Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualna temperatura wody w Adriatyku

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 08.07.2016 07:36

Z napisał(a):Wczoraj było dokładnie to samo,dzieciaki do wody nie chciały wejść,w nocy wiało mocno i rano woda lodowata.


Wiatry wiejące od brzegu (np bora gdy nad morzem mamy ośrodek niskiego cienienia) powodują powierzchniowy odpływ ciepłej wody która zastępowana jest wodą zimną z głębszych partii morza/oceanu - tzw. "upwelling". Im dłużej wieje tym woda staje się chłodniejsza ponieważ ciągle działa konwekcja i tylko ciepła woda nieustannie jest wypychana od brzegu.

Jakoś tak to będzie.

Bora jest idealny aby zaszło takie zjawisko - zimne powietrze "spada" grzbietami gór.
Ostatnio edytowano 08.07.2016 07:40 przez yooshky, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2016 07:40

Dla mnie ta zmienna temperatura wody w Jadranie nie jest dziwna.
Podczas każdego pobytu w lipcu lub sierpniu takie nagłe zmiany temperatury były.
Gównie właśnie wtedy, jak mocna zawiało.
Po trzech -czterech dniach woda była cieplejsza.
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 08.07.2016 08:23

Rok temu na koniec sierpnia woda była bardzo ciepła :) i dlatego wybieram w tym roku taki sam termin :hut:
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 08.07.2016 10:44

banankochan napisał(a):Rok temu na koniec sierpnia woda była bardzo ciepła :) i dlatego wybieram w tym roku taki sam termin :hut:

A ja z tego powodu wybrałem trochę wcześniej, bo w ubiegłym roku na przełomie lipca/sierpień była za gorąca i nie było jak się schłodzić. Teraz jest ok, nie wiem ile stopni, ale wchodzisz to przynajmniej woda ma kilka stopni mniej.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.07.2016 12:44

Dziś w Zuljanie bez zmian,woda dużo chłodniejsza,jutro przenoszę się do Vodic,w tamtych okolicach może będzie lepiej
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 08.07.2016 13:25

W Ivan Dolac nie widzę różnicy pomiędzy wodą a powietrzem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
no może parę stopni jest :wink:
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 08.07.2016 14:05

W Postirze trochę za chłodna,przydałoby się jeszcze jakieś 3 stopnie więcej i będzie luksus :hut:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 08.07.2016 16:02

amatus1 napisał(a):Lecho a gdzie plazujesz?

Brac, dzisiaj temp wody wróciła do odpowiedniej :mrgreen:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 08.07.2016 21:18

Z napisał(a):Dziś w Zuljanie bez zmian,woda dużo chłodniejsza,jutro przenoszę się do Vodic,w tamtych okolicach może będzie lepiej

lotnikwsk napisał(a):W Ivan Dolac nie widzę różnicy pomiędzy wodą a powietrzem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
no może parę stopni jest :wink:

bodzio_gdańsk napisał(a):W Postirze trochę za chłodna,przydałoby się jeszcze jakieś 3 stopnie więcej i będzie luksus :hut:

Lechoo napisał(a):Brac, dzisiaj temp wody wróciła do odpowiedniej :mrgreen:


Po tych tajemniczych wpisach jestem na bieżąco zorientowany jaka jest aktualna temperatura wody w Adriatyku.
:lol:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 08.07.2016 23:27

Lechoo napisał(a):
amatus1 napisał(a):Lecho a gdzie plazujesz?

Brac, dzisiaj temp wody wróciła do odpowiedniej :mrgreen:

He to my po sąsiedzku:). Dzis w Lokvie troszkę lepiej ale szału nie ma...
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 09.07.2016 19:02

Jestem od 1 lipca Fazana tuż obok Puli czyli Istria . Pogoda super, ciężko coś zwiedzić bo zbyt ciepło na zwiedzanie. Woda od 1 07 niezła da się komfortowo popływać. Dziś natomiast normalnie zupa, brak termometru ale prawie nie czuć różnicy pomiędzy wodą a powietrzem.
Mimo upałów udało sie coś zobaczyć Jaskinie Podstojna, Pulę, Poreć, Kanał Limski, jeszcze czeka nas Venecja i zastanawiam się kiedy jechać aby dało się zwiedzac.
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 11.07.2016 21:35

Drogie Panie i Panowie
Chuchamy w wodę, bo za za 11 dni zamierzam leżeć w ciepłej wodzie :D
Chyba, że na Hvarze zupka już na mnie czeka to pomocy nie potrzebuję :P
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.07.2016 22:21

Prócz mojego postu to widzę ostatnio jakieś dwadzieścia innych, kompletnie nic nie mówiących o temacie wątku -czyli o "aktualnej temperaturze wody w Adriatyku".

Czytam jakieś osobiste wrażenia oraz przemyślenia.
OK. Każdy ma do tego prawo.
Tylko jaka jest aktualna temperatura wody w Adriatyku??? :evil: Po ostatnich postach nie mam pojęcia.
(Prócz tego co sobie zobaczę np: TUTAJ.)

Może niech nowy wątek powstanie na wzór:
jaka-jest-aktualna-pododa-w-chorwacji-t41292-4035.html
i
jaka-byla-jaka-bedzie-pogoda-w-chorwacji-t47219.html

A ten nowy wątek niech zatytułowany będzie np: "Moje wrażenia z obecnej temperatury wody w Adriatyku".
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 12.07.2016 12:15

Malinska: 26.9?!
Rab: 27?!
Pula: 28?!

Czy to nie jakiś błąd przy pomiarach? 8) Nie przypominam sobie kiedykolwiek takich wartości na tej stronie.
Emiliaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 12.07.2016 13:35

27.06 - 05.07 byłam na Hvarze, woda całkiem przyjemna, można było się ochłodzić, mimo że chwilami zimne prądy. Najzimniejszą wodę mieliśmy na uvali Lucisče, ale myślę że tego dnia wszędzie tak było. Co ciekawe im bliżej brzegu tym woda była chłodniejsza :D tak samo na powierzchni wody, brrrr. A pogoda bajeczna, w końcu po trzech latach trafiliśmy na pełne słońce dzień w dzień :)
Pozdrawiam tych, którzy już po wakacjach :papa: łącze się z Wami w bólu :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Aktualna temperatura wody w Adriatyku - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone