Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Zeglowanie, jakie jachty sa najlepsze do prowadzenia

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
newpeter
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) newpeter » 02.03.2009 23:00

Mam pytania odnosnie warunkow zeglowania na adriatyku, rodzajow jachtow, ktore sa lepsze a ktore gorsze w prowadzeniu, ktore sprawiaja najwiecej klopotow w manewrach portowych na silniku. na co zwracac szczegolna uwage. Mysle, ze duzo osob ma podobne watpliwosci tej natury . bardzo prosze jesli macie praktyke piszcie, napewno to pomoze wielu zeglarzom uniknac wielu przykrych doswiadczen. dziekuje i pozdrawiam :!: :?: :?
pit444
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 31.03.2009 07:15

Trochę mozna się towiedzieć tutaj http://www.punt.pl/ranking-jachtow.html
Moje doświadczenie to Sas39 i Bavaria44 i polecałbym Sasa. Choć mniej komfortowy, to znacznie szybszy. Z bavarią miałem troche kłopotu przy kotwiczeniu. Jak stałem na kotwicy, a warunki nie pozwalały na dodatkową cume z rufy, to jacht mocno myszkował i trzeba było stale kontrolować sytuację.
Ale może, to jednostkowy przypadek i nie ma się co sugerować.

pozdro
:)
horacy
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) horacy » 29.04.2009 21:16

czy wieci jakie trzeba mieć uprawnienia aby Zeglowac pochorwacji
newpeter
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) newpeter » 29.04.2009 22:23

Rozumiem , ze chodzi ci o zeglowanie po Adriatyku a nie po Chorwacji?
Do czrteru jachtu potrzebny jest conajmniej patent sternika jachtowego i certyfikat obslugi radia UKF z dostawka DSC. To w zupelnosci wystarczy do czarteru jachtu. Jesli natomiast masz swoj jacht podejrzewam , ze nie potrzebujesz zadnych uprawnien ani patentow do zeglowania, ale jak sie nie myle musisz miec certyfikat UKF DSC to jest bardzo wazne i czesto sprawdzane przez odpowiednie sluzby.
MorskiPas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 30.04.2009 08:29

newpeter napisał(a):Jesli natomiast masz swoj jacht podejrzewam , ze nie potrzebujesz zadnych uprawnien ani patentow do zeglowania, ale jak sie nie myle musisz miec certyfikat UKF DSC to jest bardzo wazne i czesto sprawdzane przez odpowiednie sluzby.

To jest tak, tylko odwrotnie :wink: Przy kupowaniu winiety każą pokazywać patent, a uprawnienia VHF/DSC potrzebne są tylko wtedy, kiedy na łódce jest zamontowany radiotelefon.
newpeter
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) newpeter » 30.04.2009 12:55

OK. to wniosek z tego ,ze do tych dokumentow dochodza jeszcze winiety, jako niezbedny element do zeglowania wlasnym jachtem. Pozdrawiam i dziekuje :papa:
q-ba
Autostopowicz
Polecam jacht Gib Sea 37

Nieprzeczytany postnapisał(a) q-ba » 01.07.2009 10:48

Witam,
jeżeli jeszcze nie jest za późno, to polecam jacht Gib Sea 37 - w tej klasie cenowej małych jednostek jest o niebo lepszy od Bavarii, które kiwają niemiłosiernie na niewielkiej nawet fali. Gib Sea ma nieporównywalnie lepsze własności nautyczne. Płynęliśmy z Visu na Hvar przy morzu 5 Beauforta z falą skośnie z tyłu - na żaglach robił 8 węzłów i zachowywał się jak żyroskop - żadnego kiwania tył-przód! Wszyscy - nawet niedoświadczeni załoganci czuli się dobrze i nie wy.... Poza tym łódka ma sporo miejsca w środku i lepiej zaprojektowaną kabinę niż popularne Bavarie. Rollery groty i foka - oba w kokpicie - nie trzeby wychodzić pod maszt, żeby postawić lub zwinąć grota.
Pozdrawiam
FUX
Cromaniak
Re: Polecam jacht Gib Sea 37

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2009 19:39

q-ba napisał(a):Witam,
jeżeli jeszcze nie jest za późno, to polecam jacht Gib Sea 37 - w tej klasie cenowej małych jednostek jest o niebo lepszy od Bavarii, które kiwają niemiłosiernie na niewielkiej nawet fali. Gib Sea ma nieporównywalnie lepsze własności nautyczne. Płynęliśmy z Visu na Hvar przy morzu 5 Beauforta z falą skośnie z tyłu - na żaglach robił 8 węzłów i zachowywał się jak żyroskop - żadnego kiwania tył-przód! Wszyscy - nawet niedoświadczeni załoganci czuli się dobrze i nie wy.... Poza tym łódka ma sporo miejsca w środku i lepiej zaprojektowaną kabinę niż popularne Bavarie. Rollery groty i foka - oba w kokpicie - nie trzeby wychodzić pod maszt, żeby postawić lub zwinąć grota.
Pozdrawiam

A gdzie, od kogo i za ile?
pit444
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 21.07.2009 07:19

Popatrz tutaj: http://www.charternavigator.pl/ może coś znajdziesz :)
michalk
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalk » 09.10.2009 12:10

Ja polecam firmy czarterowe:

http://www.sailor.pl

http://www.punt.pl/

Co do "Bavarek" a Gib Sea o którym pisze Q-ba, każdy jacht przy wietrze
z tyłu (baksztag-fordewind) czyli z falą będzie wydawał się stabilny,
ale prawdziwy test to kursy ostre (bajdewind, półwiatr) - to przy nich możemy faktycznie sprawdzić zachowanie jachtu - a ile przy tym frajdy! :D
Ja pozytywnie oceniam pływanie na "Bavarkach" - bezpieczny i wygodny jacht, choć faktycznie jego zdolności nautyczne nie powalają ;)

Co do "papierów " - ja zdobyłem radiooperatora SRC ( krótkiego zasięgu z obsługą DSC[cyfrowe wywołanie selektywne] oraz znajomością GMDSS[morski system ratownictwa] ) po kursie w Akademii Nautyce.
Kurs to jeden weekend a potem państwowy egzamin.

Zaliczyłem także tygodniowy rejs w Chorwacji wraz ze szkoleniem i egzaminem na certyfikat ISSA - dodatkowy dokument świadczący o
uprawnieniach żeglarskich uznawany w wielu krajach.
Zrobiłem to za pośrednictwem firmy:

http://www.globtourist.com/

Pozdrawiam!

Michał
volare77
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 10.10.2009 10:53

To,że rolery sztaksli i obsługa grota możliwa jest z kokpitu
to nie jest chyba jakieś > powalające < udogodnienie!!?
KonJarek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KonJarek » 31.01.2010 22:39

volare77 napisał(a):To,że rolery sztaksli i obsługa grota możliwa jest z kokpitu
to nie jest chyba jakieś > powalające < udogodnienie!!?

Rolery sztaksli może nie, chyba że dla załogi Royal Clippera :), ale bieganie z korbą do masztu przy dużej fali i silnym wietrze (nie mówiąc o bardzo małej odległości korby od bomu, co często kończy się zdartymi palcami) nie należy do przyjemności więc osobiście wolę mieć wyprowadzoną obsługę grota do kokpitu (oczywiście o ile dobrze działa).
marezko
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) marezko » 19.11.2010 10:57

Ok, to teraz moja propozycja dotycząca czarterów jachtów:
http://www.blue-sails.com/
http://www.hornet-czarter.pl/
i teraz tak:
Jeśli chodzi o firmę blue-sails, korzystałem z ich usług, natomiast hornet polecili mi znajomi. Z blue-sails-ów jestem bardzo zadowolony. Byłem oczywiście w Chorwacji. Obsługa świetna, mimo że nie najtańsza :/
Jeśli chodzi o hornet, przekonam się w maju, wybieram się na małą wycieczkę ;) Wtedy zdam relację.
Janek_1981
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek_1981 » 25.08.2015 16:29

Miał ktoś może okazje pływać na Delphi 37?... Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi, te pozytywne i negatywne... :)
Janek_1981
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek_1981 » 12.12.2015 20:24

Odpowiedzi się nie doczekałem, ale czuję się w obowiązku to powiedzieć: My Polacy robimy naprawdę dobre jachty :) Polecam Delphie 37 - solidny polski jacht :)
Następna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019