Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam wspólnika do podzielenia tygodniowego czarteru jachtu

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Szukam wspólnika do podzielenia tygodniowego czarteru jachtu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.01.2021 21:11

Tygodniowy czarter jachtu (z jakich korzysta większość czarterujących) ma tę wadę, że ledwo w niedzielę wypłynie się z mariny po przejęciu jachtu, a już trzeba wracać z powrotem, ponieważ przy zdawaniu jachtu inspekcja podwodnej części kadłuba odbywa się już w piątek ok. godz. 19, a w tej sytuacji z tygodniowego czarteru na żeglowanie pozostaje nam wszystkiego 5 i 1/2 dnia, co pozostawia spory niedosyt. Z kolei czarter 2-tygodniowy - choć satysfakcjonujący - jest jednak zbyt kosztowny dla większości czarterobiorców.
Jeszcze w zeszłym roku firma Euronatic oferowała czartery 10-dniowe, co dla czarterobiorców było wspaniałym rozwiązaniem (z którego sam korzystałem), ale w tym roku ani ten operator ani żaden inny już nie wyraża zgody na czartery w pełni sezonu w innym rytmie niż tygodniowy.

Ponieważ koniecznie chciałbym i w tym roku jacht wyczarterować na półtora tygodnia, wymyśliłem sobie żeby znaleźć kogoś podobnie myślącego jak ja i 3 tygodnie podzielić na 2 czartery po półtora tygodnia.
W tej chwili mam już na tydzień od 17 do 24 lipca br. wyczarterowany bardzo fajny jacht Sun Odyssey 42.2 "Nereja"
https://www.yachtic.com/pl/nereja-sun-o ... 1#?step=~1

Sun Odyssey 42.2 Nereja.jpg


więc gdyby ktoś był zainteresowany czarterem tego jachtu w terminie od 27 lipca do 7 sierpnia (11 dni, najatrakcyjniejszy termin na urlop w Chorwacji!), to wówczas ten tydzień od 24 do 31 lipca moglibyśmy podzielić pomiędzy siebie.
Ja wydłużyłbym swój czarter o dodatkowe 3 dni (od soboty do wtorku), a mój "wspólnik" miałby dla siebie jacht na 4 dni (od wtorku do soboty) w cenie połowy tygodniowego czarteru.
Jeszcze inna zaleta takiego układu jest taka, że (u tego operatora) w tej dodatkowej części czarteru silnik do pontonu jest za darmo, podobnie za tzw. "transit log" obie załogi płacą tylko po jednym razie.

Obawy niewątpliwie budzi kwestia epidemii, ale od kilku dni sytuacja się zmieniła (co właśnie mnie zmobilizowało do działania), gdyż ubezpieczyciel od 12 stycznia rozszerzył swoje ubezpieczenie kosztów odwołania czarteru o przypadki spowodowane koronawirusem:
https://www.yachtic.com/pl/warunki-ubezpieczenia

Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie tego czarteru, to proszę je zadawać w tym wątku.
Oferta aktualna tylko do momentu, gdy ktoś inny podkupi nam ten jacht w interesującym nas okresie, więc jeśli ktoś byłby zainteresowany, to radzę zbytnio nie zwlekać ;)
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005
Re: Szukam wspólnika do podzielenia tygodniowego czarteru ja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 24.01.2021 14:16

Dobry pomysł.

Czy przekazanie łódki byłoby za pośrednictwem armatora? Rozumiem, ze kontaktowałeś się z armatorem i wyraża zgodę na taki podział.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Szukam wspólnika do podzielenia tygodniowego czarteru ja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 24.01.2021 14:48

Morski Pas napisał(a):Dobry pomysł.

Czy przekazanie łódki byłoby za pośrednictwem armatora?

Tak, oczywiście.
Rozumiem, ze kontaktowałeś się z armatorem i wyraża zgodę na taki podział.

Jeszcze nie, bo najpierw muszę znaleźć chętnego do takiego podziału, ale ze strony operatora raczej nie przewiduję przeszkód.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Nowy odcinek Makłowicza

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.06.2021 15:19

Dla ożywienia mojego ogłoszenia ;) informuję, że na YT właśnie się ukazał najnowszy odcinek Makłowicza, gdzie autor żegluje po Jadranie na pokładzie nowiutkiego jachtu Elan 45 oraz gotuje mule zakupione bezpośrednio z hodowli:



Tym razem żadnego pontonu już nie wywrócił ;)

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Szukam wspólnika do podzielenia tygodniowego czarteru jachtu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone