś tam pokombinowali z kartami.Nie wiem, jak teraz we wrześniu, może coś się zmieniło.

A przeliczniki myślę,że porównywalne z innymi bankami-korzystaliśmy w Cro i na Litwie i nic nas totalnie nie zaskoczyło.



Początek sierpnia -nasze karty aliora w Bośni działały bez zarzutu. Może ten bankomat z którego próbowaliście pobrać gotówkę, nie obsługiwał kart maestro.
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 07.06.2013 09:30

Witam,
Jestem posiadaczem karty Mastercard Debit w Alior Banku, czyli teoretycznie )% prowizji za wypłatę we wszystkich bankomatach. Jednak w którymś z postów został zacytowany fragment o sposobie rozliczania się Aliora, czyli HRK/Euro (Mastercard) - Euro/PLN (jesli dobrze zrozumiałem) a nie po średnim kursie NBP.
Stąd mam wątpliwości czy:
- kupić jakąś kwotę kun w Polsce (a gdy braknie dobrać z bankomatu w Chorwacji)
- kupić Euro i wymienić w chorwackim kantorze
- dać zarobić pośrednikom i systemowi bankowemu (a jednocześnie nie zaoszczędzić na lody dla dzieciaków)
Nie chciałbym także, żeby ten post stał się przyczynkiem do napieprzanki forumowej, którą obserwuję od dawna w niektórych tematach na temat wyższości masła nad margaryną. Ja akurat należę do osób, które jeśli mogą to chetnie zaoszczędzą 50PLN na różnicach kursowych czy innych prowizjach :) Zwłaszcza że do wyjazdu jeszcze mam 23 dni :D
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 07.06.2013 10:22

Na wstępie wyjaśnię, że w większości przypadków płacę kartą debetową i wybieram na miejscu ze ściany tyle i le potrzeba, świadom opłat wynikających przewalutowania. Zawsze też mam niewielką kwotę w gotówce (około 50 euro) na wszelki słuczaj.

Czas na suche dane.
Moja najświeższa obserwacja co prawda na przykładzie Szkocko/Irlandzko/Angielskim (kilkudniowy pobyt), ale daje pewien pogląd na różnice względem zakupu w kantorach.
- zakup GBP w kantorze = 4,9600 za punkt
Karty debetowe AliorSync/mBank (płatność obiema tego samego dnia, dwa dni po zakupie gotówki)
- mBank (GBP/EURO/PLN) = 5,2727/5,2667 za złotego,
- AliorSync (GBP/EURO/PLN) = 5,1675/5,2347 za złotego.
Wnioski:
(oczywiście odnoszę je do tego konkretnego przypadku)
1. wartość pobranych opłat zależy od kursu dnia, ale też od stawek obowiązujących w danym banku,
2. zakup w kantorze wychodzi taniej niż opcja z przewalutowaniem.

Przy zakupie euro w Polsce należy się liczyć z tym że przy płatności na miejscu w Cro (sklep, knajpa) też policzą po kursie kantorowym lub zbliżonym. Z moich doświadczeń wynika, że zawsze było taniej niż liczył bank za przewalutowanie.
Waluty można wymieniać też w miejscowych urzędach pocztowych - też korzystniej.

Dodatkowa informacja na granicy Słowenia/Cro w sierpniu 2012 r. wymieniałem na kuny w kantorze GORNJI MACELI Veneto Banka 140 zł. Otrzymałem 243,60 HRK.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Alior Bank - wypłata z bankomatu za granicą ?? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone