Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żeglowanie po Adriatyku

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12816
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.11.2020 11:14

Chris_M napisał(a):A oni jeszcze podnoszą ceny za czartery!
Normalnie, nóż się sam w kieszeni otwiera!


Oj otwiera..... dlatego nic nie rezerwujemy na kolejny rok - będziemy korzystać z super last minute mam nadzieję w normalniejszych cenach :roll:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 03.11.2020 11:26

Wysłałem Ci pewne pytanie na PW ;)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Żeglowanie po Adriatyku (wypadek s/y „Karukera”)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.02.2021 21:00

Przypadkowo natrafiłem na raport końcowy Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich w/s zderzenia s/y „Karukera” z m/y „Flipper” na Adriatyku w 2018 r.:
https://wypadkijachtow.pl/karukera-2018-zderzenie-z-m-y-flipper-smierc-kapitana-adriatyk/

Przygnębiające jest, że do katastrofy, w której zginęły 2 osoby, doszło na akwenie powszechnie uważanym za łatwy, przy doskonałych warunkach pogodowych oraz bardzo dobrej widoczności, obie jednostki były prowadzone przez doświadczonych skipperów, a polska załoga składała się z żeglarzy o bardzo dużym doświadczeniu.
Do tego wypadku absolutnie nie powinno dojść, a jednak doszło :(
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4335
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 06.02.2021 12:34

Przeczytałem. Bardzo pouczający wypadek. Autopiloty dobra rzecz, ale nic nie zwalnia z obserwacji, nawet w idealnych warunkach.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12816
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.02.2021 10:46

Przeczytałam. I tylko utwierdziłam się niestety w lęku przed tymi pędzącymi na złamanie karku motorówkami.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.02.2021 12:20

[quote="Kapitańska Baba"]Przeczytałam. I tylko utwierdziłam się niestety w lęku przed tymi pędzącymi na złamanie karku motorówkami.[/quote]


Cha , raczej nie byłaś w Orebić i nie widziałaś co wyczyniają "Latające smoki" lub na całym wybrzeżu szaleńcy na skuterach wodnych. Może raczej trzeba spojrzeć kto co ma pod "kopułką"? Nie raz widziałem w portach pływające bezmózgie manekiny pchające się pod śrubę lub kil łodzi. Fakt prędkość miały żadną.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12816
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.02.2021 12:29

smoki3 napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Przeczytałam. I tylko utwierdziłam się niestety w lęku przed tymi pędzącymi na złamanie karku motorówkami.[/quote]


Cha , raczej nie byłaś w Orebić i nie widziałaś co wyczyniają "Latające smoki" lub na całym wybrzeżu szaleńcy na skuterach wodnych. Może raczej trzeba spojrzeć kto co ma pod "kopułką"? Nie raz widziałem w portach pływające bezmózgie manekiny pchające się pod śrubę lub kil łodzi. Fakt prędkość miały żadną.


W Orebić byłam nie raz i wiele widziałam.
Kiedyś przy wchodzeniu do portu przed dziób wpłynął nam człowiek wpław dokładnie w główkach portu. Liczył na to że stojący za sterem 14-metrowej jednostki go zobaczy? Marne szanse....dlatego zawsze mamy kogoś na oku przy manewrach.
Co do skuterów.... tych niestety uważam za ....tutaj wstaw sobie najgorsze wyrażenia jakie Ci przyjdą do głowy..... Dlaczego? Z własnego doświadczenia niestety..... I walczę z nimi jak się da (oczywiscie nie na morzu bo tu nic im nie zrobię ale u nas na naszym lubelskim zbiorniku)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.02.2021 12:38

Kapitańska Baba napisał(a):
smoki3 napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Przeczytałam. I tylko utwierdziłam się niestety w lęku przed tymi pędzącymi na złamanie karku motorówkami.[/quote]


Cha , raczej nie byłaś w Orebić i nie widziałaś co wyczyniają "Latające smoki" lub na całym wybrzeżu szaleńcy na skuterach wodnych. Może raczej trzeba spojrzeć kto co ma pod "kopułką"? Nie raz widziałem w portach pływające bezmózgie manekiny pchające się pod śrubę lub kil łodzi. Fakt prędkość miały żadną.


W Orebić byłam nie raz i wiele widziałam.
Kiedyś przy wchodzeniu do portu przed dziób wpłynął nam człowiek wpław dokładnie w główkach portu. Liczył na to że stojący za sterem 14-metrowej jednostki go zobaczy? Marne szanse....dlatego zawsze mamy kogoś na oku przy manewrach.
Co do skuterów.... tych niestety uważam za ....tutaj wstaw sobie najgorsze wyrażenia jakie Ci przyjdą do głowy..... Dlaczego? Z własnego doświadczenia niestety..... I walczę z nimi jak się da (oczywiscie nie na morzu bo tu nic im nie zrobię ale u nas na naszym lubelskim zbiorniku)


Niestety też uważam, że największe zagrożenie na wodach przybrzeżnych to skutery. Nawet w tamtym roku miałem jedną "przygodę " z deb........ na skuterze. Niestety wstyd się przyznać rodakiem z Krakowa. Mam nawet "Go" nakręconego na filmie, zdarzenia nie sfilmowałem .
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12816
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.02.2021 12:57

smoki3 napisał(a):Niestety też uważam, że największe zagrożenie na wodach przybrzeżnych to skutery. Nawet w tamtym roku miałem jedną "przygodę " z deb........ na skuterze. Niestety wstyd się przyznać rodakiem z Krakowa. Mam nawet "Go" nakręconego na filmie, zdarzenia nie sfilmowałem .


Na przybrzeżnych pewnie tak ale troszkę dalej - niestety duże motorówki. Wiele razy przepływały obok nas dosłownie w odległości kilku metrów. Po co? Mało mają miejsca na otwartym morzu?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.02.2021 13:43

Kapitańska Baba napisał(a):
smoki3 napisał(a):Niestety też uważam, że największe zagrożenie na wodach przybrzeżnych to skutery. Nawet w tamtym roku miałem jedną "przygodę " z deb........ na skuterze. Niestety wstyd się przyznać rodakiem z Krakowa. Mam nawet "Go" nakręconego na filmie, zdarzenia nie sfilmowałem .


Na przybrzeżnych pewnie tak ale troszkę dalej - niestety duże motorówki. Wiele razy przepływały obok nas dosłownie w odległości kilku metrów. Po co? Mało mają miejsca na otwartym morzu?


Odpowiedź jest trywialna :) :P :P Na jachcie na pewno są jakieś piękne samice. Samiec "alfa" musi pokazać jakie ma wielkie przyrodzenie (dosłownie zdarzyło mi się widzieć kilka razy na żywo) i jak szybko pływa czyli jaki ma piękny i szybki wzwód. Taki dwumetrowej głębokości kilwater poprzewraca na mijanym jachcie wszystkie garnki i od razu uwaga płci pięknej podąża za owym "przewodnikiem stada". :mrgreen: :mrgreen: A,że przy okazji mijana załoga może zarobić guza ... Prawo natury :twisted:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12816
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.02.2021 14:33

[quote=Odpowiedź jest trywialna :) :P :P


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Na jachcie na pewno są jakieś piękne samice. Samiec "alfa" musi pokazać jakie ma wielkie przyrodzenie (dosłownie zdarzyło mi się widzieć kilka razy na żywo) i jak szybko pływa czyli jaki ma piękny i szybki wzwód.


Oj mi też - nigdy tego nie zrozumiem :roll: :roll: :roll: A już widok gościa za sterem w koszulce z długim rękawem ale bez majtek - przerosło moje wszelkie tłumaczenia :roll: 8O

Taki dwumetrowej głębokości kilwater poprzewraca na mijanym jachcie wszystkie garnki i od razu uwaga płci pięknej podąża za owym "przewodnikiem stada". :mrgreen: :mrgreen: A,że przy okazji mijana załoga może zarobić guza ... Prawo natury :twisted:


Oby tylko garnki :cry:
Kiedyś ogromna motorówka przepłynęła nam wzdłuż burty dosłownie na milimetry. Żeby uniknąć bocznego położenia jachtu natychmiast stanęłam dziobem ostro do fali - zmniejszyło to trochę bujnięcie ale mimo to jacht tak bardzo skoczył i uderzył o wodę że do końca dnia nie byłam w stanie opanować wściekłego bólu głowy wywołanego tym uderzeniem. Oj poszło wtedy brzydnich słów.....
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 04.05.2021 02:28

Gdyby ktoś miał chęć na wyczarterowanie bardzo fajnego jachtu w dość atrakcyjnej cenie, to polecam moje ogłoszenie:
szukam-wspolnika-do-podzielenia-tygodniowego-czarteru-jachtu-t56130.html
Jacht wciąż jeszcze jest w pożądanym terminie wolny, więc moja oferta podziału czarteru wciąż jest jeszcze aktualna.
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone