Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Żeglowanie po Adriatyku

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lazy Jack
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lazy Jack » 22.04.2020 13:17

lew napisał(a):Do pożądanych klientów czarterownie same rozsyłają informacje dotyczące rozpoczęcia sezonu oraz możliwości czarterowania jachtu. To tyle w kwestii bezpośrednich źródeł informacji.

Tak czytam te posty i odnoszę nieodparte wrażenie że lew chce za wszelką cenę zaimponować Pani Kapitańskiej Babie... :hearts:
Morski Pas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 22.04.2020 14:12

Imponować trzeba mieć czym...

:evil:
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 22.04.2020 14:24

Ja z kolei odnoszę nieodparte wrażenie niezrozumienia mojego postu, zatem wyjaśniam-pożądany ,czyli inaczej oczekiwany, klient przez Chorwatów ,to taki który zapewni im wysokie PKB /czytaj: zostawi znaczne sumy pieniędzy w Chorwacji/.
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.04.2020 20:21

lew napisał(a):Ja z kolei odnoszę nieodparte wrażenie niezrozumienia mojego postu, zatem wyjaśniam-pożądany ,czyli inaczej oczekiwany, klient przez Chorwatów ,to taki który zapewni im wysokie PKB /czytaj: zostawi znaczne sumy pieniędzy w Chorwacji/.

Chorwacja to najtańszy europejski kierunek jeśli chodzi o żeglugę (ceny czarterów porównywalne do mazurskich) - więc gdzie te znaczne sumy pieniędzy? To nie Sardynia czy Kanary nie mówiąc już o akwenach typu Polinezja, Seszele czy choćby Tajlandia. Ale jak to w życiu - każdy mierzy swoją miarką
smoczysko
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 25.04.2020 20:19

Kapitańska Baba napisał(a):
lew napisał(a):Ja z kolei odnoszę nieodparte wrażenie niezrozumienia mojego postu, zatem wyjaśniam-pożądany ,czyli inaczej oczekiwany, klient przez Chorwatów ,to taki który zapewni im wysokie PKB /czytaj: zostawi znaczne sumy pieniędzy w Chorwacji/.

Chorwacja to najtańszy europejski kierunek jeśli chodzi o żeglugę (ceny czarterów porównywalne do mazurskich) - więc gdzie te znaczne sumy pieniędzy? To nie Sardynia czy Kanary nie mówiąc już o akwenach typu Polinezja, Seszele czy choćby Tajlandia. Ale jak to w życiu - każdy mierzy swoją miarką

Czarter w sezonie w cro Elan 45 - 2500 eur/tydzień, mariny średnio po 100 eur. Wybierając się na 14 dni do cro trzeba lekko liczyć 40 000 PLN na 6 dorosłych + dziecko + zwiedzanie hvar, korcula dubrovnik - faktycznie ceny mazurskie :)
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.04.2020 20:35

smoczysko napisał(a):

Czarter w sezonie w cro Elan 45 - 2500 eur/tydzień, mariny średnio po 100 eur. Wybierając się na 14 dni do cro trzeba lekko liczyć 40 000 PLN na 6 dorosłych + dziecko + zwiedzanie hvar, korcula dubrovnik - faktycznie ceny mazurskie :)

Kolego - porównywałam jachty podobnej wielkości - po Mazurach 45-stopowe nie pływają. Ale 33-stopowe juz tak. I tu ceny sę identyczne jeśli nie nizsze. Postoje - jeśli nie w marinach i portach masowego rażenia również będa mocno porównywalne. Pływam dwa tygodnie duuuuuużo taniej niz Ty - ale widzisz - mądrzy ludzie mówią: żeglarstwo to najdroższy sposób przemieszczania sie za darmo :D
smoczysko
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 26.04.2020 11:16

Może i kilka lat temu można było porównywać ceny czarterów w cro z mazurami, teraz gdy cro jest największą bazą czarterową na świecie i jest olbrzymie zainteresowanie tym akwenem to czarter w dobrej cenie raczej nie do złapania w sezonie. Owszem można taniej w październiku lub w maju. A co do cen w sezonie to moim zdaniem kanary lub Grecja wychodzą taniej.
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.04.2020 12:10

smoczysko napisał(a):Może i kilka lat temu można było porównywać ceny czarterów w cro z mazurami, teraz gdy cro jest największą bazą czarterową na świecie i jest olbrzymie zainteresowanie tym akwenem to czarter w dobrej cenie raczej nie do złapania w sezonie. Owszem można taniej w październiku lub w maju. A co do cen w sezonie to moim zdaniem kanary lub Grecja wychodzą taniej.

A o jakiś miesiacach myślisz pisząc "sezon" w Grecji?
smoczysko
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 28.04.2020 14:20

smoczysko napisał(a):Może i kilka lat temu można było porównywać ceny czarterów w cro z mazurami, teraz gdy cro jest największą bazą czarterową na świecie i jest olbrzymie zainteresowanie tym akwenem to czarter w dobrej cenie raczej nie do złapania w sezonie. Owszem można taniej w październiku lub w maju. A co do cen w sezonie to moim zdaniem kanary lub Grecja wychodzą taniej.

A o jakiś miesiacach myślisz pisząc "sezon" w Grecji?

Na razie sezon dla mnie to czerwiec - wrzesień wtedy moje pływanie to raczej turystyczny motoring :) z rodziną i dzieciakami, nie wyobrażam sobie zabierać 3 latka na pływanie w innym okresie.
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.04.2020 14:34

smoczysko napisał(a):
Na razie sezon dla mnie to czerwiec - wrzesień wtedy moje pływanie to raczej turystyczny motoring :) z rodziną i dzieciakami, nie wyobrażam sobie zabierać 3 latka na pływanie w innym okresie.

A które morze w Grecji?
smoczysko
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 29.04.2020 10:05

smoczysko napisał(a):A które morze w Grecji?

Pisałem ogólnie o cenach w Grecji patrząc na oferty firm czarterowych, w tym roku miał to być mój ostatni rejs w cro, 13 razy wystarczy :) patrząc przez pryzmat cen. Od mojej pierwszej wyprawy w cro w 2001 roku ceny co najmniej +400%
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.04.2020 10:15

smoczysko napisał(a):
smoczysko napisał(a):A które morze w Grecji?

Pisałem ogólnie o cenach w Grecji patrząc na oferty firm czarterowych, w tym roku miał to być mój ostatni rejs w cro, 13 razy wystarczy :) patrząc przez pryzmat cen. Od mojej pierwszej wyprawy w cro w 2001 roku ceny co najmniej +400%

A z ciekawości - sam organizujesz sobie te rejsy czy korzystasz ze skipera i czyjejś organizacji?
smoczysko
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 29.04.2020 10:21

Wszystkie rejsy sam ale czasami korzystam z pro-skippers u nich mam zawsze co najmniej 10% rabatu od cenników na stronach firm czarterowych.
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.04.2020 10:33

To na poparcie swojej tezy o kosztach pokażę Ci kilka cyferek.
Data wyjazdu - żeby się zgrać z Tobą - wybrałam 4 lipca 2020r
Jacht - skoro porównuję Mazury i Chorwację - wybieram oczywiście taki sam wielkościowo. Przy pływaniu rodzinnym (jak my to robimy) jest dla nas absolutnie wystarczający. Ceny z wyszukiwarek (Chorwacja i Grecja - yachtguru, Mazury - mjacht)

Jacht Sun Odyssey 32 w Cro - cena za tydzień 1105 euro
W Grecji - 1125 euro
Na Mazurach - mega popularna Antila 33 (no dobrze, o stopę większa ale 32-stopowych tam nie ma) - najniższa cena jaka znalazłam to 711 zł/dobę co nam daje 4977 zł/tydzień nawet przy obecnym wysokim euro: 1100 euro za tydzień :papa:
smoczysko
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 29.04.2020 10:46

Kapitańska Baba napisał(a):To na poparcie swojej tezy o kosztach pokażę Ci kilka cyferek.
Data wyjazdu - żeby się zgrać z Tobą - wybrałam 4 lipca 2020r
Jacht - skoro porównuję Mazury i Chorwację - wybieram oczywiście taki sam wielkościowo. Przy pływaniu rodzinnym (jak my to robimy) jest dla nas absolutnie wystarczający. Ceny z wyszukiwarek (Chorwacja i Grecja - yachtguru, Mazury - mjacht)

Jacht Sun Odyssey 32 w Cro - cena za tydzień 1105 euro
W Grecji - 1125 euro
Na Mazurach - mega popularna Antila 33 (no dobrze, o stopę większa ale 32-stopowych tam nie ma) - najniższa cena jaka znalazłam to 711 zł/dobę co nam daje 4977 zł/tydzień nawet przy obecnym wysokim euro: 1100 euro za tydzień :papa:

Nie mogę się z Tobą nie zgodzić i przy małych jachtach ceny czarterów można porównywać :o . Je jestem jednak zwolennikiem większych jachtów 45 feet+ (na mazurach takich brak) i liczniejszej załogi (rodzina, znajomi) oraz dodatkowo doskonałej pogody wakacyjnej na 175 dni spędzonych w cro tylko 3 dni z lekkim przelotnym deszczykiem :D
Ale mimo wszystko ceny w cro z roku na rok co raz wyższe i pomimo wielkiej miłości do cro najbliższy rejs będzie ostatnim w tym kraju :|
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019