Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żeglowanie po Adriatyku

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.04.2020 11:01

smoczysko napisał(a):Ale mimo wszystko ceny w cro z roku na rok co raz wyższe i pomimo wielkiej miłości do cro najbliższy rejs będzie ostatnim w tym kraju :|


To dokąd za rok?
smoczysko
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 29.04.2020 11:27

Najbliższy na pewno będzie w cro na 14 dni, chciałbym pokazać cro moim rodzicom którzy jeszcze tam nie byli, te wszystkie miejsca odwiedzone w tym niesamowitym kraju o których tyle im opowiadaliśmy.
Czekam więc na rozwój wydarzeń i tej całej pandemii.

Najbardziej ubolewam że jak nic się nie zmieni to na pewno nie pokaże im Dubrownika. :( może uda się Hvar, Korculę, Vis, Komize, Povlję, Bol, i kilka przeuroczych zatok, ogarniemy próby połowu tuńczyka z jachtu :) mój ojciec zapalony wędkarz :)

Kolejny rejs chętnie odbyłbym we Włoszech, moja żona bardzo na to naciskała ale pewnie przez obostrzenia w najbliższym czasie z tego nic nie będzie...

A Ty co w tym roku planujesz?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.04.2020 11:33

smoczysko napisał(a):
A Ty co w tym roku planujesz?


W tym momencie miałam być w Cro na majówce. Cóż.....

Potem ma być wyjzad o którym narazie nie chcę nic mówić - taka moja mała tajemnica - czy się uda? Nie wiem...

Tradycyjne Mazury - tu wierzę że da sie wyjechać - skoro otwieraja hotele to może i przystanie ruszą? Przecież na łodzi jesteśmy sami...

Przełom sierpnia/wrzesnia to znowu Cro - jeśli tylko będzie możliwość tam dojechać...
A potem może w październiku jeszcze raz? Moja majówkowa Załoga nie chce tracić rejsu przez zakazy....
Czas pokaże - w tym momencie nic od nas nie zależy, nie mam nawet pewności czy u siebie po zalewie mam prawo pożeglować na własnej łódce :roll: :cry:
smoczysko
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 29.04.2020 11:39

Moje plany w lipcu na cro raczej poległy, rezerwacja w Łebie na wrzesień na 2 tygodnie, może się uda...
W akcie desperacji myślę nawet o pętli żuławskiej na barce przynajmniej na tydzień na wodzie ;D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.04.2020 11:42

smoczysko napisał(a):Moje plany w lipcu na cro raczej poległy, rezerwacja w Łebie na wrzesień na 2 tygodnie, może się uda...
W akcie desperacji myślę nawet o pętli żuławskiej na barce przynajmniej na tydzień na wodzie ;D

Ja wierzę w wyjazd - to wariactwo nie moze przecież wiecznie trwać. Na Bałtyk z dziećmi nie bardzo mam ochotę - zimna woda, brak kąpieli na środku morza - one mnie zabiją za taki pomysł. Mazury w sezonie - to dramat - dlatego zawsze jeżdzimy początkiem czerwca. Ale lepsze niż siedzenie w domu. Czas pokaże
smoczysko
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 29.04.2020 11:51

Jan pomimo wszystkiego nadal planuje rejs w cro, wcześniej czy później :)

Obrazek
https://zapodaj.net/ad2db4f43dd8f.jpg.html
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.04.2020 11:57

smoczysko napisał(a):Jan pomimo wszystkiego nadal planuje rejs w cro, wcześniej czy później :)

Obrazek
https://zapodaj.net/ad2db4f43dd8f.jpg.html

Trasa ustalona przed wyjazdem??? Na sztywno???
smoczysko
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 29.04.2020 12:00

Taki plan rejsu, z dużym zapasem chyba że będzie bura to się zmieni i niestety korektą o Dubrovnik.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.04.2020 12:03

smoczysko napisał(a):Taki plan rejsu, z dużym zapasem chyba że będzie bura to się zmieni i niestety korektą o Dubrovnik.


Jugo jeszcze mocniej może namieszać :mrgreen:

Przy takich destynacjach nic dziwnego że Ci takie koszty wychodzą :wink:
smoczysko
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 29.04.2020 12:33

Kapitańska Baba napisał(a):
smoczysko napisał(a):Taki plan rejsu, z dużym zapasem chyba że będzie bura to się zmieni i niestety korektą o Dubrovnik.


Jugo jeszcze mocniej może namieszać :mrgreen:

Przy takich destynacjach nic dziwnego że Ci takie koszty wychodzą :wink:


W planie rejsu wybrałem najciekawsze miejsca w miarę skupione, koszty miały być drugorzędne, pominąłem wyższą część cro choć i tam jest mnóstwo ciekawych miejsc, miał to być epilog dla cro.

Przede wszystkim różnorodność spędzanego urlopu ma dla mnie znaczenie, nie lubię smażingu na plaży, czy siedzenia na jachcie przez 22 h/dobę.

Lubię oprócz pływania zwiedzać to co warte obejrzenia, rozmawiać z "tubylcami", chodzić tam gdzie nie każdy pójdzie, czasami takie wyprawy lub aktywności wymagały wizyty w szpitalu czy pokrycia kosztów chociażby rozbitych skuterów nie z mojej winy, ot wina słonecznego dnia :D.

Urlop ma nam dawać satysfakcję i odpoczynek na miarę własnych potrzeb :D .

Plan jest, teraz muszę poczekać tylko na możliwość jego realizacji :hut:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.04.2020 12:35

smoczysko napisał(a):Urlop ma nam dawać satysfakcję i odpoczynek na miarę własnych potrzeb :D .

Plan jest, teraz muszę poczekać tylko na możliwość jego realizacji :hut:


Jasne że tak :D
Oby tylko dało sie wyjechać - cała reszta mniej ważna :wink:
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 30.04.2020 22:32

Kapitańska Baba napisał(a):
smoczysko napisał(a):. Mazury w sezonie - to dramat - dlatego zawsze jeżdzimy początkiem czerwca. Ale lepsze niż siedzenie w domu. Czas pokaże

Popłyń na pojezierze Augustowskie, pusto cicho i spokojnie. Woda czystsza niż na Mazurach, ludzi zero. Polecam !
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.04.2020 22:54

kawa62 napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
smoczysko napisał(a):. Mazury w sezonie - to dramat - dlatego zawsze jeżdzimy początkiem czerwca. Ale lepsze niż siedzenie w domu. Czas pokaże

Popłyń na pojezierze Augustowskie, pusto cicho i spokojnie. Woda czystsza niż na Mazurach, ludzi zero. Polecam !


Na pewno piękne ale na żagle trochę małe :cry:
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 30.04.2020 23:12

Na długi weekend w sam raz.
Tu są moje fotki z tego rejsu: https://www.facebook.com/media/set/edit ... 922495540/
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.04.2020 23:23

kawa62 napisał(a):Na długi weekend w sam raz.
Tu są moje fotki z tego rejsu: https://www.facebook.com/media/set/edit ... 922495540/


Nie otwierają mi się te zdjęcia :cry:
Na weekend może tak - ale nie jeździmy na krócej niż tydzień :cry:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone