Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Zeglowanie, jakie jachty sa najlepsze do prowadzenia

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Morski Miś
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Miś » 31.01.2016 19:50

Witam Wszystkich,
Stary temat ale muszę się odezwać. Kolega wcześniej pisał o Delphia 37 - świetny jacht, bardzo ładne zachowanie na wodzie tzn szybki, dobrze pływa na wiatr, łatwy w manewrach przy wietrze i fali. Pływałem na wszystkich jachtach Delphia i wersja 37 zasługuje na szacunek - jeden z moich ulubionych.
A jakie jachty najlepsze do prowadzenia? wg mnie wspomniany GibSea ładnie pływa i to chyba we wszystkich dostępnych długościach jachtów zachowuje się podobnie. Co do Bavarii to mam mieszane uczucia. Jako, że dużo pływam to Bavarie cenie za miejsce we wnętrzu. Jest komfort. Natomiast w żeglarstwie cenię jachty za ich zachowanie na żaglach na wodzie, a nie w porcie i tutaj Bavarie nieco spadają w rankingu. Chętnie pływam na starszych konstrukcjach (powiedzmy tak do 10 lat). Wtedy nie kładli takiego nacisku na komfort w środku i były jachty węższe i z niską burtą. Właśnie to pozwala na dobre panowanie nad jachtem. Za te właściwości doceniam Elan, starsze Sun Odyssey, Gib Sea.

Pozdrawiam Wszystkich Maniaków Chorwacji,
Morski Miś
Kapitańska Baba
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 7518
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 29.12.2016 12:52

Dopiszę się i ja:) Dobry jacht to dla mnie ten który dobrze, dzielnie zachowuje się na wodzie. Osobiście cenię sobie większe jednostki, tak od 40 stóp - są szybsze i lepiej wykorzystują warunki. W tym roku żeglowałam mniejszą sztuką (36) i niestety przy większych wiatrach nie dawało się nabrać fajnej prędkości - jacht bardzo się kładł na wodzie zamiast przyspieszać. I druga istotna sprawa - wolę jachty z lazy jackiem:) Choć tak naprawdę nie jest ważne czym się pływa...ważne z kim:) Pozdrawiam i życzę stopy wody:)
Poprzednia strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...cron
Zeglowanie, jakie jachty sa najlepsze do prowadzenia - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019