Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żeglowanie po Adriatyku

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lazy Jack
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 20.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lazy Jack » 22.04.2020 13:17

lew napisał(a):Do pożądanych klientów czarterownie same rozsyłają informacje dotyczące rozpoczęcia sezonu oraz możliwości czarterowania jachtu. To tyle w kwestii bezpośrednich źródeł informacji.


Tak czytam te posty i odnoszę nieodparte wrażenie że lew chce za wszelką cenę zaimponować Pani Kapitańskiej Babie... :hearts:
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 22.04.2020 14:12

Imponować trzeba mieć czym...

:evil:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 22.04.2020 14:24

Ja z kolei odnoszę nieodparte wrażenie niezrozumienia mojego postu, zatem wyjaśniam-pożądany ,czyli inaczej oczekiwany, klient przez Chorwatów ,to taki który zapewni im wysokie PKB /czytaj: zostawi znaczne sumy pieniędzy w Chorwacji/.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.04.2020 20:21

lew napisał(a):Ja z kolei odnoszę nieodparte wrażenie niezrozumienia mojego postu, zatem wyjaśniam-pożądany ,czyli inaczej oczekiwany, klient przez Chorwatów ,to taki który zapewni im wysokie PKB /czytaj: zostawi znaczne sumy pieniędzy w Chorwacji/.

Chorwacja to najtańszy europejski kierunek jeśli chodzi o żeglugę (ceny czarterów porównywalne do mazurskich) - więc gdzie te znaczne sumy pieniędzy? To nie Sardynia czy Kanary nie mówiąc już o akwenach typu Polinezja, Seszele czy choćby Tajlandia. Ale jak to w życiu - każdy mierzy swoją miarką
smoczysko
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 25.04.2020 20:19

Kapitańska Baba napisał(a):
lew napisał(a):Ja z kolei odnoszę nieodparte wrażenie niezrozumienia mojego postu, zatem wyjaśniam-pożądany ,czyli inaczej oczekiwany, klient przez Chorwatów ,to taki który zapewni im wysokie PKB /czytaj: zostawi znaczne sumy pieniędzy w Chorwacji/.

Chorwacja to najtańszy europejski kierunek jeśli chodzi o żeglugę (ceny czarterów porównywalne do mazurskich) - więc gdzie te znaczne sumy pieniędzy? To nie Sardynia czy Kanary nie mówiąc już o akwenach typu Polinezja, Seszele czy choćby Tajlandia. Ale jak to w życiu - każdy mierzy swoją miarką


Czarter w sezonie w cro Elan 45 - 2500 eur/tydzień, mariny średnio po 100 eur. Wybierając się na 14 dni do cro trzeba lekko liczyć 40 000 PLN na 6 dorosłych + dziecko + zwiedzanie hvar, korcula dubrovnik - faktycznie ceny mazurskie :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.04.2020 20:35

smoczysko napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
lew napisał(a):Ja z kolei odnoszę nieodparte wrażenie niezrozumienia mojego postu, zatem wyjaśniam-pożądany ,czyli inaczej oczekiwany, klient przez Chorwatów ,to taki który zapewni im wysokie PKB /czytaj: zostawi znaczne sumy pieniędzy w Chorwacji/.

Chorwacja to najtańszy europejski kierunek jeśli chodzi o żeglugę (ceny czarterów porównywalne do mazurskich) - więc gdzie te znaczne sumy pieniędzy? To nie Sardynia czy Kanary nie mówiąc już o akwenach typu Polinezja, Seszele czy choćby Tajlandia. Ale jak to w życiu - każdy mierzy swoją miarką


Czarter w sezonie w cro Elan 45 - 2500 eur/tydzień, mariny średnio po 100 eur. Wybierając się na 14 dni do cro trzeba lekko liczyć 40 000 PLN na 6 dorosłych + dziecko + zwiedzanie hvar, korcula dubrovnik - faktycznie ceny mazurskie :)

Kolego - porównywałam jachty podobnej wielkości - po Mazurach 45-stopowe nie pływają. Ale 33-stopowe juz tak. I tu ceny sę identyczne jeśli nie nizsze. Postoje - jeśli nie w marinach i portach masowego rażenia również będa mocno porównywalne. Pływam dwa tygodnie duuuuuużo taniej niz Ty - ale widzisz - mądrzy ludzie mówią: żeglarstwo to najdroższy sposób przemieszczania sie za darmo :D
smoczysko
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 26.04.2020 11:16

Może i kilka lat temu można było porównywać ceny czarterów w cro z mazurami, teraz gdy cro jest największą bazą czarterową na świecie i jest olbrzymie zainteresowanie tym akwenem to czarter w dobrej cenie raczej nie do złapania w sezonie. Owszem można taniej w październiku lub w maju. A co do cen w sezonie to moim zdaniem kanary lub Grecja wychodzą taniej.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.04.2020 12:10

smoczysko napisał(a):Może i kilka lat temu można było porównywać ceny czarterów w cro z mazurami, teraz gdy cro jest największą bazą czarterową na świecie i jest olbrzymie zainteresowanie tym akwenem to czarter w dobrej cenie raczej nie do złapania w sezonie. Owszem można taniej w październiku lub w maju. A co do cen w sezonie to moim zdaniem kanary lub Grecja wychodzą taniej.


A o jakiś miesiacach myślisz pisząc "sezon" w Grecji?
smoczysko
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 28.04.2020 14:20

Kapitańska Baba napisał(a):
smoczysko napisał(a):Może i kilka lat temu można było porównywać ceny czarterów w cro z mazurami, teraz gdy cro jest największą bazą czarterową na świecie i jest olbrzymie zainteresowanie tym akwenem to czarter w dobrej cenie raczej nie do złapania w sezonie. Owszem można taniej w październiku lub w maju. A co do cen w sezonie to moim zdaniem kanary lub Grecja wychodzą taniej.


A o jakiś miesiacach myślisz pisząc "sezon" w Grecji?


Na razie sezon dla mnie to czerwiec - wrzesień wtedy moje pływanie to raczej turystyczny motoring :) z rodziną i dzieciakami, nie wyobrażam sobie zabierać 3 latka na pływanie w innym okresie.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.04.2020 14:34

smoczysko napisał(a):
Na razie sezon dla mnie to czerwiec - wrzesień wtedy moje pływanie to raczej turystyczny motoring :) z rodziną i dzieciakami, nie wyobrażam sobie zabierać 3 latka na pływanie w innym okresie.


A które morze w Grecji?
smoczysko
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 29.04.2020 10:05

Kapitańska Baba napisał(a):
smoczysko napisał(a):A które morze w Grecji?


Pisałem ogólnie o cenach w Grecji patrząc na oferty firm czarterowych, w tym roku miał to być mój ostatni rejs w cro, 13 razy wystarczy :) patrząc przez pryzmat cen. Od mojej pierwszej wyprawy w cro w 2001 roku ceny co najmniej +400%
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.04.2020 10:15

smoczysko napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
smoczysko napisał(a):A które morze w Grecji?


Pisałem ogólnie o cenach w Grecji patrząc na oferty firm czarterowych, w tym roku miał to być mój ostatni rejs w cro, 13 razy wystarczy :) patrząc przez pryzmat cen. Od mojej pierwszej wyprawy w cro w 2001 roku ceny co najmniej +400%


A z ciekawości - sam organizujesz sobie te rejsy czy korzystasz ze skipera i czyjejś organizacji?
smoczysko
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 29.04.2020 10:21

Wszystkie rejsy sam ale czasami korzystam z pro-skippers u nich mam zawsze co najmniej 10% rabatu od cenników na stronach firm czarterowych.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.04.2020 10:33

To na poparcie swojej tezy o kosztach pokażę Ci kilka cyferek.
Data wyjazdu - żeby się zgrać z Tobą - wybrałam 4 lipca 2020r
Jacht - skoro porównuję Mazury i Chorwację - wybieram oczywiście taki sam wielkościowo. Przy pływaniu rodzinnym (jak my to robimy) jest dla nas absolutnie wystarczający. Ceny z wyszukiwarek (Chorwacja i Grecja - yachtguru, Mazury - mjacht)

Jacht Sun Odyssey 32 w Cro - cena za tydzień 1105 euro
W Grecji - 1125 euro
Na Mazurach - mega popularna Antila 33 (no dobrze, o stopę większa ale 32-stopowych tam nie ma) - najniższa cena jaka znalazłam to 711 zł/dobę co nam daje 4977 zł/tydzień nawet przy obecnym wysokim euro: 1100 euro za tydzień :papa:
smoczysko
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoczysko » 29.04.2020 10:46

Kapitańska Baba napisał(a):To na poparcie swojej tezy o kosztach pokażę Ci kilka cyferek.
Data wyjazdu - żeby się zgrać z Tobą - wybrałam 4 lipca 2020r
Jacht - skoro porównuję Mazury i Chorwację - wybieram oczywiście taki sam wielkościowo. Przy pływaniu rodzinnym (jak my to robimy) jest dla nas absolutnie wystarczający. Ceny z wyszukiwarek (Chorwacja i Grecja - yachtguru, Mazury - mjacht)

Jacht Sun Odyssey 32 w Cro - cena za tydzień 1105 euro
W Grecji - 1125 euro
Na Mazurach - mega popularna Antila 33 (no dobrze, o stopę większa ale 32-stopowych tam nie ma) - najniższa cena jaka znalazłam to 711 zł/dobę co nam daje 4977 zł/tydzień nawet przy obecnym wysokim euro: 1100 euro za tydzień :papa:


Nie mogę się z Tobą nie zgodzić i przy małych jachtach ceny czarterów można porównywać :o . Je jestem jednak zwolennikiem większych jachtów 45 feet+ (na mazurach takich brak) i liczniejszej załogi (rodzina, znajomi) oraz dodatkowo doskonałej pogody wakacyjnej na 175 dni spędzonych w cro tylko 3 dni z lekkim przelotnym deszczykiem :D
Ale mimo wszystko ceny w cro z roku na rok co raz wyższe i pomimo wielkiej miłości do cro najbliższy rejs będzie ostatnim w tym kraju :|
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone